Početi učiti programiranje sa 37 godina

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Arata
Posts: 376
Joined: 14/11/2013 17:53

#26 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Arata »

damskot wrote:ledja me bole ruka mi ukocena . 36 osjecam se kao 65 .
I ja imam problema sa vratom i leđima a 27 mi godina. Najgore je kad uhvati ona retardirana bol pa ne može čovjek ni da se odmori kad dođe kući. Znao sam mjesec dana da ne spavam kako treba zbog toga. Počeo sam da sebe tjeram da šetam po kancelariji čim osjetim zamor, iskreno nije me više briga hoće li mi ko prigovarati jer zdravlje je zdravlje. Neću radit dnevno 8 sati a kući se liječit 12... Al kao hobi programiranje je super jer radiš koliko možeš i kad ti odgovara.
nowatchtv
Posts: 26
Joined: 04/04/2014 15:00

#27 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by nowatchtv »

damskot wrote: A ja bez fojnice bi vec u kolicima bio :( ledja me bole ruka mi ukocena . 36 osjecam se kao 65 .

Ovo je ono što čovjek nikako ne smije zanemariti kada pravi odluku u izboru.
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#28 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Filter »

jarane, ko da se bavite extremnim sportovima :-)
nowatchtv
Posts: 26
Joined: 04/04/2014 15:00

#29

Post by nowatchtv »

Pa za ispravno funkcionisanje tijela neophodno je kretanje tog tijela. Znam osobu koja kaže da bi radije kopala kanal, nego da je zaposlen u poslu koji se obavlja isključivo sjedeći. Taj tip je nekad radio u dizajniranju na računaru.
Više ne radi to :), iako mu je išlo od ruke.
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#30 Re:

Post by Filter »

nowatchtv wrote:Pa za ispravno funkcionisanje tijela neophodno je kretanje tog tijela.
pa o tome i pricam.
sjedis na poslu 8 sati, sjedis kod kuce, u autu, u kafani... ne bavis se nekom fizikom, valjda je za ocekivanje da ces postati ko pihtija za par godina.
User avatar
Arata
Posts: 376
Joined: 14/11/2013 17:53

#31 Re: Re:

Post by Arata »

Filter wrote:
nowatchtv wrote:Pa za ispravno funkcionisanje tijela neophodno je kretanje tog tijela.
pa o tome i pricam.
sjedis na poslu 8 sati, sjedis kod kuce, u autu, u kafani... ne bavis se nekom fizikom, valjda je za ocekivanje da ces postati ko pihtija za par godina.
Treniram 5 dana u sedmici minimum po pola sata i šetam kad god je fino vrijeme. Al problem je zamor prilikom držanja glave u istom položaju svaki dan godinama.Ukoče se vratni mišići i vježbanjem tih mišića samo još gore bude. Jedino što mi pomaže su masaže i ležanje na ravnom.
krater
Posts: 6991
Joined: 27/09/2012 07:00

#32 Re: Re:

Post by krater »

Arata wrote:
Filter wrote:
nowatchtv wrote:Pa za ispravno funkcionisanje tijela neophodno je kretanje tog tijela.
pa o tome i pricam.
sjedis na poslu 8 sati, sjedis kod kuce, u autu, u kafani... ne bavis se nekom fizikom, valjda je za ocekivanje da ces postati ko pihtija za par godina.
Treniram 5 dana u sedmici minimum po pola sata i šetam kad god je fino vrijeme. Al problem je zamor prilikom držanja glave u istom položaju svaki dan godinama.Ukoče se vratni mišići i vježbanjem tih mišića samo još gore bude. Jedino što mi pomaže su masaže i ležanje na ravnom.
ima lijek i za vrat :D

https://www.google.ba/search?q=masa%C5% ... 00&bih=799
nowatchtv
Posts: 26
Joined: 04/04/2014 15:00

#33

Post by nowatchtv »

@krater, da nemaš tog smajlija, čovjek bi pomislio da si ozbiljan. Što li pomišljam da se ne baviš ovakvom vrstom posla :D.
Pitaj taksiste npr., pitaj razne prodavače koji stoje na poslu a mogu i sjediti, ali šef kaže da stoje. Bez kretanja dolazi do problema raznih vrsta...

Onako usput da pitam. Ko bi sada prodao kičmu za neki iznos? Sami odredite iznos. Pogotovo ako znamo da kičma nosi gornji dio tijela. Zato dobro dođe da se ojačaju mišići oko trbuha.
Držite pravu kičmu kad dižete teret. Puno ljudi nastrada na 'bezazlenom' teretu dok ga dižu nepravilno (na um mi dođe i to pa napisah).
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#34 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by seoBIH »

Dokle si stigao?
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#35 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Android Knego »

baš... :)
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#36 Re: Re:

Post by Forsaken »

Arata wrote:
Filter wrote:
nowatchtv wrote:Pa za ispravno funkcionisanje tijela neophodno je kretanje tog tijela.
pa o tome i pricam.
sjedis na poslu 8 sati, sjedis kod kuce, u autu, u kafani... ne bavis se nekom fizikom, valjda je za ocekivanje da ces postati ko pihtija za par godina.
Treniram 5 dana u sedmici minimum po pola sata i šetam kad god je fino vrijeme. Al problem je zamor prilikom držanja glave u istom položaju svaki dan godinama.Ukoče se vratni mišići i vježbanjem tih mišića samo još gore bude. Jedino što mi pomaže su masaže i ležanje na ravnom.
Software engineer/dev sam eo 9 godina u svojoj 34 godini trenutno sam u peak formi, bavim se crossfitom redovno tako da nije sve tako strasno :) . Nemojte plasit ljude :) Istina je, nekad treba nesto iskoridati al generalno je problem zivotni stil ljudi.

Nemam radno vrijeme, radim od kuce ili odem do officea( ima samo jedan uslov - > zadani task mora bit uradjen :D radio ga sa Marsa ili iz officea svejedno je), setam, idem na treninge 4 puta sedmicno i planinarim sve lezerno i laganini. Generalno treba dobro znat isplanirati taskove i vrijeme nakon posla.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#37 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by victom »

bratte, kani se ćorava posla...
ljudi koji se bave programiranjem, sa 37 mijenjuje profesiju zbog burn out-a ... a ti bi kreno učit sa 37... :?

sretno
Last edited by victom on 01/03/2021 05:57, edited 2 times in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#38 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by prog321 »

Imam poznanicu u 60-oj godini pocela uciti javu script.
Nijemica je. :-D
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#39 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Android Knego »

prog321 wrote:Imam poznanicu u 60-oj godini pocela uciti javu script.
Nijemica je. :-D
samo ucila ili i naucila? :)
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#40 Re: Re:

Post by Last December »

Forsaken wrote:
Arata wrote:
Filter wrote: Treniram 5 dana u sedmici minimum po pola sata i šetam kad god je fino vrijeme. Al problem je zamor prilikom držanja glave u istom položaju svaki dan godinama.Ukoče se vratni mišići i vježbanjem tih mišića samo još gore bude. Jedino što mi pomaže su masaže i ležanje na ravnom.
Software engineer/dev sam eo 9 godina u svojoj 34 godini trenutno sam u peak formi, bavim se crossfitom redovno tako da nije sve tako strasno :) . Nemojte plasit ljude :) Istina je, nekad treba nesto iskoridati al generalno je problem zivotni stil ljudi.

Nemam radno vrijeme, radim od kuce ili odem do officea( ima samo jedan uslov - > zadani task mora bit uradjen :D radio ga sa Marsa ili iz officea svejedno je), setam, idem na treninge 4 puta sedmicno i planinarim sve lezerno i laganini. Generalno treba dobro znat isplanirati taskove i vrijeme nakon posla.
Zbog ovoga mi se sviđa taj posao, može čovjek sebi optimizovati radno vrijeme i slobodne aktivnosti a ne gubiti vrijeme u prevozu i sličnim glupostima.
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#41 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Filter »

ubiste me sa quotanjem

kontam kad sam to smaslao da treniram 5 dana u hefti, masaze klinci palci... :lol: :mrgreen:
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#42 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Magarece_godine »

I? Sta bi? Jesi li naucio programiranje?
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Truba »

Mene je to zanimalo 1997 i 1998
Kad sam definitivno skontao da sam truba za matematiku...pali su i moji snovi o programiranju

Neki dan sam kontao ma svoj blog ubaciti skriptu za pejpal...hahahh lafo lagano samo kopi pejst
Htio sam spaliti komp

Jebote to
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#44 Re: Početi učiti programiranje sa 37 godina

Post by Edvin21 »

Vidio sam slučajeva i da sa 50 nauče programirati, ali i slučajeva da sa 20 ne mogu to skuhati. Svodi se na to imaš li dovoljno koncentracije, strpljenja i inteligencije. Nije lako naučiti programirati i većina ljudi nemaju mozak za to. Ne mora to biti neki posebno genijalan mozak, ali mora biti dobar u rješavanju problema i imati odličan fokus i za detalje i apstrakciju.
Post Reply