Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

sanjin the magician
Posts: 17
Joined: 13/10/2011 12:20

#1 Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by sanjin the magician »

ŠTA JE YU-GI-OH!
Yu-gi-oh! je po Guinesovoj Knjizi Rekorda najprodavanija card game ili igra s kartama sa prodanih 25,175,567,833 i taj broj još uvijek raste. Općenito, Yugioh je odlična igra za djecu. Dosta je lagana za razumjeti i za početi, ali su strategije dosta razvijene i duboke. Pomaže im sa samopouzdanjem, kreativnošću, potiče na razmišljanje (jer ga ima podosta u igri), uči ih o takmičenju i fair playu, osnovnim računanjima i trenira im memoriju. To je sjajna prilika za nova upoznavanja i prijateljstva, uvijek je ugodna i zabavna atmosfera na svim našim aktivnostima.
Možete svoju djecu ostaviti samu uz nadzor edukovanih instruktora i animatora u prostoru za turnire I druženja na nekoliko sati, a certificirano osoblje i organizatori turnira će ih nadgledati dok ste vi u šopingu, kinu, na kafi i slično.

YU-GI-OH! U BOSNI I HERCEGOVINI
U Februaru 2008 godine oko 70 djece se po prvi put u Bosni i Hercegovini okupilo na YU-GI-OH! druženju koje je uz podršku Muzeja grada Zenice organizovao Tropik film & video u cilju sklanjanja djece i mladih sa ulice kroz njima interaktivne i bliske sadržaje. Amaterska druženja i takmičenja su ubrzo prerasla u ligu i turnire koji su i zvanično uvršteni na YU-GI-OH! svjetske liste.

Tri godine kasnije, Tropik film i video u saradnji sa Menartom iz Slovenije i krovnim licencorom za brand Yu-Gi-oH!, kompanijom Konami pokreće novu seriju BH turnira. U Sarajevu, eventi ce se odrzavati u BBI centru, svake nedjelje, pocevsi od 30.10.2011.

Dalje detalje cemo jos javljati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73135
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#2 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Velkoski »

kol'ko ti je godina ?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by respo »

moj pikachu ce sjebati tvog pikachu-a

pikachu kreniiiiiiiiiiii

bolje da igrate remija pokera bar se mozes nadati da ces nekad postati milioner na kojekavim turnirima :D
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#4 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by DanteX »

Zaboravio si navesti druge bitne stvari :)

Prvi YU-Gi-Oh! turnir tj. svjetsko prvenstvo je održan prije jedno 5 do 7 godina i pobijedio je neki Francuz. Glavna nagrada je bila zlatna piramida (baš onakvu kakvu Yugi ima) i novčana nagrada od milion dolara.
Isto tako, karte više igraju odrasle osobe nego djeca (pogotovo na tim turnirima).

I ja lično to igram (Da, imate li nešto protiv? :x ). To mi je odlična zanimacija i razvija mozak. Možda ću nekad učestvovati na turniru, ali samo da nađem bolje karte :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

Zovite me kada budu Bakugani, tu sam prejak!
Image
8-)
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#6 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by stochar »

ne kontam, kako se uvijek nadju pametnjakovici koji ce sve posrat'! kao 'koliko ti je godina?' i 'bolje igraj remi'. pa majkumu, moze li se ikako prihvatiti nesto drugacije?!?!?! eto, ne moras igrati, ni ja to ne igram niti imam pojma kako se igra, ali ako postoje ljudi koji u tome uzivaju i kojima je to hobi (kako rece ovaj forumas moze se i zaraditi), zasto ih u startu pljuvati i odnositi se prema njima s neke visine? to je meni toliko zatucano, da kad vidim takva razmisljanja u 21. vijeku, nije ni cudo sto su u srednjem vijeku ljude spaljivali zbog drugacijeg misljenja. cini mi se da bi i sad mnogi to radili da im se daju odrijesene ruke!

ekipi yu-gi-oh sretno, pa javite kako je pros'o turnir!
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#7 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Hunkar »

stochar wrote:ne kontam, kako se uvijek nadju pametnjakovici koji ce sve posrat'! kao 'koliko ti je godina?' i 'bolje igraj remi'. pa majkumu, moze li se ikako prihvatiti nesto drugacije?!?!?! eto, ne moras igrati, ni ja to ne igram niti imam pojma kako se igra, ali ako postoje ljudi koji u tome uzivaju i kojima je to hobi (kako rece ovaj forumas moze se i zaraditi), zasto ih u startu pljuvati i odnositi se prema njima s neke visine? to je meni toliko zatucano, da kad vidim takva razmisljanja u 21. vijeku, nije ni cudo sto su u srednjem vijeku ljude spaljivali zbog drugacijeg misljenja. cini mi se da bi i sad mnogi to radili da im se daju odrijesene ruke!

ekipi yu-gi-oh sretno, pa javite kako je pros'o turnir!
:thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73135
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#8 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Velkoski »

sram me bilo
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#9 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by respo »

stochar wrote:ne kontam, kako se uvijek nadju pametnjakovici koji ce sve posrat'! kao 'koliko ti je godina?' i 'bolje igraj remi'. pa majkumu, moze li se ikako prihvatiti nesto drugacije?!?!?! eto, ne moras igrati, ni ja to ne igram niti imam pojma kako se igra, ali ako postoje ljudi koji u tome uzivaju i kojima je to hobi (kako rece ovaj forumas moze se i zaraditi), zasto ih u startu pljuvati i odnositi se prema njima s neke visine? to je meni toliko zatucano, da kad vidim takva razmisljanja u 21. vijeku, nije ni cudo sto su u srednjem vijeku ljude spaljivali zbog drugacijeg misljenja. cini mi se da bi i sad mnogi to radili da im se daju odrijesene ruke!

ekipi yu-gi-oh sretno, pa javite kako je pros'o turnir!
ko kaze da ih pljujemo ili gledamo sa visine? (ovo se odnosi bar na mene)
i ko kaze da ako ga ne prihvatam jer me to ne zanima odbacujem?

tema je na forumu slobodna za komentar ja vidio potrebu da odgovorim i to je to
ili je mozda zabranjeno dati svoje misljenje o tome?
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#10 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by cucamonga »

stochar wrote:ne kontam, kako se uvijek nadju pametnjakovici koji ce sve posrat'! kao 'koliko ti je godina?' i 'bolje igraj remi'. pa majkumu, moze li se ikako prihvatiti nesto drugacije?!?!?! eto, ne moras igrati, ni ja to ne igram niti imam pojma kako se igra, ali ako postoje ljudi koji u tome uzivaju i kojima je to hobi (kako rece ovaj forumas moze se i zaraditi), zasto ih u startu pljuvati i odnositi se prema njima s neke visine? to je meni toliko zatucano, da kad vidim takva razmisljanja u 21. vijeku, nije ni cudo sto su u srednjem vijeku ljude spaljivali zbog drugacijeg misljenja. cini mi se da bi i sad mnogi to radili da im se daju odrijesene ruke!

ekipi yu-gi-oh sretno, pa javite kako je pros'o turnir!
:thumbup:

ne valjaju mali kad se igraju, ne valjaju kad pucaju

dzizs krajst...

najbolje da ih i ne pravimo pa da odmah mogu cim se rode imat 25-30 godina i doc na forum pametni i elokventni satkani od znanja i iskustva...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55867
Joined: 15/12/2008 16:53

#11 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by ultima_palabra »

Ja znam par likova od 30-35 godina koji su počeli igrati to iz zajebancije, pa se pravo nafurali :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73135
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#12 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Velkoski »

bolje poslati tu djecu da se bave sportom ( ili da igraju nesto tipa cod, cs :D ) nego da GUBE vrijeme i pamet u nekom svijetu fantazije iz kojeg neki nikad i ne izadju :-)

ali eto, nek je vama ovo normalno :thumbup:
Sonron
Posts: 131
Joined: 23/06/2010 15:03

#13 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Sonron »

I naravno sace poceti opek diskusija to djeca igraju, vi imate 15+ godina ili 20+ i dalje igrate tu djeciju igru?? Itd, ako vam se ne svidja otidjite sa teme , igram yu-gi-oh i igrat cu citav zivot samo u inat kretenima koji misle ako se bavis necim drugacijim, odmah si dijete, budala, vidi ga cim se bavi, sto ne trazi djevojku itd. Jer ako bi ikad dosli na turnir to su momci i djeca koja su uspjesna u skolama, studiraju, imaju poslove, bave se sportom i ipak igraju yu-gi-oh. I takvi sto igraju yu-gi-oh i ja sam igram, mogu reci da sam uspjesniji nego 90% moje generacije... Evo vam primjer, u srednjoj sam prolazio odlicnim svaki razred 5.0 zakucavao, i nadje se neki kretencic iz razreda aaaaa vidi igra djecije igre, a on jedva 2 dobije na ispitu. Takvih je primjera bilo od 1 srednje do 4. Pa kad dodje pismena ili test, pa me moli da mu pomognem... :evil:
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#14 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by cucamonga »

Sonron wrote:I naravno sace poceti opek diskusija to djeca igraju, vi imate 15+ godina ili 20+ i dalje igrate tu djeciju igru?? Itd, ako vam se ne svidja otidjite sa teme , igram yu-gi-oh i igrat cu citav zivot samo u inat kretenima koji misle ako se bavis necim drugacijim, odmah si dijete, budala, vidi ga cim se bavi, sto ne trazi djevojku itd. Jer ako bi ikad dosli na turnir to su momci i djeca koja su uspjesna u skolama, studiraju, imaju poslove, bave se sportom i ipak igraju yu-gi-oh. I takvi sto igraju yu-gi-oh i ja sam igram, mogu reci da sam uspjesniji nego 90% moje generacije... Evo vam primjer, u srednjoj sam prolazio odlicnim svaki razred 5.0 zakucavao, i nadje se neki kretencic iz razreda aaaaa vidi igra djecije igre, a on jedva 2 dobije na ispitu. Takvih je primjera bilo od 1 srednje do 4. Pa kad dodje pismena ili test, pa me moli da mu pomognem... :evil:
:thumbup:

samo opusteno i naredjujem da ostanes 5.0 djak :mrgreen: :oops:
Sonron
Posts: 131
Joined: 23/06/2010 15:03

#15 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Sonron »

cucamonga wrote:
Sonron wrote:I naravno sace poceti opek diskusija to djeca igraju, vi imate 15+ godina ili 20+ i dalje igrate tu djeciju igru?? Itd, ako vam se ne svidja otidjite sa teme , igram yu-gi-oh i igrat cu citav zivot samo u inat kretenima koji misle ako se bavis necim drugacijim, odmah si dijete, budala, vidi ga cim se bavi, sto ne trazi djevojku itd. Jer ako bi ikad dosli na turnir to su momci i djeca koja su uspjesna u skolama, studiraju, imaju poslove, bave se sportom i ipak igraju yu-gi-oh. I takvi sto igraju yu-gi-oh i ja sam igram, mogu reci da sam uspjesniji nego 90% moje generacije... Evo vam primjer, u srednjoj sam prolazio odlicnim svaki razred 5.0 zakucavao, i nadje se neki kretencic iz razreda aaaaa vidi igra djecije igre, a on jedva 2 dobije na ispitu. Takvih je primjera bilo od 1 srednje do 4. Pa kad dodje pismena ili test, pa me moli da mu pomognem... :evil:
:thumbup:

samo opusteno i naredjujem da ostanes 5.0 djak :mrgreen: :oops:
Zavrsio sam ja prije 2 godine srednju :D , studiram. Hvala
User avatar
Logovan
Posts: 94630
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#16 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Logovan »

stochar wrote:ne kontam, kako se uvijek nadju pametnjakovici koji ce sve posrat'! kao 'koliko ti je godina?' i 'bolje igraj remi'. pa majkumu, moze li se ikako prihvatiti nesto drugacije?!?!?! eto, ne moras igrati, ni ja to ne igram niti imam pojma kako se igra, ali ako postoje ljudi koji u tome uzivaju i kojima je to hobi (kako rece ovaj forumas moze se i zaraditi), zasto ih u startu pljuvati i odnositi se prema njima s neke visine? to je meni toliko zatucano, da kad vidim takva razmisljanja u 21. vijeku, nije ni cudo sto su u srednjem vijeku ljude spaljivali zbog drugacijeg misljenja. cini mi se da bi i sad mnogi to radili da im se daju odrijesene ruke!

ekipi yu-gi-oh sretno, pa javite kako je pros'o turnir!
:thumbup: :thumbup:

Ne kontam stvarno kako neko može pljuvati po nekome ako sakuplja ove sličice, to je meni skroz glupo i ograničeno razmišljanje. Svako ima svoj hobi i to treba poštovati. Za skupljanje sličica (sportske ili ove za igru yugioh), romana, i ostalog skroz su nebitne godine. Svako je pomalo djetinjast. :D

Ja sam nekad skupljao sličice yugioh i imao sam ih podosta. Mjenjao se sa rajom, igrao čize - blize. To su bila lijepa vremena. :mrgreen: Ovim što se takmiče sretno vam, i nek nam neko napiše kako je bilo na tom turniru.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#17 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by alibaba_i_30_godina »

respo wrote:moj pikachu ce sjebati tvog pikachu-a

pikachu kreniiiiiiiiiiii

bolje da igrate remija pokera bar se mozes nadati da ces nekad postati milioner na kojekavim turnirima :D
:lol: :lol:

:thumbup:

Ma ipak treba pustiti ljude da rade sta hoce, ako se ovako opustaju i misle da je to za njih, neka im bude. Ja licno nit' znam kako se ovo igra, nit' me interesuje, al' nisam znao da su nasa djeca zainteresovana za ovo, ili pak odrasli. :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8503
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#18 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

leet wrote:bolje poslati tu djecu da se bave sportom ( ili da igraju nesto tipa cod, cs :D ) nego da GUBE vrijeme i pamet u nekom svijetu fantazije iz kojeg neki nikad i ne izadju :-)

ali eto, nek je vama ovo normalno :thumbup:

sto nisi kazao mogli su ici na kurs engleskog il matematike..a ne da igraju igrice pune nasilja

vala bolje i fantazi igre karti igrat nego da sjede za kompom i pucaju se CS sa hrvatima i srbima na nekom nacionalistickom serveru
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#19 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by respo »

jel vi hocete bar procitati sta je napisano a ne zakljucivati odmah unaprijed
dzaba govoriti kad neko ne slusa izgleda i nece da shvati sta se kaze
o&o vi se i dalje igrajte
Tensai
Posts: 131
Joined: 07/02/2011 16:28

#20 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Tensai »

leet wrote:bolje poslati tu djecu da se bave sportom ( ili da igraju nesto tipa cod, cs :D ) nego da GUBE vrijeme i pamet u nekom svijetu fantazije iz kojeg neki nikad i ne izadju :-)

ali eto, nek je vama ovo normalno :thumbup:
ma da sve je nenormalno što ti ne voliš i ne shvataš.Idi navijaj,gledaj naštimane utakmice i tuci se po stadionima a pusti djecu nel gube pamet u svijetu mašte.
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#21 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by DanteX »

Sonron wrote:I naravno sace poceti opek diskusija to djeca igraju, vi imate 15+ godina ili 20+ i dalje igrate tu djeciju igru?? Itd, ako vam se ne svidja otidjite sa teme , igram yu-gi-oh i igrat cu citav zivot samo u inat kretenima koji misle ako se bavis necim drugacijim, odmah si dijete, budala, vidi ga cim se bavi, sto ne trazi djevojku itd. Jer ako bi ikad dosli na turnir to su momci i djeca koja su uspjesna u skolama, studiraju, imaju poslove, bave se sportom i ipak igraju yu-gi-oh. I takvi sto igraju yu-gi-oh i ja sam igram, mogu reci da sam uspjesniji nego 90% moje generacije... Evo vam primjer, u srednjoj sam prolazio odlicnim svaki razred 5.0 zakucavao, i nadje se neki kretencic iz razreda aaaaa vidi igra djecije igre, a on jedva 2 dobije na ispitu. Takvih je primjera bilo od 1 srednje do 4. Pa kad dodje pismena ili test, pa me moli da mu pomognem... :evil:
Pošto i ja to igram (Igrica/online i sa pravim kartama) zanima me, da li nabavljaš originalne karte ili one iz trafika od 2 KM? :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73135
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#22 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by Velkoski »

Tensai wrote:
leet wrote:bolje poslati tu djecu da se bave sportom ( ili da igraju nesto tipa cod, cs :D ) nego da GUBE vrijeme i pamet u nekom svijetu fantazije iz kojeg neki nikad i ne izadju :-)

ali eto, nek je vama ovo normalno :thumbup:
ma da sve je nenormalno što ti ne voliš i ne shvataš.Idi navijaj,gledaj naštimane utakmice i tuci se po stadionima a pusti djecu nel gube pamet u svijetu mašte.
haj barem znam hodat'




umalo da zaboravim, za ovog delegata gore..

eto samo si ti bio odlican ucenik :mrgreen:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#23 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by udrch »

@chuchumbamayumbe

Šta misliš da ja i ti pokrenemo Bakugan club Olimpik?
Ja imam puno bakugana, kupovo malcu, sad više nije u tom fazonu, pa moram sam..imam onih sa pijace, a imam i onih iz One to Play-a od 14 marki..

Premier Bakugan :sax: liga.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#24 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

udrch wrote:@chuchumbamayumbe

Šta misliš da ja i ti pokrenemo Bakugan club Olimpik?
Ja imam puno bakugana, kupovo malcu, sad više nije u tom fazonu, pa moram sam..imam onih sa pijace, a imam i onih iz One to Play-a od 14 marki..

Premier Bakugan :sax: liga.
Sjooo, šuti buraz...
Ovaj moj zgembo se polako navlači na ove gluposti sa kartama i figurama (na reklamama uvijek ide - "SAKUPI IH SVE"), a haj mu ne kupi kada ih svi u obdaništu imaju.
Kupim mu koju kartu, bude zanimljivo sahatak-dva, i onda ih vadim ispoda kauča i tepiha.
Ma, niđe veze.
Đe nestadoše klikeri, ćize-blize i praćke?!
:sad:
sanjin the magician
Posts: 17
Joined: 13/10/2011 12:20

#25 Re: Pocinju Yugioh turniri u Sarajevu

Post by sanjin the magician »

Za one koje interesuje dalje tema, ili koji misle da bi ih moglo interesovati, evo par linkova na koje cu dalje objavljivati podatke :
http://www.facebook.com/pages/Yu-Gi-Oh- ... 3536496848 - FB fanpage
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002174376739 - FB profil
http://metagamebosnia.50.forumer.com/ - Bosanski forum

Naravno, oni koji unaprijed sebe prepoznaju kao "hatere", nek ovo ignorisu.
Svjestan sam da je ovo nekima najveca glupost na svijetu. Ali ako ne mislite ista pitati dalje vezano za ovo, ili mislite pricati o svemu samo ne o Yugiju (unutar ili van BiH), zamolio bih vas da o tome pricate negdje drugo.

I hvala onima koji ovo cijene.
Post Reply