Podjela medija u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#26 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Catala Cule wrote:
karakondzula wrote: Sta je sad? Ne valjaju bosnjaci sa sandzaka, a valjali su kad je trebalo branit bosnu i sarajevo, dok je tihi hladio jajca po njemackoj.
Ma ko ti je bolan branio Sarajevo i BiH? Sandžaklije? :lol: :lol: :lol:
Mozes se ti smijat koliko hoces, evo recimo samo cu ti navest primjer generala halilovica, dok je ton bio na celu armije bio drzali smo 70% bih, a kad su ga makli pali smo na 20% i manje..
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#27 Re: Podjela medija u BiH

Post by mistek »

Ja mislim da je Avaz HDZ-ov :oops:
karakondzula wrote:
A za koga se bori Radoncic? Ovi se bar bore za svoj narod iz BiH :-D
Sta je sad? Ne valjaju bosnjaci sa sandzaka, a valjali su kad je trebalo branit bosnu i sarajevo, dok je tihi hladio jajca po njemackoj. P.S. Drazi mi je sposoban bosnjak-patriota sa pestera sjenice, nego smotani tihic iz bosanskog samca
Hvala Bogu pa su, barem se nadam, takvi kao ti manjina.
Bosanski Šamac je mjesto u BOSNI I HERCEGOVINI ;-) I kako uopšte diskutovati o tome: Hajd' da diskutujemo Sjenica ili Bijelo Polje ili Slavonski Brod, ali ovo.

I jeste, s Radončićem ćemo pobijediti beznađe :-)
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#28 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

karakondzula wrote:
Catala Cule wrote:
karakondzula wrote: Sta je sad? Ne valjaju bosnjaci sa sandzaka, a valjali su kad je trebalo branit bosnu i sarajevo, dok je tihi hladio jajca po njemackoj.
Ma ko ti je bolan branio Sarajevo i BiH? Sandžaklije? :lol: :lol: :lol:
Mozes se ti smijat koliko hoces, evo recimo samo cu ti navest primjer generala halilovica, dok je ton bio na celu armije bio drzali smo 70% bih, a kad su ga makli pali smo na 20% i manje..
Sefer je dobar, pravi bosanski patriot :thumbup:

Samo mi je žao što je njegov BPS tako nejak, Sefer za člana predsjedništva :wink: Kakav Bakir, kakav Radon, kakvi bakrači.
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#29 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

Najbolji primjer primitivizma, neupućenosti i glupiranja Radnočića su njegove izjave na predizbornoj kampanji prije 2 godine: "Ja ću graditi BiH".

:lol: :lol: :lol:

Kako ćeš bolan ti gradit BiH, u nadležnosti Predsjedništva je prvenstveno vanjska politika, i neke druge za sada manje bitne funkcije. Izgrađivanje BiH je u nadležnosti nekog ministarstva, skroz drugog organa vlasti.

Smiješno stvarno.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#30 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Sefer je dobar, pravi bosanski patriot :thumbup:

Samo mi je žao što je njegov BPS tako nejak, Sefer za člana predsjedništva :wink: Kakav Bakir, kakav Radon, kakvi bakrači.
Kako dobar kad je sandzaklija?? :shock:
I ti i ovaj zadrti minder sdaovac morate shvatit i naucit da mislite svojim glavama a ne onako kako vam u centralama naloze, prestanimo se djelit po regionalnim ogrednicama i po tome odakle je ko. Ako je covjek sposoban ako voli ovu zemlju, taman da je iz Zanzibara glasat cu prije za njega, nego za onog ko je rodjen na vratniku kune se u bih, a suruje sa cetnicima, kune se u bih a nikad nije bio u bihacu
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#31 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Catala Cule wrote:Najbolji primjer primitivizma, neupućenosti i glupiranja Radnočića su njegove izjave na predizbornoj kampanji prije 2 godine: "Ja ću graditi BiH".

:lol: :lol: :lol:

Kako ćeš bolan ti gradit BiH, u nadležnosti Predsjedništva je prvenstveno vanjska politika, i neke druge za sada manje bitne funkcije. Izgrađivanje BiH je u nadležnosti nekog ministarstva, skroz drugog organa vlasti.

Smiješno stvarno.
A sta je sa izjavama lagumdzije da ce od federacije napraviti zapadnu njemacku, znate li vi crveni da je zapadna njemacka bila posebna drzava, posebna od istocne njemacke. Znaci li to da lagumdzija planira da djeli BiH??
User avatar
ScoobyDoo
Posts: 70
Joined: 06/06/2012 08:38
Location: Maui

#32 Re: Podjela medija u BiH

Post by ScoobyDoo »

Catala Cule wrote:
karakondzula wrote:... znaci ako kritikujes Sdp, onda mora da si za Sda... Sta reci koju...
Ja sam SDP-ovac.
Ovime si vjerovatno zakljucao svoju temu.

Ako uzmes da SDP drzi vlast, svi mediji i NVO ce upravo kritkovati tu istu vlast i ne vidim sta je tu cudno niti tvoju potrebu da otvaras ovu temu i pokusavas potencirati normalan demoktratski proces u modernim demokratskim drustvima.

Ako se sjecas to se isto desilo dok je SDA bila na vlasti od 2006-2010. Protesti, napadi svih novina na clanove SDA, SBiH i ostalih koji su se s njima druzili. I to je isto bilo normalno, cak da nije bilo medija, onaj slucaj sa gradnjom HE u FBiH ne bi tako jako odjeknuo. Ista stvar se sada desava, samo su drugi igraci na vlasti. Mediji rade ono sto trebaju, samo NVO su zakazale.
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#33 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

ScoobyDoo wrote:
Catala Cule wrote:
karakondzula wrote:... znaci ako kritikujes Sdp, onda mora da si za Sda... Sta reci koju...
Ja sam SDP-ovac.
Ovime si vjerovatno zakljucao svoju temu.

Ako uzmes da SDP drzi vlast, svi mediji i NVO ce upravo kritkovati tu istu vlast i ne vidim sta je tu cudno niti tvoju potrebu da otvaras ovu temu i pokusavas potencirati normalan demoktratski proces u modernim demokratskim drustvima.

Ako se sjecas to se isto desilo dok je SDA bila na vlasti od 2006-2010. Protesti, napadi svih novina na clanove SDA, SBiH i ostalih koji su se s njima druzili. I to je isto bilo normalno, cak da nije bilo medija, onaj slucaj sa gradnjom HE u FBiH ne bi tako jako odjeknuo. Ista stvar se sada desava, samo su drugi igraci na vlasti. Mediji rade ono sto trebaju, samo NVO su zakazale.
Ova tema se prvenstveno odnosila na podjelu medija, i ko upravlja istima, ali je otišla u krivom pravcu, tako da je tema sasvim opravdana i jako aktuelna u BiH.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#34 Re: Podjela medija u BiH

Post by stochar »

karakondzula wrote:
Mozes se ti smijat koliko hoces, evo recimo samo cu ti navest primjer generala halilovica, dok je ton bio na celu armije bio drzali smo 70% bih, a kad su ga makli pali smo na 20% i manje..
BiH imala 70 posto dok je bio Sefer? Haj' se ti malo bolje raspitaj, bice da su do dijaspore stigle malo preuvelicane cifre... cuj drzali 70 posto BiH, jesmo ali 1990.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#35 Re: Podjela medija u BiH

Post by stochar »

Catala Cule wrote:
Halcyon wrote:Klix i SDA, nigdje veze. Ako je antiSDP ne mora nužno značit da je SDA.
Ako nije SDA, ne znam koji je onda. Da nije možda LDS? :lol:
Klix je portal koji je ranije kao Sarajevo-x.com kritikovao vlast koju su cinili SDA i SBiH, i nastavio je kritikovati vlast nakon sto je istu preuzeo SDP, sto je uloga nezavisnog medija - biti korektiv u drustvu i kritikovati lose poteze onih koje je narod izabrao i koje placa da upravljaju drzavom. to su od proslih izbora predstavnici SDP-a. proguglaj malo, pogledaj tekstove o gradjanskim protestima protiv SBiH-SDA vlasti, tekstove o aktivnostima Dosta i Akcije gradjana, i vidjeces da je taj portal bio kritika vlasti, i tad su masovno optuzivani da su SDP-ov portal.

to sto bi ovi iz SDP-a zeljeli da budu na vlasti, a da ih mediji gledaju kao opoziciju koja nije ni za sta odgovorna, to je fakat njihov problem, ocito nisu dorasli da budu vlast.
User avatar
Čovjek
Posts: 476
Joined: 06/09/2010 02:23

#36 Re: Podjela medija u BiH

Post by Čovjek »

Catala Cule wrote:
Halcyon wrote:Klix i SDA, nigdje veze. Ako je antiSDP ne mora nužno značit da je SDA.
Ako nije SDA, ne znam koji je onda. Da nije možda LDS? :lol:
Sudeći po fulama SDP-a, šta god neko realno napiše o SDP-ovim lošim kadrovima povezanim sa lošim stvarima, to ispadne kao anti-SDP.
Ja smatram da je SDP sam sebi napravio problem.

Avaz- SBB i SDP
FTV - nekad bila SDP trenutno nema vanjskih uticaja.
BHT1 - Prilično realna, ali osjete se pokušaji iz RS-a.

OSLOBOĐENJE - Nije im lako jer su malo i za SDP, malo i za SDA.

U glavnom, SDA je izgubila prošle izbore jer su je najviše mediji uništili...uz pomoć nekih nevladinih organizacija poput pokreta DOSTA.
Holms
Posts: 509
Joined: 27/01/2012 22:51

#37 Re: Podjela medija u BiH

Post by Holms »

karakondzula wrote:
A za koga se bori Radoncic? Ovi se bar bore za svoj narod iz BiH :-D
Sta je sad? Ne valjaju bosnjaci sa sandzaka, a valjali su kad je trebalo branit bosnu i sarajevo, dok je tihi hladio jajca po njemackoj. P.S. Drazi mi je sposoban bosnjak-patriota sa pestera sjenice, nego smotani tihic iz bosanskog samca
:x
nemojte nas vi više braniti
od vaše odbrane sve nam je gore
puno vas je i dobro ste raspoređeni
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#38 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

nemojte nas vi više braniti
od vaše odbrane sve nam je gore
puno vas je i dobro ste raspoređeni
Sandzaka ocima nisam vidio, al nadam se da cu otic jednog dana, ipak je to moj narod i nekada istocna bosanska regija. A ti ako si raspolozen mozes samnom do pazara, a do brnjaka ili jarinja ces se vec snaci ;)
nickname-83
Posts: 111
Joined: 31/01/2011 20:26

#39 Re: Podjela medija u BiH

Post by nickname-83 »

karakondzula wrote: Mozes se ti smijat koliko hoces, evo recimo samo cu ti navest primjer generala halilovica, dok je ton bio na celu armije bio drzali smo 70% bih, a kad su ga makli pali smo na 20% i manje..
Uvijek se iznenadim novim glupostima koje procitam na ovom foruma, a zaista ne bih trebao. :-)

o seferovom "patriotizmu" najbolje govore njegova svjedocenja u hagu, a i jos neki postupci i izjave u periodu nakon rata. Ukratko: da smo normalna država, sefer bi završio u instituciji za mentalne bolesti ili bi visio za veleizdaju, a budale bi se i dalje furale na njegov "lik i djelo".
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#40 Re: Podjela medija u BiH

Post by Suzie Q »

ne znam zašto naši ljudi imaju stalnu potrebu da svrstavaju sve i svašta u "torove", ako se netko usudi da kritizira vlast ili jednu stranku znači automatski treba pripadati nekoj drugoj opciji. zašto nekome ne može biti prihvatljivo da postoje ljudi koji su stranački neutralni ali nisu gluhi i slijepi na zbivanja oko sebe?

kamo sreće da postoji više kritičkog pristupa u ovoj državi pa da opletu po svima koji zaslužuju.

kada je u pitanju kritiziranje SDP-a, mislim da ono proizilazi iz ogromnog razočarenja građana u tu stranku koje se evidentno dogodilo nakon zadnjih izbora, a ne iz neke želje da se druge prikaže boljima.

o pripadnosti medija bi se moglo raspravljati i to je odlična tema, ali ne na ovaj način.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#41 Re: Podjela medija u BiH

Post by harač »

malo ste svi skrenuli s teme :-)

inače, iako je klix na razini žute štampe, pa možda ovo ne treba shvatati previše ozbiljno, ipak mi je bilo zanimljivo to blago zaokretanje u desno. da li se radi o sda, ili nečemu drugom ne znam
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#42 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

Naravno da se skrenulo s teme kada se pojedinci javljaju i prosipaju ovdje svoje komplekse. A tema je nadasve zanimljiva i jako aktuelna, i na istu se svakako može puno diskutovati.
User avatar
Čovjek
Posts: 476
Joined: 06/09/2010 02:23

#43 Re: Podjela medija u BiH

Post by Čovjek »

Catala Cule wrote:Naravno da se skrenulo s teme kada se pojedinci javljaju i prosipaju ovdje svoje komplekse. A tema je nadasve zanimljiva i jako aktuelna, i na istu se svakako može puno diskutovati.
Što nisi otvorio ovu temu kad je voda išla na Lagumdžijin Mlin?

http://www.youtube.com/watch?v=A8ykPrdt ... re=related
Last edited by Čovjek on 10/08/2012 12:38, edited 1 time in total.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#44 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Catala Cule wrote:Naravno da se skrenulo s teme kada se pojedinci javljaju i prosipaju ovdje svoje komplekse. A tema je nadasve zanimljiva i jako aktuelna, i na istu se svakako može puno diskutovati.
http://www.youtube.com/watch?v=uqsWbTw8 ... r_embedded
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#45 Re: Podjela medija u BiH

Post by mad mike »

Im li u BiH trenutno nezavisnih medija?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2266
Joined: 14/02/2013 14:11

#46 Re: Podjela medija u BiH

Post by Hercegoviina »

mad mike wrote:Im li u BiH trenutno nezavisnih medija?

nema
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: Podjela medija u BiH

Post by Truba »

https://churchpop.com/2018/04/16/bbc-sa ... gbt-video/

bbc-says-communion-tastes-like-cardboard-smells-like-hate-in-pro-lgbt-video/

evo BBC nije nezavisan, a kamoli u bih neki medij
User avatar
fusion_ba
Posts: 4406
Joined: 02/12/2017 20:10

#48 Re: Podjela medija u BiH

Post by fusion_ba »

Nezavisni mediji ne postoje.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#49 Re: Podjela medija u BiH

Post by mad mike »

Postoji li makar neka radio stanica ili web portal koji je nezavisan? Čiji je portal prometej.ba ?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#50 Re: Podjela medija u BiH

Post by Truba »

dijabola.ba
:D
od nekih levičara
Post Reply