Pocetak rata u Sarajevu

Locked
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#926 Re: Pocetak rata u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:Mogli ste i vi dici ustanak i otvoriti jos jedan front.
I time samo nabaciti tadašnjem režimu na volej.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#927 Re: Pocetak rata u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

Pa cuo si. Rekli smo Ne Milosevicu iako smo znali da ce nas to debelo kostati
Pa nije JNA tek 1991 nakupila one silne magacine oruzja pobogu si. Sta je Sandzak uradio kad toliko voli Bosnjake i navija za Bosnu bez mijesanih brakova?

De ba nemojte suplje. Mi smo svoju drzavu dobili lezeci u rovu i grijuci se na namjestaj i parket. A imali smo ponudu na stolu da ostanemo sa Milosevicem.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#928 Re: Pocetak rata u Sarajevu

Post by Muhamed Đakmić »

_BataZiv_0809 wrote:Pa cuo si. Rekli smo Ne Milosevicu iako smo znali da ce nas to debelo kostati
Pa nije JNA tek 1991 nakupila one silne magacine oruzja pobogu si. Sta je Sandzak uradio kad toliko voli Bosnjake i navija za Bosnu bez mijesanih brakova?

De ba nemojte suplje. Mi smo svoju drzavu dobili lezeci u rovu i grijuci se na namjestaj i parket. A imali smo ponudu na stolu da ostanemo sa Milosevicem.
Bato, ti tvrdiš da si pravnik, pa bi trebao puno više znati o međunarodnom pravu. Nismo mi nju dobili isključivo u rovovima, mi smo nju dobili na osnovu međunarodnog priznanja i u granicima i okvirima u kojima je Bosna i Hercegovina ušla kao zasebna republika u sastav SFRJ. Da je Sandžak pokušao nešto slično, bez mogućnosti uvoza oružja, međunarodnog priznanja i ikakve međunarodne kontrole i simpatije, možda ne bi danas postojao.
Kadi78
Posts: 5
Joined: 03/03/2018 22:44

#929 Re: Pocetak rata u Sarajevu

Post by Kadi78 »

Ne budi naivan. Kakvu crnu ponudu
Opet kažem ništa to nije počelo 92e.Velikosrpska ideja se mnogo ranije planirala i gradila
Opšte poznato da su se u Bosni već 91 Srbi uveliko naoruzavali, ako je planirana ta mirnodopska opcija čemu to?
Mozda cu bit grub ali ja sve mislim da su Milošević i Tudjman planirali podelu Bosnu bez Bošnjaka i u bukvalnom smislu
Priča o nekom dizanju ustanka tada u Sandžak bez ikakve pomoći sa strane je u domenu fantastike
Kosovo ni dan danas ne bilo nezavisno da nije bilo Nato intervencije ako ćemo realno
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65595
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#930 Re: Pocetak rata u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

Muhamed Đakmić wrote: Bato, ti tvrdiš da si pravnik, pa bi trebao puno više znati o međunarodnom pravu. Nismo mi nju dobili isključivo u rovovima, mi smo nju dobili na osnovu međunarodnog priznanja i u granicima i okvirima u kojima je Bosna i Hercegovina ušla kao zasebna republika u sastav SFRJ. Da je Sandžak pokušao nešto slično, bez mogućnosti uvoza oružja, međunarodnog priznanja i ikakve međunarodne kontrole i simpatije, možda ne bi danas postojao.
Pa sta bi pobogu si brate prije tog medjunarodnog priznanja? Kako je do toga uopste doslo? Nije istorija pocela u maju 1992.

A slusaj lave trebalo je stisnuti muda i staviti opstanak na kocku. Mogli smo i mi nestati i mislis da bi neko zaplakao za nama da su Tudjman i Milosevic ostvarili svoj naum. Bi al u Limburgu.
Locked