Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#26 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Maraschino »

Sapna_TZ wrote:Meni je najvise zao djece u ovoj usranoj drzavi.

Koja to drzava (sem africkih vukojebina) dozvoljava da sirotinja koja nema sta jesti se koti i razmnozava se sa
7-8 komada djece?

A takvih po Bosni kamara...
Vidimo da se tvoji roditelji dobro pobrinuli o tebi.

To ono, okrenes se oko sebe pa ti bude godra kada vidis da ima vece bijede od tebe.

p.s. i zabole te cuna za tu djecu. neces ih ti hraniti to je sigurno jer se i sam boris za prezivljavanje.
p.p.s...i ti si Bosnjak i to iz Sapne, koje ono ime bjese Suljo, Mujo ili Stjepan?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#27 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Maraschino »

.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5598
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#28 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by azurna_obala »

Xavier1 wrote:
Sapna_TZ wrote:Meni je najvise zao djece u ovoj usranoj drzavi.

Koja to drzava (sem africkih vukojebina) dozvoljava da sirotinja koja nema sta jesti se koti i razmnozava se sa
7-8 komada djece?

A takvih po Bosni kamara...
Ali meni je stvarno fenomen da se siromasni toliko razmnozavaju. Nije samo kod nas tako. Globalno siromasni imaju puno vise djece od bogatih.
Siromašni jednako neobrazovani. Takvo stanovništvo nema razvijenu svijest o planiranju porodice, o korištenju kontracepcije, nerijetko imaju lošu zdravstvenu zaštitu, neadekvatne uslove života generalno, a vrlo često se vode onim da svako dijete ima nafaku.
Razloga je puno zašto siromašni imaju više djece, od tradicije, vjere i kulture do ispomoći na livadi, brige o starijima itd.

A ova emisija je nažalost jedna jako loša i žalosna slika života ljudi u ovoj državi.
Ono što oni prikazuju je surova realnost ljudi za koje malo ko obzira. I zašto im ne pomoći bar ovako? Njima svaki dinar znači i bilo kakav oblik pomoći.
Promocija ovog ili onog je totalno nebitna. Važno je da im ima ko pomoći.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#29 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Maraschino »

azurna_obala wrote: Ono što oni prikazuju je surova realnost ljudi za koje malo ko obzira. I zašto im ne pomoći bar ovako? Njima svaki dinar znači i bilo kakav oblik pomoći.
Promocija ovog ili onog je totalno nebitna. Važno je da im ima ko pomoći.
Ja tu emisiju upravo tako dozivljavam. Spremnost ljudi da pomognu drugima zaboravljenim od vlasti.
Ipak mislim da ta emisija salje vise pozitivnih poruka nego negativnih. Kada je neko na kraju zadovoljan onda se brzo zaboravi njegov problem.

:thumbup:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#30 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Seyfo »

Pa mozda da nastancas djece u Njemackoj i zivis od toga ? Pripazice te. Ha SOpna?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#31 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sanjarko »

Cini vam se. Ljudi sa sela imaju vise djece a ne sirotinja. Po gradovima sirotinja u vecini slucajeva 1-2 maksimalno ili nema djece nikako.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5598
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#32 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by azurna_obala »

Vizionar 1985 wrote:Cini vam se. Ljudi sa sela imaju vise djece a ne sirotinja. Po gradovima sirotinja u vecini slucajeve 1-2 maksimalno ili nema djece nikako.

Šta nam se čini?

Ima sirotinje i na selu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sanjarko »

azurna_obala wrote:
Vizionar 1985 wrote:Cini vam se. Ljudi sa sela imaju vise djece a ne sirotinja. Po gradovima sirotinja u vecini slucajeve 1-2 maksimalno ili nema djece nikako.

Šta nam se čini?

Ima sirotinje i na selu.
Pa to i kazem. Seljaci imaju vise djece u vecini slucajeva u odnosu na gradzane. Sirotinja u gradovima ima isto djece ako ne i manje od imucnih dok sirotinja na selima ima vise djece u odnosu na sirotinju iz gradova i gradzane opcenito.

Pa u gradovima i Vehabije imaju 2-3 djece maksimalno. Ziva istina, ili se meni cini.
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#34 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Logovan »

Država ne pomaže sirotinji i onda mora neko kao Hayat, a oni to rade na pogrešan način. Sirotinja sama sebi pogoršava situaciju sa pravljenjem djece. Napravi jedno, iako imaju mala primanja i onda napravi još jedno, pa još jedno, itd. :-)

Sve naopako.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#35 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by dječak sa šibicama »

Poenta je da hajat ima gledanost, nisu daleko od pinka koji ljudima gradi kuce pod uvjetom da tokom gradnje odigraju uloge, brat spava sa bratovom zenom, zena spava sa sestrinom strinom, stric prebije ujaka, brat sa bratom prevario sestru i tako to.
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#36 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sapna_TZ »

Meni samo nije jasno kako se oni jadni ljudi rasplacu pred kamerama, hajd donekle razumijem za zene, ali kako se muskarci rasplacu da mi je znat? :-)
Moze ti bit bas tesko, ali vala da se rasplaces ko rodna godina nema smisla
Jel to ono namjerno da izazovu empatiju gledalaca da dobiju vise stvari i para na poklon ili?
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#37 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Seyfo »

Možda da i ti probaš u tom njemačkom prihvatnom centru za beskućnike? Rasplačeš se ko godina, padneš na pod i nadležnima grliš noge? Haj šta fali, tebi obraz nije problem
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#38 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by VladaFBiH »

Sapna_TZ wrote:Meni samo nije jasno kako se oni jadni ljudi rasplacu pred kamerama, hajd donekle razumijem za zene, ali kako se muskarci rasplacu da mi je znat? :-)
Moze ti bit bas tesko, ali vala da se rasplaces ko rodna godina nema smisla
Jel to ono namjerno da izazovu empatiju gledalaca da dobiju vise stvari i para na poklon ili?
ako nikada nisi bio očajan i nisi vidio izlaz iz situacije u kojoj se nalaziš onda ne možeš ni razumjeti takve emocije... najlakše se ismijavati
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sanjarko »

Jaro pukne se kad si u ovakvoj situaciji. Pa i ja sam u istoj ovakvoj situaciji i pucao sam radi nje. Sad me tablete drze pod kontrolom. A primanje nikakvo idalje nemam.

Mene cudi kako ekcesa vecih razmjera nema. A nista nema dok se sistematski od strane drzave problem primanja ljudi u ovakvim situacijama ne rijesi.
Last edited by Sanjarko on 15/01/2019 15:22, edited 1 time in total.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#40 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by VladaFBiH »

Sapna_TZ wrote:Ovo se vrti na Hayatu, u udarnom terminu. :roll:
Dobro, svi smo mi svjedoci da bijede i sirotinje ima, i da je i Bogu teska.
Ali koja je svrha i poenta ovakve emisije osim da se lazljivi pojedinci iz dijaspore reklamiraju ko dobrotvori,
a izrabljivacke kompanije poput Binga kao veliki donatori?

Mislim, razumijem da treba pomoci, ali kakva korist od kesa iz Binga kada ce se to potrositi kroz mjesec - dva?

Treba pomoci kroz sistem. Sistem je duzan da brine o njima, a ne neki krezavi Mujo iz Lucerna sto ce poslat 100 franaka i rijesit sve. :oops:
Ne kontam uopste smisao ovakvog tipa emisija, a jos su mi gori ovi sto placu i jadaju se po televiziji.

Takva su sela po Bosni, zaostale i zatucane primitivne sredine koje jos nisu prosle kroz rani srednji vijek.

A svi uredno po 7-8 djece nastancali a onda kukaju...
Imaju li bar trun obraza i ponosa da se ne brukaju po javnosti?
Ide li ovo vama na neku stvar? Ja bi ovu emisiju u udarnom terminu ukinuo.
Niko ti ne brani da promijeniš kanal ako ti smeta...

Inicijalno emisija nije bila zamišljena kao takva već je trebala da ispunjava sitne želje i donosi osmijeh na lice (u principu ovakvih emisija imaš u svakoj zemlji) ali su se ljudi sami počeli javljati kao da treba nekome pomoći ko je u teškoj situaciji i tako je otišla u ovom pravcu... Ako se dobro sjećam niko od ovih ljudi se ne javlja njima već ih najčešće kontaktiraju komšije/prijatelji i sl. jer znaju da im treba pomoć. Koliko znam veliki broj ljudi koji pomažu ne želi da se zna da su oni dali novac/robu i sl. a ovi ostali ako žele neka se zna - ne vidim nikakav problem u tome. Emisiju su čak jednom i ukinuli ali su doslovno bili primorani da je ponovno pokrenu jer tim ljudima nema ko pomoći

Da ove emisije nema ne bi se znalo čega svega ima i čega nismo svjesni... dovoljan je jedan osmijeh djeteta koje nije ni za šta krivo i da sve bude bolje. Cilj ove emisije nije da trajno riješi problem ljudi već da im pomogne koliko može u datom trenutku i da im da nadu da još postoje dobri ljudi a ne samo likovi kojim ovo smeta i radije bi da vide "Farmu" na TV...

Vidim da je tvoja logika da je bolje da se ne zna za ove slučajeve jer nedaj bože izrabljivačke kompanije mogu im pomoći i uzimati tako "poene" (slažem se da je Bingo "gonič robova" ali ne miješaj ovo s pomoći nekome jer nije obavezan na to)...

Dovoljno je reći da su za ovoliko godina bili samo jednom prevareni...
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#41 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sapna_TZ »

Je li stvarno mislite da djecak od 8 godina moze pricati po televiziji da 2 dana nista nije jeo ?

Mislim ipak, 2 dana.. pa ljudi u najvecoj snazi ne izdrze toliko...

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#42 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by insomnia78 »

E cuj ljudi ni u najvecoj snazi ne izdrze toliko :lol:
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#43 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Erice39 »

Sapna ti si bolestan **** te onaj ko tebi priključi internet. Kako te nije stid klošaru.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#44 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Maraschino »

Sapna_TZ wrote:Je li stvarno mislite da djecak od 8 godina moze pricati po televiziji da 2 dana nista nije jeo ?

Mislim ipak, 2 dana.. pa ljudi u najvecoj snazi ne izdrze toliko...
Je li ti Sandzo obezbijedio makar grijalicu u tom kontejneru na bausteli?

Da si znao mogao je i tebi Hayat ispuniti zelju da spoavas makar sa beskucnicima u toplom.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#45 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by triconja »

Sapna_TZ wrote:Je li stvarno mislite da djecak od 8 godina moze pricati po televiziji da 2 dana nista nije jeo ?

Mislim ipak, 2 dana.. pa ljudi u najvecoj snazi ne izdrze toliko...
Neas ti pojma o pojmu :lol: :lol: :lol:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#46 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Seyfo »

SOpna se ubio za te emisije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#47 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sanjarko »

Moze se danima izdrzati sa jednim jelom. Ja sam tako u depresiji samo jednom jeo danima. Jadno dijete. :(
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#48 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Logovan »

Sapna_TZ wrote:Je li stvarno mislite da djecak od 8 godina moze pricati po televiziji da 2 dana nista nije jeo ?

Mislim ipak, 2 dana.. pa ljudi u najvecoj snazi ne izdrze toliko...
Udari se glavom od zid da dođeš sebi. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#49 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by JThomas »

dva dana što iznosi četrdeset osam sati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23248
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#50 Re: Poenta emisije Ispuni mi zelju?

Post by Sanjarko »

JThomas wrote:dva dana što iznosi četrdeset osam sati.
Ja bez sna tad bio 3 dana i 4 noci. Otprilike oko 60-tak sati bez sna. Naravno da se moze. Moze se 30 dana izdrzati gladi ili 20 nesjecam se. Ima neko pravilo u vezi zraka, vode, i jela. Nesjecam se kako ide.
Post Reply