Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
htcxone
Posts: 2187
Joined: 01/11/2012 12:54

#852 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by htcxone »

meni jutros dosla maca,, ima mozda 4 mjseca, neko je ostavio ovdje kod mene ispred kuce, vjerovatnoi je primjetio moje mace...
ali ja stvarno nemam mjesta ni novca da je drzim i ovako do svojih usta odvajam da ih nahranim ... ona bi bila četvrta...uz to, ove dvije male mace je "ne vole" i tjeraju je... mogu misliti sta ce biti kada stara maca dođe... ako neko ima da bi je uzeo...
Prelijep aje, narandžasta sa zelenim okama
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#853 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Maystor »

Ima li neko da bi htio udomiti ove prelijepe mačiće

Image

Image
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#854 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by kakav nered »

Prekrasan sivo-bijeli mačak traži dom...

razigran, veseo mačić koji će Vam donijeti mnogo radosti i ljubavi <3
nema više od 6 mjeseci, na slikama izgleda puno veći nego jeste...neustrašiv je i obožava da se igra i jurca po stanu...s drugim mačkama se slaže s tim da iako mali, pokazuje dominaciju pa možda će druge mace imati problem s njim...ali on njima prilazi bez imalo straha i sa željom da se igra...

Udomite ga i pružite i njemu i sebi život pun ljubavi <3

Image
Image
Image
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#855 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Rijeka_snova »

kakav nered wrote:Prekrasan sivo-bijeli mačak traži dom...

razigran, veseo mačić koji će Vam donijeti mnogo radosti i ljubavi <3
nema više od 6 mjeseci, na slikama izgleda puno veći nego jeste...neustrašiv je i obožava da se igra i jurca po stanu...s drugim mačkama se slaže s tim da iako mali, pokazuje dominaciju pa možda će druge mace imati problem s njim...ali on njima prilazi bez imalo straha i sa željom da se igra...

Udomite ga i pružite i njemu i sebi život pun ljubavi <3

Image
Image
Image
Prijateljica bas trazi sivkasto ili bijelo mace, ali joj se dopala i ova maca. Zanima je gdje se vi nalazite i da je maca naucena na pijesak, zivot u stanu i ostalo?
User avatar
kakav nered
Posts: 640
Joined: 29/06/2009 16:45

#856 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by kakav nered »

Rijeka_snova wrote:
Prijateljica bas trazi sivkasto ili bijelo mace, ali joj se dopala i ova maca. Zanima je gdje se vi nalazite i da je maca naucena na pijesak, zivot u stanu i ostalo?

Mače je u Sarajevu, naviknuto je na pijesak i život u stanu. Poslat ću Vam u inbox link za FB od djevojke kod koje je on trenutno pa joj se javite.
Angeldust33
Posts: 4
Joined: 14/09/2007 10:11

#857 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Angeldust33 »

Pozdrav,

Ima li neko da bi udomio malo crno mace (zenka). Rodjeno 6.aprila :-D

Image
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#858 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by luna09 »

Angeldust33 wrote:Pozdrav,

Ima li neko da bi udomio malo crno mace (zenka). Rodjeno 6.aprila :-D

Image
Slabo ćeš ga ovdje udomiti. Na fb imaš puno stranica koje su baš za udomljavanje. Pokušaj na av-mau, i ja želim naći topli dom i dr.
Angeldust33
Posts: 4
Joined: 14/09/2007 10:11

#859 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Angeldust33 »

Hvala na informaciji, al rekoh da I ovdje pokusam ;-)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#860 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Amazonka27 »

Vampir Gojko je krezubi mačak sa poremećajem maženja. Prema procjeni veterinara, ima 4-5 godina i 3kg. Prednje zube je izgubio u sudaru sa automobilom ili nečijom cipelom. Očnjaci mu služe za ubacivanje ogromnih količina konzervirane hrane jer Gojko nikada nije sit. Druga omiljena aktivnost mu je spavanje u krilu i, naravno, maženje. Gojko pada na glavu i izvrće se u položaj za maženje čak i u nemogućim situacijama - dok mu veterinar daje injekciju ili dok se kupa. Preživio je čak dva kupanja. Očišćen je od podstanara. Ne podnosi zapostavljanje i spremno će vam uskočiti u krilo dok pijete kafu, sjesti na knjigu, leći na laptop, maziti se od mobitel, itd. Prede toliko da je dosadan. Ponekad mu ispada jezik pa izgleda neinteligentno, ali i dalje simpatično.

Prebivalište mu je dvorište porodične kuće na Soukbunaru (Sarajevo) gdje se sklonio nakon što su ga prethodni vlasnici izbacili na ulicu. Naime, Gojko je u početku bio dječija igračka, a zatim je šutnut da sam traži svoju sreću. Usput mu je neko izbio zube i zalio ga ljepilom. Ostatke ljepila još uvijek nosi na dijelu krzna, moguće ih je ukloniti jedino četkanjem (u kojem uživa). Malo je nestabilan i smotan, što je posljedica neuhranjenosti. Ima problem sa žvakanjem pa većinu hrane samo proguta. Nakon dvije sedmice pod mojom protekcijom poprilično se dozvao, popustila ga je depra, stomaćić mu se zaokružio, počeo se lizati i sređivati. Pije antibiotike pa ga i ostatci kutnjaka sve manje bole.

Gojko se udomljava isključivo kod odgovornih osoba koje žive u stanu. Potrebno je obaviti kastraciju i vađenje ostataka kutnjaka u punoj anesteziji, što sam spremna finansirati. Riječ je o posebnom mačku koji će cijeli dan provesti u fotelji ili krilu i zadovoljno presti. Mirne je naravi i voli da se nosi. Moguće ga je posjetiti prije udomljenja.

Image

Image

Za vise informacija i vise slika obratite se na

https://www.facebook.com/ivanadraco/med ... 507&type=3

:)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#861 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by _BataZiv_0809 »

udomljen
Last edited by _BataZiv_0809 on 19/10/2015 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#862 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by nadžak »

Pozdrav.

Dva mačića odrasla i njihova mama-maca su za udomljavanje. Mačići su oko 4 mjeseca stari. Tretirani protiv buha i stomačnih parazita. Jako lijepi i umiljati sve troje. Za više detalja i dogovor sam dostupan na PP.

Zenica.
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#863 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Janjicar »

Raja ako ima neko da pomogne

Neki dan idem s autom pored trgovine i mali lav izleti ispred auta (trgovkinja ga malo potjerala s metlom, sklanja ga ispred radnje) ja se nalazim na sporednom putu i cekam da se makne. Istom na jednom cujem udarac okrenem se lava ( pas maximalno 2 mjeseca star) udario auto i ne uspijevam pretrcati do njega i drugo auto ga udari. Kada sam dosao do njega poceo je tiho cvilit i krv na usta. Umotam ga u deku i ponesem kuci, dva dana je samo lezao i jedva gledao, tih dana sam mu malo mlijeko davao i juce nisam mogao vjerovat kada sam ga ugledao da skakuce. Sada veseo i jede i obavlja nuzdu :D

Posto ja vec imam haskija ne mogu ovog da zadrzim pa ako neko ima zainteresovan da mu poklonim (Tuzla, Gracanica) ili zna nekog da hoce ili ima neka organizacija azil il sta vec nek javi.

Ako ima zainteresovanih postavljam i slike sutra (Y)
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#864 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Janjicar »

dupli
Terenc
Posts: 151
Joined: 14/02/2008 09:37
Location: Sarajevo

#865 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Terenc »

Potreban mačak za parenje Britanski kratkodlaki.
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#866 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Kal El »

Potrazujem macica za udomljavanje ,muzjak i ako moze da je zelenkaste boje :mrgreen:
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#867 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by nadžak »

Kal El wrote:Potrazujem macica za udomljavanje ,muzjak i ako moze da je zelenkaste boje :mrgreen:
Imam ja jednog, jedno 6 mjeseci star. Nije baš mačić ali nije ni puno velik pa ako hoćeš može na PP oko detalja. :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#868 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by minjonja »

Image

Maca traži dom!

Jako umiljata kućna maca, ženkica, sterilizirana i vakcinisana, velika maza, nažalost traži novi dom zbog alergije u porodici. Daje se samo u dobre ruke. Može i u kući živjeti pod uslovom da nema opasnosti od auta i pasa. Uz nju se daje i sva oprema (WC, zdjelice, igračke).

Kontakt: 061/814-870
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#869 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by nadžak »

AKo netko slučajno voli zelene mačiće i spreman je udomit kojeg može se javit. Ona moja vještica okotila prije nekih 10-15 dana troje "malih zelenih" :D pa eto da znate da ima.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#870 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by SHTEVELEC »

Stavi ako mozes par slika, poslacu ja nekoj raji
User avatar
nadžak
Posts: 2158
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#871 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by nadžak »

SHTEVELEC wrote:Stavi ako mozes par slika, poslacu ja nekoj raji
Hajd prve prilike, al vjerovatno za nekoliko dana. Neću moći prije. :thumbup:

Hvala.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#872 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by SHTEVELEC »

Ma i ja se lomim da uzmem jos jedno, onaj moj divljak vazda sam kuci, da bar ima s kim da se igra...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#873 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Grean »

Savjet, pojavilo se mace pred zgradom. Mislim da su majku rastrgali psi i bojim se da i njega ne zadesi ista sudbina. Do duse, nije bas spora, pokusao sam je uhvatiti da je privremeno smjestim u garazu ali me pusti da pridjem i onda utekne. Nadam se da ce biti tako brza ako je ne daj Boze cuke napadnu.

Ima li igdje ikakva organizacija, sigurno mjesto gdje bi ga mogao odvesti. Znam da je najednostavnije udomiti kod sebe ali to nije moguce rjesenje.
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#875 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by Wind »

HHEEELLLLLLLPPPPPPPPP!!!!!!!!

Sta da radim sa njima?? Nasao ih smrznute i gladne...


Image
Image
Post Reply