Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
boki86
Posts: 105
Joined: 11/07/2009 17:21

#676 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by boki86 »

Malo mače nađeno u noći kada je padao veliki snijeg. Prepalo se pasa lutalica i pobjeglo na drvo. Nisam imao srca da ga tu i ostavim. Zivim kao podstanar i nemam nikakve sanse da ga zadrzim.

Molim sve ljubitelje zivotinja koji zele da ga udome. Izrazito je umaljito, veselo i razdragano, nauceno na pjesak. Voli da spava u krevetu a narocito puno voli da jede:)

Pruzite mu topao dom i ljubav kakvu zasluzuje.

Image

Image

Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#678 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

VenomousV wrote:
Image
djecak

Image
curica

iko za ove bebace??

jos uvijek su kod mene + njihova mama + polubrat
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#679 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Perdita_Durango »

Prije 10ak dana smo nasli macu u Nedzaricima, koja je bila jako cista, mirisna i vidi se da je naucena. Obavljala je nuzdu na jednom te istom mjestu, nije nikakve probleme pravila. Mali sivkasti muzjak, ne bih rekla da je stariji od pola godine. Bio je kod nas pet dana, onda je pozelio van pa smo ga pustili, te je otisao. Nadam se da se vratio doma, jer je zaista predivan bio i izrazito pametan macic i umiljat.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#680 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by minjonja »

Perdita_Durango wrote:Prije 10ak dana smo nasli macu u Nedzaricima, koja je bila jako cista, mirisna i vidi se da je naucena. Obavljala je nuzdu na jednom te istom mjestu, nije nikakve probleme pravila. Mali sivkasti muzjak, ne bih rekla da je stariji od pola godine. Bio je kod nas pet dana, onda je pozelio van pa smo ga pustili, te je otisao. Nadam se da se vratio doma, jer je zaista predivan bio i izrazito pametan macic i umiljat.
Boze mili, na ovu hladnocu mace vratiti napolje kad je minus 10 stepeni? jeste li bar oglase stavili da je pronadjen macic? pozelio izac...ako dijete pozeli s balkona da se naginje, hoces ga pustiti?
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#681 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Perdita_Durango »

minjonja wrote:
Perdita_Durango wrote:Prije 10ak dana smo nasli macu u Nedzaricima, koja je bila jako cista, mirisna i vidi se da je naucena. Obavljala je nuzdu na jednom te istom mjestu, nije nikakve probleme pravila. Mali sivkasti muzjak, ne bih rekla da je stariji od pola godine. Bio je kod nas pet dana, onda je pozelio van pa smo ga pustili, te je otisao. Nadam se da se vratio doma, jer je zaista predivan bio i izrazito pametan macic i umiljat.
Boze mili, na ovu hladnocu mace vratiti napolje kad je minus 10 stepeni? jeste li bar oglase stavili da je pronadjen macic? pozelio izac...ako dijete pozeli s balkona da se naginje, hoces ga pustiti?
Mace je mijaukalo tri puna sata i grebalo po vratima. Ne, nije htjelo da obavi nuzdu, jer ju je vec prije obavilo. Ne, nije bilo gladno jer je jeo vec prije. Hocu li mozda da ga patim zatvorenog? I nemoj mi moralisati, bilo mi ga je jako tesko pustiti jer mi je prirastao srcu i zao jer ga moram pustiti van. Oglas nismo smjeli staviti jer se nije smjelo znati da je kod nas, morali smo ga skrivati zbog mjesta di zivimo. Kad smo ga pustili, prestao je da mijauce, proveli vani dva sata, gledajuci di ce da ode i hoce li da se vrati. Vec se dva dana ne vraca, stoga, sumnjam da mu je lose vani jer bi se znao vratiti.
Volume19
Posts: 8
Joined: 19/11/2012 10:34

#682 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Volume19 »

Poklanjam mladu macu staru 5 mjeseci.
Razigrana i umiljata. U obzir dolaze samo ozbiljni udomitelji.

Image
Image
Image
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#683 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Lex77 »

Zar nije bila udomljena? :?:
Volume19
Posts: 8
Joined: 19/11/2012 10:34

#684 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Volume19 »

Lex77 wrote:Zar nije bila udomljena? :?:
Jeste, ali nažalost djevojka koja ga je uzela se na kraju predomislila :sad:
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#685 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Perdita_Durango »

Macak nam se vratio i evo njegovih nekoliko slika, ako ga tko prepozna neka se javi :

Image

Image

Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#686 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

Image

Zuco, novi macak koji je nasao svoj put do moje kuce :D
Rekla bih da je star oko 5 mj
cist, miran, poslusan i prede kad ga taknes :D
argentaria
Posts: 87
Joined: 01/10/2009 20:10

#687 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by argentaria »

Na poslu sam i ne mogu reagovati drugačije nego ovako.Na grbavici,tačnije raskrsnica ulica Osman Topal Pase i Behdžeta Mutavelića na drvetu se vec 4-5 sata nalazi maca i nikako da sama sidje(kolega fotografisao).Obavjesteni su i vatrogasci i AVMau ali nista.Ima li iko da bi ovu macu skinuo!? :(
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#688 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pakica_ »

argentaria wrote:Na poslu sam i ne mogu reagovati drugačije nego ovako.Na grbavici,tačnije raskrsnica ulica Osman Topal Pase i Behdžeta Mutavelića na drvetu se vec 4-5 sata nalazi maca i nikako da sama sidje(kolega fotografisao).Obavjesteni su i vatrogasci i AVMau ali nista.Ima li iko da bi ovu macu skinuo!? :(
evo sad ce moja drugarica otici da vidi ima li ga, pa ako mi sta javi, javim i ja vama ;)
i kakvi av mau, njih bez novinara ni ne pokusavajte dobiti, nece se oglasiti ako im slike ili imena nece izroniti na nekom portalu..
edit: Image
evo me gdje sam bila, al' sam uredno skinuta (na kraju smo ubijedili vatrogasce da dodju) i klisnula je svojim putem.. zdrava, prava! valjda se nece opet penjat, divanija :D
Lina Pedalina
Posts: 1
Joined: 14/01/2013 01:45

#689 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Lina Pedalina »

Poklanjam ženku zamorca, stara 1 godinu i 4 mjeseca, zajedno sa kavezom i pojilicom :)
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#690 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by kakav nered »

Lina Pedalina wrote:Poklanjam ženku zamorca, stara 1 godinu i 4 mjeseca, zajedno sa kavezom i pojilicom :)
Poslala sam Vam 2 poruke u inbox :)
User avatar
coyotdevil
Posts: 79
Joined: 21/12/2009 15:22

#691 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by coyotdevil »

Image

Stari dva mjeseca.Dva muzjaka i tri zenke.Ukoliko ima zainteresiranih neka se jave :).Ukoliko je suditi po kuji koja ih je okotila bit ce malo veci od macke :).
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#692 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

aaaaa kako su divni, istopih se :-) :-)


sretno sa udomljavanjem :thumbup:
DON_eARL
Posts: 3730
Joined: 31/10/2010 22:26

#693 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by DON_eARL »

Tri mačeta spremna za udomljavanje. :) Stari su nešto manje od 2 mjeseca. Zainteresovani neka se jave na PP.

Udomiljeni. :-D
Last edited by DON_eARL on 17/03/2013 18:06, edited 1 time in total.
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#694 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Alica »

Dragi clanovi, nadam se da cete mi pomoci da ovu ljepoticu, tornjakusu udomimo i da je ne moram vracati na ulicu :( Jucer u podnevnim satima sam je vidjela kako lezi ispred jedne zgrade, divna umiljata i razigrana prisla .odveli smo je veterinaru, ima oko godinu dana. Sterilisana je danas i evo trazimo joj dom. Molim vas pomozite nam da je udomimo, jer srce mi puca da je vratim na ulicu :(((
Ako treba i privremeno da je smjestimo dok ne nadjemo udomitelja... Mj kontal je:
[email protected]
Hvala

Image Image Image Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#695 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by KatarinaKosaca »

:(
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#696 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by blesava »

Ljudi pomagajte imam sest malih kucica, okolitla ih mama u mojoj basti, pa ako neko zeli da ih udomi nek se javi. SLatki su, ali ne znam sta cu sa toliko njih, a zao mi da uginu na ovoj hladnoci.
Luth
Posts: 1
Joined: 22/01/2013 13:36

#697 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Luth »

Image

Tražim dom za ovo umiljato muško štene, radnog imena Jinx.... Ima tri mjeseca, mješanac je, izuzetno je pametan, mazan i poslušan. Na žalost ne mogu ga zadržati u stanu. U Starom gradu smo, ali ako je zainteresiran i netko izvan Sarajeva, dovest ću ga gdje god treba, jer mi je izuzetno stalo da ide u dobre ruke. Tel. 062 897 206

Image
Image
Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#698 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pakica_ »

blesava wrote:Ljudi pomagajte imam sest malih kucica, okolitla ih mama u mojoj basti, pa ako neko zeli da ih udomi nek se javi. SLatki su, ali ne znam sta cu sa toliko njih, a zao mi da uginu na ovoj hladnoci.
:(
rado bih ti pomogla, ali ja ih imam 8 komada starih 10ak dana.. haos!
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#699 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by iamia »

trazim macu da udomim, do 2 mjeseca staroti, spol nije vazan.
pokusavali pik.ba, ali nista..
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#700 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Lex77 »

Pa 3 posta iznad tvoga čovjek udomljava mačiće ispod 2 mj. starosti... :roll: a jel tako teško pogledati stranicu na kojoj se posta?
Post Reply