Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#76 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Gara je pit bull koji je spasen prije skoro 2 mjeseca. Spasio ju je cika Velja - SOS. Zahvaljujuci cika Velji Gara moze nastaviti svoj pseci zivot. Bacena je na prugu, u uzasnom stanju bez sape i repa :( Amputirana joj je zadnja sapa i rep. Divno se oporavila. Sada je spremna za novi dom , Gara i dalje ima fantomske bolove ali je vesela i razigrana... Read More bez... Read More obzira na hendikep. Trci , igra se i uziva u zivotu. Cika Velja hvala Vam sto ste joj pruzili drugu sansu:) Gara ima narav za pozeljeti :)

Kontakt za potencijalne udomitelje - Amela 061 597 481

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#77 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by duboka_misao »

Zgembo, ce biti udomljen u Zagrebu trenutno se dogovaramo za prevoz i ostale generalije ali porodica je cvrsto odlucila da ga zelli uzeti (ko ne bi) :D
nadam se za jedno sedam dana dok se jos malo oporavi i ode na kontrolu da ce biti spreman. joooooooooooooj ko curica mi je!

Image
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#78 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by anjusha »

Banned user for reason“Konstantno kršenje pravila komunikacije na forumu”
» n.nadija 45 dana

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “Banirana na svoj zahtjev”
» samrichakk
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#79 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by duboka_misao »

duboka_misao wrote:Ako neko zeli da udomi ovu slatku curicu nek mi se javi na pp , trenutno je kod mene u kancelariji,a za sutra neznam, nalazi se na stupu u jednom krugu zajedno sa ostalim psima koje hranim..previse je mala da ostane sama na ovoj hladnoci, placam veterinarsku obradu dobrim ljudima koji je zele.
Image
UDOMLJENA
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#80 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Ponovio se Chupko, ovaj put na kucicu :((((((((

Hitno potreban privremeni udomitelj!!

Kucic star 4mjeseca, nece rasti velik - mix jazavicara trazi hitno privremeni dom u kojem ce se oporaviti!!! U teskom je stanju, koza mu je oderana na jednom mjestu - oko 10cm :(

U Vetlife-u je. Potrebna je pomoc i privremeni dom za oporavak!!!

Kontakt Amela 061 597 481

Image

Image

Image
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#81 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Prenosim doslovno pricu psa koji ima jos mjesec dana zivota, ako ga ne spasimo:(
Roki je pas star 2 godine koji je odrastao zavezan i na ubudjanim koricama hljeba koje su mu davali kada ga se sjete. Ovo pise djevojka Anida koja je sprijecila da ga odvedu u sumu - a krenuli su i da ga ubiju jer im je dosadio:( Rekli su ...da ga nece dirati ako ga udomi / udomimo sto prije, zato Vas sve molim da ga sklonimo iz ove porodice i da osjeti sta je ljubav, toplina i briga. Kontakt porodice u Begovom Hanu je 032 684 706, prezime Alickovic Nihad i Sanela.

Spasimo Roki-ja, dok nije kasno!!!

Anida hvala ti i znam da cemo uspjeti!!!Anida nam je pomogla oko Chupkovog odlaska u Njemacku:)

Amela - 061 597 481

Image

Image

Image

Image

Image

Image
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#82 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by csejla »

Sinoc smo pronasli prekrasnog terijera trcao je preko ceste kao lud i malo je falilo da ga udari auto, muzijaka starog oko 1,5 god. Idealan je za stana jer je manji rastom (velicina pudle). Smjesten je na sigurno ali tu ne moze predugo biti pa mu trazimo sto prije dom.
Molim sve zainteresovane da se jave na pp ili 061/360-285

Image
Image
User avatar
bellisperennis
Posts: 98
Joined: 13/04/2009 13:40

#83 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by bellisperennis »

Pozdrav svima,
ova mala slatka cujica trazi dom. stara je mjesec dana, ociscena od parazita. ako neko moze da je udomi za stalno nek kontaktira na 062/188-904 pas je u Sarajevu.

http://img43.imageshack.us/i/dsc01547wz.jpg/
http://img509.imageshack.us/i/dsc01550a.jpg/
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#84 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Slike male zlatne retriverke :) Hitno joj je potreban novi dom!!

Kontakt Ema 062/188-904

Image

Image

UDOMLJENA
Last edited by anjusha on 17/11/2009 13:07, edited 1 time in total.
Reason: udomljavanje
maja.b
Posts: 1
Joined: 16/11/2009 15:35

#85 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by maja.b »

Prije par dana, na lokaciji Bare, pored ceste sam našla prekrasnog psića. Bio je preplašen i dezorijentisan pa sam ga uzela sa sobom. Nadam se da će ovaj preslatki i umiljati mališa biti udomljen, s obzirom da ne postoji ni najmanja mogućnost da ga zadržim. Psić je cijepljen i veterinar je rekao da je star 2,5 mjeseca.
U prilogu su slike pa sami možete procijeniti o kakvom se stvorenju radi. :-D

Kontakt:
061 551 451-Maja
061 800 007- Vlado



Image
Image
UDOMLJEN
Last edited by maja.b on 07/12/2009 10:02, edited 3 times in total.
tetak1
Posts: 16
Joined: 01/11/2009 12:03

#86 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by tetak1 »

Odjeljenje veterinarske inspekcije



Emsad Hadžić, viši stručni saradnik – državni veterinarski inspektor za nadzor provođenja veterinarskih mjera u unutrašnjem prometu
Tel: +387 33 565 700
[email protected]

Mr.sci. Faruk Mulabdić, viši stručni saradnik- državni veterinarski inspektor za nadzor sigurnosti hrane
Tel: +387 33 565 740
[email protected]

Mr. sci. Vildana Tahirović, viši stručni saradnik -državni veterinarski inspektor za nadzor sigurnosti hrane
Tel: +387 33 565 735
[email protected]

Mirza Džafo, viši strucni saradnik-državni veterinarski inspektor za koordinaciju veterinarskih inspekcija u objektima
Tel: +387 33 565 734
[email protected]

Inga Dujmović, viši stručni saradnik - državni veterinarski inspektor za nadzor dobrobiti životinja
Tel: +387 33 565 716
[email protected]

Opšte informacije o odjeljenju
Odjeljenje u razvoju momentalna aktivnost je usmjerena na harmoniziranje propisa.
Odgovorna osoba za rad inspekcijskog odjela UZV BiH
Sanin Tanković - Tajnik
Tel: +387 33 565 701
[email protected]


Područije/a djelovanja odjeljenja
Koordinacija sa nivoa BiH sa nadležnim vlastima u entitetima i Distriktu Brčko.

Nadležnost odjeljenja ogleda se u slijedećim aktivnostima:
Nadzor provođenja zakonskih i podzakonskih mjera i propisa iz sigurnosti hrane; vrši se nadzor proizvoda životinjskog porijekla u objektima i unutrašnjem prometu; vrši kontrolu i nadzor provođenja propisanih mjera i standarda u objektima te nadzor nad provođenjem obaveznih mjera unutrašnje kontrole u objektima (HACCP, ISSO, SSOP; GHP, GPP);
Obavlja nadzor provedbe zakonskih i podzakonskih akata i propisa iz oblasti veterinarstva. Vrši inspekcijski nadzor u skladu sa odredbama ZOV BIH.

ili
Inspektorat veterinarske inspekcije
NERMIN SMAJLAGIĆ, glavni veterinarski inspektor
Turhanija 2, 71000 Sarajevo;
Tel. +387 33 563 366;
Fax. +387 33 563 361;
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#87 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Baby »

Pozdrav

Moja prijateljica hitno poklanja psa kojeg je našla na ulici prije par sedmica .Ženka je i nazvla ju je Dora.Stara je do godinu dana ,i izuzetno umiljata i razigrana.Zahvalna je na svakoj ponuđenoj hrani i nije teška za održavati.Veličina joj je do koljena dakle uopšte nije prevelika tako da može i u stan i u dvorište.

Biti će sretan ko god da je udomi zato molim vas pomozite joj da je udomi i ako neko može da stavi u one grupe za sprječavanje odstrjela pasa i sl.
Hvala
Image

Ako znate nekoga ko bi udomio ovog psa ili možete pomoći javite se meni preko pp-a ili mi pošaljite porukuna 066 643 779 pa ću ja njoj proslijediti da se javi.
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#88 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by darprirode »

Za 7 pasa spasenih iz sinteraja potreban HITNO prevoz za Zagreb, pansion im je placen do subote,a u subotu je zadnja sansa da odu za Zagreb i nadju sebi dom. Ako smo im vec spasili zivot molim vas da im zivot ucinimo ljepsim..Ako poznajete nekog ko ima kombi, ako zelite ucestvovati finansijski da im se plati put do Zagreba ili ako im zelite praviti drustvo do Zagreba, molim vas javite se..
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#89 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by darprirode »

Image

Image

Mi smo mali i ima nas 6, tek smo poceli zivjeti, a vec hoce da nas otruju :( Stari smo oko 6 sedmica.
Molim Vas ako neko moze da ih privremeno skloni kod sebe ili da ih usvoji da se javi...u velikoj su opasnosti i svaki dan je upitan hoce li prezivjeti..
Unaprijed hvala na svakoj vrsti pomoci

Image

Image
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#90 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by darprirode »

Jos jedan malac je udomljen kod predivne porodice :thumbup:
molim Vas da spasimo ostale prije snijega,opet Vas molim ako znate nekog bar privremeno da ih smjestimo, ponavljam da nemaju ni zaklona, a ljudi iz vikend naselja gdje se oni nalaze su svaki dan sve gori i gori,cak nece niko ni da ih nahrani:(

sve inforamcije na 061597481-amela
nevenka
Posts: 58
Joined: 21/06/2007 15:12

#91 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by nevenka »

nevenka wrote:Prije nekoliko dana se na Mejtašu pojavio mlad njemački ovčar... Od tada skoro svaki dan svraća u dvorište zgrade gdje žive moji roditelji... Bio je i jutros. Mi ga nemamo gdje skloniti, ali ga hranimo, tako da se nadam da će se zbog hrane i vraćati...

Ako neko zna nekog ko bi uzeo ovog psa ili ga bar privremeno sklonio, pa da mu trežimo dom.

Pas je pitom, ne smetaju mu mačke ( dvorište u koje dolazi ih je puno :) ) - očigledno je bio nečiji ...

Image

Image

PAS NA SIGURNOM - HAMAN UDOMLJEN


AMELINO HVAAALAAAAAAA :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#92 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Ovaj mali kucic trazi hitno dom!!! Mjesanac pudle i terijera!!

Kotakt Amela - 061 597 481

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ammy1509
Posts: 1
Joined: 05/12/2009 18:58

#93 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Ammy1509 »

Veliki pozdrav! Tri male kujice, mjesanke labradora retrivera i tornjaka hitno trebaju dom. Stare su 6 nedjelja.

Svi koji zele mogu se javiti na mail: [email protected] - amra

http://img5.uploadhouse.com/fileuploads ... d4df8c.jpg

http://img7.uploadhouse.com/fileuploads ... b0f72d.jpg

http://img4.uploadhouse.com/fileuploads ... d4cb27.jpg
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#94 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by tinchy »

Ammy1509 wrote:Veliki pozdrav! Tri male kujice, mjesanke labradora retrivera i tornjaka hitno trebaju dom. Stare su 6 nedjelja.

Svi koji zele mogu se javiti na mail: [email protected] - amra

Image
Image

Image
Eto da se slike bolje vide :D
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#95 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by darprirode »

Novije slike malaca u opasnosti,kao sto sam vec pisala nemaju zaklona, na zimi su, hrane nemaju svaki dan nego kad se ko smiluje da im da,ako znate nekog ko bi ih udomio javite se ameli 061597481

Image

Image
User avatar
sir_oliver_oliver
Posts: 74
Joined: 14/08/2009 09:38
Location: Sarajevo

#96 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by sir_oliver_oliver »

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 3476996807

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 2528584478

Ovaj mali ima 4-5 mjeseci. Umiljat je do bola i voli da se igra ali ujedno prestrasen od drugih lutalica :( Hitan je slucaj jer je na cesti, a i sami znamo sta se sve kod nas dogadja umiljatim cukama (valjda je lakse uhvatit' takvog psa)...

Voli djecu, igra se sa mačkama, ima cca. 8 kg (ne više od 10)- beba prava. Ako ima neko da ga udomi, plaćam sve (vakcine, čipove, sterilizaciju itd.). Mob. 061.551.295.
User avatar
sir_oliver_oliver
Posts: 74
Joined: 14/08/2009 09:38
Location: Sarajevo

#97 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by sir_oliver_oliver »

ajsela wrote:Ovaj malac slatki crni se pojavio? Nije ga bilo par dana :(
Pojavio se iznenada, nemam pojma gdje je bio. Ovaj bi bio idealan za nekoga ko ima djecu, jer stvarno nisam vidio cuku koji toliko voli ljude i djecu (zato se i bojim za njega). Ako ima interesenata, javite se. 061-551-295
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#98 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by hali gali halid »

Na groblju Bare kuja i devetero štenadi...
sunchica88
Posts: 2
Joined: 30/11/2009 01:48

#99 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by sunchica88 »

Na Trebevicu je opet neko ostavio kucice, ovaj put 6 njih, od kojih je 5 prezivjelo noc.
Iako danas nije bilo mnogo hladno oni su se uzasno tresli. Ne zelim ni da pomislim kako ce im biti tokom noci i sutra kada pocne kisa da pada, da ne spominjem snijeg.
Nalaze se odma pored ceste, a i na tom mjestu se navece hrane veci psi.
Da li neko moze da ih uzme, bar preivremeno?? Jel neko ima neku ideju gdje da ih sklonim??
Oni su skroz mali, mogu stati u manju kutiju.
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#100 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Baby »

Moje ime je Piško i ja zaista terbam novi dom.
Mužijak sam star 5 mjeseci mješanac jazavčara i terijera .
Ja vam jedem sve ,od hljeba pa nadalje! Mnogo se volim igrati i tračti,a tek što se volim maziti uh!
Međutim ja lutam , hrane me poneki ljudi i Emina.Ali nije to to,meni treba ljubav,dvorište i kućica,baš ono što imaj...u i Eminini psi.Jao kako sam bio ljubomoran kada sam vidjeo da oni imaju svoje dvorište i vlasnicu..
Imaju čak i lopticu,ja nikada nisam imao lopticu :(
Mnogo bih voljeo da me neko uzme k sebi ,vjerujte mi biti ću vam najvjerniji i najbolji prijatelj... Molim vas uzmite me :(
http://i277.photobucket.com/albums/kk57 ... iskooo.jpg

http://i277.photobucket.com/albums/kk57 ... a/kuki.jpg
Post Reply