Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#826 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Kal El »

Bellica wrote:
Kal El wrote:Tražim macica (mužjak)
Ilidža

Samo da nije crno :lol: Ne pitaj te me zašto :) I da,ako je moguće da mu je mama prosječan lovac :mrgreen:
Ima kod mene tigrastih mačića, pa ako niste našli javite mi da donesem. Njima su i mama i tata lovci :)
Našao svog šejtana neki dan :mrgreen: Ipak,Hvala na odgovoru :)
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#827 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by hzsa22 »

HITNO

Daisy je curica stara oko godinu dana, zivi na ulici, ocistili smo je od parazita i vanjskih nametnika, umiljata je, vesela i dobro se slaze sa mackama. Trazi udomitelje ukoliko zelite donirati hranu za Daisy, javite se u inbox ili ostavite komentar.
Postoji velika sansa da je Daisy skotna. To je ogroman problem za nas i za nju. Treba puno kvalitetniju hranu, treba SKLONISTE, ukoliko se okoti u gradu, stenci nece prezivjeti. Spava vani, po kisi i hladnoci, treba skupiti novac za njenu sterilizaciju odmah nakon okota. Udruzenje Mala Sapa se trudi obezbijediti joj privremeno skloniste, medjutim ona se uvijek vrati u carsiju, tu je navikla. Podhitno treba privremeni dom dok se stenci ne okote, vani je sve hladnije i bojimo se da ni ona nece prezivjeti okot (jako je mlada), ukoliko ostane vani. Ako mozete smjestiti Daisy ili donirati marku, dvije...pet, deke, kucicu, hranu... javite se u komentar ili inbox.


Image
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#828 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by agent_001 »

ima li neko savjet, kako uklopiti macu( novu) dva mjeseca i mačka od godinu i po, reže jedan na drugog ko kerovi, nesmijem ih dame ostaviti
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#829 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by SHTEVELEC »

Maloprije pokupih na Dobrinji mace, jako malo i mrsavo, zuto bijelo, s velikim klempavim usima... Elem, nemam gdje s njim, mogu ga par dana drzati u kuci, ako ima neko da bi ga udomio neka se javi... Zao mi da ga vratim na ulicu, pojesce ga pascad... I zna li ko gdje da ga odvedem kod veterinara, ima neku ranicu na nozi?
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#830 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Bellica »

SHTEVELEC wrote:Maloprije pokupih na Dobrinji mace, jako malo i mrsavo, zuto bijelo, s velikim klempavim usima... Elem, nemam gdje s njim, mogu ga par dana drzati u kuci, ako ima neko da bi ga udomio neka se javi... Zao mi da ga vratim na ulicu, pojesce ga pascad... I zna li ko gdje da ga odvedem kod veterinara, ima neku ranicu na nozi?
Kod dr. Amara ili dr. Sanje, nipošto nemoj ići na Stup udržavnu ambulantu. Oni rade 24h dnavno, vikendima, praznicima, nalaze se u Stupskoj 19 (nove Tibrine zgrade iza OMV pumpe). Ne reklamiram ih samo imam predobro iskustvo s njima, za razliku s ovim drugim koji su ubili mačića moje sestre. Evo ti br. telefona 061-397-178 ili 063-010181. Sretno i tebi i mačiću :)
shile123
Posts: 1
Joined: 28/09/2014 10:03

#831 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by shile123 »

HITNOOO
Imam mačke za udomljavanje.Mačka mi se okotila na balkonu. Nisam imao srca da je ostavim pa sam je stavio sebi u garažu, hranim je svakodnevno. Mačići su stari oko 10-15 dana, progledali. Mačka je veoma umiljata. Nadam se da će naći dobar dom. Uz mačku dajem i hranu za narednih 10 dana. Ako ste zainteresovani pošaljite mi broj telefona radi lakšeg kontakta.
Unaprijed hvala
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#832 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Amazonka27 »

gdje ces ba macice od 10-15 dana davati :/ tek kad se odbiju od sise (oko 2 mj) tek se onda daju. Pored zive majke da ih neko hrani na spricu je stvarno grehota.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#833 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by SHTEVELEC »

Bellica wrote:
SHTEVELEC wrote:Maloprije pokupih na Dobrinji mace, jako malo i mrsavo, zuto bijelo, s velikim klempavim usima... Elem, nemam gdje s njim, mogu ga par dana drzati u kuci, ako ima neko da bi ga udomio neka se javi... Zao mi da ga vratim na ulicu, pojesce ga pascad... I zna li ko gdje da ga odvedem kod veterinara, ima neku ranicu na nozi?
Kod dr. Amara ili dr. Sanje, nipošto nemoj ići na Stup udržavnu ambulantu. Oni rade 24h dnavno, vikendima, praznicima, nalaze se u Stupskoj 19 (nove Tibrine zgrade iza OMV pumpe). Ne reklamiram ih samo imam predobro iskustvo s njima, za razliku s ovim drugim koji su ubili mačića moje sestre. Evo ti br. telefona 061-397-178 ili 063-010181. Sretno i tebi i mačiću :)
Zvao Izeta, super lik, buraz mi dao broj, dos'o, pregled'o, sve ok, ocistio sam ga od buha, jos da kutarise gliste i sve super... Ostavicu ga sebi, nisam odavno vidio zivlje a umiljatije mace
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#834 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Mariella »

Amazonka27 wrote:gdje ces ba macice od 10-15 dana davati :/ tek kad se odbiju od sise (oko 2 mj) tek se onda daju. Pored zive majke da ih neko hrani na spricu je stvarno grehota.
Pa mozda daje macku + macice. Tako sam ja bar skontala, nije njegova macka.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#835 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Amazonka27 »

Moze i to...Znam kako je tesko jedno mace udomiti a kamo li sve zajedno u kompletu...
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#836 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by DON_eARL »

Image

Hitno. :) Mačak je trenutno na Dobrinji, star oko 3 mjeseca, nema gdje boraviti večeras. Više informacija na PP.
User avatar
Mushu
Posts: 122
Joined: 03/06/2008 12:54

#837 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Mushu »

Poklanjam rusku plavu macku starosti 4 godine. Maca je jos uvijek kao beba, voli se maziti i igrati. Sterilisana je i redovno vakcinisana. Maca ima rodovnik.

Obzirom da imam tri mace a uskoro dolazi beba, prisiljena sam da ih poklonim.

Dajem je samo u Sarajevo.
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#838 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Ravenn »

Image
Image
Image
luta vec 2 dana po B fazi, ako ga neko trazi ili ako neko zeli divnog cuku samo se javite
e_svasta
Posts: 107
Joined: 14/01/2014 20:14

#839 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by e_svasta »

Ima li neko da bi udomio malo sivo mace, staro 5-6 dana? Macka se okotila u avliji i sve bijele je prebacila na drugo mjesto a ovo sivo je ostalo. Hitno!
Info na PM.
Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#840 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Kal El »

Jesi je probao staviti kod majke? Gdje ćeš tako rano na udomljavanje :/ Jedino ako je neko baš spreman da ga hrani iz flašice da bi preživio i da ga stimuliše da čini nuždu :(
e_svasta
Posts: 107
Joined: 14/01/2014 20:14

#841 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by e_svasta »

Kal El wrote:Jesi je probao staviti kod majke? Gdje ćeš tako rano na udomljavanje :/ Jedino ako je neko baš spreman da ga hrani iz flašice da bi preživio i da ga stimuliše da čini nuždu :(
Otisla majka, ostavila mace.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#842 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Mariella »

e_svasta wrote:
Kal El wrote:Jesi je probao staviti kod majke? Gdje ćeš tako rano na udomljavanje :/ Jedino ako je neko baš spreman da ga hrani iz flašice da bi preživio i da ga stimuliše da čini nuždu :(
Otisla majka, ostavila mace.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Vratila bi se ona po njega :roll:
e_svasta
Posts: 107
Joined: 14/01/2014 20:14

#843 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by e_svasta »

Mariella wrote:
e_svasta wrote:
Kal El wrote:Jesi je probao staviti kod majke? Gdje ćeš tako rano na udomljavanje :/ Jedino ako je neko baš spreman da ga hrani iz flašice da bi preživio i da ga stimuliše da čini nuždu :(
Otisla majka, ostavila mace.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Vratila bi se ona po njega :roll:
Evo i ja 3 dana čakam da se vrati :sad:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#844 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by Mariella »

Jesi li ostavio na isto mjesto gdje si i nasao? Tako malo mace tesko da ce prezivjeti bez majke.
e_svasta
Posts: 107
Joined: 14/01/2014 20:14

#845 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

Post by e_svasta »

Mariella wrote:Jesi li ostavio na isto mjesto gdje si i nasao? Tako malo mace tesko da ce prezivjeti bez majke.
Nije baš isto mjesto ali je razlika 1 m. A trudimo se da preživi, hranimo je na špricu itd. Ali problem je što smo dugo na poslu a mače je samo :sad:
julie
Posts: 32
Joined: 24/06/2009 22:00

#846 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by julie »

Da li je iko zainteresirian da udomi sterilizovanu macu staru 6 mjeseci? Na vikendici imam cetiri macke (1 macak i 3 mace) iz istog okota, a zima je na pomolu. U prilogu su slike:

Image
Macak Hico

Image

Image
image hosting without account
Sestrice u lovu

Image
image hosting no account
Maca Sivka
harisaga
Posts: 333
Joined: 17/03/2011 00:02

#847 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by harisaga »

Pozdrav,

Nisam siguran kakva su pravila ovdje,ali cu postati svakako.Imam 3 vrhunska ženska šteneta njemackog ovcar,koje ne mogu da prodam jer ne zelim da prodajem pse za 100 ,200 km ljudima koji o njima ne mogu brinuti ili nekome ko ce ga kupiti djetetu kao igračku ili za sajle.Tako da poklanjam 3 ženke njemackog ovčara nekome ko je spreman da im se posveti i da ih voli.Uslovi moraju biti extra i moram imati garanciju da ce pas tu zivjeti i uzivati dok ne umre od starosti.

Ovo je oglas koji sam postavljao na pik.
http://www.pik.ba/artikal/14673747/njem ... ar-stenad/

Lijep pozdrav
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#848 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by tarikBA »

harisaga wrote:Pozdrav,

Nisam siguran kakva su pravila ovdje,ali cu postati svakako.Imam 3 vrhunska ženska šteneta njemackog ovcar,koje ne mogu da prodam jer ne zelim da prodajem pse za 100 ,200 km ljudima koji o njima ne mogu brinuti ili nekome ko ce ga kupiti djetetu kao igračku ili za sajle.Tako da poklanjam 3 ženke njemackog ovčara nekome ko je spreman da im se posveti i da ih voli.Uslovi moraju biti extra i moram imati garanciju da ce pas tu zivjeti i uzivati dok ne umre od starosti.

Ovo je oglas koji sam postavljao na pik.
http://www.pik.ba/artikal/14673747/njem ... ar-stenad/

Lijep pozdrav

imas li ih jos ?
djevojka_sa
Posts: 16
Joined: 30/10/2009 14:22

#849 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by djevojka_sa »

Image
Image

Trazi dom!! Beba stara mjesec dana, muzijak, bit ce manjeg rasta,
Vise info na broj 061 237 732
hzsa22
Posts: 973
Joined: 16/12/2011 18:25

#850 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Post by hzsa22 »

Image

Stene tornjaka (zenka) slobodno za udomljavanje. Info na tel 061 781 433.
Post Reply