Podjela medija u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#1 Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

E ovako,

evidentno je da medijima u Bosni i Hercegovini upravljaju različiti politički subjekti. Mene zanimaju vaša mišljenja i činjenice o tome ko drži koji medij (nebitno je li to televizija, štampani medij ili internet portal). Krenimo da portalima:

Klix.ba se predstavlja kao SDA-ovski i antiSDP-ovski portal, što je i više nego providno. Jednom je prije par mjeseci na klixu osvanula vijest: Pronađena pepelnica SDP-a u Predsjedništvu BiH. Zaista skandalozno, kao da je pronađeno mrtvo tijelo u predsjedništvu. U tom članku se nalaze naravno obilne fotografije te pepelnice i svega 3-4 rečenice o tome - što dovoljno govori o (ne)sposobnosti novinara i urednika ovog portala. Dalje, prije par dana, kada je Željko Komšić napustio SDP, objavljen je članak o tome - ok. U tom članku stoji Komšićeva slika sa neke sjednice i dole ispod caption: "Ovu scenu više nećemo gledati". Opet se blati SDP i nameće subjektivno mišljenje novinara klixa, i pored toga što u pravilniku ovog portala stoji da će "portal klix.ba objektivno i ispravno objavljivati informacije" - tj. bez subjektivnog doživljaja redakcije. To je isto kada bi na sportskim vijestima Kemal Ahmetović rekao: "Ja mislim da je Barcelona igrala bolje od Reala, pa sam zato stavio keca na Barcelonu".

Ovo su samo neki od primjera. Neki dan sam vidio na portalu bljesak.info (koji je ultra-hrvatski portal, iako se predstavlja kao bosanskohercegovački), kako blati ministra obrazovanja HNK Zlatka Hadžiomerovića (SDA) zbog njegove nepismenosti i gluposti koje je izjavio. Dakle, opet se želi nametnuti subjektivno mišljenje portala (u ovom slučaju bljesak.info).

Hajmo dalje, ko upravlja portalima:
source.ba
** No links **.ba
dnevnik.ba
24sata.info
federalna.ba

itd...
Last edited by Catala Cule on 09/08/2012 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#2 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

Ma šta je ovo, ne mogu napisati nazive portala i medija :?

Al evo može ovako:

Image

Dakle, koje stranke i koji ljudi stoje iza ovih portala?
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#3 Re: Podjela medija u BiH

Post by Halcyon »

Klix i SDA, nigdje veze. Ako je antiSDP ne mora nužno značit da je SDA.
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#4 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

Halcyon wrote:Klix i SDA, nigdje veze. Ako je antiSDP ne mora nužno značit da je SDA.
Ako nije SDA, ne znam koji je onda. Da nije možda LDS? :lol:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#5 Re: Podjela medija u BiH

Post by agnostic_front »

Catala Cule wrote:
Halcyon wrote:Klix i SDA, nigdje veze. Ako je antiSDP ne mora nužno značit da je SDA.
Ako nije SDA, ne znam koji je onda. Da nije možda LDS? :lol:
:lol: :lol: :lol: :-? :?

A da nije mozda samo anti-sdp?
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#6 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

agnostic_front wrote: A da nije mozda samo anti-sdp?
Sumnjam, ima tu još neko.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#7 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

... znaci ako kritikujes Sdp, onda mora da si za Sda... Sta reci koju...
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#8 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

karakondzula wrote:... znaci ako kritikujes Sdp, onda mora da si za Sda... Sta reci koju...
Ja sam SDP-ovac.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#9 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Catala Cule wrote:
karakondzula wrote:... znaci ako kritikujes Sdp, onda mora da si za Sda... Sta reci koju...
Ja sam SDP-ovac.
Cega se pametan stidi... Nastavi niz....
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#10 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

karakondzula wrote: Cega se pametan stidi... Nastavi niz....
Nema potrebe da se vrijeđamo.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#11 Re: Podjela medija u BiH

Post by iPod »

Zaboravio si navesti činjenicu da je SDP maltretirao građane FBiH svojim dnevnikom na FTV više od pola godine. Samo znate kritikovti, a niko nece ukazati i na greške naših SDP-ovaca.
User avatar
fole13
Posts: 607
Joined: 05/09/2007 16:29
Location: Sarajevo

#12 Re: Podjela medija u BiH

Post by fole13 »

Eto Tihi dobar, pa taj nepismeni maticar je stvorio ovako jakog Dodika, koji je u ono vrijeme bio kao makovo zrno. Sto se tice medija vidi se iz aviona ko kome naginje, ali to je sasvim normalno, i toga ima svuda u svijetu.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#13 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Catala Cule wrote:
karakondzula wrote: Cega se pametan stidi... Nastavi niz....
Nema potrebe da se vrijeđamo.
Vrijedjas ti nasu inteligenciju, pa Sdp je imao sve medije na svojoj strani od Slobodne Bosne, Dana, do Ftv-a i Klixa, ajd i nekako je logicno da mediji podrzavaju opoziciju a kritikuju poziciju, medjutim sad kad je Sdp na poziciji ti ocekujes da mediji miluju Poziciju Sdp a kritikuju opoziciju. Vi crveni fakat imate veliki problem sa vremenom, nikako da shvatitie da postoje druge opcije osim Komunisticke partije pardon Sdp-a, i da postoje neki nezavisni mediji, kritika javnosti i sloboda misljenja i izrazavanja.
vrbas1979
Posts: 1383
Joined: 27/06/2012 13:34

#14 Re: Podjela medija u BiH

Post by vrbas1979 »

karakondzula wrote:
Catala Cule wrote:
karakondzula wrote: Cega se pametan stidi... Nastavi niz....
Nema potrebe da se vrijeđamo.
Vrijedjas ti nasu inteligenciju, pa Sdp je imao sve medije na svojoj strani od Slobodne Bosne, Dana, do Ftv-a i Klixa, ajd i nekako je logicno da mediji podrzavaju opoziciju a kritikuju poziciju, medjutim sad kad je Sdp na poziciji ti ocekujes da mediji miluju Poziciju Sdp a kritikuju opoziciju. Vi crveni fakat imate veliki problem sa vremenom, nikako da shvatitie da postoje druge opcije osim Komunisticke partije pardon Sdp-a, i da postoje neki nezavisni mediji, kritika javnosti i sloboda misljenja i izrazavanja.
Upravo tako :thumbup:

I ne samo s medijima, dosta se prašine diže i oko NVO sektora, koji im lagano, ali sigurno okreće leđa. Kritikuju ih opasno čak i nevladine organizacije koje su ih u potpunosti podržavale ranije i zbog kojih su jednim dijelom i došli na vlast. Posljednji takav slučaj je "Sejdić-Finci" kada su iz centrale u ponoć zvali na hitne sastanke odmah ujutro. No, kao što znamo nije im upalilo i izdano je zajedničko saopštenje gdje se ozbiljno kritikuje SDP-ovo (i partija drugih) rješenje.

Nije da likujem, ali ponašanje i djelovanje SDP-a od kada su na vlasti ih je dovelo tamo gdje jesu, a biti će još mnooogo, mnoogoo niže nakon izbora. I jednih i drugih.

Šta reći, sami pali - sami se ubili.
mušema
Posts: 91
Joined: 09/08/2012 16:37

#15 Re: Podjela medija u BiH

Post by mušema »

Sto se tice teme, najgori je daleko SBB (Radoncic) i njegov "Dnevni avaz" koji nas unistava lazima i izmisljotinama.. I tacno ne mogu da vjerujem da ljudi dozvoljavaju da im jedan Sandzaklija upravlja drzavom.Nemam nista protiv naroda iz Sandzaka, ali mislim da smo i mi sami sposobni da vodimo nasu drzavu .Zato ljudi, glasajte za svoje.
SDA do grobaaa!!! :-D
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#16 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

Pitao sam ko upravlja medijima navedenim u prvom postu. Nemojte molim vas ovdje prosipat svoje komplekse.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#17 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

Sdp zasluzuje da nestane sa politicke scene, ocigledno tamo nema kriticna masa slobodnomislecih ljudi koji ce zlaji tiraninu reci otvoreno- dosta je i tebe vise. Zlaja je otjerao sve one koji su cinili Sdp, avangardu i kremu drustva, a okruzio se mediokritetima i reketasima poput Masica i Hadzica. Iako sam desnicar po ubjedjenju smatram da svaki narod i svaka drzava mora imati i jaku ljevicu, a to svakako Sdp nije, nadam se da ce Sdu ovaj put uzet glasove crvenog kmera Pol Pota-Zlatka Waltera alias Ebat ce vam mater
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#18 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

Dobro te je bolan, šta si se opteretio.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#19 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

mušema wrote:Sto se tice teme, najgori je daleko SBB (Radoncic) i njegov "Dnevni avaz" koji nas unistava lazima i izmisljotinama.. I tacno ne mogu da vjerujem da ljudi dozvoljavaju da im jedan Sandzaklija upravlja drzavom.Nemam nista protiv naroda iz Sandzaka, ali mislim da smo i mi sami sposobni da vodimo nasu drzavu .Zato ljudi, glasajte za svoje.
SDA do grobaaa!!! :-D
Kakva patetika, znaci radoncic je kriv sto je tihic nesposoban, pa pogledaj samo sadika ahmetovica, nije ga postavio radoncic tamo nego tihic...
mušema
Posts: 91
Joined: 09/08/2012 16:37

#20 Re: Podjela medija u BiH

Post by mušema »

karakondzula wrote:
mušema wrote:Sto se tice teme, najgori je daleko SBB (Radoncic) i njegov "Dnevni avaz" koji nas unistava lazima i izmisljotinama.. I tacno ne mogu da vjerujem da ljudi dozvoljavaju da im jedan Sandzaklija upravlja drzavom.Nemam nista protiv naroda iz Sandzaka, ali mislim da smo i mi sami sposobni da vodimo nasu drzavu .Zato ljudi, glasajte za svoje.
SDA do grobaaa!!! :-D
Kakva patetika, znaci radoncic je kriv sto je tihic nesposoban, pa pogledaj samo sadika ahmetovica, nije ga postavio radoncic tamo nego tihic...
Tihić nesposoban?? i Sadik Ahmetovic?? Ljudi se bore za cjelovitost drzave i za sve njene narode, a to sto Radoncic iznosi lazi o njima i puni ljudima glavu glupostima je druga prica.. A radoncic je samo bio odgovor na temu koja glasi "Podjela medija u BiH" .. Pozdrav
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#21 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

mušema wrote: Tihić nesposoban?? i Sadik Ahmetovic?? Ljudi se bore za cjelovitost drzave i za sve njene narode.
Kako će se desničari borit za sve narode u državi? Oni se bore za muslimane, pardon, za svoje guzice.
mušema
Posts: 91
Joined: 09/08/2012 16:37

#22 Re: Podjela medija u BiH

Post by mušema »

Catala Cule wrote:
mušema wrote: Tihić nesposoban?? i Sadik Ahmetovic?? Ljudi se bore za cjelovitost drzave i za sve njene narode.
Kako će se desničari borit za sve narode u državi? Oni se bore za muslimane, pardon, za svoje guzice.
A za koga se bori Radoncic? Ovi se bar bore za svoj narod iz BiH :-D
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#23 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

mušema wrote: A za koga se bori Radoncic?
Ja nisam spomenuo Radončića u ovoj temi ni jednom. Al evo, reću ti, Radončić je jedan mafijaš, kabadahija, koji je došao sa sandžaka u našu lijepu BiH, lik ne zna bosanski jezik a htio bi da bude predsjednik države? Dosta toga se pričalo o SBB-u prije 2 godine u ova doba, odnosno pred parlamentarne izbore. Od toga je prošlo 2 godine, a u tom vremenu SBB nit je ko kad spomeno nit su šta uradili. Sad kad su opet izbori, opet su se aktivirali, i kakva je to stranka?
mušema wrote: Ovi se bar bore za svoj narod iz BiH :-D
Eto vidiš da se bore za svoj narod iz BiH (a ne za sve narode u BiH kao što si maloprije spomenuo), i svakako za turski narod se bore.
Last edited by Catala Cule on 09/08/2012 17:25, edited 1 time in total.
karakondzula
Posts: 161
Joined: 04/08/2012 17:26

#24 Re: Podjela medija u BiH

Post by karakondzula »

A za koga se bori Radoncic? Ovi se bar bore za svoj narod iz BiH :-D
Sta je sad? Ne valjaju bosnjaci sa sandzaka, a valjali su kad je trebalo branit bosnu i sarajevo, dok je tihi hladio jajca po njemackoj. P.S. Drazi mi je sposoban bosnjak-patriota sa pestera sjenice, nego smotani tihic iz bosanskog samca
User avatar
Catala Cule
Posts: 163
Joined: 11/12/2009 21:33

#25 Re: Podjela medija u BiH

Post by Catala Cule »

karakondzula wrote: Sta je sad? Ne valjaju bosnjaci sa sandzaka, a valjali su kad je trebalo branit bosnu i sarajevo, dok je tihi hladio jajca po njemackoj.
Ma ko ti je bolan branio Sarajevo i BiH? Sandžaklije? :lol: :lol: :lol:
Post Reply