Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#15876 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pustopoljina »

DzordzHodzic wrote:Moze li neko temu preimenovat u Sajam kompleksa?
Vasar tastine...desava se.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#15877 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Fudo387 »

mirsek wrote:
insomnia78 wrote:
moonca wrote:.i sta je drugacije --- o, kolicini novca - nije bash....razlika je u jeziku jedino....a i to ne mora znaciti... :-D
Ma nije nista. Isto je sve. Gori sam ja sto se fatam sto puta na iste price
Kao sto citamo sta pisu ljudi na klix-u tako isto citamo sta pisu i govore ljudi na drugim forumima, blogovima, vlogovima, eurosratu i dr. zvanicnim dokumentima. Tebi smeta sto samo ti nisi relevantan da govoris npr. o Francuskoj, nego sto se informisemo i iz drugih izvora. Sto je najgore vrlo rijetko i napises nesto informativno, vise ismijavas ili trolas bez koristi i bez zelje da nekog uputis.
On ti napise itekako relevantne informacije, samo sto ti pod utiscima nekih statistika i muljanja raznoraznih klosara, odbijas da povjerujes u iste.
Ili ti zaista vjerujes da ces usparati 4000 eura mjeseco, a sto su neki ljudi ovdje pisali?
Pa ok, super, sretno sa nastupima za manchester city. Navijacemo za tebe.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#15878 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Connaisseur Karlin »

pustopoljina wrote:
DzordzHodzic wrote:Moze li neko temu preimenovat u Sajam kompleksa?
Vasar tastine...desava se.
:thumbup:
Fudo387 wrote:
mirsek wrote:
insomnia78 wrote: Ma nije nista. Isto je sve. Gori sam ja sto se fatam sto puta na iste price
Kao sto citamo sta pisu ljudi na klix-u tako isto citamo sta pisu i govore ljudi na drugim forumima, blogovima, vlogovima, eurosratu i dr. zvanicnim dokumentima. Tebi smeta sto samo ti nisi relevantan da govoris npr. o Francuskoj, nego sto se informisemo i iz drugih izvora. Sto je najgore vrlo rijetko i napises nesto informativno, vise ismijavas ili trolas bez koristi i bez zelje da nekog uputis.
On ti napise itekako relevantne informacije, samo sto ti pod utiscima nekih statistika i muljanja raznoraznih klosara, odbijas da povjerujes u iste.
Ili ti zaista vjerujes da ces usparati 4000 eura mjeseco, a sto su neki ljudi ovdje pisali?
Pa ok, super, sretno sa nastupima za manchester city. Navijacemo za tebe.
:thumbup:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#15879 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Fudo387 »

славянин wrote:I da je klima u kaliforniji uzasna.



:D
Kalifornija je prelijepa, ako ne racunama dane kad se trese i gori. Klima je super.
Problem sa Kalifornijom je sto je uzasno skupa za zivot, i ako hoces da zivis medju koliko toliko pristojnim ljudima, moras bas potegnuti i zakidati na masi stvari.

Primjera radi, za ono sto ti treba u ne bas jeftinom gradu Chicagu 100 000 godisnje, u Los Angelesu ti treba 200 000.
A haj ih zaradi momcino.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#15880 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by славянин »

Fudo387 wrote:
славянин wrote:I da je klima u kaliforniji uzasna.



:D
Kalifornija je prelijepa, ako ne racunama dane kad se trese i gori. Klima je super.
Problem sa Kalifornijom je sto je uzasno skupa za zivot, i ako hoces da zivis medju koliko toliko pristojnim ljudima, moras bas potegnuti i zakidati na masi stvari.

Primjera radi, za ono sto ti treba u ne bas jeftinom gradu Chicagu 100 000 godisnje, u Los Angelesu ti treba 200 000.
A haj ih zaradi momcino.
A vise se i zaradjuje u ca, mada mislim da je najskuplji grad san fran ali i zaradjuju.
Sto se tice klime vjerovatno drzava sa najboljom klimom u usa ( ovo dolazi od prijatelja amera ne od mene) ali ih ne vole ovi posebno sa juga jer ih smatraju “previse liberalnim” ono “did you assume my gender” i ta ***** :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#15881 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Fudo387 »

славянин wrote:
Fudo387 wrote:
славянин wrote:I da je klima u kaliforniji uzasna.



:D
Kalifornija je prelijepa, ako ne racunama dane kad se trese i gori. Klima je super.
Problem sa Kalifornijom je sto je uzasno skupa za zivot, i ako hoces da zivis medju koliko toliko pristojnim ljudima, moras bas potegnuti i zakidati na masi stvari.

Primjera radi, za ono sto ti treba u ne bas jeftinom gradu Chicagu 100 000 godisnje, u Los Angelesu ti treba 200 000.
A haj ih zaradi momcino.
A vise se i zaradjuje u ca, mada mislim da je najskuplji grad san fran ali i zaradjuju.
Sto se tice klime vjerovatno drzava sa najboljom klimom u usa ( ovo dolazi od prijatelja amera ne od mene) ali ih ne vole ovi posebno sa juga jer ih smatraju “previse liberalnim” ono “did you assume my gender” i ta ***** :D
Da, zaradjuju, ali ne toliko vise da se nadomjesti taj cost of living gap.
Sem ako nisi u nekim vodama koje prave basnoslovne sume novca. Ja pricam o obicnim, prosjecnim smrtnicima.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#15882 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

I gledaj ti stoke.Kako ce ti bit dobro kad ne znas jebenu kalkulaciju za somun napraviti,izracunati moguci visak robe,reagovati ako je manjak,planirati sta sa viskom,napraviti neko jelo,nesta,nahraniti nekoga,toliko je mogucnosti,bezbroj...Jok,baci... :-) https://crna-hronika.info/video-odbacen ... mece/44690
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15883 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

HAVANA wrote:
mirsek wrote:
512MB wrote: Home office radis od kuce, remote mozes i iz starbucksa :mrgreen:
Probao sam raditi iz kafica, ne ide, nije to to. :D
Pih,na sta kafic spade.I meni zamjeraju gitaru,vino... :D
Meni u basti/kaficu se pali opusteni mod. Ne mogu se koncetrisati ni 50% kao kad sam u home office-u ili kancelariji. Pokusao, ne ide, jebes ga. :D
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#15884 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

Sjeca li se iko kad je neko zadnji put na ovoj temi napiso izvini u pravu si?
Da li je zapravo iko ikad napiso nesto te vrste?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#15885 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

DzordzHodzic wrote:Moze li neko temu preimenovat u Sajam kompleksa?
:lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15886 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Bloo wrote:
Fudo387 wrote:
Bloo wrote:S obzirom da sam radila u tom sektoru, možeš li mi reći koji je to lanac benzinskih pumpi?
Pa necu da ti kazem, a sigurno znas frajera, ako si radila u tom sektoru.
Možeš mi poslati i na PP, ostat će među nama.
Ali ovakva tvrdnja, imam jarana/poznanika, milioner, lanac benzinskih, pošten...a bezimen je u rangu Smrčkovih izjava.
Kako ću znati da li govoriš istinu kada ne nudiš podatke o tom čovjeku osim ovih generalija u rangu bajke?
Vlasnik pumpi a posten je isto kao da kazes drzi kafice na ferhadiji i carsiji, placa sve obaveze drzavi.
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#15887 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

mirsek wrote:
Bloo wrote:
Fudo387 wrote: Pa necu da ti kazem, a sigurno znas frajera, ako si radila u tom sektoru.
Možeš mi poslati i na PP, ostat će među nama.
Ali ovakva tvrdnja, imam jarana/poznanika, milioner, lanac benzinskih, pošten...a bezimen je u rangu Smrčkovih izjava.
Kako ću znati da li govoriš istinu kada ne nudiš podatke o tom čovjeku osim ovih generalija u rangu bajke?
Vlasnik pumpi a posten je isto kao da kazes drzi kafice na ferhadiji i carsiji, placa sve obaveze drzavi.
Otkud ti znas jel posten il nije?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#15888 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

Fudo387 wrote:
Bluemore wrote:Citajuci temu covjek bi pomislio da pucamo masovno kao narod po šavovima :zoka:

Ovjde Ili tamo
Ostaj mi zdravo, neka se bar neko spasi.
Uslikaj nam starbucks za kraj, ko prezivi pricace. :cry:
Ne stizem, Ali jednom je dovoljno
Skromno bosnjacki :bih:
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15889 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

amidzazeher wrote:
Ja ba, ispade najbolje je stalno raditi, u kaficu, na putu, dok jedes dok jebes!! Samo rad i lova :D
Nisi dobro skontao, posao se umjesto u kancelariji odvija u kaficu. Isto radno vrijeme 09:00-17:00. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15890 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

moonca wrote:Hm, osobe na tom nivou su povezane --vako ili nako.. :lol:
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15891 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Fudo387 wrote: Ili ti zaista vjerujes da ces usparati 4000 eura mjeseco, a sto su neki ljudi ovdje pisali?
Pa ok, super, sretno sa nastupima za manchester city. Navijacemo za tebe.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#15892 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zforumas »

Jos se mjeri ovdje...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#15893 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Fudo387 »

Bluemore wrote:
Fudo387 wrote:
Bluemore wrote:Citajuci temu covjek bi pomislio da pucamo masovno kao narod po šavovima :zoka:

Ovjde Ili tamo
Ostaj mi zdravo, neka se bar neko spasi.
Uslikaj nam starbucks za kraj, ko prezivi pricace. :cry:
Ne stizem, Ali jednom je dovoljno
Skromno bosnjacki :bih:
Nemoj se bona zajebat i sa onim sto ima losije pixlove skljocnit, nasminkaj ga za raju.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15894 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Connaisseur Karlin wrote:
osobazivi i rad u Frnacuskoj nije relevantna napisati svoj stav, a osoba iz BiH bolje zna kako je zivjeti i raditi u Francuskoj :lol:
Ne, nego osoba koja zivi tamo projektuje svoje iskustvo na citavo drustvo i ne prihvata kad procitas tudje iskustvo ili zvanicne podatke za odredjenu drzavu, sto je jedan, ajmo reci veoma pogresan nacin rezonovanja.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#15895 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by MarlboroGold »

U BiH ko god se obogati odmah dobije etiketu kriminalca... u najmanju ruku ćeš čuti nisu to čista posla.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#15896 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Fudo387 »

mirsek wrote: Vlasnik pumpi a posten je isto kao da kazes drzi kafice na ferhadiji i carsiji, placa sve obaveze drzavi.
Vlasnik pumpi je kad smo bili djeca i ziVli u “titinom blagostanju” znao zapaliti kod pekara i nacijepati drva za dnevnicu.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15897 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

DzordzHodzic wrote:
Otkud ti znas jel posten il nije?
Iskustvo iz BIH, kao sto nisam ja ili neko moj kao obicni smrtnik mogao kupiti dionice bh telekoma odmah poslije rata ili otvoriti solarnu elektranu tako ni obicni smrtnik ne moze otvoriti pumpu bez da bar malo isprlja ruke.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15898 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

MarlboroGold wrote:U BiH ko god se obogati odmah dobije etiketu kriminalca... u najmanju ruku ćeš čuti nisu to čista posla.
Ne u svim oblastima.
Neko ko je iz rata izasao bogatiji je naravno ratni profiter i vjerovatno krimos. Neko ko je dobijao dozvole za neke investicije kad ih niko drugi nije mogao dobiti je dio halke i kriminalac. Neko ko ima imovinu visestruko vecu od sume primljenih plata je kriminalac. Neko ko ....Samo koristiti elementarnu logiku i/ili licno iskustvo.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#15899 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

Fudo387 wrote: Nemoj se bona zajebat i sa onim sto ima losije pixlove skljocnit, nasminkaj ga za raju.
Bolan bolan :lol: :lol:
Nema se za skupijeh telefona ali se ima za kafu makar :bih:
Last edited by Bluemore on 19/05/2019 19:47, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#15900 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Fudo387 wrote:
mirsek wrote: Vlasnik pumpi a posten je isto kao da kazes drzi kafice na ferhadiji i carsiji, placa sve obaveze drzavi.
Vlasnik pumpi je kad smo bili djeca i ziVli u “titinom blagostanju” znao zapaliti kod pekara i nacijepati drva za dnevnicu.
Pa je dosao tobe poslije rata i akumulirao pocetni kapital radeci sta ??
Post Reply