Pokrenuta istraga protiv generala Dudakovića

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
idic

Pokrenuta istraga protiv generala Dudakovića

Post by idic » 06/10/2006 15:30

Pokrenuta istraga protiv Dudakovića

Pokrenuta je istraga protiv Atifa Dudakovića, kao i drugih osoba, potvrdio je to glavni tužitelj BiH. Moguće je da optužnica bude proširena i za zločin silovanja.

SARAJEVO - Istraga protiv visokorangiranog časnika Armije BiH Atifa Dudakovića i drugih osoba je pokrenuta, potvrdio je danas u Sarajevu glavni tužitelj Tužiteljstva BiH, Marinko Jurčević.

Otvorena je nakon što je Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Srpske dostavilo određeni materijal Tužiteljstvu, rekao je Jurčević, ne želeći vezati pokretanje istrage uz činjenicu da je pitanja o prijavi protiv Dudakovića Tužiteljstvu postavljao premijer RS-a Milorad Dodik.

Upitan hoće li optužnica protiv haaškog optuženika Milana Lukića, u slučaju da taj predmet bude proslijeđen bh. pravosuđu, biti proširena i za zločin silovanja, što traže članice Udruženja "Žena - žrtva rata", Jurčević je rekao da se to može dogoditi ako Tužiteljstvo bude raspolagalo dokazima.

Ove informacije glavni tužitelj BiH, Marinko Jurčević, priopćio je na današnjoj pres-konferenciji u Visokom sudskom i tužiteljskom vijeću BiH u Sarajevu, sazvanoj prvenstveno zbog ukazivanja na potrebu da država BiH pomogne svom pravosuđu u kompleksnom zahvatu procesuiranja ratnih zločina.

Jurčević je apelirao za donošenje državne strategije u toj oblasti, kako bi, rekao je, prije biološkog nestanka svjedoka kao ključnih karika u dokazivanju zločina, u narednih desetak godina mogao biti završen najveći dio od 13.000 predmeta, koliko osoba se sumnjiči za počinjene ratne zločine u BiH.

6.10.2006.

FENA

Arslan_

Post by Arslan_ » 06/10/2006 16:02

Bice krvi ako neko krene na Dudakovica :x :x :x :x :x

rashid

Post by rashid » 06/10/2006 16:50

Arslan_ wrote:Bice krvi ako neko krene na Dudakovica :x :x :x :x :x

Bogami, ako je nevin, nece mu nista biti u Hagu. Kao sto je Oric ...

Mr_M

Post by Mr_M » 06/10/2006 22:47

Previse se dugo cekalo sa pokretanjem istrage.

AjvazDedo

Post by AjvazDedo » 06/10/2006 22:49

Ma nece biti nista, covjek je nevin, o'ladite :D

JahijaJilic

Post by JahijaJilic » 06/10/2006 23:09

Pokrenuta istraga protiv Dudakovića

Pokrenuta je istraga protiv Atifa Dudakovića, kao i drugih osoba, potvrdio je to glavni tužitelj BiH. Moguće je da optužnica bude proširena i za zločin silovanja.

Kakvo silovanje? Nije Dudakovic Gotazdanac da se time bavi.

nesvrstan

Post by nesvrstan » 07/10/2006 00:14

AjvazDedo wrote:Ma nece biti nista, covjek je nevin, o'ladite :D

Ja sam jos u shoku nakon ove vijesti da je malu Zaru Halilovic ubila njena majka.
A ta zena je neki dan pred kamerama jecala od bola za nestalim djetetom!

Kakve to veze ima sa Dudakovicem?

Nikakve osim sto me navode na sljedece poredjenje: ako je ovakvo stravicno ubistvo briljantnom glumom prikrivala jedna "zenturaca iz naseg komsiluka", sto li tek prikrivaju generali?!

Arslan_

Post by Arslan_ » 07/10/2006 00:21

ti izgleda nisi "nesvrstan" ti si izgleda cetnik :x

nesvrstan

Post by nesvrstan » 07/10/2006 00:32

Arslan_ wrote:ti izgleda nisi "nesvrstan" ti si izgleda cetnik :x

Vidis, prijatelju, necu se braniti jer nemam od cega. Ja sam samo rekao da mi u ovoj Bosni nemamo pojma ni o cemu. Danas sam ponovo slusao jednu teoriju zavjere po kojoj je Zlatko Lagumdzija "ubaceni element" medju socijaldemokrate, da je reis Ceric kosovac itd. itd.

Ti velis da sam ja cetnik. A vidis, ja mislim da si to ti !

Hajd sad znaj ko od nas laze namjerno, a ko misli da ne laze.

Ja tebi ne vjerujem da ti nisi cetnik, ali za razliku od tebe necu nikad reci da jesi, kao sto si ti s pika rekao za mene.

Arslan_

Post by Arslan_ » 07/10/2006 00:53

Ne znam ja sta ti mislis ali ti je komentar suvisan.Nedirajte u Dudakovica!!!

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 07/10/2006 02:38

Fasizam je opet na djelu! Ako optuze Dudakovica Bosnjaci nema vise da tamo svjedoce nit pomazu! :x

cevapXXL

Post by cevapXXL » 07/10/2006 08:33

Trebalo bi stati u odbranu Dudakovica! Ratni zlocinci karadzic i mladi cse krecu slobodno po "njihovoj teritoriji" a nama hoce da sude zato sto smo ubili nekog cetnika na frontu. PA to vise nije normalno jebali im karadzic i mladic mater u po one stvari. Trebalo bi im dokazati da samo preko nasih leseva mogu do dudakovica jer kada "srbi" cuvaju ratne zulocince onda je sramota da mi ne cuvamo svoje heroje!

bakljava

Post by bakljava » 07/10/2006 08:52

Samo vi cuvajte heroje :skoljka: dobro ih cuvajte :skoljka: dali ste sto ste imali eeeeeeeeeee pa sad ih branite i svojom krvlju tako treba.... A za pojedine komentare gore ( ko nemisli ko ja odmah je protiv mene ) stera skola komunizma hehehehe :angry:

Helem

Post by Helem » 07/10/2006 08:57

Ako Dudakovica povedu u Hag....
U Kelni sam stajao u podzemnoj cekajuci voz....
Sa strane,do mene su stajale tri njemacke pene, u grupi.
Naisao je cetvrti i u prolazu su ga oni upitali gdje ide a on je odgovorio:"Idem za Hag".

Ako povedu za Hag i Atifa, uzmimo puske u ruke, srusimo Predsjednistvo, objesimo Silajdzica, Radmanovica i Komsica i napadnimo vlasku republiku, tamo gdje je Atif stao.

inace ulazimo u savrseni krug, sudice nam izdajice Bosne i ubiti nas sve do jednoga po sistemu ti prati njega on ce tebe a treci ce obojicu.

Mi cemo sve ostalo...

Dajmo sve ali Atifa Dudakovica niposto.

dripac

Post by dripac » 07/10/2006 09:37

Zločin je zločin, bez obzira ko ga je počinio. Ako je nevin i odbrani se to bi samo još jednom pokazalo da Armija BiH nije bila baš ono za što je predstavljaju. Ako je kriv, zna mu se. Kad čitam pojedine komentare ovdje primječujem sličnost sa komentarima na forumima sa hrvatskom večinom vezano za Antu Gotovinu, kao i na onim sa srpskom za hapšenje Karadžića i Mladića. U istu tikvu vi pušete.

Helem

Post by Helem » 07/10/2006 09:42

Neka ti pomognu braca Bosnjaci u istim mislima,koja su toliko ekumenska da bi sutra vi i moje nerodjeno dijete poslali u Hag, po istim kako onaj poliglota rece gledanjima kroz prizme.
Necemo se vise igrati budala.

zzzzz

Post by zzzzz » 07/10/2006 09:54

Ne glupiraj se, nasli su likvidaciju jednog srpskog vojnika, koja se desila neposredno nakon zauzimanja njihovih polozaja, da bi Dudakovica izjednacili s onima koji su opkoljavali i terorisali gradove, silovali, ubijali civile...

Vec godinama od RS sa se trazi tijelo i izvrsioci ubistva rahmetli Avde Palica, koji je odveden iz zatvora i ubijen po naredjenju najvecih glavesina u srpskoj vojsci. Cak je i Esdaun trazio od institucija manjeg entiteta da se slucaj razrijesi....pa pojeo vuk magarca.

dripac

Post by dripac » 07/10/2006 10:09

zzzzz wrote:Ne glupiraj se, nasli su likvidaciju jednog srpskog vojnika, koja se desila neposredno nakon zauzimanja njihovih polozaja, da bi Dudakovica izjednacili s onima koji su opkoljavali i terorisali gradove, silovali, ubijali civile...

Vec godinama od RS sa se trazi tijelo i izvrsioci ubistva rahmetli Avde Palica, koji je odveden iz zatvora i ubijen po naredjenju najvecih glavesina u srpskoj vojsci. Cak je i Esdaun trazio od institucija manjeg entiteta da se slucaj razrijesi....pa pojeo vuk magarca.

Ja nisam rekao da ne pokušavaju izjednačiti zločine na svim stranama. Zato su u dobili jak šamar kad je Orić u pitanju. Zašto ga ne bi dobili i u slučaju Dudakovića. A to nedamo Dudakovića je šuplja, nisu dali ni Gotovinu pa je u Hagu.

Što se tiče Avde Palića taj slučaj je davno riješen, zna se i u čijem je prisustvu odveden i ko je odgovoran za njegovu smrt. Znači to nije nepoznanica, nepoznanica je to što se ne zna gdje su njegovi posmrtni ostaci.

Helem

Post by Helem » 07/10/2006 10:24

Dobro Dripce, ako svi idu u Hag, onda uskoro eto i mene.

zzzzz

Post by zzzzz » 07/10/2006 10:24

dripac wrote:
zzzzz wrote:Ne glupiraj se, nasli su likvidaciju jednog srpskog vojnika, koja se desila neposredno nakon zauzimanja njihovih polozaja, da bi Dudakovica izjednacili s onima koji su opkoljavali i terorisali gradove, silovali, ubijali civile...

Ja nisam rekao da ne pokušavaju izjednačiti zločine na svim stranama. Zato su u dobili jak šamar kad je Orić u pitanju. Zašto ga ne bi dobili i u slučaju Dudakovića. A to nedamo Dudakovića je šuplja, nisu dali ni Gotovinu pa je u Hagu.

Što se tiče Avde Palića taj slučaj je davno riješen, zna se i u čijem je prisustvu odveden i ko je odgovoran za njegovu smrt. Znači to nije nepoznanica, nepoznanica je to što se ne zna gdje su njegovi posmrtni ostaci.

I to da niko nije osudjen za to sto se Avdi desilo kao i cinjenica da ovi iz Banja Luke znaju gdje se nalaze njegovi posmrtni ostaci i nista ne moze da ih natjera da ih predaju familiji rahmetli Avde, a u isto vrijeme vriste za osudom Dudakovica

dripac

Post by dripac » 07/10/2006 10:53

zzzzz wrote:
dripac wrote:

I to da niko nije osudjen za to sto se Avdi desilo kao i cinjenica da ovi iz Banja Luke znaju gdje se nalaze njegovi posmrtni ostaci i nista ne moze da ih natjera da ih predaju familiji rahmetli Avde, a u isto vrijeme vriste za osudom Dudakovica

Osuđen će biti kada bude priveden. Valjda i sam znaš da je riječ o Mladiću. Da li, i ko u Banja Luci zna gdje su njegovi posmrtni ostaci neću komentarisati jer to neznam. Ja jesam za to da se sudi svim onima za koje postoji sumnja da su počinili zločin, a to što oni vrište da bude osuđen, to mogu mačku o rep okačiti. Niko nije kriv dok ne dokaže.

dripac

Post by dripac » 07/10/2006 10:53

Helem wrote:Dobro Dripce, ako svi idu u Hag, onda uskoro eto i mene.

A što ti.

Helem

Post by Helem » 07/10/2006 11:01

Pisem scenario za film "Hag".

dripac

Post by dripac » 07/10/2006 11:09

Helem wrote:Pisem scenario za film "Hag".

Zvuči interesantno.

Helem

Post by Helem » 07/10/2006 11:26

Sve je interesantno da interesantnije ne moze biti.

Film ce imati za podlogu bosanski mozak,kako naheravo funkcionise a cini se da vlasnicima mozga da je sve to ispravno.

Hag je uglavnom mjesto stradanja a Bosna samo uzrok.

Ipak tamo u Hagu za Dudakovica nije mjesto.

Ako nastavimo po logici maloumnosti, sto me ne bi iznenadilo, obdareni smo time, Hagom ce Bosna u potpunosti izgubiti legimitet i...ali to je vec tema za scenario....

Post Reply