Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#801 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Ravenn »

ena_p wrote:Sinoc u ulici Kemala Kapetanovica u vecernjim satima pronadjen napusteni pekinezer,izgleda da ga je neko sa autom tamo samo ostavio i otisao,pas nije mogao naci nikakav trag,samo je jadan lutao izmedju zgrada.Ima ogrlicu za povodac na sebi,djeluje kao zdrav pas,pitom je,nije agresivan.
Kod mene je proveo noc jer ne znam kako bi na ulici proveo noc sa lutalicama,poklonila bih ga osobi koja bi mu pruzila dom,nazalost ja sam dosta zbog posla odsutna od kuce i nisam u mogucnosti.

tel 062 152 569

Image

Image
jeste li ga uspjeli udomiti? neprestano razmisljam o njemu :(
ena_p
Posts: 2
Joined: 25/06/2014 10:04

#802 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by ena_p »

Ravenn wrote:
ena_p wrote:Sinoc u ulici Kemala Kapetanovica u vecernjim satima pronadjen napusteni pekinezer,izgleda da ga je neko sa autom tamo samo ostavio i otisao,pas nije mogao naci nikakav trag,samo je jadan lutao izmedju zgrada.Ima ogrlicu za povodac na sebi,djeluje kao zdrav pas,pitom je,nije agresivan.
Kod mene je proveo noc jer ne znam kako bi na ulici proveo noc sa lutalicama,poklonila bih ga osobi koja bi mu pruzila dom,nazalost ja sam dosta zbog posla odsutna od kuce i nisam u mogucnosti.

tel 062 152 569

Image

Image
jeste li ga uspjeli udomiti? neprestano razmisljam o njemu :(
Da, pas je sretno udomljen :)
dobrinja_2014
Posts: 1
Joined: 08/07/2014 23:27

#803 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by dobrinja_2014 »

Poklanjam macu (zenkica) staru dva i po mjeseca. Razlog je taj sto je stalno sama jer puno radim i skoro nikad nisam kod kuce, a zelio bih da ima nekog ko ce cesto biti s njom. Udomio sam je jer sam je zelio skloniti s ulice i spasiti. Maca je zdrava, vakcinisana i razigrana. Crne je boje i ima prekrasne zelene oci. Kontakt telefon je 061 172 672
Zao mi je, ne ide mi ubacivanje slika...
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#804 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by stativa »

maloprije sam našao ženkicu od par mjeseci koja liči na pita ili amstaffa. nađena je u Hrasnici, vjerovatno je neko ostavio tu.
pretpostavljam da je bila u stanu jer bukvalno miriše. za sada ima smještaj.



ako znate da je nekome pobjegla (mada čisto sumnjam) ili ako je neko zainteresovan da je udomi neka se javi na pm

Image

Image

Image

sa mojim dobermanom u igri Image
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#805 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by stativa »

stativa wrote:maloprije sam našao ženkicu od par mjeseci koja liči na pita ili amstaffa. nađena je u Hrasnici, vjerovatno je neko ostavio tu.
pretpostavljam da je bila u stanu jer bukvalno miriše. za sada ima smještaj.



ako znate da je nekome pobjegla (mada čisto sumnjam) ili ako je neko zainteresovan da je udomi neka se javi na pm

Image

Image

Image

sa mojim dobermanom u igri Image
pas je udomljen.
emina182
Posts: 1
Joined: 18/07/2014 11:33

#806 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by emina182 »

Prije mjesec dana pronasla samu 4 tek rodjene curice u kutiji u kontejneru za smece :sad:
Spasili smo ih, hranili, lijecili. 3 su udomljene, a jedna je ostala sama u garazi. nemamo mogucnost da je zadrzimo i pod hitno trazimo ODGOVORNU osobu koja je spremna da joj pruzi topli dom!!! 061243316

OSTALA JE PRETUZNA JER JE SAMA :sad:
Image
https://imageshack.com/i/idb939e2j
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#807 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pici »

emina182 wrote:Prije mjesec dana pronasla samu 4 tek rodjene curice u kutiji u kontejneru za smece :sad:
Spasili smo ih, hranili, lijecili. 3 su udomljene, a jedna je ostala sama u garazi. nemamo mogucnost da je zadrzimo i pod hitno trazimo ODGOVORNU osobu koja je spremna da joj pruzi topli dom!!! 061243316

OSTALA JE PRETUZNA JER JE SAMA :sad:
Image
https://imageshack.com/i/idb939e2j
samo da prepravim
Image
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#808 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pici »

4 sedmice staro mace, muzjak, ociscen od parazita, sam ide na pijesak i vrsi veliku i mali nuzdu...za pozeliti, ja bi ga ostavio sebi al imam ljubomornu macu tako da nazalost moram ga udomiti negdje drugo...necete zazaliti, jako je velika maza i jako pametan.


Image
jebiga pukle carape :mrgreen:

Image
Image
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#809 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by sheilak »

pici wrote:4 sedmice staro mace, muzjak, ociscen od parazita, sam ide na pijesak i vrsi veliku i mali nuzdu...za pozeliti, ja bi ga ostavio sebi al imam ljubomornu macu tako da nazalost moram ga udomiti negdje drugo...necete zazaliti, jako je velika maza i jako pametan.


Image
jebiga pukle carape :mrgreen:
da nisi rekao, niko ne bi ni primijetio. :D ja maksuz trazila. :lol:

ali slatko mace bas. nadam se da ce brzo naci udomitelja. :thumbup:
Santi
Posts: 58
Joined: 04/07/2014 21:11

#810 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Santi »

Drugarica mi je jednom rekla da je njena majka udomljavala jednom prilikom neke mačiće ali pod uslovom da ih može posetiti nakon nekog vremena. Ona kaže da njena majka nije bila zadovoljna kako su se o jednom od udomljenih mačića brinuli pa ga je vratila. Takođe, čula sam da mace nekad uzimaju ljudi koji treniraju svoje pse na njima. Ima raznih psihopata, budite maksimalno pažljivi kome dajete ljubimce!
User avatar
VenomousV
Posts: 13220
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#811 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

joj pici sto me nasmija :lol:

sretno s macicem a bogme lijepa ti je ta ljubomorna macka u pozadini :D
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#812 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pici »

ma joooojjjj sljadak je ko med...nevjerovatna maca a ima i M na celu :mrgreen: ko macic ima prevelike nokte i sape :shock: da nije kakav mjesanac od one velike macke...najebali smo...evo ga jos uvjek kod nas i sad za sada je OK igra se jede ko azbaHa :shock: masHalla...i vec je dobio ime Tiki...izgleda da ostaje unaske :thumbup:

Image


jooojjj ako je od ovoga mjesanac najebali smo :shock: :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13220
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#813 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

sve te sarene/tigraste imaju M na celu :D
imam jednog takvog, trenutno lezi u baŠČi na stolu :D
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#814 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by hzsa22 »

Neki supak od covjeka je mene i seku ostavio na ulici da nas auto udari..

Image


Ali, srecom neki fini ljudi su naisli, sklonili nas i nahranili..

Image

Ako neko hoce da uzme seku ili mene, javite se ovom ciki na pm..


A ja cu vas citav zivot sarmirati ovim pogledom..


Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13220
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#815 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by VenomousV »

:shock:
znaci istopila sam se :-)
hasanovicemina
Posts: 2
Joined: 21/08/2014 22:23

#816 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by hasanovicemina »

hoću jaaa ovu malenu sivo-smeđuu :) 061937515 :roll:
Last edited by hasanovicemina on 24/08/2014 16:35, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#817 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by pici »

hasanovicemina wrote:hoću jaaa ovu malenu sivo-smeđuu :) 061937515 ili face https://www.facebook.com/emiina.hasanovic :roll:

emina jes ovo ti :shock: :izet: :thumbup: ...de udomi i mene moljem te :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#818 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by no_sikiriki »

Da li neko slucajno zna nekoga sa mackom za udomljavanje koja nije bas mace nego "mladja maca", koja je mirnija i nije nesto "nestasna" i razigrana, treba mi za tetku koja ima preko 60 god., imala je dvije macke kroz citav zivot, zadnjoj od 14-15 god. nazalost su presudili ulicni psi kad je izasla da obavi nuzdu. Sad bi je drzala samo u kuci tako da bi koristila pijesak...
hasanovicemina
Posts: 2
Joined: 21/08/2014 22:23

#819 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by hasanovicemina »

emina jes ovo ti :shock: :izet: :thumbup: ...de udomi i mene moljem te :mrgreen:[/quote]

hahaha, jesam :D nije problem!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#820 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Amazonka27 »

no_sikiriki wrote:Da li neko slucajno zna nekoga sa mackom za udomljavanje koja nije bas mace nego "mladja maca", koja je mirnija i nije nesto "nestasna" i razigrana, treba mi za tetku koja ima preko 60 god., imala je dvije macke kroz citav zivot, zadnjoj od 14-15 god. nazalost su presudili ulicni psi kad je izasla da obavi nuzdu. Sad bi je drzala samo u kuci tako da bi koristila pijesak...
Mi imamo jednu macu koju "privremeno" cuvamo vec 6 mjeseci jer je ne mozemo dati bilo kome. Odrasla je (3 god) i uredna. Jedina mana joj je sto je previse plasljiva (iako je cijeli zivot odrasla u stanu okruzena i sa ljudima i sa drugim macama) Voli se maziti i valjati po podu...ali u jednom momentu odluci da se boji i onda trci spustenog tijela i zavuce se u prvu dostupnu supljinu :) Sva je bijela, debeljuca i ima dva velika smedja oka. Zenkica je i sterilizirana. Kod nas je jer je njena prava vlasnica odselila u drugu drzavu a ja sam je uzela da se ona i moja macka (njena sestra) malo druze dok ne nadjemo pravi dom za nju. Naravno, ako ste zainteresovani i prava vlasnica bude saglasna, bice mi drago da joj se neko 100% posveti...jer ova moja zvijer joj bas i ne dozvoljava da se skroz opusti prema nama.
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#821 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by hzsa22 »

Brat i seka su udomljeni. :thumbup:

Nasli smo jos jednog cukicu sa plavim ocima:

Image

Image
sarajevobih3
Posts: 1
Joined: 27/08/2014 08:17

#822 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by sarajevobih3 »

svi macici udomljeni, hvalaaa
Last edited by sarajevobih3 on 29/08/2014 20:00, edited 6 times in total.
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#823 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Kal El »

Tražim macica (mužjak)
Ilidža

Samo da nije crno :lol: Ne pitaj te me zašto :) I da,ako je moguće da mu je mama prosječan lovac :mrgreen:
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#824 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Bellica »

Kal El wrote:Tražim macica (mužjak)
Ilidža

Samo da nije crno :lol: Ne pitaj te me zašto :) I da,ako je moguće da mu je mama prosječan lovac :mrgreen:
Ima kod mene tigrastih mačića, pa ako niste našli javite mi da donesem. Njima su i mama i tata lovci :)
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#825 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Bellica »

no_sikiriki wrote:Da li neko slucajno zna nekoga sa mackom za udomljavanje koja nije bas mace nego "mladja maca", koja je mirnija i nije nesto "nestasna" i razigrana, treba mi za tetku koja ima preko 60 god., imala je dvije macke kroz citav zivot, zadnjoj od 14-15 god. nazalost su presudili ulicni psi kad je izasla da obavi nuzdu. Sad bi je drzala samo u kuci tako da bi koristila pijesak...
Imam ja macu, prvi rođendan joj je bio u avgustu, pošto je okotila mačiće prije dva mjeseca, tek sada ćemo je sterilisati. Nakon toga, bujrum ako ne nađete neku drugu i ako vam odgovara sterilisana. Imam i troje mužijaka od 4-5 mjeseci za udomiti i šest malih mačića starih dva mjeseca, pa bujrum, koje god ti odgovara.
Post Reply