Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#751 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pici »

bjondina wrote:Molim vas za pomoć!!

Udomila sam mačića starog oko dva mjeseca.Došao je u kuću prije dv ana i od tada ništa nije jeo ni pio.Zavukao se iza kreveta i tamo povremeo ijukne i to je sve.Probala sam mu napraviti igračku na konopu , malu lopticu i uopče nije zainteresirana.Što se tiće nužde dva puta je kakala po podu i jednom u pjesak koji sam premjestila matine kraj nje.Isto tako joj više puta na dan mjenjam hranu i guram bliže njoj, međutim ništa ne jede.Kad joj se želim približit ,pobjegne na drugo skriveno mijesto i tek sepo noći opet vrati iza kreveta.Više eznam što da radim.Jutros sam imala osječaj ka da povraća, al nita nije zašlo.Totalno sam zbunjena njenim ponašanjem :sad: Je li to blest,strah,stres,pomozite nkim savjetom.Je li takv poašanj i odbijanje hran uopće normalno :?
pokušaj ga uzet u ruke oko trbuha obuhvati, ako se grči onda ima parazite tj gliste, odvedi veterinaru oni će dati tablete protiv parazita, inaće svako mače je zaraženo sa njima to se primjeti po stolici i po grčenju mišića.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#752 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Baby Jane »

Ne znam jel zna neko one dvije mace na Vilsu sto su stalno, oko 3. gimnazije? Je li se meni cini ili je jedna skotna? U prolazu ih vidim, pa nisam imala priliku da zagledam...
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#753 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Baby Jane »

Niko??

Sent from my C6903 using Tapatalk
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#755 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by luna09 »

https://www.facebook.com/#!/photo.php?f ... =1&theater
ovo mače je primjer neodgovornog vlasništva. neko ga je uzeo i kad je djeci vjerovatno dosadila "igračka" samo ga je izbacio pred moj haustor. ovo je dječačić star oko 2 mjeseca , zdrav razigran. obezbjeđeno čišćenje od unutarnjih i vanjskih parazita i hrana bar za mjesec dana. molim vas ako neko želi malog mačića nek se javi jer ja ga zbilja nemam gdje pored svojih maca, a pred zgradom je 6 "domaćih" pasa.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#756 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by malawi »

Ima li ko macu da pokloni. Treba mi muski macici star do cca 2 mjeseca.

Mog macka starosti 6 godina su psi udavili. Treba mi drugi macak dok djeci neko iz mahale, nije rekao sta je bilo sa njihovim ljubimcem.

HITNO!!!
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#757 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by luna09 »

Izvini što pitam ali kako će mačić od 2 mjeseca zamjeniti mačka od 6 godina. Malo je konfuzno napisano pa baš nisam sigurna zbog čega tražiš mače. U mom naselju ima leglo s mačićićima oko 2 mjeseca i mamom . Ali ako će to mače biti igračka pa da ga cuke pojedu onda mu je bolje u podrumu s mamom. U svakom slučaju ako odlučiš uzeti mače da ti bude ljubimac javi .
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#758 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by malawi »

luna09 wrote:Izvini što pitam ali kako će mačić od 2 mjeseca zamjeniti mačka od 6 godina. Malo je konfuzno napisano pa baš nisam sigurna zbog čega tražiš mače. U mom naselju ima leglo s mačićićima oko 2 mjeseca i mamom . Ali ako će to mače biti igračka pa da ga cuke pojedu onda mu je bolje u podrumu s mamom. U svakom slučaju ako odlučiš uzeti mače da ti bude ljubimac javi .
Djetetu od 8 godina je lakse donijeti novu macu, a za staru nista ne govoriti. Nadam se da sam sad bolje objasnio. Treba mi novi ljubimac a ne igracka.
Maca ce imati idealne uslove. Sve po PSu.
User avatar
malawi
Posts: 152
Joined: 18/06/2011 17:29

#759 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by malawi »

malawi wrote:
luna09 wrote:Izvini što pitam ali kako će mačić od 2 mjeseca zamjeniti mačka od 6 godina. Malo je konfuzno napisano pa baš nisam sigurna zbog čega tražiš mače. U mom naselju ima leglo s mačićićima oko 2 mjeseca i mamom . Ali ako će to mače biti igračka pa da ga cuke pojedu onda mu je bolje u podrumu s mamom. U svakom slučaju ako odlučiš uzeti mače da ti bude ljubimac javi .
Djetetu od 8 godina je lakse donijeti novu macu, a za staru nista ne govoriti. Nadam se da sam sad bolje objasnio. Treba mi novi ljubimac a ne igracka.
Maca ce imati idealne uslove. Sve po PSu.
Dobio sam macu preko PIKa. Tnx
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#760 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

da li neko poklanja macica, po mogucnosti zenku? imam jednog udomitelja.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#761 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by DON_eARL »

minjonja wrote:da li neko poklanja macica, po mogucnosti zenku? imam jednog udomitelja.
Image

Stara oko 2 i po mjeseca, naučena na pijesak, jede više od velikih maca. :)

Ako je udomitelj zainteresovan, javite na PP, pa ću napisati sve potrebne informacije.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#762 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

o kako je diiivna :-)
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#763 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

molim te posalji mi broj na pp da mogu proslijediti. ne znam licno djevojku, ja samo prenosim info tamo-vamo :D kao i uvijek, ti vidi kakav je udomitelj. ne mogu nazalost garantovati nista.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#764 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by DON_eARL »

Poslano. Hvala za info minjonja. :-D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#765 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

VenomousV wrote:o kako je diiivna :-)
jesil ti one svoje ikad udomila?
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#766 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by punta »

ima neki coban u hrasnom ode u kladionicu a ispred kladionice zaveze cuku dok se on kladi
bilo da je sunce ili kisa


i jos neka baka koja voda dvoje mali cukica nesto ko pekinazeri ona sjede pije kafu u kaficu a njih zaveze za resetke od podrumski prostorija od zgrade koja je preko ceste
to je oko 20metara daleko vidi ih
ali da ihnapadnu lutalice nema sanse da stigne da ih odbrani
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#767 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

minjonja wrote:
VenomousV wrote:o kako je diiivna :-)
jesil ti one svoje ikad udomila?

udomila macka

cigance mi ostalo :D niko je nece jer je zensko i crna :roll:
al' nema veze, nevjerovatno je koliko se zivotinjica zavoli a i ona je nekakva blentava i zivahna pa cu je ostavit i cekat' vakat' da je cik-cik :D

kazem mami sinoc eno reko na forumu traze curicu, kaze nosi je :D al to samo zato sto je nervira najstariji macak koji ganja sve zivo sad :lol:
User avatar
Divljanerka
Posts: 86
Joined: 06/09/2008 16:47

#768 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Divljanerka »

Ima li neko da poklanja žuto mače, staro oko 2-2,5 mjeseca? Poželjna je ženka, ali nije uslov :D
Neformalno
Posts: 87
Joined: 08/12/2012 16:58

#769 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Neformalno »

Ako neko ima malo mace (macka) za udomljavanje neka javi...
kurenat
Posts: 5
Joined: 07/12/2011 20:02

#770 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kurenat »

Ovako za par dana se selim iz stana. Živjet cu u kući sa dva podruma i tavanom, kao i baščom od dva duluma. Sada bih rado usvojio mačka ili mačku. Mjesta ima dovoljno samo da nisu odradjeni, nek se slobodno razmnožavaju.
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#771 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by ami8 »

Pa šta ćeš sa mačićima kad se namnože? Pretpostavljam da znaš da se jako brzo razmnožavaju a interes za udomljavanje je jako mali.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2355
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#772 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by moon_walker_90 »

Ukoliko neko poklanja mače musko...neka se javi na pp da se dogovorimo :) odavno mi je zelja da udomim jedno mače :)
kurenat
Posts: 5
Joined: 07/12/2011 20:02

#773 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kurenat »

ami8 wrote:Pa šta ćeš sa mačićima kad se namnože? Pretpostavljam da znaš da se jako brzo razmnožavaju a interes za udomljavanje je jako mali.
Ne svidja mi se ideja da zabranjujem mačkama da se razmnožavaju, to je protiv njihove prirode a i sebično bi bilo sa moje strane. Kuća je izvan grada sa 1500 objekata okolo. Kao i dosada uvjek se dešavalo djeca naiđu i odvedu mačiće, čim malo porastu i počnu da hodaju po komšiluku.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#774 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Cholina_Lokica »

kurenat wrote:
ami8 wrote:Pa šta ćeš sa mačićima kad se namnože? Pretpostavljam da znaš da se jako brzo razmnožavaju a interes za udomljavanje je jako mali.
Ne svidja mi se ideja da zabranjujem mačkama da se razmnožavaju, to je protiv njihove prirode a i sebično bi bilo sa moje strane. Kuća je izvan grada sa 1500 objekata okolo. Kao i dosada uvjek se dešavalo djeca naiđu i odvedu mačiće, čim malo porastu i počnu da hodaju po komšiluku.
I u 99% slucajeva umru u najvecim mukama...

Sent from my POV_TAB-P825 using Tapatalk
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#775 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by lavorpunvode »

davno sam ostavila poruku na ovoj temi, pa s obzirom da se niko nije javio, a ukoliko sada ima neko kome bi moglo posluziti, POKLANJAM zamjensko mlijeko za macice i flasicu...
Post Reply