Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ami8
Posts: 443
Joined: 23/05/2010 19:01

#1026 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by ami8 »

Joj ljepotice, da imam uslova da joj omogućim normalan smještaj već bi bila kod mene. Zar stvarno nema niko da bi je udomio, čak ni oni koji traže isključivo "markirane" pse? Iskreno se nadam da neće završiti na ulici :sad:
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1027 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

Zula je udomljena koliko znam :mrgreen:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1028 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

zvrk wrote:Zula je udomljena koliko znam :mrgreen:
jeste :D hvala zvrk hanumi sto objavi, ja zaboravila :D
da joj bude sretno! ljubi je majka, jes' lijepa!
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1029 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

ova dva malisana su izbacena u divljini usred nicega
ako imate mjesta za njih - barem dok ne porastu - javite se i spasite im zivot

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 802&type=1
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#1030 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Phia »

Je li ziva?
percival wrote:HITNO JE!
Molim vas da pomognete ovom štenetu. Zove se Doli, i stara je otprilike 2 mjeseca. Nađena je u haustoru zgrade prije 10 dana, i otada je bila na privremenom smještaju kod moje drugarice. Doli je odvedena veterinaru, očišćena od parazita, i sve se činilo OK. Do jutros, kada je zbog povraćanja i proliva odvedena ponovo na pregled, i tada je ustanovljeno da ima parvo. Doli nema smještaj, sad se nalazi kod mene, jer je bukvalno ostalo, kod mene ili na ulicu. Ja sam podstanar i ne mogu u stanu imati životinje. Ujutro ponovo idemo na infuziju, antibiotike, i u ponedjeljak..itd.

Molim sve, ako mogu na bilo koji način pomoći Doli. Sada je najvažnije da ima novac za terapije. Ja i drugarica smo pokrili dosadašnje troškove, ali poslije ponedjeljka više ne mogu sama izdvojiti novac za liječenje, jer ga jednostavno nemam. A, tu je i prijevoz, koji je dodatni problem.
Zbog problema sa smještajem, zvala sam pansion da je pokušam smjestiti, ali nijedan pansion danas nije mogao da je primi, što je sramota, da za ovakve slučajeve ne postoji neko rješenje. Znam da je još teže pritom smjestiti bolesno štene. Jednostavno je štene prepušteno nečijoj milosti i nemilosti. Koliko mogu pomoći, to i radim. Ali, ono što je van moje moći, zaista ne mogu.
Nadam se da će malena preživjeti noć, pa ću se sutra javiti sa novostima.
User avatar
nav_girl
Posts: 72
Joined: 19/05/2010 09:51

#1031 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by nav_girl »

muniza wrote:
muniza wrote:"Ne znam gdje da ovo javim pa evo ovdje ću a vi ljubitelji životinja to proširite dalje.
Uglavnom u Halilovićima (carinski terminali, alipašin most), na velikom parkingu ima jedna cijela familijica sa nekih 7-8 kučića. Pa eto, dok su još koliko toliko mali razdjelite to, rasprodajte il šta već prije nego ih vozovi izgaze i sl..."

Ovo postavih na raznim temama i forumima al nigdje niko ne odgovara niti reagira. Riječ je o velikom parkingu, šinama, znači prostor gdje psi baš i nemaju dovoljno hrane i vode, ja ih povremeno pripazim kada prolazim tuda ali je daleko od dovoljnog.
Imam osjećaj da ljubitelji i zaštitnici lutalica reagiraju tek kada neko bude izmasakrirano ili šta već, a i tada se reakcije svode na mahalanja po forumima i FB.
Ako ih nećete udomiti sada kad su mali i slatki ne znam kad ćete, ovo je samo jedan izolovan slučaj, grad je pun kučića koji se lagano pretvaraju u 11227892797974. generaciju lutalica....
Širite ovo dalje ne bi li se neko sjetio nešto napraviti...
Da sam sebe citiram, niko ni na forumima niti na mailovima od Av Mau i još jedne organizacije nikad nije ni odgovorio a kamoli šta pokušao poduzeti.
Evo vidite šta je sada bilo na toj lokaciji: http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/dok ... posmatrali

Aferim omladino!

I da dodam, ovaj citat je iz februara ove godine...
I ja sam zvala av mau radi skorašnjeg slučaja tek rođenih 6 malih kućića, međutim nikakvog odgovora :(
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1032 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

da pokusamo ponovo :D Brownie, muzjak, 7 mjeseci (dosta napredan za svoj uzrast, mashallah :D ) trazi dom.. ako znate nekoga da voli cokoladne labradore, pokazite mu njega, mozda odluce ustediti par stotina KM i uzmu njega koji je mix istog..
Image
Image
Image
malo je isprepadan na drugoj slici, jer ne zna na povodac, ali i to se da popraviti.. vakcina i pasos od mene.. smilujte se i uljepsajte zivot malca koji 7 mjeseci ceka svoju sansu.. trenutno je sklonjen u privremeni smjestaj, tako da nece biti tesko da ga nafatamo ako odlucite da mu pruzite dom!
percival
Posts: 5
Joined: 22/12/2012 17:45

#1033 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by percival »

Phia wrote:Je li ziva?
percival wrote:HITNO JE!
Molim vas da pomognete ovom štenetu. Zove se Doli, i stara je otprilike 2 mjeseca. Nađena je u haustoru zgrade prije 10 dana, i otada je bila na privremenom smještaju kod moje drugarice. Doli je odvedena veterinaru, očišćena od parazita, i sve se činilo OK. Do jutros, kada je zbog povraćanja i proliva odvedena ponovo na pregled, i tada je ustanovljeno da ima parvo. Doli nema smještaj, sad se nalazi kod mene, jer je bukvalno ostalo, kod mene ili na ulicu. Ja sam podstanar i ne mogu u stanu imati životinje. Ujutro ponovo idemo na infuziju, antibiotike, i u ponedjeljak..itd.

Molim sve, ako mogu na bilo koji način pomoći Doli. Sada je najvažnije da ima novac za terapije. Ja i drugarica smo pokrili dosadašnje troškove, ali poslije ponedjeljka više ne mogu sama izdvojiti novac za liječenje, jer ga jednostavno nemam. A, tu je i prijevoz, koji je dodatni problem.
Zbog problema sa smještajem, zvala sam pansion da je pokušam smjestiti, ali nijedan pansion danas nije mogao da je primi, što je sramota, da za ovakve slučajeve ne postoji neko rješenje. Znam da je još teže pritom smjestiti bolesno štene. Jednostavno je štene prepušteno nečijoj milosti i nemilosti. Koliko mogu pomoći, to i radim. Ali, ono što je van moje moći, zaista ne mogu.


Nadam se da će malena preživjeti noć, pa ću se sutra javiti sa novostima.
Doli je ozdravila :) Sada je na skrbi kod jedne djevojke, i traži još uvijek udomitelja. Vakcinisana je nakon oporavka, pa će valjda sa te strane sad biti lakše. Ostalo, kako bude suđeno.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1034 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Cholina_Lokica wrote:
Bellica wrote:
Javite nam kad ga udomite, pratila sam situaciju od pocetka i cijelim srcem zelim da nadje najboljeg vlasnika. Ja bih ga uzela rado, ali moj pas je jako ljubomoran i ne vjerujem da bi se slagali.
Nazalost jos uvijek nista :( Evo nekih novih slikica

Image

Image

On je pravi smjesko i slaze sa svima, mace, cuke, ljudi, djeca :)
UDOMLJEN :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1035 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

:-D :kiss:
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#1036 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Bellica »

Cholina_Lokica wrote:
Cholina_Lokica wrote:
Bellica wrote:
Javite nam kad ga udomite, pratila sam situaciju od pocetka i cijelim srcem zelim da nadje najboljeg vlasnika. Ja bih ga uzela rado, ali moj pas je jako ljubomoran i ne vjerujem da bi se slagali.
Nazalost jos uvijek nista :( Evo nekih novih slikica

Image

Image

On je pravi smjesko i slaze sa svima, mace, cuke, ljudi, djeca :)
UDOMLJEN :D
Tako sam sretna zbog njega. Vjerujem da sada ima dobru porodicu koja ce da ga voli i brine o njemu onako kako on to zasluzuje.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1037 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

Ova dva malca su sama bez majke prezivjeli minuse jos dok su bili mrvice. Prezivjeli su i lesinare iz prače kad su dosli da ih kupe i ubjedjivali ljude kako imaju zarazne bolesti
Sada je zaista pitanje dana kada ce ih neko otrovati ili strpati u gepek i istresti negdje.
Nisu navikli ni na auta ni na trazenje hrane u kontejnerima.
Traže dom hitno.
Oba muška, stari oko 3 mjeseca.

Image


Image
SportLux
Posts: 133
Joined: 15/10/2012 12:15

#1038 Gdje su mi cuke

Post by SportLux »

E vako....na poslu gdje radim prije pola godina sam nasao dvoje malih cukica(dvije zenke)crna i bijela ko koza...
i tako sam poceo da ih hranim i brinem se o njima,inace cuvam jedan objekat u vukojebini koji je ogradjen ali one su mogle uvijek da izadju i da setaju gdje hoce,ja sam im napravio kucaru i uvijek ih hranio...donosio im hranu iz kuce.
Danas me zove kolega kaze nema mi cuka odvukli ih sintori u azil(tako mi on rece).
Hocu da ih vratim zao mi ih,navikao sam na njih.
Kako da ih vratim i moze li se to.
User avatar
JeronimoBa
Posts: 120
Joined: 17/07/2012 19:01

#1039 Re: Gdje su mi cuke

Post by JeronimoBa »

Trk u azil po njih i možda ti i kaznu naplate, nemam pojma, ali zovi traži... :x :x
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1040 Re: Gdje su mi cuke

Post by pakica_ »

SportLux wrote:E vako....na poslu gdje radim prije pola godina sam nasao dvoje malih cukica(dvije zenke)crna i bijela ko koza...
i tako sam poceo da ih hranim i brinem se o njima,inace cuvam jedan objekat u vukojebini koji je ogradjen ali one su mogle uvijek da izadju i da setaju gdje hoce,ja sam im napravio kucaru i uvijek ih hranio...donosio im hranu iz kuce.
Danas me zove kolega kaze nema mi cuka odvukli ih sintori u azil(tako mi on rece).
Hocu da ih vratim zao mi ih,navikao sam na njih.
Kako da ih vratim i moze li se to.
moguce je da su ih nafatali, jer sad navodno traje ova akcija sterilizacije u praci.. nazovi njih, objasni odakle su pokupljeni i vidi mozes li ih vratiti.. ne daj da ostaju kod njih, ziv bio.. i svaka cast za to sto hoces da ih vratis :thumbup:
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#1041 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by FMDzem »

Da li znate da neko poklanja nekog "pitomog" psa.
Potreban je jednoj zeni koja zivi sama u kuci, samo da ima nesto da joj zalaje u avliji..
Dakle brinula bi se o njemu, sve regularno..
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1042 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

pakica_ wrote:da pokusamo ponovo :D Brownie, muzjak, 7 mjeseci (dosta napredan za svoj uzrast, mashallah :D ) trazi dom.. ako znate nekoga da voli cokoladne labradore, pokazite mu njega, mozda odluce ustediti par stotina KM i uzmu njega koji je mix istog..
Image

malo je isprepadan na drugoj slici, jer ne zna na povodac, ali i to se da popraviti.. vakcina i pasos od mene.. smilujte se i uljepsajte zivot malca koji 7 mjeseci ceka svoju sansu.. trenutno je sklonjen u privremeni smjestaj, tako da nece biti tesko da ga nafatamo ako odlucite da mu pruzite dom!
UDOMLJEN!!!!!!!! jeeeeeeeee!!! :dance:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1043 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Nisrin »

Jedna bezobzirna, bezosjecajna zena je svog kucnog psa IZBACILA VANI i otisla je u inostranstvo, preselila se valjda...radnju je imala negdje oko "Zeljo" cevabdzinice i taj pas svaki dan ordinira na tom potezu...ne moze da se uklopi sa ostalim lutalicama, ipak je to KUCNI PAS, cupav, lijep, danas su ga moje kolegice vidjele, kao i neki dan i jedna im je djevojka ispricala kako je napusten :(

Ako koga zanima, moze ga naci na tom potezu "Zeljo cevabdzinica- banjalucki cevapi", ja se iskreno nadam da je jos uvijek ziv pored lutalica :( A za tu zenu nemam ni jednu adekvatnu rijec, ja se bojim pasa, ali me dusa zaboljela kad sam cula :(

Ovo je pas:

Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1044 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Nisrin »

IZGUBLJEN ILI PUSTEN ZLATNI RETRIVERl, U PITANJU JE MUZIJAK SA PLAVOM OGRLICOM - TUZAN,IZBEZUMLJEN,SVE KOMANDE ZNA ,AKO JE NEKOM NESTAO MOZETE SE JAVITI NA BR 061 866 222.
OVAJ RETRIVER CE IMATI VECERAS SMJESTAJ SUTRA KO ZNA STA CE BITI S NJIM.
ONO STO JA MOGU JE PROVJERITI DA LI JE PAS ČIPIRAN I VISE POJMA NEMM NAZALOST STA DALJE,JER SITUACIJA JE U SVAKOM POGLEDU LOSA ,IZLAZA NEMAM.
AKO SE NE POJAVI NIKO, NE GINE MU NAZALOST ULICA


Image

P.S. PRivremeno je udomljen kod jednog djecaka...da li iko poznaje pravog vlasnika?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#1045 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by zvrk »

kćerkica mame čistokrvne njemačke ovčarke i nepoznatog tate treba dom.

Isključivo u dobre ruke i dvoriste u najgorem slučaju, bez lanca, uz vakcine i sterilizaciju kada dodje vrijeme, a o svemu se mozemo dogovoriti.

Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1046 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

U naselju mi je ostavljen cistokrvni njemacki ovcar prije par dana. Cini mi se da je star oko godinu dana, muzijak, cini se i jako finog karaktera, samo ga treba malo udebljati. Eto prilika za rasnog psa :)
damirc_sa
Posts: 393
Joined: 22/12/2012 15:55

#1047 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by damirc_sa »

Poklanjam zenku mjesavine retrivera i jos neke pasmine, otac je 100% retriver, kuja je prelijepa i veoma poslusna, zlatno zute boje sa dugom dlakom.
Jedini razlog sto je poklanjam jeste taj, zato sto imam kuju cistokrvnog njemackog ovcara i trebala bi se za nekih mjesec dana okotiti i ne bih da izlazem kucice nikakvom kontaktu sa nekom drugom pasminom a i u bojazni sam da bi kuja njemackog ovcara mogla nauditi u samodbrani kuji retrivera.
Dakle ako neko ima mjesta i prostora da udomi ovu kuju bio bih mu veoma zahvalan, inace kuja je veoma poslusna i umiljata.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1048 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Hoce li neko da udomi zenku njemackog ovcara, stara je maksimalno 3 godine, jako fin, poslusan pas. Ima divnu narav, vlasnik je izbacio i 3 dana ga je cekala na mjestu gdje ju je ostavio da se vrati po nju :( Danas ce biti vakcinisana, i veterinar ce da je pregleda, mada izgleda kao zdrava, ali za svaki slucaj

Image

Image
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#1049 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by racionalista »

eno su dva cuka na pofalicima "ukljestena" pa et ako ko zna kako i sta treba raditi nek ode. izgleda da im je prisjelo razmnozavanje
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1050 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

racionalista wrote:eno su dva cuka na pofalicima "ukljestena" pa et ako ko zna kako i sta treba raditi nek ode. izgleda da im je prisjelo razmnozavanje
tako izgledaju kad se pare.. zalijepe guzove i tad nastaju bebe..
nego, poklanja se: crni pekinezer star 2 i po' godine, i dobermanka, stara oko 4 godine.. dodatne informacije i slike na pp :D
Post Reply