Pogura nas Dodik:)

baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#26

Post by baklava2 »

_BosanaC wrote:Drug moj, sve cijene HT-a imam i ovdje gdje sada sjedim, ne mogu biti azurnije, kao i pristup citavoj bazi. Pregledaj SVE cijene i SVE pakete pa onda mozemo razgovarati.

Uzmi u obzir da je prosjecna plata u Hrvatskoj 3500kn (skoro 1000km) a uzmi kolika je prosjecna plata u BiH pa izvuci odnose i relacije.

Uostalom, da to radno mjesto nije ugrozeno? :-)
ne trebaš se sekirati za moje mjesto ali evo ja te opet molim da daš konkretne podatke i linkove koje ja možda nisam vidio pa da raspravljamo o tome hoće li nam biti bolje.
da kod tebe nije u pitanju nada da ćeš upasti u novi bh telekom :lol: :lol:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#27

Post by _BosanaC »

baklava2 wrote:
_BosanaC wrote:Drug moj, sve cijene HT-a imam i ovdje gdje sada sjedim, ne mogu biti azurnije, kao i pristup citavoj bazi. Pregledaj SVE cijene i SVE pakete pa onda mozemo razgovarati.

Uzmi u obzir da je prosjecna plata u Hrvatskoj 3500kn (skoro 1000km) a uzmi kolika je prosjecna plata u BiH pa izvuci odnose i relacije.

Uostalom, da to radno mjesto nije ugrozeno? :-)
ne trebaš se sekirati za moje mjesto ali evo ja te opet molim da daš konkretne podatke i linkove koje ja možda nisam vidio pa da raspravljamo o tome hoće li nam biti bolje.
da kod tebe nije u pitanju nada da ćeš upasti u novi bh telekom :lol: :lol:
Nije, no sikiriki. Trenutno imam bolje radno mjesto i bolje uslove nego sto mi BHT moze ponuditi 8-)
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#28

Post by baklava2 »

ali opet nema argumenata niti "skrivenih " linkova :lol:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#29

Post by Mahalac »

mostarac wrote:Radovati se prodaji BH-telecoma moze samo budala i potpuno lud covjek i naravno dobri bosnjo koji ce imati prividno pojeftinjenje cijena (a nece ni to), misliti da je evropa, a telefon ce placati 100% skuplje, a zasto? Pa jednostavno jer ce devize ici vani gospodo, zarada ode iz BiH, a do sada je dolazila u budzet, ali eto dobri bosnjo ce se furati da je evropa jer i u nas ima Deutsche telecom. Jebemti glupog bosanca. Nije ni cudo sto nam je ovako i sto pricaju viceve o sulji i muji.
Po meni su i za narednih 20 godina telecom operateri, energoinvest i elektroprivreda stvari nad kojima vlasnistvo drzave ne smije doci u pitanje iz jednostavnog razloga jer su strateski ekonomski interes i jer pune ili ce puniti vise od 50% budzeta.
Dobri moj posteni i preposteni Mostarac, necu te castiti epitetima kojima ti nas pocasti ali ti moram reci da si ti glup kad si povjerovao (kao SDPovac :D ) sta su vam u centrali rekli da ce minijaturni bh-telecom opstati i da cete ga vi nasljediti pobjedom poslije oktobarskih izbora i preuzeti muzaru te naplatit sav vas predizborni trud a preko ledja nas-"patriota" sto jos uvijek placamo astronomske cijene telecom usluga po svakom osnovu.

Ziv ti meni bio, sretno vam na izborima i pazite sta obecavate jer evo kao sto vidis nece biti kasice-prasice"available" :D

i nemoj molim te energoinvest trpati u isti kos sa bh-telecomom, elektroprivredu mozes 8)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#30

Post by _BosanaC »

baklava2 wrote:ali opet nema argumenata niti "skrivenih " linkova :lol:
Posto vidim da ti je mrsko prosurfati:

http://www.t-com.hr/privatni/prikljucak ... /index.asp

(Nek' ti ne bude mrsko isklikati na linkove s desne strane, posto je SUPER grupa paketa, da vidis koje usluge i pogodnosti za tvoje pare pruzaju)

Sto se tice cijena:

http://www.t-com.hr/privatni/prikljucak ... cjenik.asp

Koliko ono bi pretplata kod nas, kolika ce biti od januara sledece godine, a kolika na kraju za godinu dana? Mislim da pretplata nema veze sa operatorom, ali cisto da i to dotaknemo.

Odnosi cijena: uzecemo da je odnos kuna - marka 4:1, iako je oko 3.5:1. Znaci da je jedna kuna 25kf, sto znaci da cijena minute sa PDV-om (u primjeru koji si sam naveo) iznosi 0.07KM ili 7kf, i da je fiksna na teritoriji HR.

Molio bih te sada za primjerak cijena BHT-a unutar Kantona, unutar susjednih kantona, ili ne daj Boze izmedju drugih operatora, s obzirom da klikom na link

http://www.bhtelecom.ba/1526.html

koji bi trebao prikazati cijene ne dobijes NISTA.
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#31

Post by baklava2 »

_BosanaC wrote:
baklava2 wrote:ali opet nema argumenata niti "skrivenih " linkova :lol:
Posto vidim da ti je mrsko prosurfati:

http://www.t-com.hr/privatni/prikljucak ... /index.asp

(Nek' ti ne bude mrsko isklikati na linkove s desne strane, posto je SUPER grupa paketa, da vidis koje usluge i pogodnosti za tvoje pare pruzaju)

Sto se tice cijena:

http://www.t-com.hr/privatni/prikljucak ... cjenik.asp

Koliko ono bi pretplata kod nas, kolika ce biti od januara sledece godine, a kolika na kraju za godinu dana? Mislim da pretplata nema veze sa operatorom, ali cisto da i to dotaknemo.

Odnosi cijena: uzecemo da je odnos kuna - marka 4:1, iako je oko 3.5:1. Znaci da je jedna kuna 25kf, sto znaci da cijena minute sa PDV-om (u primjeru koji si sam naveo) iznosi 0.07KM ili 7kf, i da je fiksna na teritoriji HR.

Molio bih te sada za primjerak cijena BHT-a unutar Kantona, unutar susjednih kantona, ili ne daj Boze izmedju drugih operatora, s obzirom da klikom na link

http://www.bhtelecom.ba/1526.html

koji bi trebao prikazati cijene ne dobijes NISTA.
vidjeh i ne vidjeh pogodnosti. pogledah i tvoj link na bht i doduše trebalo je samo još jednom kliknuti na lijevoj strani i pokaže ti se ovo http://www.bhtelecom.ba/fiksna_tel_cijene0.html
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#32

Post by HomeArt »

Halo Baklava fakat se pravis naivan. Brankovic je lijepo rekao da ce prodajom Telecom-a u Banjoj Luci pasti cijena Tekecom-u u Sarajevu jer ce novi vlasnik smanjiti cijene usluga. Znaci uzimaju nas lopatom covjece.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#33

Post by Mahalac »

Cijene isparile....misterij :D

Image
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#34

Post by senada »

koje smo mi federalne fekalije od ljudi! mucna nam i pomisao da neko dobro radi i zaradjuje! zivio vam vas dodik hebo vas on u pokvareni mozak!
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#35

Post by mostarac »

_BosanaC wrote:
mostarac wrote:Radovati se prodaji BH-telecoma moze samo budala i potpuno lud covjek i naravno dobri bosnjo koji ce imati prividno pojeftinjenje cijena (a nece ni to), misliti da je evropa, a telefon ce placati 100% skuplje, a zasto? Pa jednostavno jer ce devize ici vani gospodo, zarada ode iz BiH, a do sada je dolazila u budzet, ali eto dobri bosnjo ce se furati da je evropa jer i u nas ima Deutsche telecom. Jebemti glupog bosanca. Nije ni cudo sto nam je ovako i sto pricaju viceve o sulji i muji.
Po meni su i za narednih 20 godina telecom operateri, energoinvest i elektroprivreda stvari nad kojima vlasnistvo drzave ne smije doci u pitanje iz jednostavnog razloga jer su strateski ekonomski interes i jer pune ili ce puniti vise od 50% budzeta.
Jarane, racune placam i sada, i placacu ih kad bi Kinez kupio BH Telecom, ali hocu da dobijem nesto za taj novac, hocu uslugu za koju placam, ne trazim ni vise ali ne pristajem ni na manje. Meni je iskreno davno postalo svejedno kome cu sta placati, bitno mi je postalo sta cu dobiti za svoje pare, jer jebo ti sav patriotizam ako ne vidis u sta vlastiti novac dajes. Patriotizam mene nece prehraniti a nece platiti ni moje racune.

A, opet ponavljam, zasto se uopste prodaje BHT? Pa sami ti u ciji budzet ide njegov prihod su rekli:
Procijenjeno je da je scenarij na planovima privatizacije "Telekoma Srpske" posebno opasan za "BH Telecom". Kompanija koja se prva proda bila bi daleko tehnološki i komercijalno iznad ostalih, a snižavanjem cijena znatno bi povećala korisničku bazu.
izvini ali ja ti pokusavam objasniti da ces istu uslugu placati skuplje, jer ce novac odlaziti van zemlje, a od tog novca sto ostane u zemlji i ti dobijes dio kolacha ne brini. ako radis u drzavnoj firmi dobijes i dobar dio plate bas od tog novca. Dakle nema to veze sa patriotizmom nego sa cistom logikom, a sto se tice cijena BH Telecoma, uopste ne mislim da je toliko skup koliko se vi zalite (mislim da je vise problem sto je bosanski, isto kao i sa televizijom). Cak stavise mislim da su im usluge veoma dobre, mada GSM mora poraditi na sebi. Fiksna telefonija nam je jedna od najjeftinijih. Internet je pouzdan i brz, a to sto ga mi placamo 35 maraka za ADSL a ne 40 za cijelu godinu mislim da ne zavisi samo od BH Telecoma nego od kompletnog okruzenja na balkanu u kojem BH Telecom posluje i od same vlade drzave. U Hrvatskoj je internet skuplji nego u nas.
Ipak BH Telecom ima najvise zarade na fiksnoj telefoniji a imamo jednu od najjeftinijih fiksnih telefonija. Podigni slusalicu u zemljama u okruzenju pa ces viditi koliko te kosta.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#36

Post by Mahalac »

sahan wrote:Halo Baklava fakat se pravis naivan. Brankovic je lijepo rekao da ce prodajom Telecom-a u Banjoj Luci pasti cijena Tekecom-u u Sarajevu jer ce novi vlasnik smanjiti cijene usluga. Znaci uzimaju nas lopatom covjece.
Sta je sprijecavalo upravu bh-telecoma da naprave istu stvar prije nego to ucini rs-telecom i napravi kontra situaciju, mozda su samo kako to senada :roll: kaze htjeli jos malo da "posteno rade i zaradjuju" :-?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#37

Post by mostarac »

Mahalac wrote:
sahan wrote:Halo Baklava fakat se pravis naivan. Brankovic je lijepo rekao da ce prodajom Telecom-a u Banjoj Luci pasti cijena Tekecom-u u Sarajevu jer ce novi vlasnik smanjiti cijene usluga. Znaci uzimaju nas lopatom covjece.
Sta je sprijecavalo upravu bh-telecoma da naprave istu stvar prije nego to ucini rs-telecom i napravi kontra situaciju, mozda su samo kako to senada :roll: kaze htjeli jos malo da "posteno rade i zaradjuju" :-?
isplata penzija ;)
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#38

Post by Eshek »

senada wrote:koje smo mi federalne fekalije od ljudi! mucna nam i pomisao da neko dobro radi i zaradjuje! zivio vam vas dodik hebo vas on u pokvareni mozak!
Možda tebi telefon služi da s prijateljicom protabiriš da li je Juan opalio Marisolinu sestru ili joj ga je samo malo umočio, ali ima ljudi kojima posao ovisi o telefonu i kojima je to značajna stavka u budžetu.

Ja sam plaćao 3,6 KM BH Telecomu za minut poziva u inostranstvo, i nisam htio poslušati druge i prebaciti se na Eronet iz "patriotskih razloga". Prije mjesec sam vidio cjenovnik Eroneta i tamo je minut sa evropskim zemljama 1,4 KM.

Shvatam da BH Telecom treba zaraditi, ali ne dam više da me neko uzima lopatom. Lopovi, lopovi, lopovi...
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#39

Post by Mahalac »

Ja jednostavno mislim da se neke stvari u ovoj drzavi trebaju poredati onako kako treba i po zakonu, prodaja svih telecoma u BiH je bila neminovnost i sigurno ide u doprinos uspostavi ili pocetka uspostave reda i zakona kada su u pitanju javni prihodi budzeti i njihova raspodjela.

A o cijenama telecom usluga ne vrijedi ni raspravljati, vrijeme ce pokazati koliko ce pojeftiniti sve usluge.
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#40

Post by HomeArt »

Mahalac wrote:
sahan wrote:Halo Baklava fakat se pravis naivan. Brankovic je lijepo rekao da ce prodajom Telecom-a u Banjoj Luci pasti cijena Tekecom-u u Sarajevu jer ce novi vlasnik smanjiti cijene usluga. Znaci uzimaju nas lopatom covjece.
Sta je sprijecavalo upravu bh-telecoma da naprave istu stvar prije nego to ucini rs-telecom i napravi kontra situaciju, mozda su samo kako to senada :roll: kaze htjeli jos malo da "posteno rade i zaradjuju" :-?
Pa sprijecava ih to sto su Telecom-i iskljucivo pod strnackim podjelama i glavna krava muzara za budzete ali njihove a ne socijalne. Kad se proda telecom onda vise politika nece biti interesantna, kontas?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#41

Post by mostarac »

Mahalac wrote:Ja jednostavno mislim da se neke stvari u ovoj drzavi trebaju poredati onako kako treba i po zakonu, prodaja svih telecoma u BiH je bila neminovnost i sigurno ide u doprinos uspostavi ili pocetka uspostave reda i zakona kada su u pitanju javni prihodi budzeti i njihova raspodjela.

A o cijenama telecom usluga ne vrijedi ni raspravljati, vrijeme ce pokazati koliko ce pojeftiniti sve usluge.
400 miliona manje u budzetu pa ti gledaj. tih 400 miliona ode u njemacku, austriju ili negdje drugo, a drzava osta siromasnija za tih 400 miliona koje dobija od 3 telecom operatera. naravno dobice onih 68 miliona poreza, tj. PDV-a sto opet predstavlja manja od 332 miliona, a od te love neko dobija platu, a neko dobija penziju i ovoj drzavi jednostavno nije u interesu da u ovom trenutku proda telekom operatere jer su najznacajnija budzetska stavka. a sad ako neko misli drugacije to je njegovo pravo, ali imace kad osjetit taj manjak od 220 miliona na 1,1 milijardu budzeta federacije.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#42

Post by Eshek »

mostarac wrote:izvini ali ja ti pokusavam objasniti da ces istu uslugu placati skuplje, jer ce novac odlaziti van zemlje, a od tog novca sto ostane u zemlji i ti dobijes dio kolacha ne brini. ako radis u drzavnoj firmi dobijes i dobar dio plate bas od tog novca. Dakle nema to veze sa patriotizmom nego sa cistom logikom, a sto se tice cijena BH Telecoma, uopste ne mislim da je toliko skup koliko se vi zalite (mislim da je vise problem sto je bosanski, isto kao i sa televizijom). Cak stavise mislim da su im usluge veoma dobre, mada GSM mora poraditi na sebi. Fiksna telefonija nam je jedna od najjeftinijih. Internet je pouzdan i brz, a to sto ga mi placamo 35 maraka za ADSL a ne 40 za cijelu godinu mislim da ne zavisi samo od BH Telecoma nego od kompletnog okruzenja na balkanu u kojem BH Telecom posluje i od same vlade drzave. U Hrvatskoj je internet skuplji nego u nas.
Ipak BH Telecom ima najvise zarade na fiksnoj telefoniji a imamo jednu od najjeftinijih fiksnih telefonija. Podigni slusalicu u zemljama u okruzenju pa ces viditi koliko te kosta.
Nije tačno. Ako imaš malo bržu internet konekciju kući, možeš sa evropskim zemljama, SAD, Kinom i Australijom preko SKYPE-a razgovarati za 1EURO/h (fiksni tel), dok Bosnu plaćaš 10 puta više.

Bh Telecom ima niže cijene domaće fiksne telefonije, ali zato ima monopol.
U inostranstvu su možda više cijene kod glavnih operatera, lai zato ljudi imaju mogućnost izbora, između ostalog i povoljne VoIP opcije, kojih kod nas nema i još dugo neće biti.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#43

Post by Mahalac »

Mostarac, gadjas se ciframa i milionima bas kao pravi politicar (ili patriota nase zemlje) ali evo vrijeme iza nas dokazuje ko ustvari ima hajra od tih miliona a audiji8 idu danju nocu kroz Podlugove, kroz Podlugove.

ps. kada ce institucije ove drzave zaduzene za odredjene segmente preuzeti odgovornost i radit svoju duznost koja im po zakonu pripada i zasto primaju plate!
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#44

Post by _BosanaC »

mostarac wrote:
_BosanaC wrote:
mostarac wrote:Radovati se prodaji BH-telecoma moze samo budala i potpuno lud covjek i naravno dobri bosnjo koji ce imati prividno pojeftinjenje cijena (a nece ni to), misliti da je evropa, a telefon ce placati 100% skuplje, a zasto? Pa jednostavno jer ce devize ici vani gospodo, zarada ode iz BiH, a do sada je dolazila u budzet, ali eto dobri bosnjo ce se furati da je evropa jer i u nas ima Deutsche telecom. Jebemti glupog bosanca. Nije ni cudo sto nam je ovako i sto pricaju viceve o sulji i muji.
Po meni su i za narednih 20 godina telecom operateri, energoinvest i elektroprivreda stvari nad kojima vlasnistvo drzave ne smije doci u pitanje iz jednostavnog razloga jer su strateski ekonomski interes i jer pune ili ce puniti vise od 50% budzeta.
Jarane, racune placam i sada, i placacu ih kad bi Kinez kupio BH Telecom, ali hocu da dobijem nesto za taj novac, hocu uslugu za koju placam, ne trazim ni vise ali ne pristajem ni na manje. Meni je iskreno davno postalo svejedno kome cu sta placati, bitno mi je postalo sta cu dobiti za svoje pare, jer jebo ti sav patriotizam ako ne vidis u sta vlastiti novac dajes. Patriotizam mene nece prehraniti a nece platiti ni moje racune.

A, opet ponavljam, zasto se uopste prodaje BHT? Pa sami ti u ciji budzet ide njegov prihod su rekli:
Procijenjeno je da je scenarij na planovima privatizacije "Telekoma Srpske" posebno opasan za "BH Telecom". Kompanija koja se prva proda bila bi daleko tehnološki i komercijalno iznad ostalih, a snižavanjem cijena znatno bi povećala korisničku bazu.
izvini ali ja ti pokusavam objasniti da ces istu uslugu placati skuplje, jer ce novac odlaziti van zemlje, a od tog novca sto ostane u zemlji i ti dobijes dio kolacha ne brini. ako radis u drzavnoj firmi dobijes i dobar dio plate bas od tog novca. Dakle nema to veze sa patriotizmom nego sa cistom logikom, a sto se tice cijena BH Telecoma, uopste ne mislim da je toliko skup koliko se vi zalite (mislim da je vise problem sto je bosanski, isto kao i sa televizijom). Cak stavise mislim da su im usluge veoma dobre, mada GSM mora poraditi na sebi. Fiksna telefonija nam je jedna od najjeftinijih. Internet je pouzdan i brz, a to sto ga mi placamo 35 maraka za ADSL a ne 40 za cijelu godinu mislim da ne zavisi samo od BH Telecoma nego od kompletnog okruzenja na balkanu u kojem BH Telecom posluje i od same vlade drzave. U Hrvatskoj je internet skuplji nego u nas.
Ipak BH Telecom ima najvise zarade na fiksnoj telefoniji a imamo jednu od najjeftinijih fiksnih telefonija. Podigni slusalicu u zemljama u okruzenju pa ces viditi koliko te kosta.
Ne, ne radim u drzavnoj firmi, radim u privatnoj firmi, znam raditi i po 16h dnevno i imam jako dobru platu i uslove rada kakve malo firmi ima u ovoj jadnoj drzavi, to uopste ne predstavlja problem. A pricamo o USLUZI, kao sto i sam kazes. Od BHT-a ne dobijas USLUGU, dajes novac ali ne dobijas NISTA. Probaj malo nazvati sluzbu za podrsku, vratiti se nakon placanja racuna a ne popiti apaurin! I da, probaj nazvati bilo koju drugu mobilnu ili fiksnu mrezu unutar iste jadne drzave, pa da vidis razlika u cijenama. Zovni da ti prikljuce ADSL, mozda i dodju za tri mjeseca (na grad Sarajevo je zaposleno CITAVA tri covjeka koja to "rade").

Uostalom, nije problem. Neka uloze novac, neka od BHT-a naprave konkurentsku firmu bilo kome a ne monopolistu koji postoji samo da bi uzimao novac a ne i pruzio nesto, i onda nece biti brige ni price o privatizaciji.
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#45

Post by HomeArt »

Mostarac to kad ti Brankovic objasnjava onda je tako. Nego da te pitam jesi ti ikad bio na tepi? Znas li kako se tamo formiraju cijene i sta se dogodi kad kod jednog trgovca krtola bude 50% jeftinija?
To ti je isto i sa Telecom-om.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#46

Post by novel »

hebo zemlju koja telekom nejma :oops:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#47

Post by mostarac »

Eshek wrote:
mostarac wrote:izvini ali ja ti pokusavam objasniti da ces istu uslugu placati skuplje, jer ce novac odlaziti van zemlje, a od tog novca sto ostane u zemlji i ti dobijes dio kolacha ne brini. ako radis u drzavnoj firmi dobijes i dobar dio plate bas od tog novca. Dakle nema to veze sa patriotizmom nego sa cistom logikom, a sto se tice cijena BH Telecoma, uopste ne mislim da je toliko skup koliko se vi zalite (mislim da je vise problem sto je bosanski, isto kao i sa televizijom). Cak stavise mislim da su im usluge veoma dobre, mada GSM mora poraditi na sebi. Fiksna telefonija nam je jedna od najjeftinijih. Internet je pouzdan i brz, a to sto ga mi placamo 35 maraka za ADSL a ne 40 za cijelu godinu mislim da ne zavisi samo od BH Telecoma nego od kompletnog okruzenja na balkanu u kojem BH Telecom posluje i od same vlade drzave. U Hrvatskoj je internet skuplji nego u nas.
Ipak BH Telecom ima najvise zarade na fiksnoj telefoniji a imamo jednu od najjeftinijih fiksnih telefonija. Podigni slusalicu u zemljama u okruzenju pa ces viditi koliko te kosta.

Nije tačno. Ako imaš malo bržu internet konekciju kući, možeš sa evropskim zemljama, SAD, Kinom i Australijom preko SKYPE-a razgovarati za 1EURO/h (fiksni tel), dok Bosnu plaćaš 10 puta više.

Bh Telecom ima niže cijene domaće fiksne telefonije, ali zato ima monopol.
U inostranstvu su možda više cijene kod glavnih operatera, lai zato ljudi imaju mogućnost izbora, između ostalog i povoljne VoIP opcije, kojih kod nas nema i još dugo neće biti.
izvini ali najkoristenija usluga BH Telecoma je zasigurno unutrasnja fiksna telefonija i upravo ona je veoma jeftina i ne vidim sta je tu sporno. Medjunarodni razgovori jesu skuplji ali se daleko manje koriste. Narodu je najvaznija cijena fiksne telefonije, a u inostranstvu telekom operateri nisu jedni od glavnih finansijera drzave i to treba imati na umu, a neki ocito nemaju.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#48

Post by mostarac »

_BosanaC wrote:
mostarac wrote:
_BosanaC wrote: Jarane, racune placam i sada, i placacu ih kad bi Kinez kupio BH Telecom, ali hocu da dobijem nesto za taj novac, hocu uslugu za koju placam, ne trazim ni vise ali ne pristajem ni na manje. Meni je iskreno davno postalo svejedno kome cu sta placati, bitno mi je postalo sta cu dobiti za svoje pare, jer jebo ti sav patriotizam ako ne vidis u sta vlastiti novac dajes. Patriotizam mene nece prehraniti a nece platiti ni moje racune.

A, opet ponavljam, zasto se uopste prodaje BHT? Pa sami ti u ciji budzet ide njegov prihod su rekli:
izvini ali ja ti pokusavam objasniti da ces istu uslugu placati skuplje, jer ce novac odlaziti van zemlje, a od tog novca sto ostane u zemlji i ti dobijes dio kolacha ne brini. ako radis u drzavnoj firmi dobijes i dobar dio plate bas od tog novca. Dakle nema to veze sa patriotizmom nego sa cistom logikom, a sto se tice cijena BH Telecoma, uopste ne mislim da je toliko skup koliko se vi zalite (mislim da je vise problem sto je bosanski, isto kao i sa televizijom). Cak stavise mislim da su im usluge veoma dobre, mada GSM mora poraditi na sebi. Fiksna telefonija nam je jedna od najjeftinijih. Internet je pouzdan i brz, a to sto ga mi placamo 35 maraka za ADSL a ne 40 za cijelu godinu mislim da ne zavisi samo od BH Telecoma nego od kompletnog okruzenja na balkanu u kojem BH Telecom posluje i od same vlade drzave. U Hrvatskoj je internet skuplji nego u nas.
Ipak BH Telecom ima najvise zarade na fiksnoj telefoniji a imamo jednu od najjeftinijih fiksnih telefonija. Podigni slusalicu u zemljama u okruzenju pa ces viditi koliko te kosta.

Ne, ne radim u drzavnoj firmi, radim u privatnoj firmi, znam raditi i po 16h dnevno i imam jako dobru platu
i uslove rada kakve malo firmi ima u ovoj jadnoj drzavi, to uopste ne predstavlja problem. A pricamo o USLUZI, kao sto i sam kazes. Od BHT-a ne dobijas USLUGU, dajes novac ali ne dobijas NISTA. Probaj malo nazvati sluzbu za podrsku, vratiti se nakon placanja racuna a ne popiti apaurin! I da, probaj nazvati bilo koju drugu mobilnu ili fiksnu mrezu unutar iste jadne drzave, pa da vidis razlika u cijenama. Zovni da ti prikljuce ADSL, mozda i dodju za tri mjeseca (na grad Sarajevo je zaposleno CITAVA tri covjeka koja to "rade").

Uostalom, nije problem. Neka uloze novac, neka od BHT-a naprave konkurentsku firmu bilo kome a ne monopolistu koji postoji samo da bi uzimao novac a ne i pruzio nesto, i onda nece biti brige ni price o privatizaciji.
isto ;)

BH Telecom pruza onoliko usluga koliko mu drzava dozvoli i o tome NE ODLUCUJE BH telecom, nego vlada.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#49

Post by Eshek »

mostarac wrote:400 miliona manje u budzetu pa ti gledaj. tih 400 miliona ode u njemacku, austriju ili negdje drugo, a drzava osta siromasnija za tih 400 miliona koje dobija od 3 telecom operatera. naravno dobice onih 68 miliona poreza, tj. PDV-a sto opet predstavlja manja od 332 miliona, a od te love neko dobija platu, a neko dobija penziju i ovoj drzavi jednostavno nije u interesu da u ovom trenutku proda telekom operatere jer su najznacajnija budzetska stavka. a sad ako neko misli drugacije to je njegovo pravo, ali imace kad osjetit taj manjak od 220 miliona na 1,1 milijardu budzeta federacije.
To bi bilo istina, pod uslovom da promet BH Telecoma ostane isti. U tome i jeste caka. Kada se ubaci privatna sila preko jednog od operatera, promet BH Telecoma će se prepoloviti. Gubitak BH Telecoma i nije toliko strašan.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#50

Post by mostarac »

Eshek wrote:
mostarac wrote:400 miliona manje u budzetu pa ti gledaj. tih 400 miliona ode u njemacku, austriju ili negdje drugo, a drzava osta siromasnija za tih 400 miliona koje dobija od 3 telecom operatera. naravno dobice onih 68 miliona poreza, tj. PDV-a sto opet predstavlja manja od 332 miliona, a od te love neko dobija platu, a neko dobija penziju i ovoj drzavi jednostavno nije u interesu da u ovom trenutku proda telekom operatere jer su najznacajnija budzetska stavka. a sad ako neko misli drugacije to je njegovo pravo, ali imace kad osjetit taj manjak od 220 miliona na 1,1 milijardu budzeta federacije.
To bi bilo istina, pod uslovom da promet BH Telecoma ostane isti. U tome i jeste caka. Kada se ubaci privatna sila preko jednog od operatera, promet BH Telecoma će se prepoloviti. Gubitak BH Telecoma i nije toliko strašan.
pa i nije, nekih 200 miliona u 1,1 milijardi visokom budzetu federacije. sitnica
Post Reply