Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#1051 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by chengaba »

Pokupljena sam sa ulice i trenutno sam na toplom. Imam oko 5 mjeseci, nemam crijevnih parazita, jako sam vesela i toliko slušam da me ne vežu na povodac u šetnji već mogu lijepo da šetam (iako znam i zavezana u šetnju).
Pomozite mi da nađem dom i nekoga ko će se brinuti o meni.

Image
Image
Image

Kontakt: 061/908-392
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#1052 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by opa22 »

pls ima li ih tko udomiti, u Gradačačkoj ulici sam danas ugledao ove mališane
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1053 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minjonja »

sad dobih dojavu da se u hotonju u kartonskoj kutiji pored kontejnera nalazi 8 kucica koji nisu ni progledali. momak koji ih je nasao sutra ide na put. kaze ne zna koliko ce jos dugo bez hrane. pa zamislite danas je bilo 30 stepeni... a ja nemam pojma gdje bi sta bi s njima, nit imam auto nit imam para niti imam smjestaj. sta da radim?

on ne zna sta da radi, ne znam ni ja.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1054 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

odnesi im hranu, ako imas antiparazitne daj i skloni ih negdje malo dalje od kontejnera u neku nastambicu ako imas

hrani ih dvaput dnevno i et

ucini sto mozes i sto je do tebe

a dalje je u Bozijim rukama

i ostavi im vode u posudi
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1055 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minjonja »

ne znam ni gdje je hotonj.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1056 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

mislila sam da si tamo negdje
hotonj je naselje izmedju vogosce i kobilje glave
ono kad se spustas / penjes

objavi na fb grupama ako ti se da, ima par aktivista tamo
a valjalo bi da je rekao u kojem hotonju jer ima gornji i donji

jbg
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1057 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minjonja »

se nalaze u Gornjem Hotonju, kod kontejnera u paketu, uz samu glavnu prometnicu prema Vogosci.
ma da su oni na otoci davala bi im ja mlijeko, ali ici u hotonj svaki dan, nemam sredstava i nemam vremena i nemam snage. stavila sam na av mau grupu, grupu od avlijanera ne vidim, jesul se to izbrisali? previse je ovakvih slucajeva, svi se bave svojom nesrecom, niko nece jos tudjom :(
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1058 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

jbg i ja radim i nije mi usput ni blizu :(

a mislim da znam koji su to kontejneri
:(
ne mozes sve ni spasiti
a dom naci - ni pod razno :(
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#1059 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minjonja »

javlja mi se taj momak i kaze isao sad da ih obidje i nema ih, prazna kutija. nadajmo se da ih je neko uzeo.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1060 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

stvarno se nadam
senci-071
Posts: 312
Joined: 06/08/2011 22:40

#1061 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by senci-071 »

Ima li neka ustanova za ove opsane pse-lutalice,i ako ima mozeli mi neko dati broj te ustanove. :?:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1062 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

senci-071 wrote:Ima li neka ustanova za ove opsane pse-lutalice,i ako ima mozeli mi neko dati broj te ustanove. :?:
nema...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1063 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

Ovo su Bela i Cupo. Bela (zuta kujica sa lijeve strane) je u Praci jer je komsiji (koji ima psa!!!!) smetalo sto laje!!!! Doslo je dotle da je htio ubiti - doslovno! Namam pojma odakle tolika mrznja prema tom psicu - ona je jedna divna maza i ne znam da je ikada ikoga ugrozila (a znala bih jer mi je pod prozorom vec oko 2 godine). Btw - Belu je u kvart donio momak koji je pronasao jako povrijeđenu dok je bila stene. Izlijecio je i svi smo se pomalo brinuli o njoj.
Cupu je izbacila bivsa vlasnica (ne znamo zasto) - radi se također o malom psu koji je dosao jako uplasen. Skicao je cim bi mu neko pokusao prici. U oko godinu dana (ili nesto manje) koliko je ovdje, lijepo se smirio, uvojio sve gazde u komsiluku :-D i postao prava mala dusa. Nakon incidenta sa Belom uzela ga je kod sebe u stan jedna dobra gospođa (kod koje nazalost ne moze dugo ostati) i boji ga se pustiti napolje jer ce onaj kreten i njega vjerovatno pokusati ubiti...
Ni sama ne znam zasto sve ovo pisem... Glupo mi je pitati hoce li ih neko usvojiti, znam da je grad pun pasa, ali ako iko ima ikakvu ideju sta bi se moglo sa njima uraditi...
Belu bih rado izvukla iz Prace, ona je tako dobar pas i tako umiljata. Ovo uho sto joj je spusteno je takvo zbog markice od sterilizacije :) ... I da, oboje su sterilisani i vakcinisani i jako su se lijepo pazili i brinuli jedno za drugo :(
Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1064 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Zaista su divni oboje. Zaboravila si napisati da su oboje manjeg rasta, tj srednje velicine 15ak kg.
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#1065 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by aux »

Imam zenku sibirskog haskija i zbog nemogucnosti drzanja tj nemam ograđeno dvoriste a nisam niti u stanu a imam slabo i vremena za nju poklonio bih je nekom ko ima gore navedene uslove.Pas je cistokrvan,ima okice plave,nalazim se u Zenici.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1066 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

aux wrote:Imam zenku sibirskog haskija i zbog nemogucnosti drzanja tj nemam ograđeno dvoriste a nisam niti u stanu a imam slabo i vremena za nju poklonio bih je nekom ko ima gore navedene uslove.Pas je cistokrvan,ima okice plave,nalazim se u Zenici.
znam da nemam pravo, ali molim te je sterilisi prije udomljavanja uzece je neko samo za rasplod :(

svu srecu ovog svijeta joj zelim
damirc_sa
Posts: 393
Joined: 22/12/2012 15:55

#1067 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by damirc_sa »

Mozes li mi poslati par slika psa, jer ja imam zenku vučjaka pa se sada moram malo raspitati kako bi se njih dvije zajedno slagale zajedno
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#1069 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by lajlica »

Image
poklanjam malo stene,veoma umiljato i simpaticno,ima 5 mjeseci,zenka... :) :) :) :) :)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :bih:
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#1070 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by lajlica »

Image
evo jos jedna slika
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1071 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

@lajlice, je li to Riki?
PeppermintSA
Posts: 1907
Joined: 05/08/2010 20:00

#1072 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by PeppermintSA »

opa22 wrote:pls ima li ih tko udomiti, u Gradačačkoj ulici sam danas ugledao ove mališane
Image
Image
Image
Image
Image

gdje, šta, polovi?
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#1073 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by lajlica »

@pasiflora-jeste to je riki,zar nije meden......<3
Image
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1074 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by vješalica »

Smije li se stenetu koje je tek progledalo dati malo mlijeka ali da se prokuha?Ili ne smije da ne dobije proljev?
Okotila se jedna lutalica prije nesto vise od 2 sedmice,pa slabo dolazi a oni s vremena na vrijeme pocnu piskat vjerovatno su gladni?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1075 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

vješalica wrote:Smije li se stenetu koje je tek progledalo dati malo mlijeka ali da se prokuha?Ili ne smije da ne dobije proljev?
Okotila se jedna lutalica prije nesto vise od 2 sedmice,pa slabo dolazi a oni s vremena na vrijeme pocnu piskat vjerovatno su gladni?
Pomijesas mlijeka ili jogurta sa vodom, jednim jajetom, malo meda I to im das. Prejako im je samo mlijeko.
Post Reply