Poginuo Saban Saulic

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#151 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by radostan dan »

necko_hz wrote:
Kao i sa ostalim vrstama muzike i pjevačima i pjesmama iz drugih žanrova, tako ni Šabana nisam slušao stalno, ali je često bilo tih momenata da ti u datom trenutku naleti neka njegova pjesma ili da se osjećaš tako da ti odgovara opustiti se uz neku njegovu staru, pa još jednu, pa još jednu... Onda shvatiš koliko je tih hitova otpjevao i koliko ih i zaboraviš dok se ne podsjetiš.

U zadnje vrijeme nisam ga puno slušao, ali kada sam pročitao vijest o pogibiji prirodna reakcija je opet bila da krenem po starim hitovima i šta da ti kažem, sjebeš se kad vidiš kakav je pjevač bio i koliko vrhunskih pjesama je otpjevao, te kakve glasovne mogućnosti je imao.

Čak mi je teško i izabrati neke od omiljenih, jer svaka od njih ima svoje vrijeme i mjesto da se istaknu u prvi plan.
da, da...baš tako.
meni ga je u prvi nalet bilo žao jer je dio mene i mog života..to je ono sto sam forumasu pokusao objasniti...slusao, ne slusao ga, nisi ga mogao zaobići. htio ne htio, dio je tvog života.
i kao što šeln reče, svako doba života traži neku svoju boju, ton, osjećaj.
tako sam i ja gotivio samo tomu kao pubertetlija, i tragom majčinog voljenja starogradskih otkrih zvonka bogdana...a od ostalih narodnjaka tek po koja od šabana, tozovaca, cuneta, halida.
sa trideset, tvoje vode i nebo se smiruju, a ti se odjednom počneš promalaziti i intenzivnije doživljavati u onome što je cijelo vrijeme bilo tu pored tebe, uz tebe...ali tvoje vode, tvoji damari bili su negdje drugdje okrenuti, sve jedno je li u2 ili šobić i ibrica u pitanju, raven, kurac palac, the cult, ovaj, onaj.

i onda kad dodje to vrijeme, kad nastupi smiraj a ti iskusnije i trezvenije počneš spoznavati sebe i ono oko sebe....počneš da otrkivaš, zatim tražiš, kopaš i kopaš... i oduševljavas se nečim što je...cijelo vrijeme bilo tu.
i bilo je - tvoje.
i čekalo te.
A za koncert u Sava centru je suvišno bilo šta i reći. U onim godinama onako teške pjesme moći iznijeti na onaj način fakat je dostignuće vrijedno svakog divljenja.
apsolutno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#152 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by spreca »

Point. wrote:
spreca wrote:
radostan dan wrote:sinan je ipak bio malo previše hard za mene.... :zoka:
Sinan i Saban su od dve sestre...kako bi mi u Bosni rekli Tecici
Zar su fakat bili rod?
Izvini ...pobrko sam Sinana sa Hasanom Dudicem...Hasan je Sabanu rodjeni tecic
Last edited by spreca on 19/02/2019 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#153 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by Billy The Pljuc »

Sabana sam slusao godinama bez da me emotivno dirnuo ikada a zavolio tek nakon sto izgubih najboljeg druga prije gotovo tri decenije. S njegovim odlaskom poceo sam da Sabana dozivljavam drugacije i da "kontam" sto je njemu Saban bio zakon u vremena kad je rock'n'roll svima nama bio stil zivota.

U pocast obojici najdraza pjesma mog Ice:

User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#154 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by piupiu »

radostan dan wrote:on je izgleda neke od svojih najvecih hitova sam napisao.
Pa nije neke, nego većinu. Ovu (ja je baš volim) su mu napisali žena i Bosanac.

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#155 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by _BataZiv_0809 »

necko_hz wrote:Nisam ni ja Sinana nikad mogao, a faktički sam i tek kad je umro shvatio da ga je raja gotivila više nego što sam mislio.

Sinoć naletih na ovo na nekom portalu, kad se rasplakao.

Oj jebem ti :( :( :( :( al se rasplakah ko malo dijete :(
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#156 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by JanuaryJones »

radostan dan wrote:
necko_hz wrote:
Kao i sa ostalim vrstama muzike i pjevačima i pjesmama iz drugih žanrova, tako ni Šabana nisam slušao stalno, ali je često bilo tih momenata da ti u datom trenutku naleti neka njegova pjesma ili da se osjećaš tako da ti odgovara opustiti se uz neku njegovu staru, pa još jednu, pa još jednu... Onda shvatiš koliko je tih hitova otpjevao i koliko ih i zaboraviš dok se ne podsjetiš.

U zadnje vrijeme nisam ga puno slušao, ali kada sam pročitao vijest o pogibiji prirodna reakcija je opet bila da krenem po starim hitovima i šta da ti kažem, sjebeš se kad vidiš kakav je pjevač bio i koliko vrhunskih pjesama je otpjevao, te kakve glasovne mogućnosti je imao.

Čak mi je teško i izabrati neke od omiljenih, jer svaka od njih ima svoje vrijeme i mjesto da se istaknu u prvi plan.
da, da...baš tako.
meni ga je u prvi nalet bilo žao jer je dio mene i mog života..to je ono sto sam forumasu pokusao objasniti...slusao, ne slusao ga, nisi ga mogao zaobići. htio ne htio, dio je tvog života.
i kao što šeln reče, svako doba života traži neku svoju boju, ton, osjećaj.
tako sam i ja gotivio samo tomu kao pubertetlija, i tragom majčinog voljenja starogradskih otkrih zvonka bogdana...a od ostalih narodnjaka tek po koja od šabana, tozovaca, cuneta, halida.
sa trideset, tvoje vode i nebo se smiruju, a ti se odjednom počneš promalaziti i intenzivnije doživljavati u onome što je cijelo vrijeme bilo tu pored tebe, uz tebe...ali tvoje vode, tvoji damari bili su negdje drugdje okrenuti, sve jedno je li u2 ili šobić i ibrica u pitanju, raven, kurac palac, the cult, ovaj, onaj.

i onda kad dodje to vrijeme, kad nastupi smiraj a ti iskusnije i trezvenije počneš spoznavati sebe i ono oko sebe....počneš da otrkivaš, zatim tražiš, kopaš i kopaš... i oduševljavas se nečim što je...cijelo vrijeme bilo tu.
i bilo je - tvoje.
i čekalo te.
A za koncert u Sava centru je suvišno bilo šta i reći. U onim godinama onako teške pjesme moći iznijeti na onaj način fakat je dostignuće vrijedno svakog divljenja.
apsolutno.
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#157 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by _BataZiv_0809 »

Evo i ovdje se raspilavio, odmah na pocetku kad Behljulji pjeva Vidjate li moju majku... :( tesku je sudbinu Saban imao to se vidi:

Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#158 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by Zoya »

Tuga :(
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#159 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by Billy The Pljuc »

I uze me Saban nocas kao nikada do sada, isjecen i ranjiv, sa strogim uputama da u slucaju bolova pribjegnem painkillers-ima ja ipak rusim drugu butelju i mada znam da ona nikad nece procitati ovo "sjetih" se eto i nje, isto kao da nije prisutna svo vrijeme tu negdje u nekom kutku mozga i srca, neka sudjena oprosti ako ikada ovo procita.

The King definitivno za Balkan, k'o sto radosni napisa pjevao je za sve pare:

User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#160 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by Jack Be Nimble »

Na kraju not be za zivot, poginuo i njegov vozac. A po obicaju pijanduri nista.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#161 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by ja71 »

"Znam šta znači nema, navik'o sa tako
i sve što sad imam, uvek mi je dosta"
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#162 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by sadie_forever »

Jack Be Nimble wrote:Na kraju not be za zivot, poginuo i njegov vozac. A po obicaju pijanduri nista.
a to je na neki nacin jos tuznije ostadose djeca bez oca,maloljetna.Saban je barem tu sve imao zavrseno
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#163 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by sadie_forever »

STARIJI Bijeljinci pamte kako su lepe glasove imali članovi porodice Demirović, iz koje je Šabanova majka Ilduza. Nije ni čudo što je ta kuća dala velike pevače kao što su Šaban Šaulić i Hasan Dudić, čije su majke rođene sestre.
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#164 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by piupiu »

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#165 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by spreca »

sadie_forever wrote:STARIJI Bijeljinci pamte kako su lepe glasove imali članovi porodice Demirović, iz koje je Šabanova majka Ilduza. Nije ni čudo što je ta kuća dala velike pevače kao što su Šaban Šaulić i Hasan Dudić, čije su majke rođene sestre.
Tako je ...ja sam Sinana pomjesao sa Hasanom pa sam napisao da je Sinan tecic od Sabana
Izvinjavam se forumasima za ntacnu info
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#166 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by radostan dan »

https://www.youtube.com/watch?v=Mx2ojog ... E&index=21

kako pjeva, oduva čovjek i publiku i salu... :shock:
i još se zajebava, igra...a drugi se uhvate za mikrofon i štanglu i slažu face ko da se za život bore.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#167 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by radostan dan »

_BataZiv_0809 wrote:
necko_hz wrote:Nisam ni ja Sinana nikad mogao, a faktički sam i tek kad je umro shvatio da ga je raja gotivila više nego što sam mislio.

Sinoć naletih na ovo na nekom portalu, kad se rasplakao.

Oj jebem ti :( :( :( :( al se rasplakah ko malo dijete :(
evo ti pa se sjebi ko i on...

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#168 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by _BataZiv_0809 »

radostan dan wrote:
evo ti pa se sjebi ko i on...

Brate mnogo te postujem, ali Prijovicka je preruralna za moj ukus, cak i poslije renoviranja by porodica Zivojinovic :-)
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#169 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by radostan dan »

pa ko ti je rekao da blejiš u nju...šabana prati, jadan nebio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#170 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by _BataZiv_0809 »

radostan dan wrote:pa ko ti je rekao da blejiš u nju...šabana prati, jadan nebio.
Ometa me zavijanje doticne dzaba je ne moze se protiv sebe :roll:
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#171 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by radostan dan »

ne bi trebala ona da te omete da primjetiš na onom prethodnom klipu i ovom koji sam ja postavio...da se u prvom pominje otac, a u drugom majka.
i kako šaban reaguje na pomen njih i nakon toliko godina...
to je poenta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#172 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by _BataZiv_0809 »

Sve ok, izabrao si aranzman koji mi ne odgovara, ne radi me, zao mi je. Behljulji Behljulji je puno bolje rjesenje.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#173 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by graue_maus »



sa ovom pjesmom doceka 2002,nezaboravan i neplaniran docek nove godine...

rest in peace....
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#174 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by breuer »

Jel istina da će bit sahranjen na Aleji zaslužnih građana? Možda nije prilika, al ipak mi je to pretjerano...

RIP
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#175 Re: Poginuo Saban Saulic

Post by omar little »

kakve veze ima prijevicka sa zivojinovicima? :D jel joj to brena menadzerica?
Post Reply