POKLANJAM AUTO

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#26

Post by Abu FEED el-Castro »

ok hvala, evo zovem...
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#27

Post by Abu FEED el-Castro »

zvao sam, rade do 4, odoh ja :)

nisam nikad dao krv, avaj sta ce bit s mene :-) :-) :-D
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#28

Post by Kwaheri »

Abu FEED el-Castro wrote:zvao sam, rade do 4, odoh ja :)

nisam nikad dao krv, avaj sta ce bit s mene :-) :-) :-D
nece biti nista, ja sam redovni davalac... super ces ce osjecati ;) ako ti uzmu krv, dakle ako budesh zdrav ;) a hoce ako Bog da...
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#29 Re: POKLANJAM AUTO

Post by DONY »

mIRCerka wrote:Jedan penzioner, njegomir stevanovic, ceka da neko donira jos dvije doze krvi inace ga nece operisati. Nije bitno koja krvna grupa, samo je bitno otici i dati krv ZA NJEGOMIRA STEVANOVICA. Treba otici na zavod za transfuziologiju, kod med.fakulteta na Bjelavama.
Dedo nema nikog svog ovdje, nesto raje je vec otislo dati krv, ali fale jos dvije doze, inace nece moci na operaciju.

Hvala unaprijed
PS Pozurite, dedo nije dobro nikako...
*******************************************
moram promijeniti naslov, da privucem paznju ...
raja, samo dvije doze bilo koje krvne grupe fale.
pliizzzz

@Mirci,
Yuo are the best...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30 Re: POKLANJAM AUTO

Post by mIRCerka »

DONY wrote:
mIRCerka wrote:Jedan penzioner, njegomir stevanovic, ceka da neko donira jos dvije doze krvi inace ga nece operisati. Nije bitno koja krvna grupa, samo je bitno otici i dati krv ZA NJEGOMIRA STEVANOVICA. Treba otici na zavod za transfuziologiju, kod med.fakulteta na Bjelavama.
Dedo nema nikog svog ovdje, nesto raje je vec otislo dati krv, ali fale jos dvije doze, inace nece moci na operaciju.

Hvala unaprijed
PS Pozurite, dedo nije dobro nikako...
*******************************************
moram promijeniti naslov, da privucem paznju ...
raja, samo dvije doze bilo koje krvne grupe fale.
pliizzzz

@Mirci,
Yuo are the best...
nisam dony, ja sam samo najdosadnija i najglasnija...
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#31 Re: POKLANJAM AUTO

Post by DONY »

mIRCerka wrote:
DONY wrote:
mIRCerka wrote:Jedan penzioner, njegomir stevanovic, ceka da neko donira jos dvije doze krvi inace ga nece operisati. Nije bitno koja krvna grupa, samo je bitno otici i dati krv ZA NJEGOMIRA STEVANOVICA. Treba otici na zavod za transfuziologiju, kod med.fakulteta na Bjelavama.
Dedo nema nikog svog ovdje, nesto raje je vec otislo dati krv, ali fale jos dvije doze, inace nece moci na operaciju.

Hvala unaprijed
PS Pozurite, dedo nije dobro nikako...
*******************************************
moram promijeniti naslov, da privucem paznju ...
raja, samo dvije doze bilo koje krvne grupe fale.
pliizzzz

@Mirci,
Yuo are the best...
nisam dony, ja sam samo najdosadnija i najglasnija...

i skromnost..... :)
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#32

Post by Danko_Bananko »

Meni je pravo bezze sto se krv ne moze dati u svakom Domu zdravlja i sl.

Mene su zvali neki dan da dam krv, jer sam davao jednom u dzamiji kad je bila akcija,pa me imaju u uevidenciji, ali ja fakat nemam vremena otici sa Ilidze, bez auta, na Bjelave, da bi dao krv.

Nije mi jasno zasto ne bih mogao otici u Dom zdravlja na Ilidzu, dati krv, pa nek oni salju to gdje hoce.

Mislim, nije bas magnetna rezonanca, pa da im treba nekakva turbo aparatura za to, pa da u jednom Sarajevu mozes dati krv na jednom mjestu, nema logike nikakve.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#33

Post by Kwaheri »

Danko_Bananko wrote:Meni je pravo bezze sto se krv ne moze dati u svakom Domu zdravlja i sl.

Mene su zvali neki dan da dam krv, jer sam davao jednom u dzamiji kad je bila akcija,pa me imaju u uevidenciji, ali ja fakat nemam vremena otici sa Ilidze, bez auta, na Bjelave, da bi dao krv.

Nije mi jasno zasto ne bih mogao otici u Dom zdravlja na Ilidzu, dati krv, pa nek oni salju to gdje hoce.

Mislim, nije bas magnetna rezonanca, pa da im treba nekakva turbo aparatura za to, pa da u jednom Sarajevu mozes dati krv na jednom mjestu, nema logike nikakve.
stoji...

samo ne znam, nas kad zovu... dakle, kad je potrebno, dođu autom po nas. :roll: dodushe, ne vrate nas...
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#34

Post by Danko_Bananko »

Trebalo bi nekako to predlozit, ako ko zna nekoga na Zavodu, pa da se to nekako proba realizirati.

Makar po opcini da uvedu jedno mjesto na kom se moze dati uvijek krv.
Ja bih to bez problema dao koliko god mogu, ali vala na Bjelave bih otisao bas ono kad je nesto kriticno da ne moze kriticnije :sad:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#35

Post by Abu FEED el-Castro »

A meraka ljudi tamo :D Prvi put mi je bilo i čvrsto sam im obeco da cu ako Bog da biti redovni posjetitelj. Odmah sam pitao za sljedeci termin :D
Fakat ekstra iskustvo, nista se i ne osjeti, predlazem svima, a vala ko hoce i sevapa kud ce bolje (Ko jedan zivot spasi kao da je cijeli svijet spasio - ajet), ko hoce humanosti takodjer - kud ce humanije i iskrenije djelo a da fakat vrijedi!! Mircerko hvala neizmjerno na akciji.
Otac mi je bio dugogodina stalni darovalac i zelim da krenem njegovim stopama, ovo je prvi korak :)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#36

Post by Pearl »

zena wrote:
Danko_Bananko wrote:Meni je pravo bezze sto se krv ne moze dati u svakom Domu zdravlja i sl.

Mene su zvali neki dan da dam krv, jer sam davao jednom u dzamiji kad je bila akcija,pa me imaju u uevidenciji, ali ja fakat nemam vremena otici sa Ilidze, bez auta, na Bjelave, da bi dao krv.

Nije mi jasno zasto ne bih mogao otici u Dom zdravlja na Ilidzu, dati krv, pa nek oni salju to gdje hoce.

Mislim, nije bas magnetna rezonanca, pa da im treba nekakva turbo aparatura za to, pa da u jednom Sarajevu mozes dati krv na jednom mjestu, nema logike nikakve.
stoji...

samo ne znam, nas kad zovu... dakle, kad je potrebno, dođu autom po nas. :roll: dodushe, ne vrate nas...
po mene su svaki put dosli i vratili me.. doduse, oni mene obicno zovu, pa posto mi "otmu" pauzu, onda me i vrate :) mislim da se moze s njima dogovoriti da te dovezu/vrate ako kazes da radis/zivis daleko... je li neko jos bio?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#37

Post by Pearl »

Abu FEED el-Castro wrote:A meraka ljudi tamo :D Prvi put mi je bilo i čvrsto sam im obeco da cu ako Bog da biti redovni posjetitelj. Odmah sam pitao za sljedeci termin :D
Fakat ekstra iskustvo, nista se i ne osjeti, predlazem svima, a vala ko hoce i sevapa kud ce bolje (Ko jedan zivot spasi kao da je cijeli svijet spasio - ajet), ko hoce humanosti takodjer - kud ce humanije i iskrenije djelo a da fakat vrijedi!! Mircerko hvala neizmjerno na akciji.
Otac mi je bio dugogodina stalni darovalac i zelim da krenem njegovim stopama, ovo je prvi korak :)
svaka cast ;) ;)

ma zavisi ko ti bude od doktora/sestara prvi put.. ja se bojim igala uzasno a prvi put mi bila neka teta koja me je posadila pored prozora da gledam vani, a ne u ruku :) da je bila neka gruba, ne bih im se vise pojavila :D:D
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#38

Post by Abu FEED el-Castro »

Ama upravo to, i meni se najvise svidjelo kako pristupaju darivaocima, zaista ovo odavno nisam dozivio. Potpuno različito od nepisanog pravila drskosti i tersluka koje kod nas vlada manje vise u vecini institucija. Odnos je na vrhunskom nivou, pa jos čisto,uredno, bas dusu da ti otvori, čisto čovjek iz meraka da ode kad se nasekira nasim primitivizmom, nacionalizmom, i ostalim -zmima.
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#39

Post by pike »

nokia6170 wrote:jos da si rekla koja mu krvna grupa treba, bilo bi super.
Vjerovatno je 0-ta pa moze svaku primati.

Nego sta bi?... update...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#40

Post by mIRCerka »

pike wrote:
nokia6170 wrote:jos da si rekla koja mu krvna grupa treba, bilo bi super.
Vjerovatno je 0-ta pa moze svaku primati.

Nego sta bi?... update...
ne znam nista, lik koji mi je uopste javio za ovo radi kao novinar, tako da ga nikad nema online :S

al valjda ce se neko od raje javiti..
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#41

Post by BHG »

mIRCerka wrote:
koma wrote:
mIRCerka wrote: Zavod za transfuziologiju kuburi sa zalihama krvi. Njima je bitno da broj doza bude uvijek isti, a u ovakvim situacijama im nije bitno koja je krvna grupa.
Znaci, otici u Zavod, reci da je za NJEGOMIRA STEVANOVICA i donirati krv.
U ovom je slucaju bitan kvantitet, ne kvalitet.
Ja bih otisla, al ne primaju krv od zena u sred ciklusa :(
Ne kontam sto je bitno naglasiti da je za dedu? Nema smisla da najavljujem za koga dajem krv.. nidje veze
Citaj!!!!
ZAVOD MALTENE UCJENJUJE LJUDE KOJI SU NA OPERACIONOM STOLU DA DOVEDU 10-15 DAROVAOCA KRVI!!!! INACE NEMA OPERACIJE!!!! RAZLOG TOME JE STO JE KRVNI FOND SLAB, MALO SE IMA NA ZALIHI.
Jel sad kontas zasto trebas otici i reci da je za Njegomira a ne tek onako eto darivanje?
:x
istina je...zavod neradi bas svoj posao najprofesionalnije...redovan sam davalac ali svaki put kazem necu vise...pogotovo me iz cipela izbaci kad mi dodje onaj stari da mi izvadi krv i uvjek su mu nokti toliko prljavi ko da je automehanicar...i svaki put mu kazem da stavi rukavice prije nego krene ista da radi....da oni malo svoje usluge poprave i pokrenu malo bolji marketing u vezi davanja krvi nebi bili u krizi sa zalihama iste...ovako zivkaju non-stop i svaki put im je hitno i moram doci odmah...a kad sam bio u bihacu na sluzbenom putu receno mi je "ma nije problem dodjite kad se vratite u sarajevo" :? :? :? :?
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#42

Post by Eshek »

mIRCerka wrote:
pike wrote:
nokia6170 wrote:jos da si rekla koja mu krvna grupa treba, bilo bi super.
Vjerovatno je 0-ta pa moze svaku primati.

Nego sta bi?... update...
ne znam nista, lik koji mi je uopste javio za ovo radi kao novinar, tako da ga nikad nema online :S

al valjda ce se neko od raje javiti..
@pike 0 (-) može svima donirati, a samo AB (+) moeže primati od svih.


@Mirci

Ne pročitah temu, da jesam bio bih tamo jučer. Inače redovno dajem, ali već 6 mjeseci nisam zbog obaveza
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#43

Post by zlatiborka »

zena wrote:
Abu FEED el-Castro wrote:zvao sam, rade do 4, odoh ja :)

nisam nikad dao krv, avaj sta ce bit s mene :-) :-) :-D
nece biti nista, ja sam redovni davalac... super ces ce osjecati ;) ako ti uzmu krv, dakle ako budesh zdrav ;) a hoce ako Bog da...
I ja sam prije rata 10 puta dala krv. Imala sam krvnu sliku k'o konj, zeljezo odlicno, poslije svakog davanja sam se osjecala lijepo, bez ikakve nesvjestice i slabosti.

Sada se ne mogu pohvaliti krvnom slikom, a rado bih ponovo dala krv.

Kod njih je praksa da prije nego sto pristupis davanju krvi, obavezno kapnu jednu kapljicu tvoje krvi (iz prsta) u casu sa nekom tekucinom. Ako kapljica brzo potone zanaci da imas dobar hemoglobin i mozes dati krv. Ako se to ne desi, nece ti uzeti krv.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#44

Post by latinalover »

ja sam tri puta darivao krv...


dva puta sa skolom i jednom su me kasnije pozvali........

oni toga dosta imaju na zalihi ..nije mi jasno kako to ne iskoriste...
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#45

Post by Dasi »

1. ako mozete reci koliko vas je dalo krv za ciku da mu javim, hvala vam svima.
2. vise nije pravilo da neka krvna grupa moze primiti drugu ili dati drugoj, sad svaka krvna grupa prima samo svoju krvnu grupu. jedino ako je neka frka a krvi nema onda se daje druga krvna grupa naravno koja se smije dati.
3. oni imaju zalihe ali ja mislim da bolnica npr. hirurgija mora platiti dozu krvi tako da im se ne isplati nego kad imaju operaciju ta osoba "mora" naci pet-sest doza krvi ili je nece operisati. tako je meni sestra rekla kad mi je mama bila na stolu, da joj nece poslati neki nalaz koji treba da bi pocela operacija dok ne sakupim sest-sedam doza krvi a mama mi je bila jednom nogom u grobu tako da znam kako je ovom jadnom ciki koji nema nikoga ovde da bi mu dao krv.
4. hvala vam svima jos jednom i samo ako mozete da javite ko je sve dao krv mozete i na moj mail [email protected]

mrcerka tebi posebno hvala

p.s. ciko se jos vise razbolio cekajuci tih jebenih sest doza krvi par mjeseci
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#46

Post by Dasi »

i tebi Abu FEED el-Castro mnogo

i samo da te pitam jesil rekao da je krv za ovog čiku?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#47

Post by mIRCerka »

Noch ein Dose bitte!

Fali im jos jedna doza da ga posalju na operaciju.
Hvala
Post Reply