Podizanje kredita prije stupanja u brak

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#101 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by laserShow »

Joj hakize jesi tezak frajer. Pretpostavljam da se nikada nisi zenio? Ne radi ove teme, vec inace radi tog nekog gnijeva i bijesa koji imas u sebi.

Ja sam postavio normalno pitanje. Kako ravnopravno raspodjeliti? Kako ne doci u konflikt? Kako pruziti provjerenje a u istom se i zastiti? Valjda je neko prosao ovo :D
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#102 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Hakiz »

laserShow wrote: 05/09/2023 15:06 Joj hakize jesi tezak frajer. Pretpostavljam da se nikada nisi zenio? Ne radi ove teme, vec inace radi tog nekog gnijeva i bijesa koji imas u sebi.

Ja sam postavio normalno pitanje. Kako ravnopravno raspodjeliti? Kako ne doci u konflikt? Kako pruziti provjerenje a u istom se i zastiti? Valjda je neko prosao ovo :D
Bolan, ima tajni jezik i tajna škola, koje muškarci ne mogu vidjeti, u kojima sve žene od malih nogu uče kako muškarca udariti gdje najviše boli kada najviše boli. To jeste po novčaniku.

Žene su od djetinjstva već prošle obuku. Mi moramo naučiti kako da se zaštitimo.

Rat je.
moimoi
Posts: 4712
Joined: 01/07/2006 12:59

#103 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 05/09/2023 15:02
moimoi wrote: 05/09/2023 13:59 Je li brak u pitanju ili ste cimeri?
Ako ste cimeri, onda svako kupuje svoju hranu, placate komunalije popola, napravite plan ciscenja i odrzavanja stana.

Ako zivite u braku onda je normalno da se dopunjavate. Nema tu vaganja ko je sta uradio.
Je li? Da on plaća kuharice, sobarice, guvernante, ona da se ljubaka sa učiteljem tenisa, pa na razvodnoj parnici da plače kako je dala sve od sebe da održava kućanstvo, brine o djeci itd. Zvocala dok on nije kupio trosjed koji je htjela, pa onda njen advokat dokazuje kako je sama gradila kuću.

Nema šanse.
Jebiga sad i ti. Ne zivis valjda sa starletom :lol:. Barem ja ne znam i nemam oko sebe takve primjere :D
Ako ti sta znaci… ni jedna od mojih jaranica ni zena jarana nemaju duge nalakirane nokte :D
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#104 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 05/09/2023 16:33
Hakiz wrote: 05/09/2023 15:02

Je li? Da on plaća kuharice, sobarice, guvernante, ona da se ljubaka sa učiteljem tenisa, pa na razvodnoj parnici da plače kako je dala sve od sebe da održava kućanstvo, brine o djeci itd. Zvocala dok on nije kupio trosjed koji je htjela, pa onda njen advokat dokazuje kako je sama gradila kuću.

Nema šanse.
Jebiga sad i ti. Ne zivis valjda sa starletom :lol:. Barem ja ne znam i nemam oko sebe takve primjere :D
Ako ti sta znaci… ni jedna od mojih jaranica ni zena jarana nemaju duge nalakirane nokte :D
Nije starleta.

Manekenka :wink:
moimoi
Posts: 4712
Joined: 01/07/2006 12:59

#105 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 05/09/2023 16:36
moimoi wrote: 05/09/2023 16:33
Jebiga sad i ti. Ne zivis valjda sa starletom :lol:. Barem ja ne znam i nemam oko sebe takve primjere :D
Ako ti sta znaci… ni jedna od mojih jaranica ni zena jarana nemaju duge nalakirane nokte :D
Nije starleta.

Manekenka :wink:
A taj si :lol:
Imam ja druga koji citav zivot “voda” manekenke ali mu jos nijedna u kucu nije usla :lol:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#106 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 05/09/2023 16:43
Hakiz wrote: 05/09/2023 16:36

Nije starleta.

Manekenka :wink:
A taj si :lol:
Imam ja druga koji citav zivot “voda” manekenke ali mu jos nijedna u kucu nije usla :lol:
Sve je OK dok ne krenu da se prebace u voditeljice. Tada ih treba mijenjati za mlađi model.
moimoi
Posts: 4712
Joined: 01/07/2006 12:59

#107 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by moimoi »

Hakiz wrote: 05/09/2023 16:46
moimoi wrote: 05/09/2023 16:43
A taj si :lol:
Imam ja druga koji citav zivot “voda” manekenke ali mu jos nijedna u kucu nije usla :lol:
Sve je OK dok ne krenu da se prebace u voditeljice. Tada ih treba mijenjati za mlađi model.
Ne znam sta da ti kazem. Mi svaku zovemo isto :D po prvoj “manekenki” :lol:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#108 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 05/09/2023 16:50
Hakiz wrote: 05/09/2023 16:46

Sve je OK dok ne krenu da se prebace u voditeljice. Tada ih treba mijenjati za mlađi model.
Ne znam sta da ti kazem. Mi svaku zovemo isto :D po prvoj “manekenki” :lol:
Nemoj ništa reći. Težak život, ali nekoga je morao zapasti.
Robot231
Posts: 63
Joined: 19/10/2021 06:42

#109 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Robot231 »

-Chesterfield- wrote: 02/09/2023 22:47
Robot231 wrote: 02/09/2023 18:16 Pozdrav,
Ako dignem kredit mjesec dana prije stupanja u brak, da li se otplacivanje tog kredita smatra zajednickom obavezom nakon sto stupim u brak, tj. da li u slucaju razvoda braka moja supruga ima pravo da zahtijeva da joj isplatim pola novca od iznosa otplacenog kredita? Ili ona ostvaruje to pravo samo ako dignem kredit u momentu dok smo vec u braku? Zenim se za mjesec dana pa se pitam da li je po mene bolje dignuti stambeni kredit prije stupanja u brak ili mi dodje na isto kao kada bih digao stambeni kredit nakon stupanja u brak?
Digneš kredit i daš majci novac da kupi stan na njeno ime.
Kada se sve završi neka ona tebi prepiše dva stana i 1/3 kuće. Ili neka napravi oporuku da sve pripada tebi poslije njene smrti.

A što se tiče žene, njoj daješ vjenčani poklon.
Cak iako dam novac mami, obzirom na to da ce se stan otplacivati u toki braka, u slucaju razvoda zena ima pravo da trazi polovinu od onoga sto je ona ulagala u otplatu kredita. Cak iako je se samo meni odbijala rata od kredita, ona i dalje ima pravo na polovicu od otplacenih rata u toku braka jer sud smatra da je ta rata kredita umanjila kucni budzet a zena valjda ako nista svojim radom kao domacica doprinosi kucnom budzetu. Ovaj info sam dobio od advokata.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#110 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Dope_Man »

Okani se ti zenidbe, nabavi stado ovaca i uzivaj na cistom planinskom zraku.
User avatar
Edin H.
Posts: 47043
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#111 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Edin H. »

laserShow wrote: 05/09/2023 15:06 Joj hakize jesi tezak frajer. Pretpostavljam da se nikada nisi zenio? Ne radi ove teme, vec inace radi tog nekog gnijeva i bijesa koji imas u sebi.

Ja sam postavio normalno pitanje. Kako ravnopravno raspodjeliti? Kako ne doci u konflikt? Kako pruziti provjerenje a u istom se i zastiti? Valjda je neko prosao ovo :D
Prenuptial agreement
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#112 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by banjaluka078 »

Dope_Man wrote: 07/09/2023 13:37 Okani se ti zenidbe, nabavi stado ovaca i uzivaj na cistom planinskom zraku.
Vala baš.
Ne bih se ženila/udavala za osobu kojoj ne vjerujem toliko da se idem konsultovati s advokatom i razmišljam šta u slučaju razvoda.
User avatar
mk ultra
Posts: 19540
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#113 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by mk ultra »

Robot231 wrote: 06/09/2023 16:09
-Chesterfield- wrote: 02/09/2023 22:47

Digneš kredit i daš majci novac da kupi stan na njeno ime.
Kada se sve završi neka ona tebi prepiše dva stana i 1/3 kuće. Ili neka napravi oporuku da sve pripada tebi poslije njene smrti.

A što se tiče žene, njoj daješ vjenčani poklon.
Cak iako dam novac mami, obzirom na to da ce se stan otplacivati u toki braka, u slucaju razvoda zena ima pravo da trazi polovinu od onoga sto je ona ulagala u otplatu kredita. Cak iako je se samo meni odbijala rata od kredita, ona i dalje ima pravo na polovicu od otplacenih rata u toku braka jer sud smatra da je ta rata kredita umanjila kucni budzet a zena valjda ako nista svojim radom kao domacica doprinosi kucnom budzetu. Ovaj info sam dobio od advokata.
Jaro jel je zenis il je tuzis

Ja mozda imam krivu percepciju jer smo se mi vjencali u relativnoj besparici... sta ja znam, poslove smo imali ali da su neke pare jok...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13306
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#114 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Evolution_IV »

Zar je tesko napravit predbracni ugovor, zavrsi, ostambiljaj kod notara ili koga vec i opusti se, ja cu tako uradit jer ne vjerujem nikom, sem uzoj familiji :lol:

bmk hocel ili nece prihvatit takav stav
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#115 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Ateista »

Jedna forumasica, ne mogu se sjetiti tacno nicka, je davno napisala u stilu da ljubav i bilo kakvi ugovori jednostavno ne idu zajedno, i tu se apsolutno slazem.
Dogovori se podrazumijevaju, ali ako sam sa nekim dovoljno blizak da zivim sa tom osobom to znaci da joj vjerujem vise nego nekom ko mi je najblizi rod, tako da tu nema potrebe za bilo kakvim ugovorima bilo koje vrste, pa samim tim ni za vjencanjem i potpisivanjem bilo cega.
Ako nisam siguran i ne vjerujem dovoljno toj osobi, onda nisam nasao pravu osobu.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#116 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Truba »

kakva je to šuplja
pa ljudi se promijene za 10 15 20 godina
postanu drugačiji
ako već spominješ ljubav zaljube se u drugu osobu

kakva je to šuplja iz tipkovnice baš žene koje baš slučajno uvijek imaju manje u većini brakova
:D
na kraju krajeva kad bude stani pani muško uvijek može na baušteli u njemačkoj više zaraditi :lol:
Post Reply