Pogresno gorivo !

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#76 Re: Pogresno gorivo !

Post by azurna_obala »

Bakir1 wrote:Eto, jel to bila uposlenica koja ti je nasula pogrešno gorivo :mrgreen:
Nema diskriminacije, girl power i to, eto ne smije se sebi sipati imaju drugi da zarade platu i tako to, i na kraju danas ti platis za nesto za sta nisi kriva, logicno :D

Ne, na tvoju žalost bilo je muško. Treba li snimka video nadzora, možda ti taj šovinisticki naboj opadne...

S kim se ja raspravljam... :roll:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#77 Re: Pogresno gorivo !

Post by Bakir1 »

Nemoj, do mene je, dokazano na tvome slučaju, ne treba biti pored auta dok ti sipaju gorivo :thumbup:
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#78 Re: Pogresno gorivo !

Post by NediM17 »

nivla wrote:ne sjecam se kad mi je zadnji put na benzinskoj radnik uzeo pistolj i sam nasuo gorivo, ja uzmem pistolj i ja to uradim
nego nedavno na hifi pokusali nasuti 50ppm dizel u novije auto i nije mogo pistolj uci
Zabranjeno samoposluživanje, osim na puNpama koje rade na principu istog,
I definitivno na novijim autima pištolj od dizela se ne mere uĆerat u grlo od beMzina.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#79 Re: Pogresno gorivo !

Post by zoomba »

Na vecini pise kad se otvori poklopac koje gorivo ide..
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#80 Re: Pogresno gorivo !

Post by NediM17 »

azurna_obala wrote:
NediM17 wrote:
azurna_obala wrote:Samo da podijelim iskustvo, čuvajte račune od goriva, zahvaljujući računu uspjela sam naplatiti polovinu troškova koji su nastali zbog pogrešnog goriva, a sve me je koštalo oko 350 maraka.
Što samo polovinu?
Zato što bih morala dokazivati od čega je riknula bobina, jer oni na benzinskoj tvrde da ne može od pogrešnog goriva, a meni je majstor koji je radio popravak rekao da može, a i a internetu sam čitala da može. Plus, što je njihov uposlenik morao platiti iz vlastitog džepa i jednostavno mi je bilo žao čovjeka, tako da smo se dogovorili za polovinu.

Inače, prvo su htjeli samo filter i svjećice, na što nisam pristala, pa sam rekla da ću im zvati inspekciju i agenciju za zaštitu potrošača, pa su onda platili i rad na autu.
I još si im htjela i čavče pod goluba poturiti, čuj da ti i boMbinu zamijene. :lol:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#81 Re: Pogresno gorivo !

Post by azurna_obala »

Baš sam grozna, hmmm. Koje li slučajnosti, pokvari se, kad oni zajebaše. Do mene je.
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#82 Re: Pogresno gorivo !

Post by NediM17 »

Još nam samo reci, ako nije poslovna tajna, koliko te školarina izašla? :saveta:
User avatar
konektovan
Posts: 40635
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#83 Re: Pogresno gorivo !

Post by konektovan »

Ja bi im trazio još da mi nove gume postave, i to neke markirane,... :mrgreen:
NediM17
Posts: 21690
Joined: 05/11/2009 11:49

#84 Re: Pogresno gorivo !

Post by NediM17 »

Diskove i disk pločice, barem prednje.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#85 Re: Pogresno gorivo !

Post by Ommadawn »

azurna_obala wrote:
Bakir1 wrote:Eto, jel to bila uposlenica koja ti je nasula pogrešno gorivo :mrgreen:
Nema diskriminacije, girl power i to, eto ne smije se sebi sipati imaju drugi da zarade platu i tako to, i na kraju danas ti platis za nesto za sta nisi kriva, logicno :D

Ne, na tvoju žalost bilo je muško. Treba li snimka video nadzora, možda ti taj šovinisticki naboj opadne...

S kim se ja raspravljam... :roll:
De ba stani na loptu malo...
Eto ja 22 godine sipam gorivo u auto (iznimka na Balkanu kad sam, tad mi sipaju drugi), vozio sam dizela dvije i po godine i jedan normalan dan došao na pumpu gdje sam prije toga milion puta sipao i koji mi je bio vrag - naspem pet litara benzina.
Desi se svakome, nevezano muško-žensko, jedan dan si nešto dekoncentrisan i eto belaja..
Ljudski je pogriješiti.
preludezalude
Posts: 5628
Joined: 07/03/2012 00:09

#86 Re: Pogresno gorivo !

Post by preludezalude »

Meni je jednom radnik na pumpi cisto po automatizmu krenuo da naspe dizel umjesto benzin. Pretpostavljao je da terenac mora biti dizelas. Pitam ga kud ce on to sa tim, a on ce: Pa hoces gorivo sipati. Ne kaze se dzabe: Pretpostavka je majka svih zajeba. Rupa ispod nosa sluzi i da se nekad nesto progovori i upita. A to da je bobina crkla zbog pogresnog goriva... ubleha teska. Ta bobina je vec i prije bila pri izdisaju.
User avatar
basicm
Posts: 10481
Joined: 16/01/2012 21:38

#87 Re: Pogresno gorivo !

Post by basicm »

Oni su njoj platili samo da je se kutarisu. Kakva bobina i gorivo...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#88 Re: Pogresno gorivo !

Post by Ommadawn »

Bobina vrisnula zbog pogrešnog goriva???
Nikad čuo...
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#89 Re: Pogresno gorivo !

Post by Laplace »

Meni su jednom tako pogrešno sipali. Umjesto dizela za 20 KM pumpadžija je nasuo 20 litara dizela. Platio sam i nastavio dalje. Nije bilo posljedica, nikakvih kvarova niti problema.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#90 Re: Pogresno gorivo !

Post by Throttle »

Bolje nego za 20KM umjesto 20 litara :lol:
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#91 Re: Pogresno gorivo !

Post by UmaX »

Laplace wrote:Meni su jednom tako pogrešno sipali. Umjesto dizela za 20 KM pumpadžija je nasuo 20 litara dizela. Platio sam i nastavio dalje. Nije bilo posljedica, nikakvih kvarova niti problema.
Jesi li platio 20KM ili 20 litara? :-D
User avatar
Laplace
Posts: 10432
Joined: 19/11/2012 18:37

#92 Re: Pogresno gorivo !

Post by Laplace »

UmaX wrote:
Laplace wrote:Meni su jednom tako pogrešno sipali. Umjesto dizela za 20 KM pumpadžija je nasuo 20 litara dizela. Platio sam i nastavio dalje. Nije bilo posljedica, nikakvih kvarova niti problema.
Jesi li platio 20KM ili 20 litara? :-D
20 litara. Svakako mi je trebalo goriva, tako da bih kasnije ionako sipao, nego na toj pumpi nisam ranije sipao pa nisam znao kakvo je gorivo.
Post Reply