Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#51 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by zunazu »

Također ne postoje propisi gdje se postavljaju vezice za jarbol na zastavama.

Čak bi za našu zastavu bilo pogodnije da su na desnoj strani, jer bi tada trougao svojom desnom pravom stranom stajao uvijek paralelno uz jarbol.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#52 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

zunazu wrote:Također ne postoje propisi gdje se postavljaju vezice za jarbol na zastavama.

Čak bi za našu zastavu bilo pogodnije da su na desnoj strani, jer bi tada trougao svojom desnom pravom stranom stajao uvijek paralelno uz jarbol.
Vidis gdje pravis gresku
Ta prava strana na nasoj zastavi treba biti desno jer je tako dizajnirana osmisljena prihvacena i ona ne moze nikad biti bliza jarbolu
Ne treba ti propis za vezice kad je to odredjeno samim dizajnom zastave i onoga ko je tu istu uastavu smislio posebno kad zastava nije simetricna kao sto je nasa
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#53 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by zunazu »

Nema tu greške.

Tebi je i ovo pogrešno? Meni nije.

Image
epik
Posts: 1491
Joined: 10/05/2011 14:15

#54 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by epik »

Al 50000 KM, sto je puno puno je.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#55 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

zunazu wrote:Nema tu greške.

Tebi je i ovo pogrešno? Meni nije.

Image
Naravno da je pogresno kad diletanti proizvode to tj onaj ko je odobrio

Ps ovdje su 2 puta pogrijesili prvo sto su okrenuli zastavu naopako po horizontali nego i kontra smjer okretanja
epik
Posts: 1491
Joined: 10/05/2011 14:15

#56 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by epik »

supercali wrote:
zunazu wrote:Nema tu greške.

Tebi je i ovo pogrešno? Meni nije.

Image
Naravno da je pogresno kad diletanti proizvode to tj onaj ko je odobrio

Ps ovdje su 2 puta pogrijesili prvo sto su okrenuli zastavu naopako po horizontali nego i kontra smjer okretanja
Kad se gleda s druge strane ispravno je. Trebali su ispravnu stranu okrenuti naprijed
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#57 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

Ja govorim konkretno na slici naravno da se ovo moze okrenuti
Polozaj zastave se gleda u odnosu na jarbol i vertikalno i horizontalno kad je postavljena
Kad je horizontalno jarbol je sa lijeve strane tj zastava ide na desno
Kad je vertikalno jarbol ide iza i zato kad gledas sa te strane treba da bude obrnuto
Dat cu primjer naslova radnje na staklu
Kad gledas iznutra slova su naopaka jel tako al tamo gdje treba da je uredu slova su napisana pravilno
I tako je i sa zastavom

Ps. Posto se hvata za svaku rijec i kad se okrene ostaje problem horizontalno okrenute zastave koja nije bh zastava jer je naopako
epik
Posts: 1491
Joined: 10/05/2011 14:15

#58 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by epik »

supercali wrote:
Ps. Posto se hvata za svaku rijec i kad se okrene ostaje problem horizontalno okrenute zastave koja nije bh zastava jer je naopako
Kod nase zastave postoji ispravno i dopusteno postavljanje. Konkretno, da je na jarbolu ovako postavljena zastava gledali bi dopusteno, ali nije na jarbolu i trebala je biti okrenuta ispravna strana. Ispravno se smatra ona strana koja svojim oblikom podsjeca na oblik BiH na karti, odnosno u lijevom uglu do koplja ili jarbola Bihac, drugi ugao Brcko, i donji Neum.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#59 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

epik wrote:
supercali wrote:
Ps. Posto se hvata za svaku rijec i kad se okrene ostaje problem horizontalno okrenute zastave koja nije bh zastava jer je naopako
Kod nase zastave postoji ispravno i dopusteno postavljanje. Konkretno, da je na jarbolu ovako postavljena zastava gledali bi dopusteno, ali nije na jarbolu i trebala je biti okrenuta ispravna strana. Ispravno se smatra ona strana koja svojim oblikom podsjeca na oblik BiH na karti, odnosno u lijevom uglu do koplja ili jarbola Bihac, drugi ugao Brcko, i donji Neum.
Nema tu isprano i dopusteno nego ispravno i neispravno
Ovo je neispravno bilo kako da se okrene jer je horizontalno okrenuta naopako
Kad cete izbiti iz glave da trokut na zastavi ne znaci oblik bosne a i ako znaci ne moze to znacenje ponistiti pravilno postavljanje zastave
To sto si ti napisao je pravilno na jarbolu horizontalno postavljena zastava i samo tako svako drugo postavljanje u tom polozaju je greska takodjer svaki drugi polozaj a zastava tako stoji je greska
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15606
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#60 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by problemnatravunu »

epik wrote:Al 50000 KM, sto je puno puno je.
A za bolesnu djecu ova drzava nema para, nego ljudi bukvalno prose po gradskim ulicama i trgovima, ne bi li skupili dovoljno da im djeca mogu da se izlječe!
off-----Kapa dole za Radio Otvorenu Mrežu
User avatar
apsidejzi
Posts: 8227
Joined: 25/05/2013 23:49

#61 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by apsidejzi »

horkesh wrote:
Dope_Man wrote:
supercali wrote: Da postavljaju zastavu oni koji imalo znaju o tome postavili bi zastavu 90° u smjeru kazaljke na satu jer nemamo zakon o postavljanju zastave u vertikali
Medjutim posto je postavljaju ovi sto nema pogresne strane kako god je vertikalno objese njima je uredu i tvrde da je ispravno
Pa zapravo skoro svaka koju sam vidio prati to pravilo rotacije 90 stepeni. Veoma rijetko neko postavi tako da trokut i zvijezde imaju isti oblik kao i kod horizontalne.
A zašto se trokut i zvijezde ne bi rotirale?
Zato sto kad pogledas mapu BiH vidis da ona izgleda kao trougao gdje je hipotenuza duz granice sa Hrvatskom tj na zpadnoj strani. Zvijezde su s te strane jer simboliziraju EU kojoj navodno tezimo.

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#62 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

To sta trokut simbolizuje nema nikakve veze kad je postavljanje zastave u pitanju
Trokut se mora rotirati ako se rotira zastava
epik
Posts: 1491
Joined: 10/05/2011 14:15

#63 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by epik »

supercali wrote:
epik wrote:
supercali wrote:
Ps. Posto se hvata za svaku rijec i kad se okrene ostaje problem horizontalno okrenute zastave koja nije bh zastava jer je naopako
Kod nase zastave postoji ispravno i dopusteno postavljanje. Konkretno, da je na jarbolu ovako postavljena zastava gledali bi dopusteno, ali nije na jarbolu i trebala je biti okrenuta ispravna strana. Ispravno se smatra ona strana koja svojim oblikom podsjeca na oblik BiH na karti, odnosno u lijevom uglu do koplja ili jarbola Bihac, drugi ugao Brcko, i donji Neum.
Nema tu isprano i dopusteno nego ispravno i neispravno
Ovo je neispravno bilo kako da se okrene jer je horizontalno okrenuta naopako
Kad cete izbiti iz glave da trokut na zastavi ne znaci oblik bosne a i ako znaci ne moze to znacenje ponistiti pravilno postavljanje zastave
To sto si ti napisao je pravilno na jarbolu horizontalno postavljena zastava i samo tako svako drugo postavljanje u tom polozaju je greska takodjer svaki drugi polozaj a zastava tako stoji je greska
Sta si imam izbijati iz glave svakako zakonom nije ni definirano, zastava BiH se moze postaviti i vertikalno i horizontalno i tacno je da ima ispravno i dopusteno, Pravilan Vertikalni polozaj zastave se dobije obaranjem kraja zastave.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#64 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

Upravo posto nema zakona onda se primjenjuje globalno pravilo postavljanja zastava
Nema tu ispravno i dopusteno nego ispravno i boli me neka stvar kako ce je neko postaviti jer me ne zanima
Po zastavi se moze i gazati niko ti nece ni reci nemoj a kamoli da ti kaze nisi pravilno stavio zastavu
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#65 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by horkesh »

Znam da nikakvim zakonom nije propisano to za rotiranje, ali svaka vertikalna zastava koju sam vidio, a na kojoj je trokut bio zarotiran je izgledala vrlo ružno. Drugo je kad imaš grb poput bivšeg republičkog, ovaj mi baš nije zahvalan za vertikale.
epik
Posts: 1491
Joined: 10/05/2011 14:15

#66 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by epik »

problemnatravunu wrote:
epik wrote:Al 50000 KM, sto je puno puno je.
A za bolesnu djecu ova drzava nema para, nego ljudi bukvalno prose po gradskim ulicama i trgovima, ne bi li skupili dovoljno da im djeca mogu da se izlječe!
off-----Kapa dole za Radio Otvorenu Mrežu
Da to stoji svakako, a sta bi rekao za ulaganje u azil za pse od par milona KM....
Nisam mislio na to sto su izdvojili toliko novca, vec zasto.... Ugrubo lupam, betoniranje stope od oko 30 m3 kosta oko 4000, jarbol od 35m 10000, zastava 5000, dozvole 5000...opet je to 24000...
User avatar
Rockefeller
Posts: 7292
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#67 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by Rockefeller »

Nek je postave :bih:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#68 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by supercali »

horkesh wrote:Znam da nikakvim zakonom nije propisano to za rotiranje, ali svaka vertikalna zastava koju sam vidio, a na kojoj je trokut bio zarotiran je izgledala vrlo ružno. Drugo je kad imaš grb poput bivšeg republičkog, ovaj mi baš nije zahvalan za vertikale.
To sto tebi izgleda ruzno nema nikakve veze sa postavljanjem jer zastava je tako dizajnirana
Mozda se meni vise svidja ova naopaka verzija tj ljepsa mi al to nije razlog da je stavim naopako
Ima pravilo kako se zastava okrece ako nema izricito kako se postavlja vertikalno horizontalno i kako vec

Primjer filipinske zastave
Kad je okrenuta naopako po vertikali zemlja je u ratu
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#69 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by mayab »

epik wrote:
problemnatravunu wrote:
epik wrote:Al 50000 KM, sto je puno puno je.
A za bolesnu djecu ova drzava nema para, nego ljudi bukvalno prose po gradskim ulicama i trgovima, ne bi li skupili dovoljno da im djeca mogu da se izlječe!
off-----Kapa dole za Radio Otvorenu Mrežu
Da to stoji svakako, a sta bi rekao za ulaganje u azil za pse od par milona KM....
Nisam mislio na to sto su izdvojili toliko novca, vec zasto.... Ugrubo lupam, betoniranje stope od oko 30 m3 kosta oko 4000, jarbol od 35m 10000, zastava 5000, dozvole 5000...opet je to 24000...
Znači, i tu su "nas" popljačkali, e pa hvala him :run:
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#70 Re: Podizanje "najvece zastave" na Humu naopako ili ne

Post by zavezata-vreca »

Situacija vrlo prosta:

- cukoljupci usli u vlast i izborili se za azil
- nacionalisti usli u vlast tako da za krst ili zastavu mora da ima ispred svega drugog

- studenti penzioneri bolesnici nezaposleni itd su letargicni,ne bore se ni za sebe kamoli za druge i mogu samo usima mahati

Ono sto bi moglo spasiti situaciju je da sve ove socijalne grupe oforme stranku animiraju ljude da se pokrenu i onda kad udju u vlast guraju jedan po jedan zakon ... liste lijekova i ukidanje participacije,zakon o piu, ulaganje u proizvodne firme i pokretanje istih, skolstvo itd

Ono sto cukoljupci imaju kao prednost su nvo i strani kapital za pinku. Iako mi idu na zivce bar su dali primjer kako se u bih nesto pokrece
Post Reply