Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#1001 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by MaxPayne »

shuriken' wrote:Kod Pansiona Čobanija poviše pizzerie Galija ima leglo od četvero predivnih malih štenaca. u kutiji su na ulici. Kuju neka derišta gađaju kamenjem. Čovjek iz kuće pored kaže da je zvao av mau, vau vau, azile i komunalno i da niko to ne šljivi ništa. pa eto, ako neko može i da dodje da ih poslika bilo bi koristi, jer bi to povecalo sanse da ih se udomi,
Kad nisu dosad uspjeli napraviti web prezentaciju sve mi je jasno.A znaju prositi na štandovima po trgovačkim centrima.
User avatar
jalle
Posts: 280
Joined: 29/12/2011 15:13
Location: apsurdistan
Contact:

#1002 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jalle »

Udomio bih psa zlatnog retrivera, može star par mjeseci, zivim u stanu 60m2, Sarajevo - Alipašno, i rado bih se pobrinuo o njemu.
Ako neko zna informaciju, gdje, kako sta, neka se javi na pp.

Pozdrav
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#1003 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Lex77 »

Zlatni retriveri stari par mjeseci koštaju. Teško će ti ga netko pokloniti.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1004 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

je li bas mora biti zlatni retriver? :-)
u biti, svi rasni kostaju, tako da dabogda..
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1005 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Rasnog na poklon mozes naci samo odraslog, stene jok :-) Sutnu ih na ulicu tek kad skontaju da nema sanse da ih prodaju, a to je vec kad odrastu, i oni koji kupe pa im dosadi a do tad je pas vec narastao
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1006 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minjonja »

pronadjen cuko na otoci. trazi se stari ili novi vlasnik 064 406 4699
Image
Image
pasce
Posts: 9
Joined: 05/12/2012 21:02

#1007 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pasce »

jalle wrote:Udomio bih psa zlatnog retrivera, može star par mjeseci, zivim u stanu 60m2, Sarajevo - Alipašno, i rado bih se pobrinuo o njemu.
Ako neko zna informaciju, gdje, kako sta, neka se javi na pp.

Pozdrav
Može se naći, samo trebaš "ubosti" pravi momenat. Moje dvije prijateljice imaju ženke retrivera. Obje su poklanjale štence. Ako baš želiš samo tu rasu, sačekaj. Prije ili kasnije će se neki pojaviti.
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#1008 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bellica »

Cholina_Lokica wrote:Svi vjerovatno znate pricu o Vuletu, oni koji ne znaju ponovicu. Vule je pas sa Mojmila koji je pronadjen sa teskom povredom vilice, neki monstrum mu je skoro otkinuo donju vilicu. Nakon saznanja da mu se pomoc ne moze pruziti u Sarajevu, odluceno je da se izmjesti u Zagreb. Uz veliku pomoc ljudi sa svih strana uspjeli smo da sakupimo novac za operaciju, kliniku i svu najbolju njegu koju moze dobiti. Vule je danas odlicno, svakim danom sve bolje. Vilica zarasta ostao je jos jedan manji zahvat korekcije zuba i spreman je za udomljavanje. Vule je pas koji se slaze sa ljudima i psima, ljude obozava, nakon sve traume koju je prezivio, i dalje je jako veseo i razigran pas. Uziva u svakom momentu paznje, igre, trke... Sa svim psima se super slaze, tako da ni sa tim nema problema. Takodjer, jako je dobar sa djecom. Star je manje od dvije godine. To je pas koji je zaista zasluzio osobu koja ce ga voljeti i pruziti sve sto mu je potrebno do kraja zivota, da nikad vise ne bude izlozen bilo kakvom obliku nasilja ili bilo cega slicnog. Trazi dobar dom, u kojem ce se brinuti o njemu. Bitno je naglasiti da zbog prirode povrede on nece smjeti jesti tvrdu hranu, znaci samo konzerve ili domacu kuhanu, mekanu hranu, ne smije glodati kosti, drvece i sl. Na te stvari se mora dobro paziti da se ne bi povrijedio. Takodjer grublje igre sa drugim psima ne dolaze u obzir. Na klinici ce ostati jos neke dvije sedmice, te nakon toga ga buduci vlasnik moze preuzeti. U potpunosti je veterinarski obradjen. Buduci vlasnik ce biti dobro provjeren, ne zelimo da rizikujemo nista vise sa njim. Takodjer, zelimo da imamo kontakt u vezi svega sto se desava. Ne moze biti udomljen u porodicu koja ima vise od jednog psa, rizik ponovne povrede je tako povecan. Ja znam da puno trazim, medjutim on je jako poseban pas, koji je zasluzio sve najbolje, i nadam se da svi razumiju ovo sto sam napisala, kao i razloge jer je to tako.
NAPOMENA: Brnjicu nosi na slikama iskljucivo zbog medicinskih razloga, zbog pravilnog zarastanja kostiju.

Image

Image

Image
Javite nam kad ga udomite, pratila sam situaciju od pocetka i cijelim srcem zelim da nadje najboljeg vlasnika. Ja bih ga uzela rado, ali moj pas je jako ljubomoran i ne vjerujem da bi se slagali.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1009 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Bellica wrote:
Javite nam kad ga udomite, pratila sam situaciju od pocetka i cijelim srcem zelim da nadje najboljeg vlasnika. Ja bih ga uzela rado, ali moj pas je jako ljubomoran i ne vjerujem da bi se slagali.
Nazalost jos uvijek nista :( Evo nekih novih slikica

Image

Image

On je pravi smjesko i slaze sa svima, mace, cuke, ljudi, djeca :)
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#1010 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bellica »

Cholina_Lokica wrote:
Bellica wrote:
Javite nam kad ga udomite, pratila sam situaciju od pocetka i cijelim srcem zelim da nadje najboljeg vlasnika. Ja bih ga uzela rado, ali moj pas je jako ljubomoran i ne vjerujem da bi se slagali.
Nazalost jos uvijek nista :( Evo nekih novih slikica

Image

Image

On je pravi smjesko i slaze sa svima, mace, cuke, ljudi, djeca :)
Hvala dragom Bogu neka je on dobro, a udomitelj ce se vec naci. Drago mi je da se oporavio i da je sada dobro. Onaj ko mu je naudio, nije uspio da mu napravi trajna ostecenja. Dusa draga, samo neka ga primi neko ko ce ga zaista voljeti, a ne s prvim zrakama sunca da shvati da mu je pas teret pa da ga opet ostavi na ulici. Hvala sto ste se javili i hvala na novim slikama.
Lejlaafarah
Posts: 20
Joined: 11/12/2012 14:40

#1011 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Lejlaafarah »

Molim sve ljubitelje pasa koji mogu da udome mladu zenku rotvajlera,koju je nesavjesni vlasnik prije desetak dana iz auta izbacio i ostavio u sumi u Dobrosevicima,trenutno se nalazi na mojem imanju ali nisam u mogucnosti da idem svaki dan da je hranim i da joj pruzim ljubav i toplinu jer sam jos u izgradnji kuce i nisu uslovi takvi da bi ona mogla da boravi sama gore, stoga jos jednom sve molim koji bi volili da je udome ili znaju nekog da bi volio udomiti da mi se jave na privatnu poruku.Image
MoRa
Posts: 7
Joined: 27/03/2011 21:11

#1012 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by MoRa »

Danas smo kod Medicinskog fakulteta u Sarajevo pronašli promrzlog, vidno dehidriranog i izgladnjelog psa. Trenutno se nalazi ispred moje kuće na Mejtašu, ali pošto imam psa i nisam u mogućnosti da uzmem još jednoga, molim sve ljude dobre volje koji su spremni da pruže ljubav ovom fenomenalnom psu da se jave. Pošto nema ogrlicu pretpostavljam da nema vlasnika, mužijak je, nije agresivan (niti kada jede) več naprotiv veoma je drag, veseo i miran pas sa predivnim karakterom. Svi koji su zainteresovani da mu pruže ljubav i topao dom, ovo je kontakt broj:+38762183770



Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1013 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

najljepsi stanovnik ulica sarajeva (po meni), ovaj mali veliki smrad sa slike, trazi, ah sto drugo nego dom..
miks je labradora, mudonjica je i ima oko 6 mjeseci (prilicno je napredan za svoje doba, ali nije stariji, jer ga znam otkako je bio malesan).. ljudi za coko labradore daju po 5-6 stoja, a ja vam istog psa nudim djaba! izdrzljiv je jer ga ulica odgaja, tako da i drzanje u avliji sa adekvatnom kucicom i/ili boksom dolazi u obzir, ali naravno da ne provodi cijele dane tu.. vezanje na metar lanca NO :)
ukoliko bi neko htio da ga vidi, obidje, udomi ili sl. neka se javi na 061 233 711
prva vakcina i pasos su vam od mene
Image
Lex77
Posts: 989
Joined: 09/02/2010 23:23

#1014 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Lex77 »

Ajme, čokoladni labrador! :shock: Prekrasan je! Nadam se da ćete mu brzo naći dom.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1015 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Lex77 wrote:Ajme, čokoladni labrador! :shock: Prekrasan je! Nadam se da ćete mu brzo naći dom.
jos se nije usrecio, srecica moja, a vec imam drugu obavijest..
poklanja se zenka rodezijskog "gonica lavova" ilivamga ridzbek.. 14 mjeseci stara, sterilisana, prekrasna.. vlasnici je ne mogu zadrzati, tako da traze nekoga ko je voljan da joj pruzi ljubav..
ukoliko neko ne zna koji je to pas:
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#1016 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by muniza »

muniza wrote:"Ne znam gdje da ovo javim pa evo ovdje ću a vi ljubitelji životinja to proširite dalje.
Uglavnom u Halilovićima (carinski terminali, alipašin most), na velikom parkingu ima jedna cijela familijica sa nekih 7-8 kučića. Pa eto, dok su još koliko toliko mali razdjelite to, rasprodajte il šta već prije nego ih vozovi izgaze i sl..."

Ovo postavih na raznim temama i forumima al nigdje niko ne odgovara niti reagira. Riječ je o velikom parkingu, šinama, znači prostor gdje psi baš i nemaju dovoljno hrane i vode, ja ih povremeno pripazim kada prolazim tuda ali je daleko od dovoljnog.
Imam osjećaj da ljubitelji i zaštitnici lutalica reagiraju tek kada neko bude izmasakrirano ili šta već, a i tada se reakcije svode na mahalanja po forumima i FB.
Ako ih nećete udomiti sada kad su mali i slatki ne znam kad ćete, ovo je samo jedan izolovan slučaj, grad je pun kučića koji se lagano pretvaraju u 11227892797974. generaciju lutalica....
Širite ovo dalje ne bi li se neko sjetio nešto napraviti...
Da sam sebe citiram, niko ni na forumima niti na mailovima od Av Mau i još jedne organizacije nikad nije ni odgovorio a kamoli šta pokušao poduzeti.
Evo vidite šta je sada bilo na toj lokaciji: http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/dok ... posmatrali

Aferim omladino!

I da dodam, ovaj citat je iz februara ove godine...
percival
Posts: 5
Joined: 22/12/2012 17:45

#1017 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by percival »

Molim vas pomozimo maloj Dolly

Image

Image

Image

Image
percival
Posts: 5
Joined: 22/12/2012 17:45

#1018 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by percival »

HITNO JE!
Molim vas da pomognete ovom štenetu. Zove se Doli, i stara je otprilike 2 mjeseca. Nađena je u haustoru zgrade prije 10 dana, i otada je bila na privremenom smještaju kod moje drugarice. Doli je odvedena veterinaru, očišćena od parazita, i sve se činilo OK. Do jutros, kada je zbog povraćanja i proliva odvedena ponovo na pregled, i tada je ustanovljeno da ima parvo. Doli nema smještaj, sad se nalazi kod mene, jer je bukvalno ostalo, kod mene ili na ulicu. Ja sam podstanar i ne mogu u stanu imati životinje. Ujutro ponovo idemo na infuziju, antibiotike, i u ponedjeljak..itd.

Molim sve, ako mogu na bilo koji način pomoći Doli. Sada je najvažnije da ima novac za terapije. Ja i drugarica smo pokrili dosadašnje troškove, ali poslije ponedjeljka više ne mogu sama izdvojiti novac za liječenje, jer ga jednostavno nemam. A, tu je i prijevoz, koji je dodatni problem.
Zbog problema sa smještajem, zvala sam pansion da je pokušam smjestiti, ali nijedan pansion danas nije mogao da je primi, što je sramota, da za ovakve slučajeve ne postoji neko rješenje. Znam da je još teže pritom smjestiti bolesno štene. Jednostavno je štene prepušteno nečijoj milosti i nemilosti. Koliko mogu pomoći, to i radim. Ali, ono što je van moje moći, zaista ne mogu.
Nadam se da će malena preživjeti noć, pa ću se sutra javiti sa novostima.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#1019 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by damirc_sa »

Da li neko ima da poklanja ili prodaje stenad engleskog buldoga, ili ako znate neku stranicu tj.uzgajivača ove pasmine kod nas u BiH molio bih da mi preporučite
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1020 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

damirc_sa wrote:Da li neko ima da poklanja ili prodaje stenad engleskog buldoga, ili ako znate neku stranicu tj.uzgajivača ove pasmine kod nas u BiH molio bih da mi preporučite
sumnjam da neko poklanja, obzirom da su ti psi oko milje.. pokusaj se uvezati sa armanom iz zoo centra na grbavici, on bi ti trebao znati vise o tome.. i znam da je zeljko martic, maric, kako li imao te pse, ne znam da li ima jos uvijek, pa ti je arman najsigurniji :D
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#1021 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by damirc_sa »

pakica_ wrote:
damirc_sa wrote:Da li neko ima da poklanja ili prodaje stenad engleskog buldoga, ili ako znate neku stranicu tj.uzgajivača ove pasmine kod nas u BiH molio bih da mi preporučite
sumnjam da neko poklanja, obzirom da su ti psi oko milje.. pokusaj se uvezati sa armanom iz zoo centra na grbavici, on bi ti trebao znati vise o tome.. i znam da je zeljko martic, maric, kako li imao te pse, ne znam da li ima jos uvijek, pa ti je arman najsigurniji :D

hvala na odgovoru, svakako cu posjetiti Armana jer mi je još par ljudi njega preporučilo kao najpouzdanijeg.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1022 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

pakica_ wrote:
damirc_sa wrote:Da li neko ima da poklanja ili prodaje stenad engleskog buldoga, ili ako znate neku stranicu tj.uzgajivača ove pasmine kod nas u BiH molio bih da mi preporučite
sumnjam da neko poklanja, obzirom da su ti psi oko milje.. pokusaj se uvezati sa armanom iz zoo centra na grbavici, on bi ti trebao znati vise o tome.. i znam da je zeljko martic, maric, kako li imao te pse, ne znam da li ima jos uvijek, pa ti je arman najsigurniji :D
A sta znas sta moze biti, bilo je ovdje objavljeno prije par mjeseci da je nadjeno stene, pa sam ga ja pokupila i udomila. 2 mjeseca joj bilo imala demodex, eno je sad cura prava zdrava :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1023 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Cholina_Lokica wrote:
pakica_ wrote:
damirc_sa wrote:Da li neko ima da poklanja ili prodaje stenad engleskog buldoga, ili ako znate neku stranicu tj.uzgajivača ove pasmine kod nas u BiH molio bih da mi preporučite
sumnjam da neko poklanja, obzirom da su ti psi oko milje.. pokusaj se uvezati sa armanom iz zoo centra na grbavici, on bi ti trebao znati vise o tome.. i znam da je zeljko martic, maric, kako li imao te pse, ne znam da li ima jos uvijek, pa ti je arman najsigurniji :D
A sta znas sta moze biti, bilo je ovdje objavljeno prije par mjeseci da je nadjeno stene, pa sam ga ja pokupila i udomila. 2 mjeseca joj bilo imala demodex, eno je sad cura prava zdrava :D
pa dobro, kazem da sumnjam, nisam rekla da je nemoguce :P
haman svaku rasu mozes naci na ulici, samo cekaj i neki ce je dobri bosnjanin istjerat :(
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1024 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Upravo tako :) Mamu im...
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1025 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

pa ima li nafake za ovo mlado, ludo pasce?
Image
Image
ne dozvolimo da zavrsi na ulici, majka mu stara.. ljudi je poklanjaju.. ima li iko iko iko da je uzme?
Post Reply