Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1101 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

nasli pujdu, hvala svima
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1102 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Maybach »

Trazila sam ga ali ga nema.Kazu da je juce bio kod BBI.Kako se postavlja slika na forum,nije valjda da se mora i registrovat na imageshack?Uglavnom molim sve koji ga vide da se javi na broj telefona iznad.U pitanju je zlatni retriver u poznim godinama.
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1103 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Maybach »

zvrk wrote:nasli pujdu, hvala svima
Kojeg????
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1104 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

ovog labradora starog
valjda nemaju dva
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1105 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Maybach »

Aaaaaa pa to je super vijest ako je to taj! :sax: Gdje je nadjen,jel zbrinut?Pao mi je kamen sa srca
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1106 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

rekose da je kod latinske cuprije nadjen, vode ga na grooming i onda u pansion, neko je odlucio da mu placa smjestaj vjerovatno :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#1107 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Maybach »

To je taj!Bas mi je drago
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1108 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

Image

Image


Image

Image

Image

Ove dvije svrce hitno trebaju normalne domove. Zenkice, vakcine obezbijeđene.
Veća je u tipu sataforda, vesela, razdragana. Mala ce ostati malena jer sa skoro dva mjeseca nema ni pola kg tezine. Ona je mirnija dosta i vise voli spavati punog trbuha nego nesto okolo trckarati.
sterilizacija obavezna kad dodje vrijeme, mogu i ja to pokriti.
Ako ste normalni - bujrum :)
BORBE isključene, prepodaja isključena, izbacivanje isključeno
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1109 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

text sa depoa /hronika/nakon-sto-je-izbacen-na-ulicu-max-danima-tuzno-cvili-ispred-gazdine-kuce
:roll:
Moze li se neko pobrinuti za ovog psa?

A ĆE VAS DIRNUTI DO SUZA: Nakon što je izbačen na ulicu, Max danima tužno cvili ispred gazdine kuće!

Ponedjeljak | 09.12.2013.

Na redakcijski e-mail portala Tuzlanski.ba stigla je tužna priča o malom psiću imena MAX. Pismo prenosimo bez ikakvih intervencija


Foto: Tuzlanski.ba
Na redakcijski e-mail portala Tuzlanski.ba stigla je tužna priča o malom psiću imena MAX. Pismo prenosimo bez ikakvih intervencija...
Poštovani, Obraćam Vam se ovim putem jer smatram da je to prije svega moja obaveza kao građanina grada Tuzle da upoznam širu javnost sa ovim problemom, pogotovo što je sad aktuelna izmjena Zakona o zaštiti životinja u BiH.
Svaki dan čitamo, gledamo, slušamo od strane medija kako BiH ne može da izađe na kraj sa psima lutalicama. Kao su nam psi postali „državni neprijatelji br.1" u državi. Tako barem kažu nadležni organi i neki postotak anketiranih građana ove zemlje. Čast izuzecima.
Većina bruji o tome kako sve pse trebamo pobiti. Koriste riječ „eutanazija" da bi na lijep način ustvari rekli – ubistvo, masakr nad psima. Jer, navodno, toliko je taj problem zapušten da nema drugog riješenja nego da pobijemo sve pse u BiH, pa onda da pređemo na edukaciju građana kako treba da se ponašaju ukoliko nabave ili već imaju kućnog ljubimca – psa.
Ljubitelji životinja i protivnici ovoga novog Zakona pokušavaju na sve načine da utiču na građane da otvore oči, i pogledaju na problem iz druge perspektive. Apeluju na vlast i nadležene organe da prvo građane edukuju i uvedu zakon, pravila i sankcije prije svega na nemarne građane koji napuštaju svoje ljubice i prave problem cijeloj BiH. Međutim, naši nadležni smatraju da je bolje istrijebit pse lutalice, potrošit milione na ubijanje zdravih i nedužnih pasa. Jer lakše je pobit sve pse nego Bosancima i Hercegovcima „izbit" pare iz džepa kad napuste životinju, ili ih kazniti na neki drugi način – ja preporučujem zatvor.
Zanima me šta će nadležni organi da urade sada kada vide ove slike. Slike napuštenog psa od strane vlasnika koji ga je izbacio na ulicu jer ga jednostavno više ne želi!?

Zanima me šta će sad građani naše Tuzle i BiH da misle o ovim ljudima koji žive na Paša Bunaru u Tuzli!?
Da li će naši nemarni sugrađani dobiti kaznu? Da li će naši nemarni sugrađani morati ponovo uzeti psa natrag? Ili će ga uzeti pa će ga već sutra dan odvesti u drugi grad i izbaciti na ulicu?!
Zanima me dragi zabrinuti građani šta sad treba uraditi jer kao što vidite ovi ljudi su krivi ako ovaj pas ujede vaše dijete ili vas!!! Pitam ja Vas sad – KOGA TREBA EUTANIZIRATI!? KO JE PROBLEM I OPASNOST???
A evo i životna priča psa Maxa: "Zdravo dobri čovječe"
Ja sam Max. Rođen sam kao vrlo sretan kučić... barem sam to do skora mislio.
Kad sam bio vragolasti štenac uvijek sam mamio osmjeh svojoj porodici gdje sam stanovao. Trčao bih po klizavom parketu i zaplitao se svojim kratkim nogicama. Uživao sam u dugim šetnjama i rado bih zaplivao u svaku baru na koju bih naišao.
Moj gazda me volio i samo se na moje vragolije smijao. Znao je da svaki put poslije šetnje slijedi kupanje njegovog "čupavog prasića" - mene. Nije mu bilo teško iako sam svaki put i njega isprskao.
Kad sam porastao uživali smo skupa sklupčani na krevetu, gledajući kako mraz šara prozore. Slušali smo promrzle vrapčiće u olucima i mislili da život ne može biti savršeniji.
A onda.... Onda je stigla "ONA" u naš život. Veoma lijepa i draga gospođa koja me od prvog dana kupila hrenovkom.
Na početku je skupa sa nama šetala i trudila se oko mene kao prava djevojka koja voli životinje. Vidio sam na licu svoga gazde da ga to čini sretnim pa sam se i ja još više trudio da im uljepšam zajedničke dane.
Jedva sam čekao da dođu skupa kući pa da me izvedu u šetnju. Da se igramo i valjamo skupa po krevetu, da idemo na izlete i da se vozim u autu. U tome sam naprosto uživao.
Te radosti su svakim danom postajale sve rjeđe i rjeđe jer se moj gazda mnogo više pozabavio svojom partnericom.
Družili su se bez mene i sve češće sam nailazio na zalupljena vrata ispred moje njuškice. Ali opet nisam krivio svog gazdu jer mi je ipak znao dobaciti nekad osmjeh i nježan dodir u prolazu. To me uveseljavalo I bilo mi je mnogo potrebno da osjetim tu ljubav sa njegove strane, da me voli kao prile. Ali, "ONA" mi se nikako više nije radovala.
Samo je nervozno mahala rukama kad bi ugledala moje dlake u blizini ili prosutu vodu koju zaista nisam namjerno prospiao po kući.
Ipak, ja sam bio strpljiv i pun nade. Čekao sam sretnije dane. Naoružao sam se strpljenjem kao nikad do sad i trudio se da se što više dopadnem svima.

Pošto nisam znao šta da im poklonim, kupio sam iz obližnje šume grančice i kosti i donosio pred prag u znak mog poštovanja i prijateljstva.
Međutim, "ONA" nije bila sretna, a samim tim ni moj gazda. Rekli su da je to smeće i jako su me izgrdili. A meni je samo preostalo da se sklupčam u ćošak uplakan i tužan i da tako dočekam još jedno jutro u brigama bez sna.
Mislio sam da neće moći biti gore i da sam dotakao dno, ali nije bilo tako. Kada je stigla beba u naš dom ja sam morao da ga napustim jer se "ONA" bojala zaraza i prljavštine. Moj gazda je u tome podržao bez imalo milosti. Nije me ni pogledao. Samo su me bez osvrtanja izbacili na ulicu.
Nisam mrzio to stvorenje jer je mirisalo na nevinost baš kao i moj gazda dok me jako volio. Volio sam tu bebu od prvog dana. Bila je to gazdina beba. Ali, sad mi je on tako stran. Moj gazda je postao neki čovjek kojeg ja vise nisam poznavao.
Pratio sam ga vjerno punih 5 godina. Davao mu zažtitu, ljubav i vjernost. A sada sam kao stara krpa bačen pred vrata mog doma i istjeran na ulicu.
Strašno je hladno, a ja bez imalo ljubavi i topline živim vani na hladnom betonu. Moje srce je puklo na pola jer me moj gazda vise ne želi. Više mu ništa ne značim. A ja nemam nikoga na ovom svijetu. Imao sam samo gazdu. Sad sam jako uplašen i sam. Nemam vise nikoga.
Hranu mi bace tek tako da se nešto nađe, da ne skapam od gladi, a ja i dalje ne gubim nadu i želim da vjerujem da ću ponovo biti dio ove porodice. Nadam se da ću se probuditi iz ovog košmara, ove noćne more. Nadam se da će moj gazda I "ONA" ipak shvatiti da je Max (JA) njihov prijatelj, njihov anđeo čuvar a ne samo zapušteno kuče koje smrdi, kako kaže "ONA".
Tu sam dobri ljudi, čujete li me? Tu sam ispred vaših vrata. Čekam vas! Hladno je, kako oko mene, tako i u mom srcu. Patim i tonem. Spasi me gazda moj dobri jer ja ovo stanje još dugo neću moći podnijeti. Spasite me dobri ljudi... Ja sam vaš iskreni prijetelj. Neću izdržati još dugo na ulici... Moja sudbina je u TVOJIM RUKAMA DOBRI ČOVJEČE!!!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1110 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

pasiflora, izgleda da je nasa dom, ako je suditi po komentarima

a gazdi niko nista
pa ce opet nabaviti psa

http://www.tuzlanski.ba/izdvojeno/89-iz ... -foto.html
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1111 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

hvala @zvrkice, iz nekog razloga ne vidim komentare... ovo me je bas :(
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1112 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

valjda ce naci srecu jado
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#1113 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by febo_acm »

Ma šta da čovjek kaže osim da poželi ovim ljudima sve najgore u životu... Jedino što me raduje jeste to što su u komentarima pisali da će biti udomljen ili da je već udomljen...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1114 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1115 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

udomljen u sloveniji :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1116 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bakir1 »

jel ima neko, neki link udruzenje, fb grupa ili nesto tako da mi pomogne udomiti ovo troje?
dva muzijaka (sivi i sareni) i jedna zenkica (crna)
stari 40 dana
Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1117 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Bakir1 wrote:jel ima neko, neki link udruzenje, fb grupa ili nesto tako da mi pomogne udomiti ovo troje?
dva muzijaka (sivi i sareni) i jedna zenkica (crna)
stari 40 dana
Image
Cega su ovo mjesanci ?

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1118 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bakir1 »

ko to zna, majka im nije krupna
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#1119 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by NeenaSa »

Je li uopce bitno?
Oni(aj) , tko uopce zeli da usvoji, nebitno.
Ovo stanje oko , ne samo ne/rasnih , vec i svojevremenog trenda imati psa , dovede do lutalica.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1120 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bakir1 »

ja licno imam 11 pasa, od toga 10 usvojenih, napustenih stenaca koji su bili toliko bolesni da bez pomoci ne bi prezivjeli, ovi su svi zdravi, pitanje od cega su mjesanci je bilo upuceno iskljucivo na velicinu koju ce doseci, ovih beba mi je zao jer se motaju kuda prolazi dosta automobila i samo je pitanje dana kada ce nastradati.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1121 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Bakir1 wrote:ja licno imam 11 pasa, od toga 10 usvojenih, napustenih stenaca koji su bili toliko bolesni da bez pomoci ne bi prezivjeli, ovi su svi zdravi, pitanje od cega su mjesanci je bilo upuceno iskljucivo na velicinu koju ce doseci, ovih beba mi je zao jer se motaju kuda prolazi dosta automobila i samo je pitanje dana kada ce nastradati.
Upravo to, jer imam ponudjen dom za psa u pu tornjaka, sarplaninca, eventualno njemackog ovcara, znaci u tom tipu ne rasni, super dom, i treba da se slaze sa mackama :-) znaci da je velik pas, koji ce i lajati ako neko krene u dvoriste. Tako da neena ostavi te pridike nekome drugom :-)

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1122 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bakir1 »

imam psa za tebe, tornjak, zenka, sterilizirana, dosta teritorijalna lutalica tj izbacena stara oko 3 godine, prelijepa
edit muzijak oko 2 god:
Image
zenka
Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1123 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Proslijedim, pa se javnem. Slazu li se sa mackama ? To je jako bitno :-) jer ciko ima mace isto :-)

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1124 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bakir1 »

eh sad bez macke na to pitanje nemam odgovora
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#1125 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by NeenaSa »

Cholina_Lokica wrote:
Bakir1 wrote:ja licno imam 11 pasa, od toga 10 usvojenih, napustenih stenaca koji su bili toliko bolesni da bez pomoci ne bi prezivjeli, ovi su svi zdravi, pitanje od cega su mjesanci je bilo upuceno iskljucivo na velicinu koju ce doseci, ovih beba mi je zao jer se motaju kuda prolazi dosta automobila i samo je pitanje dana kada ce nastradati.
Upravo to, jer imam ponudjen dom za psa u pu tornjaka, sarplaninca, eventualno njemackog ovcara, znaci u tom tipu ne rasni, super dom, i treba da se slaze sa mackama :-) znaci da je velik pas, koji ce i lajati ako neko krene u dvoriste. Tako da neena ostavi te pridike nekome drugom :-)

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
:-)
Cemu atak.
Ama, uopce nije pridika na vama koji doprinosite.
Situacija je jasna. Nema dovoljno ... nastavi. :wink:
Post Reply