Počitelj američki???

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
dexcox
Posts: 385
Joined: 06/12/2004 11:06

#26

Post by dexcox »

boogy wrote:Ništa neobično, ljudi jednostavno misle decenijama unaprijed. Imaju novac i napravit će turisticko odmaraliste od Počitelja, tu je Mostar, blizu je more.
Naši ljudi jednostavno nemaju svijest o ovakvim stvarima, u ovom slučaju kulturnoj baštini, kao što neko reče baca se smeće itd.
Kada ovaj projekat bude realizovan, ti što bacaju smeće nikada više neće kročiti u kulu, a ovi "kulturni" će plaćati kartu za posjetu iste.
cuj nemamo svijest , ja sam vec investiro dole :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#27

Post by Jimmy_The_Saint »

manijak1 wrote:Jimmy griješiš :oops: ali nećeš pogriješiti ako dodaš da kod nas još uvijek ne rade ljudi u svojoj profesiji i da oni koji znaju , mogu i hoće jednostavno potonu u moru korupcije i mita i interesnih sfera :oops: organiziranih grupa koji idu onim motom : Kolko je težak u smislu kolko mu treba dati da se poklopi :oops: :D mene još jedino drži piramida :D :D :D :D
Uzmi koju hoćeš općinu/opštinu, razbroj registar privrednih "subjekata" po vrsti, i dokaži brojevima da griješim :D

Nisam ja rekao da smo nacija debila, debilna nacija, ili da smo lišeni pojedinaca obdarenih ovim ili onim talentima. Al' sistem vrijednosti je takav: svodiv na "granap" ili "kafanu" kao domet i pojam Gazde.
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#28

Post by repeater »

zasto samo pocitelj? dajte im citavu zemlju, barem ce se bolje od nas brinuti o njoj.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#29

Post by mIRCerka »

repeater wrote:zasto samo pocitelj? dajte im citavu zemlju, barem ce se bolje od nas brinuti o njoj.
kako si jebeno u pravu... :(
Kefallo
Posts: 34
Joined: 25/11/2003 00:00
Location: uh daleko brate(od Bosne naravno)

#30

Post by Kefallo »

mIRCerka wrote:
repeater wrote:zasto samo pocitelj? dajte im citavu zemlju, barem ce se bolje od nas brinuti o njoj.
kako si jebeno u pravu... :(
:sad: :sad: Tragicno :( :(
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#31

Post by pitt »

Hajd eba....sta galamite odmah :D:D Mozete doci vazda ko oji gosti :D

Ccccc koji idiotizam i nemar nasih politicara......onakvo pogatsvo u zemlji (prirodno, istorijsko, kulturno) ili propada ili se daje drugima za dzabaluk :D:D Neka se zato nove bogomolje dizu i zjape prazne :DD: Mozda dodju nekad turisti i to da vide :oops:
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#32

Post by FortunaBela »

dexcox wrote:
boogy wrote:Ništa neobično, ljudi jednostavno misle decenijama unaprijed. Imaju novac i napravit će turisticko odmaraliste od Počitelja, tu je Mostar, blizu je more.
Naši ljudi jednostavno nemaju svijest o ovakvim stvarima, u ovom slučaju kulturnoj baštini, kao što neko reče baca se smeće itd.
Kada ovaj projekat bude realizovan, ti što bacaju smeće nikada više neće kročiti u kulu, a ovi "kulturni" će plaćati kartu za posjetu iste.
cuj nemamo svijest , ja sam vec investiro dole :D
Može li jedna hefta na ljeto.... :roll:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#33

Post by Abu FEED el-Castro »

Da me pogresno ne shvatite, ali ljudi ja bih im sve dao pod koncesiju na neki period, to nam samo moze biti u interesu, hem ce dat pare na koncesiju, hem ce dat pare da to očuvaju, hem ce dovuc hrpu turista da i oni pare potrose i da otkriju i druge ljepote i čari - a na kraju opet ostaje nama i naše. Kud ces bolje! A u drugu ruku, to bi sve ionako propalo, kako vec i propada. Nego sve kule, gradine, stare gradjevine, i sve sto mozemo utusit to i treba uraditi - i to sve zapravo iz najpatriotskijih razloga.
Zapravo ja bih otisao i korak dalje - da moze ikako cijelu drzavu dat na koncesiju, pa kad ljudi od nje naprave pitu, jer mi to necemo, ako ne nikad, a onda Bogami ne zadugo, onda nek nam je vrate.... :x
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#34

Post by pitt »

FEED el-Castro wrote:Da me pogresno ne shvatite, ali ljudi ja bih im sve dao pod koncesiju na neki period, to nam samo moze biti u interesu, hem ce dat pare na koncesiju, hem ce dat pare da to očuvaju, hem ce dovuc hrpu turista da i oni pare potrose i da otkriju i druge ljepote i čari - a na kraju opet ostaje nama i naše. Kud ces bolje! A u drugu ruku, to bi sve ionako propalo, kako vec i propada. Nego sve kule, gradine, stare gradjevine, i sve sto mozemo utusit to i treba uraditi - i to sve zapravo iz najpatriotskijih razloga.
Zapravo ja bih otisao i korak dalje - da moze ikako cijelu drzavu dat na koncesiju, pa kad ljudi od nje naprave pitu, jer mi to necemo, ako ne nikad, a onda Bogami ne zadugo, onda nek nam je vrate.... :x
ehhhha ti mislis da bi narod imao neke fajde od tih silnih para sto bi ameri dali? :D:D D eeee gdje i kome bi to otislo u dzep to ptice znaju :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#35

Post by Jimmy_The_Saint »

Bolan Castro, kakav si ti komunist?

Trebalo bi da znaš, uzet će je možda, al' tu onda nema vraćke :D
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#36

Post by Sogan »

Image
Prilikom nedavne posjete Sjedinjenim Američkim Državama, predsjednik Vlade Rrepublike Hrvatske Ivo Sanader poklonio je rektoru Univerziteta Yale vrijedno umjetničko djelo koje pripada bosanskohercegovačkoj kulturnoj baštini.
Vidim ovaj naslov na sax-u, a iznad njega fotka Starog grada carsije mi moje krajiske u mene... i zatekoh se pet sekundi od kardioloske intervencije!!!

Al' nakon pada krvnog tlaka, nesto kontam, i nije losa ta ideja jer kad bi Yale to sve zehricu restaurirao te otvorio podruznicu, recimo, katedre za antropoloska istrazivanja uz pride restoran sa autenticnim krajiskim jelima tipa kvrgushe, sumnjam da bi igdje imali pristup tako bogatom i raznovrsnom empirijskom materijalu... :bih:
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#37

Post by DONY »

Jimmy_The_Saint wrote:Joj, ljudi....

"Raspukli nar bir iladž" i ostala patetika?


Pa u pičku mile matere. Svako bi da se jebe a da ne uđe. Naravno da niko ništa ne smije zidati na vrhu Počitelja. Al' ako neko hoće od toga napraviti theme park za dokone bogatune, pa što koji kurac da ne?

Jel' treba da Čapljina i Čapljinci dovijeka žive od "samoneodržive poljoprivrede" i sitnog šverca?

Počitelj, kakav sada jeste, IONAKO je "theme park", veliki kameni kaHVić i ljetna bašČa.

Al' nema veze, ni zrna žita okupatoru i bit će sve u dure. Osvojit ćemo svjetsko tržište duducima i priglavkama iz kućne radinosti.

poDapisujem. :thumbup:
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#38

Post by Vozdra_123 »

mIRCerka wrote:
karanana wrote:Nemojte mene odmah zakamenovati, ali smijem li samo upitati, sto da ne?
s jedne strane bih i ja pustila koncesiju jer bi ameri ulozili i ocuvali, ali s druge strane pogledaj na sta se kod nas pare trose, i to budzetske pare...
da ti oci usahnu od plakanja...
upravo tako kad sami ne znamo da cuvamo bolje je dati nekom ko ce to cijeniti
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#39

Post by repeater »

ha, mozda i prvi starbucks u bosni otvore tamo ..
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#40

Post by bpsang »

ja bi volio samo jedno da tresnu sakom o sto i kazu DOSTA vise i SDA I SDS I HDZ,i ostalih pisonja i pisulja

pa nek im je volja sta ce drugo raditi...

zna li iko gdje je Pearl????????????????????
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#41

Post by pitt »

100_KA wrote:ja bi volio samo jedno da tresnu sakom o sto i kazu DOSTA vise i SDA I SDS I HDZ,i ostalih pisonja i pisulja

pa nek im je volja sta ce drugo raditi...

zna li iko gdje je Pearl????????????????????
Pa lupi brate sta cekas :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#42

Post by Pearl »

100_KA wrote:ja bi volio samo jedno da tresnu sakom o sto i kazu DOSTA vise i SDA I SDS I HDZ,i ostalih pisonja i pisulja

pa nek im je volja sta ce drugo raditi...

zna li iko gdje je Pearl????????????????????
evo Pearlice.. :D imala da radim na poslu.. nisam se javljala na forum:d dvd me ceka? :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#43

Post by Helem »

Vrlo je jednostavno sve:

Nismo branili Bosnu i stranci ce nam uzeti sve.
I nad zemljom i pod zemljom, sve sto se krece, zivo, i sve nezivo, sve sto je mrtvo.

Nama ostaje nas rahatluk.
User avatar
black
Posts: 17117
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#44

Post by black »

Locked