Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
jonathan livingston
Posts: 10
Joined: 07/03/2013 06:23

#1126 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jonathan livingston »

Zamolio bih sve koji žele odgovoriti na anketu po pitanju rješenja za pse lutalice da to urade ovdje:
http://freeonlinesurveys.com/app/showpo ... 7&new=True
Unaprijed hvala!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1127 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

NeenaSa wrote:
Cholina_Lokica wrote:
Bakir1 wrote:ja licno imam 11 pasa, od toga 10 usvojenih, napustenih stenaca koji su bili toliko bolesni da bez pomoci ne bi prezivjeli, ovi su svi zdravi, pitanje od cega su mjesanci je bilo upuceno iskljucivo na velicinu koju ce doseci, ovih beba mi je zao jer se motaju kuda prolazi dosta automobila i samo je pitanje dana kada ce nastradati.
Upravo to, jer imam ponudjen dom za psa u pu tornjaka, sarplaninca, eventualno njemackog ovcara, znaci u tom tipu ne rasni, super dom, i treba da se slaze sa mackama :-) znaci da je velik pas, koji ce i lajati ako neko krene u dvoriste. Tako da neena ostavi te pridike nekome drugom :-)

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
:-)
Cemu atak.
Ama, uopce nije pridika na vama koji doprinosite.
Situacija je jasna. Nema dovoljno ... nastavi. :wink:
Jok atak, obicna konstatacija :)

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1128 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Pasiflora »

Na nekoj temi je bila peticija, ali je sada ne mogu naci...
Evo, ako neko zeli, a jos nije potpisao:
http://www.avaaz.org/en/petition/EU_Com ... I/?dqVCDab
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1129 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by arman1 »

Nema mi dražih bića od cuka ali ovo šta se napravilo sa lutalicama je anarhija. Nismo dovoljno jaki da obezbjedimo azil za sve koji se pohvataju, a ostavit ih da u čoporu krstare oko naše djece je nedopustivo.
Ovo rješenje sa eutanazijom je nužno zlo i trenutnno jedino rješenje.
Za njega su krive pijavice iz tzv udrženja za zaštitu životinja koji su se bavili svime više nego onim zbog čeg su "navodno" osnovani.
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#1130 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Jazzy.ba »

Samo da se prištekam na temu.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1131 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

.
MilkyWay9
Posts: 11
Joined: 06/07/2014 00:20

#1132 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by MilkyWay9 »

Ako ima iko da pokloni nekog stenca koji je inace mal I ne raste puno npr. trazim psa kao mops.
User avatar
arman1
Posts: 5286
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1133 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by arman1 »

komšinica je imala par kerova, neke kao pudlice. Simpa cukice, a nisu ni veliki. Mogu pitati ima li i je li prodaje ili poklanja.
wildflower
Posts: 273
Joined: 25/11/2008 21:14

#1134 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by wildflower »

MilkyWay9 wrote:Ako ima iko da pokloni nekog stenca koji je inace mal I ne raste puno npr. trazim psa kao mops.
Ja imam 3 djevojcice jako malog rasta koje traze dom, stare oko 5 mjeseci. Jedna od njih je bas minijaturna. Mjesanci su, od iste majke ali svaka ima neku svoju posebnu karakteristiku u izgledu. Divnog karaktera i umiljate.
Pored toga trazim dom i za jednog mjesanca balkanskog trobojnog gonica, takodjer oko 5 mjeseci starosti. Prepametan pas koji se super slaze i sa drugim psima, i sa mackama, a i sa djecom.
Kod kuce imam, osim dva psa koji su "sluzbeno" moji, skoro pa mali azil, svi su dovedeni kod mene u nevolji ali se jako tesko udomljavaju :( Problem je sto sam trudna i bojim se kako cu stici da vodim racuna o njima kada dodje beba, a da ne pricam o troskovima hrane i njege... bila bi presretna kada bi bar neko od njih nasao stalni dom...
Evo fotografije tog gonica, nju imam sada, a slikat cu i ove male curice u nadi da ce se nekome svidjeti :) Rado bi pomogla i oko transporta u druge gradove kada bi bilo zainteresovanih...

Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1135 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by P308 »

Mala pomoc prijateljici:

Image
Ovu malu ljepoticu, jutros sam pronasla, ni manje- ni vise nego u smecu pored kontejnera frown emoticon
Posto sam zurila na posao, mama i sestra su preuzele brigu o njoj. Trenutno je sita, paja i sanja da ce pronaci nove vlasnike koji ce je voljeti, maziti i paziti heart emoticon Mozda bas neko od vas moze ostvariti njene skromne snove ili pomoci joj da ostvari iste, tako sto cete podijeliti ovaj album.
FB profil na koji se moze kontaktirati prijateljica: https://www.facebook.com/franchesca.hemlock?fref=ts
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#1136 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Rinzler »

Pozdrav ljudi. Imal ko da poklanja nesto patuljasto, za stana kontam. Mjesanac neki simpatican. I jedino mi je bitno da je bas bas bebac, i da mu tata nije neka velka rasa da mi izraste u tele :) znaci tek okoceno. Nemojte pls pokusavat djabe cuke od mjesec i vise stare, jer kontam da cuko treba od malena da osjeti mirise, ton glasa, nacin govora i poveze se sa insanom kod kojeg ce bit. Preferiram cukice nalik milo iz maske, nako nesta malo, zivo, klempavo i slatko. Hvala unaprjed.
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1137 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by holowey »

Rinzler wrote:Pozdrav ljudi. Imal ko da poklanja nesto patuljasto, za stana kontam. Mjesanac neki simpatican. I jedino mi je bitno da je bas bas bebac, i da mu tata nije neka velka rasa da mi izraste u tele :) znaci tek okoceno. Nemojte pls pokusavat djabe cuke od mjesec i vise stare, jer kontam da cuko treba od malena da osjeti mirise, ton glasa, nacin govora i poveze se sa insanom kod kojeg ce bit. Preferiram cukice nalik milo iz maske, nako nesta malo, zivo, klempavo i slatko. Hvala unaprjed.
ti bi znaci nesto tek okoceno, sto jos nije ni progledalo da ga na svojoj sisi odhranis? ne budali, ima razloga sto ne mozes tako malog psa dobiti...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#1138 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Cholina_Lokica »

Rinzler wrote:Pozdrav ljudi. Imal ko da poklanja nesto patuljasto, za stana kontam. Mjesanac neki simpatican. I jedino mi je bitno da je bas bas bebac, i da mu tata nije neka velka rasa da mi izraste u tele :) znaci tek okoceno. Nemojte pls pokusavat djabe cuke od mjesec i vise stare, jer kontam da cuko treba od malena da osjeti mirise, ton glasa, nacin govora i poveze se sa insanom kod kojeg ce bit. Preferiram cukice nalik milo iz maske, nako nesta malo, zivo, klempavo i slatko. Hvala unaprjed.
Cuke moraju najmanje 8 sedmica biti sa majkom, prvo zbog pravilnog fizickog razvoja, a drugo i zbog pravilne socijalizacije kasnije, jer im je to najbitniji dio zivota tako da ako uzmes tako rano od tog tvog povezivanja pravilnog nema nema nista. Tako da ti i nije bas najpametnija ideja da uzimas tako rano psa :D
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#1139 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Rinzler »

Pa eto nek sisa par hefti, ma sta par dosta mu dvi hefte. Sta ima 8 hefti pa tolko ni ja nisam siso haman :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1140 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Rinzler wrote:Pa eto nek sisa par hefti, ma sta par dosta mu dvi hefte. Sta ima 8 hefti pa tolko ni ja nisam siso haman :D
sigurno ce ti neko dati pasce, kad si tako potkovan znanjem o njima :lol:
taman se zaletih da kazem imam ja jedno malo okoceno u septembru, kad kaze do mj. dana staro.. i jos objasnjava to "upoznavanjem mirisa i tona glasa"
moj Boze :run:
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#1141 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Rinzler »

pakica_ wrote:
Rinzler wrote:Pa eto nek sisa par hefti, ma sta par dosta mu dvi hefte. Sta ima 8 hefti pa tolko ni ja nisam siso haman :D
sigurno ce ti neko dati pasce, kad si tako potkovan znanjem o njima :lol:
taman se zaletih da kazem imam ja jedno malo okoceno u septembru, kad kaze do mj. dana staro.. i jos objasnjava to "upoznavanjem mirisa i tona glasa"
moj Boze :run:
Neka hvala. Od svakog ni casu vode ne uzimam, kamoli psa. Zadrzi cukicu za sebe, hvala u svakom slucaju ;)
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1142 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by pakica_ »

Rinzler wrote:
pakica_ wrote:
Rinzler wrote:Pa eto nek sisa par hefti, ma sta par dosta mu dvi hefte. Sta ima 8 hefti pa tolko ni ja nisam siso haman :D
sigurno ce ti neko dati pasce, kad si tako potkovan znanjem o njima :lol:
taman se zaletih da kazem imam ja jedno malo okoceno u septembru, kad kaze do mj. dana staro.. i jos objasnjava to "upoznavanjem mirisa i tona glasa"
moj Boze :run:
Neka hvala. Od svakog ni casu vode ne uzimam, kamoli psa. Zadrzi cukicu za sebe, hvala u svakom slucaju ;)
poenta mog posta je bila da ti niko normalan nece dati psa koji je toliko star, ali ako imas objasnjenje da ce upoznati mirise i upoznati ton glasa, u tom slucaju- samo naprijed :lol: :lol: :lol:
Boze, nikad kraja glupostima na ovom forumu
User avatar
Rinzler
Posts: 151
Joined: 11/02/2015 16:19

#1143 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Rinzler »

Sacuvaj me boze takve normale poput vashe. Ja bgmi dobih par puta psa bas tako.
Jbga vama ako je neshvatljivo, vas problem.
Ja psa zelim prije nego maltene postane svjesno okruzenja i dok se jos nije povezao i privikao na mjesto boravka, ostale kucice iz legla i majku.

Valjda je to razlog i sto skoro svaki pas kojeg imadoh me razumije savrseno, bez dresura i lomljenja psihe psu, sto zastupa vecina vas "normalnih" kvaziljubitelja životinja, kasapa, i kastratora.
Sta ces drukcija sam psiha, volim svog psa tretirat kao jednakog sebi a ne potcinjenog i kao neku igracku ili slugu za moju zabavu.

A to oko povezivanja glasa, vibracije govora i ostalog moze bit smjesno nekome ko nikada psa nece razumjet dovoljno.
Zato ga i vecina vas daje ovim debilima sto dresiraju pse kao sluge, potcjenjujuci psu psihu i prirodni intelekt, praveci od njih poslusne botove i sluge slomljene psihe a ne prirodno inteligentnog druga insanu.

Mene je moja pokojna kujica bas zbog takvog odnosa i boravka uz mene od tako ranog doba i razumjela savrseno.
Jer kao malu je stavim na prsa i pricam sa psom kao sa insanom.
Pas prirodnom inteligencijom poprimi te vibracije, skonta razliku u tonalitetu glasa kada ucini sranje pa me naljuti i kada ucini nesta simpaticno slatko i kjut. A sve bez kazni, drillova, dresure, cista prirodna inteligencija dva jednaka druga, mene i mog psa.

Svaki drukciji tonalitet glasa registrovala bez da se moram derat, urlat, ponavljat kao debilu.
Savrsena simbioza i razumjevanje koje samo insan koji tretira psa kao jednakog sebi moze shvatit. Te stvari nisu za takve poput vas.
Kraj price ;)
Nanananana
Posts: 138
Joined: 10/06/2014 15:00

#1144 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Nanananana »

Ja sam svoju kupila kada je imala 42 dana, i bolje me slusa nego bilo ko drugi. Kazes joj ne, prestane, okrene se i ode. A drugi pas kojeg imam je totalna suprotnost. Mozes joj vikati ne koliko hoces, ona opet svoje pa svoje. Samo je ova druga vec bila odrasla kada sam je uzela sa ulice...
User avatar
VenomousV
Posts: 13220
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1145 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by VenomousV »

Stari skoro 2 mjeseca, 4 djecaka i jedna curica (sarena)

Image

Image

Image

Image

Image
MellyCullen
Posts: 4
Joined: 10/11/2012 17:21

#1146 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by MellyCullen »

Da li slucajno znate nekoga ko poklanja stenad maltezera ili ih prodaje po povoljnim cijenama?
Post Reply