Pogrom bošnjačkih intelektualaca, knjiž. i sl. u XX . vijeku

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Sunca Sin
Posts: 110
Joined: 07/05/2011 09:17
Location: Psi nam se dive, svinje nas smatraju jednakim, a mačke nas preziru.

#26 Re: Pogrom bošnjačkih intelektualaca, knjiž. i sl. u XX . vijeku

Post by Sunca Sin »

Onda my bad
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#27 Re: Pogrom bošnjačkih intelektualaca, knjiž. i sl. u XX . vijeku

Post by asurbanipal »

dječak sa šibicama wrote: Nista novo ni cudno za mladomuslimansku kliku, Omerov brat Salih Behmen je imao drugu zenu ali nevjencanu, ja sam tu zenu poznavao i bila je jako dobra zenica. Simpaticna, dobra.

Nije je vjencao, bar se tako pricalo, jer mu porodica nije dopustala posto su Behmeni kofol begovska familija a ova zenica je bila "obicna zena". Sa njom ima dvoje djece, oboje se skolovali i studirali u Teheranu za vrijeme i nakon rata, i tako dalje.

Salih je imao jednu ženu, udovicu, koja je imala iz prethodnog braka curicu, a sa njom je kasnije dobio sina. Neću imenovati.

Trebao se vjenčati sa jednom ranije, ali nije bila muslimanka. Porodica mu nije dala.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#28 Re: Pogrom bošnjačkih intelektualaca, knjiž. i sl. u XX . vijeku

Post by sadie_forever »

asurbanipal wrote:
dječak sa šibicama wrote: Nista novo ni cudno za mladomuslimansku kliku, Omerov brat Salih Behmen je imao drugu zenu ali nevjencanu, ja sam tu zenu poznavao i bila je jako dobra zenica. Simpaticna, dobra.

Nije je vjencao, bar se tako pricalo, jer mu porodica nije dopustala posto su Behmeni kofol begovska familija a ova zenica je bila "obicna zena". Sa njom ima dvoje djece, oboje se skolovali i studirali u Teheranu za vrijeme i nakon rata, i tako dalje.

Salih je imao jednu ženu, udovicu, koja je imala iz prethodnog braka curicu, a sa njom je kasnije dobio sina. Neću imenovati.

Trebao se vjenčati sa jednom ranije, ali nije bila muslimanka. Porodica mu nije dala.
Hebes to,kad je neko toliki "mamin sin" /muto da mu porodica moze zabranit zenidbu sa voljenom :skoljka: i toj novoj je sigurno njegova porodica zagorcala zivot,a on sutio onako kako zna samo on :D :-D
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#29 Re: Pogrom bošnjačkih intelektualaca, knjiž. i sl. u XX . vijeku

Post by Nero Histrion »

moke_31 wrote:Još jedna Bošnjakinja veoma teške sudbine kojoj je komunistički režim nanio neizmjerno zlo i kojoj se, kao i njenom intelektualnom stvaralaštvu veoma malo zna, nažalost veoma malo zna, rahmetli MELIKA SALIHBEG BOSNAWI.

Nije mi jasno zašto niko ne radi na rehabilitaciji stvaralaštva ovakvih slučajeva bošnjačkih intelektualaca, da se otrgnu od zaborava, ovo je pravi nemar, nevjerovatno :(

http://bosnawi.ba/en/biografija/biografija-osobna-karta
Ta zena je gigant od pjesnika, steta sto su je tako okrutno zapostavili.Nisam znao da je umrla, rahmet njenoj dusi. :(

Evo mi kaze rodjak da njen sin nema veze sa Izetbegovicem, poznavao je njenog brata rahmetli i zna detalje ... ovo samo da napomenem da se ne bi mrtva zena potresala bez veze, a i cijela porodica, nisu to zasluzili.
Sramota sta uradise od onako talentovane zene, cuo sam da se malo ko mogao mjeriti s njom po obrazovanju, talentu i da je bila vrlo posebna u svemu.
Post Reply