Počelo je?!

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#926 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Krushna mrva wrote:
kamen spoticanja wrote::-) :lol:
pogledaj nick Robbie Mo na Poskoku to ti je isti lik :mrgreen:
Ma ne smijem se ja njemu nego mi je fascinantno na sta je sax spao
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#927 Re: Počelo je?!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

30 dana pritvora.
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#928 Re: Počelo je?!

Post by Krushna mrva »

kamen spoticanja wrote:
Krushna mrva wrote:Vidjecemo sta ce biti. Mislis da mene nije strah Fahre i njegovog "ultra Bosnjastva" i backgrounda tajnih sluzbi? Kazem ti, poceli su da eksponiraju SDA bandu i ako mislis da nemaju materijala varas se. Ako mislis da ce raja glasat za Zukica i koga ce opaliti onda se isto varas (bar se donekle varas, znam ja da ce SDA uvije imate svoje glasace).
Pa halal je jedno za sva vremena zavrsit tihica i njegove kleptomane ali fahro kaze hapsit cemo i ode na rucak s keljmendijem...a sve zato sto zbog budimira ne može završiti telekom...plus kad zelena kontraofanziva pocne nebo ce da gori a onda profitira mile dodik i draganche covic a glabamo ga mi kolektivno
znas sta nisam prorok Muhamed da znam sta ce biti, ali moras covjece osudit nekog ko pomiluje 160 ljudi haloo. Znam ja da bi se treslo da potkace Selimovice, Ganice, Orica, Bukvice, Budnje...ali sta je rjesenje? Da covjek nastavi sa pomilovanjima, sta?? Mislis da meni cijela situacija ne ide na neku stvar? Samo su neki turbo Bosnjaci to tek skoro shvatili da je ovo slijepa ulica. Ne znam rjesenje iskreno, ali mora se krenuti.
Krushna mrva
Posts: 1525
Joined: 28/03/2013 14:43

#929 Re: Počelo je?!

Post by Krushna mrva »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:30 dana pritvora.
Hajde vala neka je krenulo
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#930 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Ako je samo zehra istina ovo sto pisu za budimira ja bih ga objesio pred predsjednistvim ali odmah nakon zasluznijih
zoro3
Posts: 86
Joined: 19/12/2010 03:24

#931 Re: Počelo je?!

Post by zoro3 »

Otac ranjenog kikboksera Alije Tucaka, Enes u razgovoru za Dnevni avaz tvrdio je da su Adi Karić, Amar Trbović, Muamer Kulosman, Semir Rastoder i Benjamin Delalić u utorak zajedno došli ispred Zetre s namjerom da napadnu Aliju kad izađe s treninga.

- Tvrdim da je Karić svjesno pucao u koljeno i potkoljenicu mog sina da bi mu uništio karijeru jer, da je htio da ga ubije, mogao ga je ubiti. Nosio je malokalibarski pištolj koji ostavlja velika oštećenja. Hoću da se uz pomoć pravosuđa stavi tačka na ovo i da moj sin može nastaviti svoju sportsku karijeru bez straha da će neko pucati u njega - naglasio je Tucak.

Tucak kaže kako je svemu prethodio sukob između njegovog sina i Karića od prije tri godine.

ADI KARIĆ trebao je biti pomilovan za 5 600 KM, Živko Budimir je dokazao da je domoljub ali za keš........

Slučaj koji se upleo bio je slučaj Adija Karića, osuđenog za nanošenje teških povreda.

Posrednici (Jurčević i Kulosman) sve su dogovorili sa Barišićem te mu uplatili 5600 KM za pomilovanje. Tužioci su znali da je petak (26.04.2013.- dan hapšenja Budimira) dan kada će Budimir preuzeti novac što se i desilo.

Nakon što je novac završio u „torbici“ predsjednika Federacije u Sarajevu je organizovan pretres kabineta Živka Budimira, a iznos od 5600 KM je pronađen u njegovoj ličnoj „torbici“.

Prilikom pretresa stana Živka Budimira pronađene su i ceduljice sa imenima brojnih osuđenika koji su podnijeli zahtjev za pomilovanje kao i informacije o njihovim slučajevima.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#932 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

Mi nismo ni svjesni u kakav mrak smo zapali nakon ovog!

Lagumdzija i Radoncic sad ce moci da montiraju proces protiv svakog ko imalo slabije politicki stoji, kako im ne bi predstavljao i najmanju smetnju.

Ko se imalo razumije u krivično pravo, zna da ovi razlozi za određivanje pritvora nemaju veze sa zdravim mozgom. Postoje mjere poput oduzimanja putovnice i lične iskaznice, zabrane kretanja, a ovo krivično djelo je moglo biti počinjeno na štetu Federacije, i nikakvog razloga nema da se ovim bave državni organi. Naravno, sem jednog.

Kad ovi preuzmu vlast u Federaciji, slijede druge političke montaže i u tom entitetu.

Ono što nas građane treba najviše da zabrine je što nam, najvjerovatnije, neće dati mogućnost da izađemo na izbore, jer se jednostavno izbori neće priznati bez dogovora Sejdić-Finci. To će biti izgovor novoj vlasti u Federaciji, odnosno aktuelnoj vlasti na nivou BiH.

Nažalost nemamo nevladin sektor u službi građana, intelektualci šute ili nemaju uopće stav.

Prvi puta u životu molim boga da se ova država raspadne, jer ako neko ovo može nazvati "pravdom" pod nekakvim sloganom "Počelo je!", onda bolje i ne zaslužujemo.

Bjelorusija i Ukrajina, zemlje koje su po ovom što se sad nama zbiva, na međunarodnom planu prepoznatljive, barem imaju vodstvo koje koliko-toliko nešto radi u službi građana. Ovi kod nas sve rade da bi ostvarili isključivo sopstvene interese, a ne vidim da se neko posebno zbog toga sekira.

Uhapsili su Budimira, počelo je, imamo i mi našeg Sanadera...

Ja koja smo mi glupa stvorenja!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#933 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Edin 24,5 wrote:Mi nismo ni svjesni u kakav mrak smo zapali nakon ovog!

Lagumdzija i Radoncic sad ce moci da montiraju proces protiv svakog ko imalo slabije politicki stoji, kako im ne bi predstavljao i najmanju smetnju.

Ko se imalo razumije u krivično pravo, zna da ovi razlozi za određivanje pritvora nemaju veze sa zdravim mozgom. Postoje mjere poput oduzimanja putovnice i lične iskaznice, zabrane kretanja, a ovo krivično djelo je moglo biti počinjeno na štetu Federacije, i nikakvog razloga nema da se ovim bave državni organi. Naravno, sem jednog.

Kad ovi preuzmu vlast u Federaciji, slijede druge političke montaže i u tom entitetu.

Ono što nas građane treba najviše da zabrine je što nam, najvjerovatnije, neće dati mogućnost da izađemo na izbore, jer se jednostavno izbori neće priznati bez dogovora Sejdić-Finci. To će biti izgovor novoj vlasti u Federaciji, odnosno aktuelnoj vlasti na nivou BiH.

Nažalost nemamo nevladin sektor u službi građana, intelektualci šute ili nemaju uopće stav.

Prvi puta u životu molim boga da se ova država raspadne, jer ako neko ovo može nazvati "pravdom" pod nekakvim sloganom "Počelo je!", onda bolje i ne zaslužujemo.

Bjelorusija i Ukrajina, zemlje koje su po ovom što se sad nama zbiva, na međunarodnom planu prepoznatljive, barem imaju vodstvo koje koliko-toliko nešto radi u službi građana. Ovi kod nas sve rade da bi ostvarili isključivo sopstvene interese, a ne vidim da se neko posebno zbog toga sekira.

Uhapsili su Budimira, počelo je, imamo i mi našeg Sanadera...

Ja koja smo mi glupa stvorenja!
Ko imalo razumije krivično pravo zna da sud ne može oduzimati strane dokumente, a s obzirom da obojica kriminalaca imaju dvojno državljanstvo Republike Hrvatske, nesumnjivo bi se udaljili i pobjegli kao i njihovi drugovi ubice i silovatelji koje su svesrdno oslobađali, dok su majke i očevi ubijenih i silovanih od strane tih istih Budimirovih ubica susretali ubice svoje djece na ulicama...

Samo vi njih branite. Vidio bih vas da vam je neko od Budimirovih kriminalaca ubio ili silovao člana porodice.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#934 Re: Počelo je?!

Post by baxul »

ono jest bezveze što je vjerovatno politika bila motiv ubrzane procedure 'apšenja 'ajduka, al ovaj da ništa protuzakonito nije radio mogli bi mu podudlat i mogao je i dan danas bit heroj poltika koje ga brane. ovako sam pao sam se ubio nisu mu ni fahro ni zlatko krivi što se bavio zakonom kažnjivim stvarim (ako sud tako presudi).

:stolica:
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#935 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Edin 24,5 wrote:Mi nismo ni svjesni u kakav mrak smo zapali nakon ovog!

Lagumdzija i Radoncic sad ce moci da montiraju proces protiv svakog ko imalo slabije politicki stoji, kako im ne bi predstavljao i najmanju smetnju.

Ko se imalo razumije u krivično pravo, zna da ovi razlozi za određivanje pritvora nemaju veze sa zdravim mozgom. Postoje mjere poput oduzimanja putovnice i lične iskaznice, zabrane kretanja, a ovo krivično djelo je moglo biti počinjeno na štetu Federacije, i nikakvog razloga nema da se ovim bave državni organi. Naravno, sem jednog.

Kad ovi preuzmu vlast u Federaciji, slijede druge političke montaže i u tom entitetu.

Ono što nas građane treba najviše da zabrine je što nam, najvjerovatnije, neće dati mogućnost da izađemo na izbore, jer se jednostavno izbori neće priznati bez dogovora Sejdić-Finci. To će biti izgovor novoj vlasti u Federaciji, odnosno aktuelnoj vlasti na nivou BiH.



Nažalost nemamo nevladin sektor u službi građana, intelektualci šute ili nemaju uopće stav.

Prvi puta u životu molim boga da se ova država raspadne, jer ako neko ovo može nazvati "pravdom" pod nekakvim sloganom "Počelo je!", onda bolje i ne zaslužujemo.

Bjelorusija i Ukrajina, zemlje koje su po ovom što se sad nama zbiva, na međunarodnom planu prepoznatljive, barem imaju vodstvo koje koliko-toliko nešto radi u službi građana. Ovi kod nas sve rade da bi ostvarili isključivo sopstvene interese, a ne vidim da se neko posebno zbog toga sekira.

Uhapsili su Budimira, počelo je, imamo i mi našeg Sanadera...

Ja koja smo mi glupa stvorenja!
Ko imalo razumije krivično pravo zna da sud ne može oduzimati strane dokumente, a s obzirom da obojica kriminalaca imaju dvojno državljanstvo Republike Hrvatske, nesumnjivo bi se udaljili i pobjegli kao i njihovi drugovi ubice i silovatelji koje su svesrdno oslobađali, dok su majke i očevi ubijenih i silovanih od strane tih istih Budimirovih ubica susretali ubice svoje djece na ulicama...

Samo vi njih branite. Vidio bih vas da vam je neko od Budimirovih kriminalaca ubio ili silovao člana porodice.
Ti se očito ne razumiješ, već ljude posmatraš kao članove drugih političkih partija čim mi se obraćaš sa "vi". Za tvoju informaciju, spadam u red onih koji su 2010.godine naivno glasali za promjene.

Gdje to piše da sud ne može oduzeti predmet od osumnjičenog, makar to bio i strani dokument? Sem toga, Budimir je i BH državljanin.

Razlog pritvora Budimiru jer je državljanin HR nameće logično pitanje: Da li sad svaki BH Hrvat kad počini krivično djelo po automatizmu ide u pritvor, jer postoji opasnost od bjekstva? Zašto Čović nije bio u pritvoru cijeli tok trajanja sudskog postupka, već se intenzivno bavio politikom? Ima li on također HR državljnastvo??

Ja sam neko ko s ljudima vodi argumentiranu raspravu i neću se upuštati u polemiku "crveni protiv zelenih", jer me ne interesuju ni jedni ni drugi.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#936 Re: Počelo je?!

Post by HM 2011 »

NARUŠAVANJE UGLEDA DRŽAVE I OPASNOST OD BJEKSTVA
Živku Budimiru određen jednomjesečni pritvor
T. C. 28/04/2013 13:24:00
Foto: SIPA
SARAJEVO - Predsjedniku Federacije BiH Živku Budimiru i ostalim uhapšenima u akcijama "Patriot" i "Pravda" , Sud BiH je odredio jednomjesečni pritvor. Sud BiH je uvažio argumente Tužilaštva BiH da je došlo do narušavanja primjene pravde i narušavanja ugleda države i pravnog sistema.

Uvažena je i kvalifikacija Tužilaštva BiH da postoji opasnost od bjekstva Živka Budimira i Petra Barišića.

Podsjetimo, na sinoćnjem ročištu državni tužitelji Oleg Čavka i Dijana Kajmaković u obrazlaganju zahtjeva za određivanje mjere pritvora sudiji Branku Periću iznijeli su svoje razloge. Tužitelji su, među ostalim, ustvrdili da su novac za pomilovanja dogovarali Ivan Jurčić i Saud Kulosman. Nakon toga oni bi kontaktirali Petra Barišića, Budimirovog savjetnika za boračka pitanja, koji bi obavijetio Budimira da „pomiluje“ određenog zatvorenika.

Uloga Hidajeta Halilovića bila je da na Komisiji za pomilovanja ubrza procedure te da ne iznese sve činjenice i obezbijedi mišljenje komisije koje bi se poslije proslijedilo Budimiru.

Kao glavne dokaze Oleg Čavka navodi presretnute razgovore.

Tužilaštvo BiH se za proces pomilovanja zaniteresiralo krajem prošlog ljeta kada je presreten telefonski razgovor u kojem je neko suprugi Merseda Hadžića (alias Mirso Švicarac) javio da se ne brine i da je sve završeno sa „glavnim“ u Federaciji.

Nedugo nakon toga je i Srđan Antunović se raspitivao na koji način bi on mogao biti pomilovan, ali je problem u njegovom slučaju bio taj što je nastanjen RS-u te mu je neko savjetovao da kao mjesto boravka prijavi neku adresu u Federaciji. Navodno je savjetnik bio stanoviti Dragan Milošević koji mu je sve pojasnio na svom primjeru.

Kako je rekao Oleg Čavka, Milošević je Antunoviću pojasnio da je svoj slučaj riješio preko Petra Barišića.

Čavka je sudiju Perića upoznao i sa dokazima prikupljenim u vezi sa Hidajetom Halilovićem, pomoćnikom ministra pravde FBiH, te predsjednikom Komisije za pomilovanja.

Naime, presreteni su njegovi kontakti sa zatvorenicima u Zenici, a pomoć mu je u tome pružao i brat koji je zaposlen u KPZ Zenica. Prilikom ovih razgovora navodno su snimljeni načini na koji će se pomilovanja „završiti“.

Nakon što su se u ovim razgovorima pojavile i tri NN osobe od kojih se jedna odazivala na ime „Živko“ Tužilaštvo BiH oformilo je tim u koji su osim njih bili uključeni SIPA i Tužilaštvo KS. Nakon toga utvrđena su gruba kršenja Zakona o pomilovanjima i to u 150 slučajeva(do tog trenutka) jer Živko Budimir, iako je morao konsultovani svoje zamjenike( na sjednicama na kojima je morao postojati zaspisnik i zaključci) to nije učinio.

Budimir je prema riječima Olega Čavke zatvorske kazne od 2,5 i 3 godine zamjenjivao uslovnom kaznom, što po zakonu nije moguće. „Prvo smo mislili da se radi o nemaru ali smo vidjeli da su na to Budimira upozoravali zamjenci Kebo i Pudarić, te je jedan od njih čak pokrenuo i apelaciju kako bi se ove stvari zaustavile.

Nakon toga Budimir je pomilovanja intezivirao, rekao je Čavka. U zadnjih 7 dana desile su se dvije kompromitirajuće radnje. Kulovac Armin tražio je vezu da plati pomilovanje za svog brata Kulovac Admira, osuđenog za silovanje. Prema riječima državnog tužioca njemu je Barišić rekao da će to koštati 48 hiljada KM. Nakon toga je Barišić stupio u kontakt sa Budimirom te mu rekao: „ Ovaj slučaj moramo završiti što prije i bit će na kafu!“.

Narednih dana razrađivao se plan kako da Kulovac uplati novac te je Barišić na ime neke žene otvorio račun, a na koji je Kulovac uplatio „avans“ od sedam hiljada KM. Do pomilovanja ipak nije došlo jer se upleo drugi slučaj te je Barišić Kulovca obavjestio da pomilovanje nije moguće izvršiti odmah, već tek u maju, te mu poručio da mu mogu novac vratiti.

Kada je Kulovac dobio garancije da će „brat“ biti pomilovan od povrata novca je odustao.

Slučaj koji se upleo bio je slučaj Adija Karića, osuđenog za nanošenje teških povreda.

Posrednici (Jurčević i Kulosman) sve su dogovorili sa Barišićem te mu uplatili 5600 KM za pomilovanje.Tužioci su znali da je petak (26.04.2013.- dan hapšenja Budimira) dan kada će Budimir preuzeti novac što se i desilo.

Nakon što je novac završio u „torbici“ predsjednika Federacije u Sarajevu je organizovan pretres kabineta Živka Budimira, a iznos od 5600 KM je pronađen u njegovoj ličnoj „torbici“. ??????????????????????????????????????????

Prilikom pretresa stana Živka Budimira pronađene su i ceduljice sa imenima brojnih osuđenika koji su podnijeli zahtjev za pomilovanje kao i informacije o njihovim slučajevima.

Ovih „ceduljica“ bilo je po čitavom stanu od dnevnog boravka do spavaće sobe.

Prilikom pretresa prostorija predsjednika u Mostaru, gdje su se sve „operacije“ završavale, kako kaže tužilac Čavka, izuzeta je velika količina dokumentacije. U kancelariji njegovog savjetnika Barišića pronađen je veći broj zahtjeva za pomilovanje kao i ceduljica sa imenima, a koji nemaju nikakve veze sa poslom koji on obavlja (savjetnik za boračka pitanja).

Nakon svih ispitivanja koje su tužioci proveli Kulovac Armin priznao je da je Barišiću dao mito za pomilovanje brata, a njegovu priču potvrdila su dvojica taksista te još neke osobe čija imena odbrana ne mora da zna, istakao je tužilac Čavka.

Kao motiv zbog kojeg bi Budimir i Barišić mogli pobjeći u Hrvatsku navedeni su dvojno državljanstvo i nedostušnost ovih lica pravosudnim organima BiH u slučaju bijega u RH (primjer slučaja Jelavić), te velika zatvorska kazna koja im prijeti.

Navedno je da bi njihovim puštanjem da se brane sa slobode mogli nastati i nemiri građana, jer veliki je interes javnosti za ove slučajeve, a kao dokaz su brojne, domaće i strane, novinarske ekipe koje prate ovaj slučaj.


-------------------------------------------------------

Prema ovom članku Barišić i ekipa oko Budimira je za sada jedino osumnjičena - iako sve ukazuje na Budimira ALI nešto su klimavi dokazi ?????? Barišić dogovarao uplate, preuzimao novac, govorio, sve Barišić.....

5.600 Km u torbici - moguće sanirati pred sudom, ako na istima nema otisaka prstiju ljudi koji su dali taj novac.... ni marke više ni marke manje ????
Takođe čak i da jeste preuzet novac od Barišića - uvjek se može pozvati da je to bio povrat duga u iznosu od.....

Slučaj moramo razvršiti pa će biti i na kafu - može se obrazložiti sa - biti će vremena za kafu....

Intenziviranje pomilovanja - ko mu je pisao prijedloge - postoji li komisija za to, da li je dolazilo do pomilovanja bez prijedloga ??????

Konzultacije sa potpredsjednicima - to će malo teže zaobići - ali može postati obrazloženje za poništenje pomilovanja.....

Naravno bitno je pitanje ima li Barišić ikakve materijalne dokaze da je stvarno radio sa Budimirom..... Ako ima i predoči ih sudu, mogu mu koristiti a i procesu u cjelini.....
Last edited by HM 2011 on 28/04/2013 14:28, edited 3 times in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#937 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Bravo za Živka ! Napravio je gotovo savršenu zločinačku organizaciju.
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#938 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

It_is_a_Leclerc wrote:Bravo za Živka ! Napravio je gotovo savršenu zločinačku organizaciju.
Izgleda ali mi nije jasno kako su preskocili jednu kariku u lancu, jako bitnu, a to je ministar pravde?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#939 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bravo za Živka ! Napravio je gotovo savršenu zločinačku organizaciju.
Izgleda ali mi nije jasno kako su preskocili jednu kariku u lancu, jako bitnu, a to je ministar pravde?
Lako. Ministar pravde uopće nije bitan. Bitna je komisija koju on imenuje. Komisija od, čini mi se, pet članova prostom većinom predlaže, a ministar ne može odbiti potpisati njihov izbor, jer, po zakonu, mišljenje komisije je i njegovo mišljenje, s obzirom da je on imenuje.
Zato su članovi komisije (jedan od njih je i funkcioner SDP-a, što do kraja diskredituje svaku argumentaciju o političkom procesu) uhapšeni, a ministar nije.
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#940 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

It_is_a_Leclerc wrote:
Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bravo za Živka ! Napravio je gotovo savršenu zločinačku organizaciju.
Izgleda ali mi nije jasno kako su preskocili jednu kariku u lancu, jako bitnu, a to je ministar pravde?
Lako. Ministar pravde uopće nije bitan. Bitna je komisija koju on imenuje. Komisija od, čini mi se, pet članova prostom većinom predlaže, a ministar ne može odbiti potpisati njihov izbor, jer, po zakonu, mišljenje komisije je i njegovo mišljenje, s obzirom da je on imenuje.
Zato su članovi komisije (jedan od njih je i funkcioner SDP-a, što do kraja diskredituje svaku argumentaciju o političkom procesu) uhapšeni, a ministar nije.
Znam ali od komisije i samog ministarstva sve pocinje, oni su zaprimili i obradili tako velih broj zahtjeva koji je potpisan sa njegove strane i proslijedjen dalje a na kraju i realizivan (pozitivno vecinom).
Ako je on imenovao komisiju onda ima i odgovornosti za njen rad, poebice ako bjanko potpisujes sve sto ona pripremi i predlozi...
Cini mi se da je predsjednik komisije iz SDP-a ali to je manje bitno sada, nemoguce da nije primjetio toliki broj zahtjeva dolazi i kako zavrsavaju i da nije reagovao za razliku od Keba koji se zali tek zato sto nije i on dio tima koji odlucuje...
Malo teoretisem ali nadam se da razumjes poentu
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#941 Re: Počelo je?!

Post by miki.ba »

Sviđa mi se ovo poređenje, samo koliko sam ja upoznat programer je uvijek odgovoran za bugove.
U ovom slucaju programer je zapad, zapad je napravio sistem pun bugova, a sada ih otklanjaju.
Nadam se da ce shvatiti da nije moguce otkloniti sve bugove i da ce konacno oboriti sistem.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#942 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

It_is_a_Leclerc wrote:
Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bravo za Živka ! Napravio je gotovo savršenu zločinačku organizaciju.
Izgleda ali mi nije jasno kako su preskocili jednu kariku u lancu, jako bitnu, a to je ministar pravde?
Lako. Ministar pravde uopće nije bitan. Bitna je komisija koju on imenuje. Komisija od, čini mi se, pet članova prostom većinom predlaže, a ministar ne može odbiti potpisati njihov izbor, jer, po zakonu, mišljenje komisije je i njegovo mišljenje, s obzirom da je on imenuje.
Zato su članovi komisije (jedan od njih je i funkcioner SDP-a, što do kraja diskredituje svaku argumentaciju o političkom procesu) uhapšeni, a ministar nije.
A ko je to od uhapsenih funkcioner sdp-a?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3579
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#943 Re: Počelo je?!

Post by RtrnOfSalisbury »

e jesmo drzava u 3pm. predsjednik se bakce ciframa od 5-6 tisuca :shock: oprasta se jedino ako je tako pribavljena financijska sredstva koristio za djeparac
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#944 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

Katamaran_Sa wrote:,

Znam ali od komisije i samog ministarstva sve pocinje, oni su zaprimili i obradili tako velih broj zahtjeva koji je potpisan sa njegove strane i proslijedjen dalje a na kraju i realizivan (pozitivno vecinom).
Ako je on imenovao komisiju onda ima i odgovornosti za njen rad, poebice ako bjanko potpisujes sve sto ona pripremi i predlozi...
Cini mi se da je predsjednik komisije iz SDP-a ali to je manje bitno sada, nemoguce da nije primjetio toliki broj zahtjeva dolazi i kako zavrsavaju i da nije reagovao za razliku od Keba koji se zali tek zato sto nije i on dio tima koji odlucuje...
Malo teoretisem ali nadam se da razumjes poentu
Pitaš ga s pravom, ali njemu je ministar iz nekog razloga "nebitan".

Bilo je na dnevniku, ako se ne varam FTV, prikaz dokumenta u formi preporuke kojeg je potpisao SDP-ov ministar, a odnosio se na slučaj "Švicarac". Kasnije su i SDP-a reagovali kako je to "grubo podmetanje koje se kosi s novinarskom etikom i standardima". Koje li ironije da SDP dijeli lekcije FTV-u o novinarskom profesionalizmu!

Niko ne pominje Komisiju za uvjetni otpust kao tijelo zaslužno što otprilike 90% osuđenih u BiH ne izdrži kaznu do kraja. Ko tu sjedi?

Ovaj slučaj je montiran.

Zaboravili smo olako tužiteljicu Dijanu Milić iz prošle godine kojoj su munjevitom brzinom spakirali optužnicu i "dokaze" o seksualnom zlostavljanju prostitutke. Možda ne ovi likovi (čitaj SDP-SBB-HDZ), ali jesu oni koji su štitili profesore Pravnog fakulteta.

Na sceni imamo vladavinu povlaštenih i selektivnu pravdu. Ne vidim nikakvog razloga da budemo u nekakvom delirijumu. Naprotiv.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#945 Re: Počelo je?!

Post by snaga_znanja »

Dok ljudi koji su spakovali optužnicu Dijani vedre i oblače u našem pravosuđu neće nikada biti ozbiljne borbe protiv korupcije!

Tužno je što smo svi gledali šta se desilo jednoj poštenoj tužiteljici i niko nije reagovao!
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#946 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

I da, jedan od uhapšenih BIO je član SDP-a. Više nije. Niko iz SDP-a nije uhapšen. A logično je bilo da makar privedu ministra pravde na obavijesni razgovor. Ako ništa, informacija radi. Čovjek je ipak potpisivao prijedloge za pomilovanje.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#947 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Edin 24,5 wrote:I da, jedan od uhapšenih BIO je član SDP-a. Više nije. Niko iz SDP-a nije uhapšen. A logično je bilo da makar privedu ministra pravde na obavijesni razgovor. Ako ništa, informacija radi. Čovjek je ipak potpisivao prijedloge za pomilovanje.
Ma de nek mi neko odgovori ko je taj sdp-ovac
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#948 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

Edin 24,5 wrote:I da, jedan od uhapšenih BIO je član SDP-a. Više nije. Niko iz SDP-a nije uhapšen. A logično je bilo da makar privedu ministra pravde na obavijesni razgovor. Ako ništa, informacija radi. Čovjek je ipak potpisivao prijedloge za pomilovanje.
Kada dođe vrijeme za to, vjerovatno će i on biti saslušan.
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#949 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

snaga_znanja wrote:Hidajet Halilović - pomoćnik federalnog ministra pravde je uhapšen

Image

Ovo je taj
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#950 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

kamen spoticanja wrote:
Edin 24,5 wrote:I da, jedan od uhapšenih BIO je član SDP-a. Više nije. Niko iz SDP-a nije uhapšen. A logično je bilo da makar privedu ministra pravde na obavijesni razgovor. Ako ništa, informacija radi. Čovjek je ipak potpisivao prijedloge za pomilovanje.
Ma de nek mi neko odgovori ko je taj sdp-ovac
Nije niko.
Post Reply