Pojedinci u zenickoj kasarni ABiH nemaju srce!!!!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#1 Pojedinci u zenickoj kasarni ABiH nemaju srce!!!!

Post by Alica »

Zao mi je sto moram da pisem o ovako okrutnim stvarima. Jutros pimih email od kojeg mi se srce sledilo. Jednostavno ostala sam bez teksta.

POgledajte i zapitajte se da li mi, kao gradjani ove drzave mozemo vjerovati armiji BiH. POjedinci uvijek naprave nesto da se zapitamo! Problem je taj sto takvih pojedinaca ima sve vise i vise!!!

Evo, dragi moji forumasi. REGUJTE! citajte i posaljite dalje.... Reagujte GLASNO!!!

Email:

zenica 2 Inbox
Show original
Message text garbled?
Velimir Ivanisevic to me
show details 2:04 pm (14 minutes ago)

13. Aprila, 2007. godine, iz dvorišta koje graniči sa kasarnom u Zenici, u njen krug je, kao i inače, ušao pas labrador, vlasnika Subašić Nesiba. Tog psa su poznavali svi u okruženju, pa i stražari kasarne. No, imao je nesreću da naleti na nečovjeka i bude okrutno ubijen tupim predmetom. Očajan, kao što bi i svaki normalan čovjek bio, gospodin Nesib je svoj revolt iskazao i demonstracijom ispred kasarne. Njegova namjera je da podigne tužbu protiv Armije BiH. Ovakvi i slični slučajevi nisu ništa neobično za Zenicu i Bosnu i Hercegovinu u cjelini, jer neki ljudi koji žive na ovim prostorima iskazuju izuzetnu okrutnost prema životinjama.

Subašic Nesib inace boluje od PTSP-A, a Labrador je bio njegov pratilac, pomoć, njegova ''desna ruka''!!!

Da li ce i nase dijete koje zaluta u krug kasarne neka takva budala maljem po glavi jer mu je ''doslo''!!!

A evo i slika!!!

DIGNIMO SVOJ GLAS!!!![/img]http://img155.imageshack.us/img155/769/i0650001te5.jpg
[img]http://img243.imageshack.us/img243/1020/i0650002si5.jpg
[/img]http://img243.imageshack.us/img243/5176/img0074lz5.jpg
[img]http://img243.imageshack.us/img243/5176/img0074lz5.jpg
[/img]http://img243.imageshack.us/img243/5176/img0074lz5.jpg
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Armija BiH NEMA SRCE!!!! Da li im povjeriti nasu sigurno

Post by mIRCerka »

samo da ti popravim slike...
plus, mislim da je u pitanju Vojska Federacije :S

Image


Image

Image


Image
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#3 DA VOJSKA FEDERACIJE BiH

Post by Alica »

JA SAMO MOGU RECI....

SRAMOTA SRAMOTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by Corto Maltese »

Fuj, fuj, fuj!!!
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#5

Post by in medias res »

JAO UZASA! AAAAAAAAAA........FUJ!
TUZITI TOG DEBILA POD HITNO! :x
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#6

Post by baby_angel »

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
STRAVIČNO!!!
Kisni_dan
Posts: 41
Joined: 15/04/2007 17:32
Location: BiH

#7

Post by Kisni_dan »

Tema je postavljena NE FER!

Taj covijek koji je to uradio vjerovatno nije normalan, ali to nema nikakve veze sa cjelokupnom armijom BiH.

Pravo i Junacko srce nase armije se najbolje pokazalo kad su goloruki stali pred JNA tenkove i branili svoj narod i zemlju.

Zao mi je ovog dogadjaja i lijepog cuke ali jos vise mi je zao kada neki pljuju herojsku armiju BiH zbog nedjela nekih pojedinaca.

Tema je postavljena na ne pravican nacin, ne pravican prema svima onima koji su dali sve svoje za ovu zemlju a kao pripadnici armije BiH.

U svakom zitu ima i kukolja...
Last edited by Kisni_dan on 18/04/2007 15:06, edited 1 time in total.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#8

Post by prleitihi »

joj sklonite onu zadnju sliku..i na onoj manjoj se jasno vidi o čemu se radi!
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#9 .....

Post by Alica »

JA SAM REKLA ''POJEDINCI'' mozda bi trebao malo bolje da procitas tekst!!!!!

Ali..tih pojedinaca je sve vise....jel treba sutra da dijete necije predje u krug i da ga ''poejdinac'' tako opali i ubije?????? e pa bas zbog tog pojedinca armija treba da prolazi sramotu....
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#10

Post by Cober »

Još jednom sam ostao bez teksta.. Koji je pravni put da se od ministarstva odbrane traži psihijatrijsko vještačenje takvog krvnika?
*mima*

#11

Post by *mima* »

Za ne povjerovat........... :x
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#12

Post by Cober »

Ja dajem prevoz do Zenice u Subotu, mislim da Nesibu sada treba podrška javnosti. Pružimo mu je, čovjek je bio u SOS-u u Sarajevu, te pokrenuo potupak podizanja tužba, i treba da vidi da nije sam u svojoj borbi. Ovakve stravične stvari treba što više medijski eksponirati i podignuti što više galame. Mora se usvojiti Zakon koji će sankcionisati takve maloumnike u našoj sredini. Predlažem organizovano demonstriranje ispred ministarstva odbrane. Ovakvi postupci su neprimjerni i treba tražiti javnu ogradu ministarstva odbrane od takvih postupaka ili bilo kakvu reakciju sa njiohove strane, a maloumnika trebaju po službenioj dužnosti poslati na psihijatrijsko vještačenje, pogotovu ako je to naoružani pripadnik Vojske Federacije BiH. TV je najavila snimanje priloga u SOS-u o tom gnusnom činu, pa će sutra na dnevniku isti biti prikazan. Molim vas da svoje reakcije podrške zajednički uobličimo u organizovanu borbu za donošenje Zakona kojim će se krivično sankcionisati ovakvi i slićčni postupci okrutnosti prema životinjama, te da javno date svoj glas protiv ovakvih događaja. Ministarstvo odbrane jeste odgovorno za dešavanja u kasarni i u najmanju ruku neka se izjasne o tome. Pritisak javnosti može pokrenuti stvari. Do nas je, javite se.
Last edited by Cober on 18/04/2007 16:09, edited 2 times in total.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#13

Post by Cober »

Mislim da mijenjanje naslova da se neko ne bi našao prozvanim bar za sada nije potrebno. Stravični čin se jeste dogodio u kasarni Vojske Federacije BiH, a u kasarni se ništa ne dešava bez kontrole, raporta i izvještaja. Nema neovlaštenih postupaka u vojsci, tako da odgovornost jeste kod vojnih odgovornih lica, i treba tražiti izjašnjenje odgovornih o takvoj brutalnosti i izvršiti pritisak javnosti pod kojim će biti primorani da reaguju, inače ništa od ove priče.. Samo neka reaguju pa neka se i sami zvanično ograde od ovakvog čina, ili im se takve stvari i postupci u kasarni dešavaju mimo kontrole, a možda i neće reagovati što znači da opravdavaju takve pojave. Šta se dešava u kasarnama BiH?
Last edited by Cober on 18/04/2007 16:19, edited 1 time in total.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#14

Post by Eshek »

zna li se ime te gnjide?
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#15

Post by Alica »

dok god se ne pronadje krivac za ovo djelo, ARMIJA FEDERACIJE BiH JE ODGOVORNA
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#16

Post by Anka »

Gospode bože, smrskao mu je lobanju...
Ovo nema veze sa gradom, sa kasarnom i vojskom, takve stvari se dešavaju nažalost svugde.
Jadan vlasnik, kako li se taj čovek oseća... :sad: treba mu dati podršku, a počinioca strpati u zatvor.
Last edited by Anka on 25/04/2007 00:23, edited 1 time in total.
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#17

Post by FFK as Lucy01 »

Ljudi moji, pa ovo je nevjerovatno :shock: :shock:

Ja sam ubijedjena 100% da ovakim ljudima ne bi bilo nimalo neobicno niti tesko da svezu necije dijete za auto i vuku ga kilometar i po... :(

Ovo vise nije ni za novina, ovo su cisti patoloski slucajevi....valjda ima psihijatara koji im mogu pomoci..
I dzaba prica, clanci u novinama, zatvorske i novcane kazne, peticije....mora se promijeniti nesto u glavama ljudi, a ako je ova generacija izgubljena, makar uticati na mladje....

Necuveno... :x
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#18

Post by Cober »

Pritisak javnosti i vaš glas može ubrzati donošenje Zakon ao sprječavanju okrutnosti nad životinjama. Vaš glas može prozvati odgovorne u kasarni da se izjasne o slučaju. Dajte ga.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

Cober wrote:Pritisak javnosti i vaš glas može ubrzati donošenje Zakon ao sprječavanju okrutnosti nad životinjama. Vaš glas može prozvati odgovorne u kasarni da se izjasne o slučaju. Dajte ga.
dok se prijedlog zakona ne podnese vijecu ministara, mi mozemo mahati ushima i citati ga sa uzv sajta... :roll:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#20

Post by nineac »

Postoji u KZFBiH i sad nisam kuci pdf format KZ mi je na kompu, ali cu ga opet citirati da znate da se covjek moze tuziti, i da bi ga organi MORALI tuziti po sluzbenoj duznosti!!!!
Ovdje prijava mora ici VP Armije BiH!
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#21

Post by in medias res »

KZFBIH, cl.318 Mucenje i ubijanje zivotinje

st.1. Ko zivotinju tesko zlostavlja ili izlaze nepotrebnim ili dugotrajnim mukama, ili joj nanosi nepotrebne boli ili protivpravno razara zivotinjska stanista u vecoj mjeri ili na sirem prostoru, ili protivno propisima ubija zivotinje,
kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do 6 mjeseci.


st.2. Ko krivicno djelo iz stava 1 ovog clana ucini radi opklade ili drugog pribavljanja imovinske korsti, ili ako je krivicnim djelom iz stava 1 ovog clana prouzrokovano uginuce veceg broja zivotinja ili zivotinje cija je vrsta posebno zasticena,
kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do 1 godine.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#22

Post by Pasiflora »

in medias res wrote:KZFBIH, cl.318 Mucenje i ubijanje zivotinje

st.1. Ko zivotinju tesko zlostavlja ili izlaze nepotrebnim ili dugotrajnim mukama, ili joj nanosi nepotrebne boli ili protivpravno razara zivotinjska stanista u vecoj mjeri ili na sirem prostoru, ili protivno propisima ubija zivotinje,
kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do 6 mjeseci.


st.2. Ko krivicno djelo iz stava 1 ovog clana ucini radi opklade ili drugog pribavljanja imovinske korsti, ili ako je krivicnim djelom iz stava 1 ovog clana prouzrokovano uginuce veceg broja zivotinja ili zivotinje cija je vrsta posebno zasticena,
kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do 1 godine.
I jeste li ikada culi da je neko sudjen ili osudjen po ovom zakonu? Ma mi zivimo u prvobitnoj zajednici!!!!!! Seljacini bih JA RAZBILA GLAVU tupim predmetom kao sto je on ubio tu jadnu divnu zivotinju!!! :x :x :x :x Uzasnuta sam :-x :-x :-x :-x :-x Gdje mi zivimo??????
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#23

Post by Lace »

a zasto su ubili ovog psa..ne kontam...labradori cak nisu ni agresivni :-? :(
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#24

Post by in medias res »

sitno wrote:
in medias res wrote:KZFBIH, cl.318 Mucenje i ubijanje zivotinje

st.1. Ko zivotinju tesko zlostavlja ili izlaze nepotrebnim ili dugotrajnim mukama, ili joj nanosi nepotrebne boli ili protivpravno razara zivotinjska stanista u vecoj mjeri ili na sirem prostoru, ili protivno propisima ubija zivotinje,
kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do 6 mjeseci.


st.2. Ko krivicno djelo iz stava 1 ovog clana ucini radi opklade ili drugog pribavljanja imovinske korsti, ili ako je krivicnim djelom iz stava 1 ovog clana prouzrokovano uginuce veceg broja zivotinja ili zivotinje cija je vrsta posebno zasticena,
kaznit ce se novcanom kaznom ili kaznom zatvora do 1 godine.
I jeste li ikada culi da je neko sudjen ili osudjen po ovom zakonu? Ma mi zivimo u prvobitnoj zajednici!!!!!! Seljacini bih JA RAZBILA GLAVU tupim predmetom kao sto je on ubio tu jadnu divnu zivotinju!!! :x :x :x :x Uzasnuta sam :-x :-x :-x :-x :-x Gdje mi zivimo??????
slazem se....
nisam nikad do sada cula da je neko kod nas odgovarao za ubistvo ili mucenje zivotinja, ako je i bilo slucajeva u praksi, ja nemam takvu informaciju, a opet cisto sumnjam i da postoje!
nazalost, nemamo posebnog zakona kojim bi se zivotinje stitile, odnosno kaznjavali pocinioci, ali opet imamo taj jedan jedini clan u KZFBIH na osnovu kojeg bi tuzilastvo trebalo pokrenuti istragu!
druga stvar je kako i koliko oni rade, nazalost! :x :x
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#25

Post by Pasiflora »

Lace wrote:a zasto su ubili ovog psa..ne kontam...labradori cak nisu ni agresivni :-? :(
Vjerovatno zato sto mu je majka govorila kada je bio mali: 'bjezi pojest ce te cuko" :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Post Reply