Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1 Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by dr.gog »

Zbirna tema za ljubitelje pasa i one koji hoće pomoći pri zbrinjavanju tih životinja u hitnim situacijama,bolesti, ozljedi ili naprosto radi udomljavanja i poklanjanja životinje.

Ne začatavajte temu bespotrebnim postovima, koristite pp za lične poruke.Postavljajte jasne i ne prevelike slike.

Rasprave o uzgajanju i problemima sa uzgojem i zakonskim prekršajima prema životinjama vodite na drugim temama.

Sve teme sa početkom "POMOĆ" i "Hitno" će biti uklonjene i arhivirane,ili vraćene autoru na pp,ovisno o vremenu koje moderator ima na raspolaganju
.
Želim vam sve najbolje u borbi za prava i dostojan uzgoj i čuvanje životinja.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#2 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by dr.gog »

Eh ovako.Kao prvo, ja sam totalni laik za pse.Bojim se da ih čak i dodirnem jer me je strah da ih nedajBože ne ozlijedim, o mačkama da ne pričam.
Moja mama živi u drugom stanu koji je blizu škole tako da moja 8,5 godišnja kćer većinu vremena provodi kod bake.U stanu se ne puši i sve je uredno,i fali im samo,pogodite-mali cuko.

Još kao 7 godišnja curica je znala pisati i ja sam je u polušali uključio na forum, zbog čega me je Zoom izružio :D .Razlog je bio to, što je sama otvorila forum i napisala nekoliko ljutitih rečenica a ja nisam znao ništa do povratka s posla.Tema je bila "hoću malog bijelog cuku".

Elem, svjestan svega, teška srca sam prihvatio da forum nije za dijete i tako to, ali želja za cukom je ostala.

Već mjesec dana me moli da joj nabavim malog psa pasmine MOPS( ja sam mislio da je to mladunče bulldoga :lol: :lol: ).Negdje na Vilsu sam sreo par znakovitih i uglednih gospođa koje su imale cijelu hrpu tih slatkih psića.Niko sretniji od mene.Hladan tuš je uslijedio kad je jedna od njih rekla da jedan psić košta od 800 do 1000 maraka.

Što je još blesavije, prisutna raja sa cukama me je ubjeđivala da je to ok, i da svakako trebam djetetu kupiti cuku i da neću"zažaliti ni za jednom markom".

Naravno, cijenim trud, njegu i potrebu za opstankom osoba koje trguju i uzgajaju pse, ali ,da proostite, jebi ga-za mene je previše dati novac odjednom jer nema šanse da toliko novaca iskeširam namah, a štedi se i za druge,za život neophodne, stvari.

Pitanje:

Pošto imam jako malo vremena za obilazak i hodanje, zaista ne znam kako bih drugačije nego da zamolim vas.Postoji li iko da se bavi tim, i da ima te psiće, a da ga kupim na barem dvije tri rate(uz sve potrebne garancije naravno).Možda je pitanje naivno, ali kako rekoh, ne znam kako funkcioniše trgovina životinjama i bio bih zahvalan za bilo koji odgovor.

Poenta veličine životinje je i u tome što je stan moje majke jako mali, i veliki pas bi staroj ženi i maloj curici bio više smetnja nego radost, da ne govorim o njezi i održavanju životinje.

hvala najljepša na odgovorima.
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#3 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Baby »

dr.goog ,ako već želiš tog psa nabaviti ,tvoje kćer se neće moći brinuti o njemu.A ako ga kupiš za jeftine pare zažaliti ćeš!
Ti psi ako se ne kupe za dobru svotu novca su jako bolesni i imaju problema sa kukovima i smatram da tvoja kćerka neće moći da se brine o bolesnom psu.

Ako već baš moraš i želiš da joj uzmeš rasnog psa male veličine kupi mješanca pekinezera( inače više ne postoji čistokrvan pekinezer u Sarjevu), oni što ih nazivaju pekinezerima to su samo mješanci ,nažalost mnogo ljudi to ne zna pa kupuje i pari mješance.

Malo sam odlutala od teme,ali šta ću ja sad.
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#4 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by *miara* »

dr.gog wrote:Eh ovako.Kao prvo, ja sam totalni laik za pse.Bojim se da ih čak i dodirnem jer me je strah da ih nedajBože ne ozlijedim, o mačkama da ne pričam.
Moja mama živi u drugom stanu koji je blizu škole tako da moja 8,5 godišnja kćer većinu vremena provodi kod bake.U stanu se ne puši i sve je uredno,i fali im samo,pogodite-mali cuko.

Još kao 7 godišnja curica je znala pisati i ja sam je u polušali uključio na forum, zbog čega me je Zoom izružio :D .Razlog je bio to, što je sama otvorila forum i napisala nekoliko ljutitih rečenica a ja nisam znao ništa do povratka s posla.Tema je bila "hoću malog bijelog cuku".

Elem, svjestan svega, teška srca sam prihvatio da forum nije za dijete i tako to, ali želja za cukom je ostala.

Već mjesec dana me moli da joj nabavim malog psa pasmine MOPS( ja sam mislio da je to mladunče bulldoga :lol: :lol: ).Negdje na Vilsu sam sreo par znakovitih i uglednih gospođa koje su imale cijelu hrpu tih slatkih psića.Niko sretniji od mene.Hladan tuš je uslijedio kad je jedna od njih rekla da jedan psić košta od 800 do 1000 maraka.

Što je još blesavije, prisutna raja sa cukama me je ubjeđivala da je to ok, i da svakako trebam djetetu kupiti cuku i da neću"zažaliti ni za jednom markom".

Naravno, cijenim trud, njegu i potrebu za opstankom osoba koje trguju i uzgajaju pse, ali ,da proostite, jebi ga-za mene je previše dati novac odjednom jer nema šanse da toliko novaca iskeširam namah, a štedi se i za druge,za život neophodne, stvari.

Pitanje:

Pošto imam jako malo vremena za obilazak i hodanje, zaista ne znam kako bih drugačije nego da zamolim vas.Postoji li iko da se bavi tim, i da ima te psiće, a da ga kupim na barem dvije tri rate(uz sve potrebne garancije naravno).Možda je pitanje naivno, ali kako rekoh, ne znam kako funkcioniše trgovina životinjama i bio bih zahvalan za bilo koji odgovor.

Poenta veličine životinje je i u tome što je stan moje majke jako mali, i veliki pas bi staroj ženi i maloj curici bio više smetnja nego radost, da ne govorim o njezi i održavanju životinje.

hvala najljepša na odgovorima.
mislim da ti je jedino rjesenje da potrazis na piku, marketu i novinama brojeve i nazoves i pitas mozes li u ratama platiti :D a sto se tice velicine, to ne igra bas veliku ulogu: svi se oni moraju redovno izvoditi, hraniti, kupati, cesljati. ja mislim da su ti maltezeri jeftiniji. idi brate na pik 5 minuta pa vidi :D good luck :D
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#5 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by *miara* »

Image
RIJEŠENO - NIJE UDOMLJEN
ovaj mali cuko se vec par dana vuca oko moje zgrade.ima oko 5 mjeseci, po mojoj nekoj procjeni. znatizeljan je, kao svaki drugi psic. nigdje u blizini se nije okotila neka kuja niti sam igdje vidjela njegovu bracu ili sestre. mozda su ga neka djeca ovdje dovela ili je izbacen kad je narastao. on prilazi kad ga neko zove. evo upravo gledam sa balkona kako ga mazi jedna djevojcica. zove ga, on pridje i ona ga malo mazi, pa mu da da se igra sa njenim rukavom od dukserice i onda kad on pocne da vuce duksericu, ona ga udari. maloprije su ga neki momci iz zajebancije konzervom gadjali i udarali po glavi. ja tu sama ne mogu njima nista. ne smijem im nista reci jer me strah da budu jos okrutniji prema njemu da bi meni "uzvratili". ja bi se pobrinula oko udomljavanja samo kad bi se neko javio ko bi ga mogao uzeti privremeno.
Last edited by *miara* on 10/10/2009 11:47, edited 1 time in total.
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#6 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Baby »

Bruno još nije našao novi dom :( :( :(

On je jedan veseo i razigran psić, koji će usrećiti svog novog vlasnika :)

Mješanac je Njemačkog Ovčara

Image

UDOMLJEN!!
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#7 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Malena djevojcica koja trazi dom:) Naucena na zivot u stanu, umiljata i razigrana:)

Image

Image

Image


Pogledajte ovaj osmjeh :) Trazimo dom i za nju:)

UDOMLJENA!!
Last edited by amelino on 04/10/2009 13:13, edited 1 time in total.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#8 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Mariella »

Poklanjam stene labrodora!!!

Image

Image


Cuko je jutros udomljen! :thumbup:
Last edited by Mariella on 14/05/2011 12:49, edited 2 times in total.
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#9 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by anjusha »

Kao sto ste vjerovatno primjetili, izbrisala sam neke postove iz ove teme. Nije zlonamjerno, ali namjerno jeste :D
1. Izbrisala sam sve postove tipa: uradila sam ovo, treba se uraditi ono i sl- koji su stariji vise od 2 dana i ako je akcija u tim postovima zapravo izvrsena.
2. izbrisala sam sam sva citiranja slika i ostalog pasa koji su udomljeni.
3. ispod pasa koji su udomljeni- napisala sam UDOMLJEN!! i izbrisala ostale postove vezane za njega.

Zasto? Zato sto ako je ovo zbirna tema bice nam kasnije lakse da pratimo sta se desavalo i sta se desava. A ne da se gubimo na po 100 stranica dugoj temi. Znaci od sad, svi postovi (ako je akcija u postovima izvrsena tipa- pas treba otici u pansion- pas otisao u pansion, psu treba vakcina- psu dana vakcina i sl) ce biti brisani nakon par dana. Postovi koji sadrze slike psa za udomljavanje te postovi u kojima je sadrzana neizvrsena akcija ce biti zadrzani.

Zamolila bih autore da sami edituju drugi put svoje te postove i napisu UDOMLJEN po udomljavanju.

Ako imate jos nekih prijedloga za efikasnije funkcionisanje ove teme, molim javite se s prijedlozima na pp.

Zahvaljujem
vasa anjusha
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#10 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by anjusha »

amelino wrote:Lokacija na PP.

Juce je bilo 12 malih beba, danas ih je 11 :( Jedno leglo od njih 5 je odmah pored ceste i vrlo lako bi ih moglo udariti auto, a drugo je u sumi pored koje pocinju praviti nesto i vjerujem da ce ih otjerati vrlo brzo. Od danas su svi uz cestu i oni koji su bili koliko toliko sigurni. Stari su oko 1,5 mjesec.Pod hitno potrebne tablete protiv parazita jer su puni parazita :(

Imamo prevoz do gore ako ih neko zeli vidjeti /udomiti :)

Prekrasni su:

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#11 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by anjusha »

jaca78 wrote:sinoc je na Bascarsiji pronadjen prelijep pas. zenka je, stara oko godinu, dobrog karaktera i ponasanja, zna neke komande.
fotografija je tamna, napravit cemo bolju uskoro. ako cujete da ju neko trazi, javite na 061-522-046.
ako je zelite za svog ljubimca, da je mazite i pazite, mozete se javiti na isti broj
Image
Image
Image
UDOMLJENA!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#12 Re: LOLA!LOLA!

Post by Amazonka27 »

panamarenko wrote:Imam tek 3 mjeseca i kada su me moji trenutni udomitelji pronasli bila sam sama kost i koza. Prva dva dana, nisam imala snage ni da ustanem, a bila sam toliko mrsava da me nisu smjeli ni pomilovati. Dobila sam ime: Lola, i u proteklih 15 dana sam se fino oporavila, dobila sve potrebne inekcije i tablete protiv parazita. Sada se igram i mazim, veterinar koji me pregledao misli da licim na americkog staforda, ko zna?Sve su prilike da cu biti pas srednje velicine, taman za stancica. Trebam nekoga ko ce me voliti i paziti i ko zeli iskreno da mi se posveti. Ako ste vi ti, javite nam se molim vas. 062214483

Image


post editovan radi boljeg pregleda slike. anjusha

http://imagefra.me/view.php?img=2/9/10/ ... &srv=img39
(morala sam ovako jer je tema o loli starija od ove grupne pa je orginalni post ispred uvodnog)
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#13 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by csejla »

Pronadjeno kuče,ženka, oko sedam sedmica stara,očišćena od unutrašnijh i vanjskih parazita,vakcinisana,sve to uredno upisano u knjižicu.
Trenutno je kod dvije djevojke(kod jedne par dana,pa onda kod druge par dana),obje imaju pse i ne može ostati dugo kod njih.
Spremne su pomoci pri kupovini hrane,molim ako neko želi malu slatku curicu ,koju će voljeti i paziti,neka udomi ovu bebicu,uljepša život i sebi i njoj!

KONTAKT BROJ : AMILA 061/ 893-016

Image
Image
Image
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#14 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by darprirode »

Prenosim poruku:

Momam poklanja argentinsku dogu staru godinu dana (nemam informaciju jel musko ili zensko). Svi informacije na broj:061740851
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#15 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca78 »

Na Stupu pronadjen malterezer, star oko godinu dana, cipovan. Trazi se stari ili novi vlasnik. Informacije na 061-488-955 Alma
A na Grbavici pronadjen crni pekinezer, star oko pet godina, na sebi ima crni prsnik. Trazi se novi ili stari vlasnik

UDOMLJENI!
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#16 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

jaca78 wrote:Kod Veterinarskog fakulteta prosle je sedmice pronadjena zenka, lijepog i njegovanog izgleda, jako mazna i drustvena. sad je na sigurnom, trazimo joj dom ili jos bolje starog vlasnika.
Image
Image

Ovo je jedan od najdivnijih pasa koje imamo:) Svi su divni, posebno Medo :D , ali malena je za pozeljeti !!!

Razigrana, vesela, voli da se ljubi i mazi:)

Trazimo joj hitno dom!!!
Last edited by amelino on 16/10/2009 10:27, edited 2 times in total.
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#17 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by csejla »

Samo da javim da je zenkica koja treba za Zg juce bila kod vet. Zdrava je, nije dobila omdah boce za par dana ce, posto je juce dobila tableticu za gliste i kapi za buhe, krpelje... Ima na sapici i ispod vrata malo zguljeno pa je uzet uzorak da se vidi da slucajno nije neka alergija, kozna bolest... ili joj je jednostavno opala dlakica... Mislim da nije nista strasno, ali bolje da se provjeri ;) Za par dana ide na bocu i onda cekamo transport ;)
Procjena je bila dobra, stara je svega nekih 6-7 mjeseci ;)
miroslav76
Posts: 153
Joined: 02/05/2009 11:44

#18 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by miroslav76 »

Image
Uspjela sam odvesti psa do VETLIFE, dobio je terapiju jer ima visoku temperaturu, nema vidljivih povreda noge ali postoji sumnja da je karlica povrijedjena. Dovela sam ga u moj stan i mogu ga zadrzati par dana na zatvorenom balkonu. U stanu imam jos jednog psa i bolesno mace a cijeli dan sam na poslu i nemam nikoga ko bi mi mogao pomoci.
Molim pomoc za psa jer nemam uslove da drzim toliko zivotinja u stanu.
Pas je miran, mlad, ali je izmucen gladju. jedva da se moze kretati.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#19 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by duboka_misao »

Ako neko zeli da udomi ovu slatku curicu nek mi se javi na pp , trenutno je kod mene u kancelariji,a za sutra neznam, nalazi se na stupu u jednom krugu zajedno sa ostalim psima koje hranim..previse je mala da ostane sama na ovoj hladnoci, placam veterinarsku obradu dobrim ljudima koji je zele.
Image
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#20 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca78 »

imamo nove bebe, predivne. uostalom prosudite sami :)

Image
Image
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#21 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca78 »

ovaj pas se vec neko vrijeme vrti po dobrinji, mlad je i veseo, jako pametan. trazi dom i prijatelja
Image
Image
Image
flo
Posts: 9
Joined: 19/09/2009 16:00

#22 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by flo »

1)ako neko želi da usvoji malog crnog psa,uvrnutog repića, patuljast je,star je oko 1. godine i zna dosta toga vidi se da je kućni pas kojeg je neko nažalost istjerao iz kuće i prepustio na milost i nemilost ulice ja nisam u mogućnost da ga uzmem jer imam jednog kući mužijaka kojeg sam takođe našla na ulici prije 3 godine i sa mnom je od toga dana, sliku nisam u mogućnosti da pošaljem jer nemam opreme kojom bi mogla sa mobitela da prebacim na računar ja samo mogu reći da pas zna sve i da onaj ko ga udomi neće se pokajati niti jedne sekunde,ako ga neko želi rado ču pomoći oko hrane i vakcinacija i oko svega što treba jer ja i onako ga hranim dva puta dnevno ujutru (prije posla) i naveče, molim vas pomozite jer nije navikao na život na ulici i teško da če uspjeti preživjeti zimu jer nije to ta pasmina koja može spavati na hladnom i mokrom betonu , molim vas pomozite mu unaprijed hvala
ima još jedan
2.)neko oholo ljudsko biće je istjeralo malu ženkicu po mojoj procjeni stara 4 mjeseca, garantujem da je (ako je to nekom bitno) pas sa pedigreom, crne boje, neznam sta da radim,ako je neko želi rado ću pomoći oko hrane i veterinarske obrade ja je svaki dan hranim i nju i još par njih napuštenih nije mi teško ali njoj je svakako potreban dom molim vas pomozite jer čisto sumnjam da če preživjeti zimu, unaprijed hvala
i jednog i drugog psa hranim i obilazim bar 2 puta dnevno rado bi to činila i češće ali nemogu jer radim pa ih obiđem ujutru i predveće nahranim ali nemogu im pružiti dom i ugrijati ih,nemam kud s njima ima jednog kući dva na vikendici oni su mali i pomoć im je itekako potrebna.
Ponavljam : ako je neko voljan da usvoji ova mala bića pomoću oko hrane i veterinarske obrade
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#23 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by csejla »

Malena ljepotica je juce primila boce :) Evo napokon i slikice da vidite kako sam pepa ;)

Image
Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#24 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by duboka_misao »

Najmanji od svog legla ostali su vec harambase bebele, ko ga zeli udomiti neka mi se javi na pp, pas ce biti veterinarski obradjen i rijesicemo se krmeljina oko ociju jednim dobrim umivanjem, posto znam kako otac izgleda mali ce biti presladak kad poraste srednje velicine cupavi ovcar.
Image
Image
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#25 Promrzli i gladni

Post by A71 »

Bila sam na Stupu, i vidjela sam zaista tužnu sliku. Dok je padalo, kraj ograde je drhturila od zime mršava kujica i četiri preslatke bebe potpuno mokre. Uzalud su pokušavali naći nešto za jelo, ali osim nekih cijevi i kablova nije bilo ničega. Nisam mogla jednostavno proći ostavljajući ih tako jadne, pa sam se vratila po hranu. Kada sam im dala veliku konzervu smazali su je u sekundi. Majka je cijelo vrijeme stajala po strani, čekajući da se oni najedu. Tek kada su oni završili ona je polizala ostatke.Sada sam na odmoru nekih 10 dana i za to vrijeme ću im kada mogu odnijeti da jedu. Pošto nemam auto,a stanujem podaleko taj dan mi je trebalo više od 2 sata da to uradim. Ako mi uspije da postavim slike,( postavljene slike sam povukla iz sigurnosnih razloga, ako nekoga interesuje sve šaljem putem mejla) nadam se da će na taj način više ljudi znati za njih. Možda neko usput svrati i da im da jedu. Njima bi svaki zalogajčić bio od koristi. Hvala svima koji mogu pomoći u njihovo ime.

P.S. Sve info i foto možete dobiti na [email protected]

izmijenjeno, anjusha
Last edited by A71 on 25/10/2009 20:44, edited 1 time in total.
Post Reply