Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#726 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pakica_ »

evo macence na poklon
Image
Image
p1nky
Posts: 21
Joined: 29/11/2009 10:54

#727 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by p1nky »

Hitno mi treba pomoć za malo mače koje sam našla na ulici.Mozda je staro i manje od mjesec.Danas sam ga sklonila jer bi ga psi napali,ali već sutra ga moram negdje drugo jer ja nemam uslove za njega.Imam psa i puno maca,a tako mi ga je zao.Ako ima iko ko bi htio da mu pruži mogućnost za život,molim da se javi.
Edo11
Posts: 1
Joined: 17/08/2013 13:51

#728 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Edo11 »

Poklanjam mace, 2 macica naucena na pijesak, vakcinisani , zenke su dvije i imaju oko 2 i po mjeseca, volio bih sto prije da mi se zainteresirani jave

Image
Mirjana_V
Posts: 1
Joined: 22/08/2013 11:17

#729 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Mirjana_V »

Mače starosti 20 dana traži dom. Još uvijek ne pije samostalno mlijeko, hranim ga uz pomoć šprice, ali je već počelo jesti samostalno hranu za mace. Kako već imam odraslu mačku koja ne prihvata nove članove molim sve zainteresovane da se jave na telefon 062272921.
User avatar
Divljanerka
Posts: 86
Joined: 06/09/2008 16:47

#730 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Divljanerka »

Poklanjam 4 mačića, 2 mužijaka i 2 ženke. Naučeni na pijesak, stari mjesec i po, mješanci domaće mačke i turske angore, naučeni na život u stanu. Slike su malo lošijeg kvaliteta, uskoro bolje :D

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#731 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

zeli li neko malo musko tigrasto mace staro 3-4 sedmice :-D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#732 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

minjonja wrote:zeli li neko malo musko tigrasto mace staro 3-4 sedmice :-D
Image
Image
Image
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#733 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Maybach »

Ovako,dobila sam info da se jedna zenka zlatnog retrivera od 3godine poklanja.navodno ima i papire/medalju neku itd,ne znam nista provjereno,pa ako je neko dobar zainteresovan neka se javi da proslijedim kontakt.
Kako neko moze da pokloni psa kog je imao 3 godine,dusa me boli :-( ali opet kazem navodno se vlasnica ne moze vise da brine o istom
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#734 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by SmokingMan »

Ja bih rado udomio jednog mačića,i to mi je želja već uznazad dvije godine,al mati baš nevoli jer se linjaju,a nema većeg meraka kada ti maca zapede u krilu ili kada legneš da spavaš... :razz:
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#735 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by luna09 »

z1xter wrote:Ja bih rado udomio jednog mačića,i to mi je želja već uznazad dvije godine,al mati baš nevoli jer se linjaju,a nema većeg meraka kada ti maca zapede u krilu ili kada legneš da spavaš... :razz:
Slažem se s tobom. Ja sam godinama odbijala da mi unesu macu u kuću ali.....kako gospođice uđoše više ne izđoše. :kiss: Planula ljubav ko barut. Ako se mati buni nabavi običnu domaću kratkodlaku mačku i dlaka je malo samo kad je linjanje, a i to se može spriječiti ako je naučiš da je češljaš. Sad su mi u kući 1 dugodlaka i 1 kratkodlaka .I većina dlaka je od dugodlake.
Evo ovaj tigrasti ljepotan, ma milina. Osvojit će mamu dok trepneš.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#736 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Cholina_Lokica »

3 cica mace traze dom, 2 mjeseca, jedan crni decko, 2 cure :D Nauceni na stan, maze samo takve :D Hajmo zene macaka :lol:

Decko
Image

Image

Cure
Image

Image

Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#737 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pakica_ »

crni macak od tri mjeseca, pokupljen sa ulice sa slomljenom nogom, trenutno na operaciji, ce trebati dom (ili barem smjestaj dok se ne oporavi)..
ja, poznati mackomrzac, sam pala na njegove oke i njegovo predenje, tako da znam da ce nekome ko voli mace to biti jos sladje nego meni.. pomagajte, drugovi! (nisam ga stigla slikat, pa kad ga pokupim od veterinara, idu slike)
edit: mace udomljeno! valjda imadne srece pa mu se skupi i za dug kod veterinara koji mu je skrpio nogu :)
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#738 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by luna09 »

Ovako, pokušat ću opisati lokaciju kad se ne sjetih da podignem glavu i pogledam adresu. Na Obali na dijelu između Drvenije i principovog mosta malo prije prodavnice radne odjeće DES u prolazu ispred kog je razvaljen šaht nalaze se tri predivna mačića. Stari su oko 2 mjeseca a lijepi vamtako. Gladni su pravo. Ja imadoh neki namazani sendvič u tašni i pojeli su ga haman ko da je meso. Žurila sam pa nisam stigla da ih uslikam a i mob mi je trofać. Vi koji živite blizu ili prolazite ako ne možete spasiti ih bar im hrane ostavite. ja zbilja rijetko prolazim tim putem. Apelujem i savjetujem ako imate imalo uslova pomozite bar jednom, usrećit ćete i sebe i njega.
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#739 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by punta »

na vrelu bosne u aleji kada dođete do raskrsnice gdje se skrece za stojcevac to na raskrsnici ima pet mali cuka pa ako hoce da im pomognu
redovno im pomaze i neki dedo donosi hranu vodu itd

taj dedo mi rece da kod novog studentskog doma u neđaricima ima 5-6 komada mali cuka

ako citaju oni iz organizacija koje pomazu lutalicama
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#740 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

pronadjeno pokislo mace, muzjak, oko 2 mjeseca. vakcinisan je i ociscen od parazita. trazi stalni dom.

Image
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#741 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by lavorpunvode »

ukoliko neko ima napustenog macica kojem je potrebno zamjensko mlijeko, poklanjam kutiju od 150g i flasicu.. nazalost moje nije prezivjelo :sad:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#742 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Hemera »

na dolac malti,ispred 100-metarke u zbunju (kod DP marketa) okotila se zenkica,ima 9 malih kučića,mali skakuću okolo veselo,narod im vidim iznosi hranu
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#743 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Hemera »

Hemera wrote:na dolac malti,ispred 100-metarke u zbunju (kod DP marketa) okotila se zenkica,ima 9 malih kučića,mali skakuću okolo veselo,narod im vidim iznosi hranu
mala ispravka desetero kučića
User avatar
pici
Posts: 43584
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#744 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pici »

Hemera wrote:
Hemera wrote:na dolac malti,ispred 100-metarke u zbunju (kod DP marketa) okotila se zenkica,ima 9 malih kučića,mali skakuću okolo veselo,narod im vidim iznosi hranu
mala ispravka desetero kučića
pa zar nisu sterilisali ovi čoporoljubci...i šta sad sa tih desetak jadničaka... :roll:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#745 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Hemera »

sorry promašila sam temu...prolazila sam juce i vidjela da skakuću okolo oko grma...i vidim da je neka zena iznosila hranu
ne znam boga mi...eto kad tih 10-tero odraste onda ćemo još dobiti prinova itd itd...znas kako je ccccc
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#746 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

poklanjala li neko macice? imam dva potencijalna udomitelja, molim vas ostavite broj mobitela ili na forumu ili privatnom porukom da mogu proslijediti.


sad kad nemam ni ja niti iko od mojih poznanika macice, javi se dvoje :sad:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#747 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

poklanjam ja :D

eto me na pp :D
bjondina
Posts: 1
Joined: 02/12/2013 11:51

#748 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by bjondina »

Molim vas za pomoć!!

Udomila sam mačića starog oko dva mjeseca.Došao je u kuću prije dv ana i od tada ništa nije jeo ni pio.Zavukao se iza kreveta i tamo povremeo ijukne i to je sve.Probala sam mu napraviti igračku na konopu , malu lopticu i uopče nije zainteresirana.Što se tiće nužde dva puta je kakala po podu i jednom u pjesak koji sam premjestila matine kraj nje.Isto tako joj više puta na dan mjenjam hranu i guram bliže njoj, međutim ništa ne jede.Kad joj se želim približit ,pobjegne na drugo skriveno mijesto i tek sepo noći opet vrati iza kreveta.Više eznam što da radim.Jutros sam imala osječaj ka da povraća, al nita nije zašlo.Totalno sam zbunjena njenim ponašanjem :sad: Je li to blest,strah,stres,pomozite nkim savjetom.Je li takv poašanj i odbijanje hran uopće normalno :?
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#749 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by luna09 »

bjondina wrote:Molim vas za pomoć!!

Udomila sam mačića starog oko dva mjeseca.Došao je u kuću prije dv ana i od tada ništa nije jeo ni pio.Zavukao se iza kreveta i tamo povremeo ijukne i to je sve.Probala sam mu napraviti igračku na konopu , malu lopticu i uopče nije zainteresirana.Što se tiće nužde dva puta je kakala po podu i jednom u pjesak koji sam premjestila matine kraj nje.Isto tako joj više puta na dan mjenjam hranu i guram bliže njoj, međutim ništa ne jede.Kad joj se želim približit ,pobjegne na drugo skriveno mijesto i tek sepo noći opet vrati iza kreveta.Više eznam što da radim.Jutros sam imala osječaj ka da povraća, al nita nije zašlo.Totalno sam zbunjena njenim ponašanjem :sad: Je li to blest,strah,stres,pomozite nkim savjetom.Je li takv poašanj i odbijanje hran uopće normalno :?
Ne znam hoću li pomoći al pokušat ću. Ako je mače pokupljeno na ulici sigurno je uplašeno. Vjerovatno odvojeno od mame, možda i još braca i seka ima. Moraš imati strpljenja. Ne dosađuj previše, ostavi negdje da ima blizu više vrsta hrane i vodu obavezno. Pored hrane za mace stavi malo i kakvog sitno nasjeckanog mesa, možda piletine samo par komadića, ili nešto drugo.Poznajem ulične mace koje ne žele ni probati konzerve ili krekere al zato ubiše za hrenovke ili salamu.I ostavi kakvu dekicu da može leći da mu bude meko i toplo. Sretno.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#750 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Baby Jane »

luna09 wrote:
bjondina wrote:Molim vas za pomoć!!

Udomila sam mačića starog oko dva mjeseca.Došao je u kuću prije dv ana i od tada ništa nije jeo ni pio.Zavukao se iza kreveta i tamo povremeo ijukne i to je sve.Probala sam mu napraviti igračku na konopu , malu lopticu i uopče nije zainteresirana.Što se tiće nužde dva puta je kakala po podu i jednom u pjesak koji sam premjestila matine kraj nje.Isto tako joj više puta na dan mjenjam hranu i guram bliže njoj, međutim ništa ne jede.Kad joj se želim približit ,pobjegne na drugo skriveno mijesto i tek sepo noći opet vrati iza kreveta.Više eznam što da radim.Jutros sam imala osječaj ka da povraća, al nita nije zašlo.Totalno sam zbunjena njenim ponašanjem :sad: Je li to blest,strah,stres,pomozite nkim savjetom.Je li takv poašanj i odbijanje hran uopće normalno :?
Ne znam hoću li pomoći al pokušat ću. Ako je mače pokupljeno na ulici sigurno je uplašeno. Vjerovatno odvojeno od mame, možda i još braca i seka ima. Moraš imati strpljenja. Ne dosađuj previše, ostavi negdje da ima blizu više vrsta hrane i vodu obavezno. Pored hrane za mace stavi malo i kakvog sitno nasjeckanog mesa, možda piletine samo par komadića, ili nešto drugo.Poznajem ulične mace koje ne žele ni probati konzerve ili krekere al zato ubiše za hrenovke ili salamu.I ostavi kakvu dekicu da može leći da mu bude meko i toplo. Sretno.
:thumbup:

I ja sam imala isto iskustvo. Kad je tek dosla, pobjegla je odmah pod kauc, i nije izlazila citav dan. I onda sam je pokusala izvuci da joj dam da jede, pobjegla je na balkon, sakrila se u cosak, i tamo ostala jos jedan dan. Nije htjela nista jesti, niti piti, nije cak ni nuzdu vrsila.
I ja sam se bila prepala, i onda sam se provukla do nje na balkon, uzela je, milklila, grijala je, iz ruke joj malo dala da jede, i onda se oslobodila. Dva dana poslije je skakala oko mene :D mazila se
Post Reply