Pokolj delfina u Japanu

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Pokolj delfina u Japanu

Post by _BosanaC »

Ne kaze se dzaba da slika govori vise nego 1000 rijeci :sad:

http://www.glumbert.com/media/dolphin

Peticija japanskom premijeru:

http://www.petitiononline.com/golfinho/petition.html
k0laps
Posts: 74
Joined: 27/09/2004 10:31
Location: Sarajevo

#2

Post by k0laps »

Ovo je grozno!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hm... :( Nemam rijeci. :sad: :sad: :sad:
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#4

Post by _sa_ »

kad ljudi kolju ljude ne treba se cuditi pokolju zivotinja.
fuj snimka..
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5

Post by mIRCerka »

:( :( :( :( :( :(

snimci su grozni....
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#6

Post by Pearl »

ja ove ne smijem ni da pogledam.. gledala sam na N.channelu nedavno jedan prilog.. novinar koji je snimao prilog.. boze mili :(:( pokolj u zaljevu Fogu, ili ovako nesto...

a poslije toga i prilog, vezan za ovu peticiju... pa slike koje su isle uz peticiju...ne mogu gu ih ni ubiti humano, oni ih pustaju da umru u najgorim mukama... da je jetfinije :(:(
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#7

Post by DONY »

_sa_ wrote:kad ljudi kolju ljude ne treba se cuditi pokolju zivotinja.
fuj snimka..
sve je danas moguce,ali nisam ovo ocekivao od Japanaca... :(
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#8

Post by black »

Jedan ekološki osviješteni japanski ribar zanemario je strah i zajedno s dvojicom kolega pohitao u pomoć mladuncu kita ulješure. No veliki sisavac, prestrašen i uspaničen, stajao ga je glave.

Naime, on i dvojica njegovih prijatelja, koja su se našla s njim na brodu, pokušala su pomoći kitu koji se "zaglavio" u zaljevu otoka Šikoku, oko 800 kilometara jugozapadno od Tokija.

Uspaničena životinja je, međutim, uspjela potopiti čamac, prilikom čega je jedan ribar poginuo, dok su se druga dvojica uspješno ''izvukla'' iz mora na obalu.
Kit ulješura može doseći dužinu do 18 metara i težinu do 50 tona. Najveći je kit zuban, točnije najveća je zubata životinja na Zemlji. Pri tome su mužjaci znatno veći i teži nego ženke. Zbog kitolova u prošlosti, ulješure su i danas jako ugrožene.
steta sto nije potopio neke od koljaca..
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#9

Post by Kwaheri »

:(
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#10

Post by Murisno1 »

e jebo ga vrag :(
pa koji su ovo degeni ... ?!?!
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#11

Post by nosara »

Japanci su u buli. Ima ih previse na malom prostoru, Oni su gladni, jedu svakakva govna, nije se cudit ovakvim stvarima. Al' sve ionako ide u murac...
SE7EN
Posts: 58
Joined: 06/05/2007 23:39

#12

Post by SE7EN »

Sve ovo ide u restorane gdje rucak kosta 100 - 200 dolara ako ne i vise .
Ljudi su za novac spremni sve uraditi .Kada bi ljudsko meso bilo ukusno ovi Japanci bi iste sekunde napali Kinu .Ovi ribari su najobicnije bestije .Nista im ne mozes .Japnci nisu ni gori ni bolji od drugih " civilizairanih " naroda .Nasa stoka bi uzimala 100 maraka od Talijana .A talijanska stoka bi onda ulazila u Bosnu i Hercegovinu i ubijala sve sto se krece i leti .Patke , guske , sljuke , caplje , labude , cak i vrapce i lastavice . Talijani imaju takvo savremne puske da pobise sve .Imaju takvu rasprskavajucu municiju da skinu pola jata koje leti kada opale u zrak .:x :x :x :x
labrusca
Posts: 117
Joined: 10/06/2006 19:40

#13

Post by labrusca »

I jos je kretenu smijesno kako se delfin izvija od bolova :x :x
Stravicno...
Place mi se...
EI Presidente
Posts: 765
Joined: 17/11/2004 21:24

#14

Post by EI Presidente »

evo jedan brzi uradak na temu...
Image
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#15

Post by ztluhcs »

Jel ih jo¹ uvijek ubijaju pod onom ¹upljom "za nauène svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "prouèavanja".

Japanci su naopak narod pa nek prièa ko ¹ta hoæe...
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#16

Post by tempora »

ztluhcs wrote:Jel ih još uvijek ubijaju pod onom šupljom "za naučne svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "proučavanja".

Japanci su naopak narod pa nek priča ko šta hoće...
Ama koji to narod nije naopak po tom pitanju? :? Osim kad se gdje odredi norma? Koja je razlika izmedju nase janjetine i ovih delfina? Sto mi jedemo pilice, telad, prasice itd je cisti "humanizam" Ovo nam je malo egzoticinije pa se malo vise zgrozimo!
:(
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#17

Post by encian »

nosara wrote:Japanci su u buli. Ima ih previse na malom prostoru, Oni su gladni, jedu svakakva govna, nije se cudit ovakvim stvarima. Al' sve ionako ide u murac...
a to nam govoris onako iz licnog iskustva nakon sto si bio/bila u japanu i sa japancima jeo/jela svakakva .......... ?


japanaca nema previse na malom prostoru. japanci su zabrinuti za svoj natalitet. japanci ne jedu sve, stavise, ne jedu mnogo toga.

tradicionalno je japan vezan za more i njegove plodove. um japanca radi na nacin da je sve iz mora opravdano i sl. ni u kojem ih slucaju ne opravdavam. posljednji put kad sam se pokacila sa svojim profom oko ovoga optuzio me da sam green peace. ali nemojte valjat gluposti. radije malo pogledajte farmu slatkih dragih cincila blizu sarajeva koje se uzgajaju u malim kavezima samo da bi bile ubijene zbog krzna nakon odredjenog vremena. tu se nesto i moze promijeniti. ili se malo upalite zato sto novine slave ubistvo "bosanskog risa, velike stetocine" u BiH a istrebljen je u evropi i pravo je cudo da se pojavio kod nas (provjerite lynx lynx).

japanci ce pocistiti svoja .......... . mozemo li mi svoja? ili je lakse uvijek baviti se tudjim stvarima jer tako ne moramo nista da radimo?
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#18

Post by ztluhcs »

tempora wrote:
ztluhcs wrote:Jel ih jo¹ uvijek ubijaju pod onom ¹upljom "za nauène svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "prouèavanja".

Japanci su naopak narod pa nek prièa ko ¹ta hoæe...
Ama koji to narod nije naopak po tom pitanju? :? Osim kad se gdje odredi norma? Koja je razlika izmedju nase janjetine i ovih delfina? Sto mi jedemo pilice, telad, prasice itd je cisti "humanizam" Ovo nam je malo egzoticinije pa se malo vise zgrozimo!
:(
Evo za poèetak - broj piliæa, teladi, prasiæa i delfina mo¾e biti odgovor... Jedno je (industrijski) uzgajati neku (domaæu) vrstu za hranu a drugo je (sistemski) uni¹tavati neku (divlju) vrstu koja je veæ na granici izumiranja a jedino neèijeg (naopakog) æejfa radi...

Meni lièno je mnogo lak¹e pojesti koko¹ku ili tele nego neku malo inteligentniju formu ¾ivota kao npr. majmuna, delfina i sl...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#19

Post by ztluhcs »

A da, ovo naopak... Trebali bi otvoriti neku temu pa da skupljamo bisere i idiotske navike i furke gospode sa istoka... Mislim da bi svi mogli doprinijeti temi...
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#20

Post by Hierarchia »

ztluhcs wrote:
tempora wrote:
ztluhcs wrote:Jel ih još uvijek ubijaju pod onom šupljom "za naučne svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "proučavanja".

Japanci su naopak narod pa nek priča ko šta hoće...
Ama koji to narod nije naopak po tom pitanju? :? Osim kad se gdje odredi norma? Koja je razlika izmedju nase janjetine i ovih delfina? Sto mi jedemo pilice, telad, prasice itd je cisti "humanizam" Ovo nam je malo egzoticinije pa se malo vise zgrozimo!
:(
Evo za početak - broj pilića, teladi, prasića i delfina može biti odgovor... Jedno je (industrijski) uzgajati neku (domaću) vrstu za hranu a drugo je (sistemski) uništavati neku (divlju) vrstu koja je već na granici izumiranja a jedino nečijeg (naopakog) ćejfa radi...

Meni lično je mnogo lakše pojesti kokošku ili tele nego neku malo inteligentniju formu života kao npr. majmuna, delfina i sl...
Znaci nivo inteligencije uber alles?
Mislim da i kokoska osjeca bol kao i delfin. I isto se pati dok je ubijaju. Za njih tvoji civilizacijski principi o stepenima svijesti i pameti ne piju vode. :roll:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#21

Post by Hierarchia »

ztluhcs wrote:Jel ih još uvijek ubijaju pod onom šupljom "za naučne svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "proučavanja".

Japanci su naopak narod pa nek priča ko šta hoće...
:roll: :roll: :roll: :roll:
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#22

Post by ztluhcs »

Hierarchia wrote:
ztluhcs wrote:
tempora wrote: Ama koji to narod nije naopak po tom pitanju? :? Osim kad se gdje odredi norma? Koja je razlika izmedju nase janjetine i ovih delfina? Sto mi jedemo pilice, telad, prasice itd je cisti "humanizam" Ovo nam je malo egzoticinije pa se malo vise zgrozimo!
:(
Evo za poèetak - broj piliæa, teladi, prasiæa i delfina mo¾e biti odgovor... Jedno je (industrijski) uzgajati neku (domaæu) vrstu za hranu a drugo je (sistemski) uni¹tavati neku (divlju) vrstu koja je veæ na granici izumiranja a jedino neèijeg (naopakog) æejfa radi...

Meni lièno je mnogo lak¹e pojesti koko¹ku ili tele nego neku malo inteligentniju formu ¾ivota kao npr. majmuna, delfina i sl...
Znaci nivo inteligencije uber alles?
Mislim da i kokoska osjeca bol kao i delfin. I isto se pati dok je ubijaju. Za njih tvoji civilizacijski principi o stepenima svijesti i pameti ne piju vode. :roll:
Da, ako ima¹ problem s tim jedi stijene i pij vodu... Negdje mora¹ napraviti cut...
Stepen inteligencije delfina ili majmuna za ljudsku vrstu je mnogo bitniji od stepena inteligencije koko¹ke...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#23

Post by ztluhcs »

Hierarchia wrote:
ztluhcs wrote:Jel ih jo¹ uvijek ubijaju pod onom ¹upljom "za nauène svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "prouèavanja".

Japanci su naopak narod pa nek prièa ko ¹ta hoæe...
:roll: :roll: :roll: :roll:
Kolutaj koliko hoæe¹... Provrti malo po netu o njihovim dru¹tvenim i socijalnim devijacijama (u moderno doba)...
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#24

Post by Vingo »

Joj shultz.....meni cim neko spomene jedan "takav i takav" narod....povraca mi se vise nego kad vidim mrtve delfine...
A devijantnih svako za trku ima...
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#25

Post by Hierarchia »

ztluhcs wrote:
Hierarchia wrote:
ztluhcs wrote:Jel ih još uvijek ubijaju pod onom šupljom "za naučne svrhe". Ako se ne varam tako su zaobilazili zakon o ubijanju kitova pa ih klali zbog "proučavanja".

Japanci su naopak narod pa nek priča ko šta hoće...
:roll: :roll: :roll: :roll:
Kolutaj koliko hoćeš... Provrti malo po netu o njihovim društvenim i socijalnim devijacijama (u moderno doba)...
Šulci, mrsko mi sad elaborirati. Ukratko - ljudsko bice je individua, kolektiv je iluzija, ne postoje kolektivne karakteristike naroda, nacija, rasa... Ljudi se razlikuju. Devijacija ima svugdje...
Necu jesti stijene i vodu, samo kazem da samim tim sto je neko bice inteligentije ne znaci da ono zasluzuje da prezivi. I ne znaci da je vrjednije.
Post Reply