Počelo je?!

Post Reply
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#1801 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

racionalista wrote:Zbog ove blamaže tužilaca i njihove nesposobnosti sad se i Zika Turković može žaliti i tvrditi da su mu sve montirali.
Ko može dokazati da Dijana i Čavka nisu slične stvari radili i u tom procesu :D

Lakrdija za koju moraju odgovarati
Zika samo o tome i prica
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1802 Re: Počelo je?!

Post by miki.ba »

Katamaran_Sa wrote:
Tebi se sve mora nacrtati bas, lijepo ti jave da imas akciju, spremis se i ides negdje, ovaj put u Mostar ( kontas) ne znas zasto ides i koga hapsis ali imas kovertu koju ne smijes otvoriti dok ti se ne javi ( kontas), kada ti jave otvoris i procitas svoja zaduzenja na konkretnom zadatku (kontas), ti policajci svakodnevno imaju vjezbe za takve akcije pa im ne treba neka posebna priprema bas...ja jednostavnije od ovoga ne mogu objasniti proceduru..
I u koverti ti piše da u objekat uđeš sa zadnjih vrata ili kroz ventilaciju, a ti veze nemaš gdje su zadnja vrata jer apsolutno ne znaš gdje ideš, a kamoli gdje je ventilacija.
Pored toga moraš uhapsiti 10 ljudi al ne znaš kako izgledaju jer slike nisu stale u kovertu, a nemaš ni vremena jer akcija pocinje za dvije minute.
Mislim smiješan si, razmisli malo, svaka akcija mora imati unprijed razrađen plan, a specijalci bubice u ušima :D
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#1803 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

miki.ba wrote:
Katamaran_Sa wrote:
Tebi se sve mora nacrtati bas, lijepo ti jave da imas akciju, spremis se i ides negdje, ovaj put u Mostar ( kontas) ne znas zasto ides i koga hapsis ali imas kovertu koju ne smijes otvoriti dok ti se ne javi ( kontas), kada ti jave otvoris i procitas svoja zaduzenja na konkretnom zadatku (kontas), ti policajci svakodnevno imaju vjezbe za takve akcije pa im ne treba neka posebna priprema bas...ja jednostavnije od ovoga ne mogu objasniti proceduru..
I u koverti ti piše da u objekat uđeš sa zadnjih vrata ili kroz ventilaciju, a ti veze nemaš gdje su zadnja vrata jer apsolutno ne znaš gdje ideš, a kamoli gdje je ventilacija.
Pored toga moraš uhapsiti 10 ljudi al ne znaš kako izgledaju jer slike nisu stale u kovertu, a nemaš ni vremena jer akcija pocinje za dvije minute.
Mislim smješan si, razmisli malo, svaka akcija mora imati unprijed razrađen plan, a specijalci bubice u ušima :D
Ja sam ti vec rekao da sam ove informacije dobio od covjeka koji je ucestvovao u akciji, ako te netko dovede pred zgradu i pise da hapsis Budimira i jos par ljudi od kud poteba da ulazis kroz kanalizaciju, ti gledas previse filmova, stvar je jednostavnija puno, ocito tebi treba naglasiti da svi u akciji nemaju isti pristup informacijama vezanim za svaku akciju.
Jasno ti je da u tim kovertama mogu biti i slike ljudi koje hapsis ili nije???
Zar ti treba posebna akcija i priprema da sa nalogom dodjes u kancelariju i uhapsis nekoga tko se ne opire i ne racuna na takvo sta...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1804 Re: Počelo je?!

Post by -LIBERO- »

Budimir je u to vrijeme bio u svom sarajevskom uredu, ali se u njegovom kabinetu u Mostaru nalazio Ivan Knezović, jedan od svjedoka insajdera, koji mu je, prema planu Tužilaštva BiH, trebao predati označeni novac u takozvanom simuliranom otkupu.

S obzirom na to da Budimir nije bio u uredu, plan je propao, a kamere su potom zabilježile kako je Kajmaković izvela Knezovića u hodnik i rekla mu gdje da sjedne. Potom je on torbicu s označenim novcem u više navrata pokušao staviti u korpu za kišobrane, a kad je to konačno i uspio, pripadnici SIPA-e su ga odveli.
Stani ba, jel to stvarno neko vjeruje u ovo sto prica narator, i sto sam uvecao, dok traje onaj snimak???????


Kakva notorna glupost. Ja ne mogu vjerovati da pokusavaju osporiti cijelu tu akciju na osnovu ove "teorije". :shock:

Ovaj bio u Sarajevu u uredu, i kao to SIPA ne zna...i pokusavaju mu predati novac u uredu u Mostaru. Jel' se to neko zajebaj pa nam pokusavaju ovo plasirati kao toboze da je bio plan. :lol:


Avdo Avdic i FTV, otisli u ku*rac totalno, gore nego kada je sve to vodio Bakir, i karikaturno pokusavao spinovati sve u korist SDP-a.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1805 Re: Počelo je?!

Post by miki.ba »

Sve se svodi na to da se akcije planiraju danima, mjesecima i svi znaju koja je ciljna osoba, tako da je nemoguce da nisu znali da je doticni u Sa.
Vjerujem da si i sam primjetio da ovo sa kovertama ne može biti istina.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1806 Re: Počelo je?!

Post by Banksy »

I tako ...

Hadžić: Živko Budimir je slobodan čovjek


Sud BiH danas je odbio prijedlog Tužilaštva BiH za ponovno određivanje pritvora u predmetu "Živko Budimir i drugi".



Nakon što je nadležno vijeće Suda BiH uvažilo žalbu Tužiteljstva BiH i ukinulo ranije rješenje od 24. maja, kojim je ukinut pritvor osumnjičenima u ovom predmetu, prije pet dana u Sudu BiH održano ročište pred sudijom za prethodni postupak u predmetu "Živko Budimir i drugi".

"Ova odluka znači ono što i treba da znači, a to je da je Živko Budimir slobodan čovjek. Tužilac će vjerovatno nastaviti istragu i to je njegovo pravo. U odnosu na Budimira nema nikakvih drugih zabrana. On je i dalje u mandatu predsjednika Federacije BiH", kazao je za Klix.ba Budimirov advokat Ragib Hadžić.


Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#1807 Re: Počelo je?!

Post by Innovation »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilast ... /130612056

Ima li neka granica ili ovi mogu da se zale do kad im je ceif? :-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1808 Re: Počelo je?!

Post by StupskaBitanga »

Ne zna se ko je gori
Od zla oca i gore matere
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1809 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Innovation wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilast ... /130612056

Ima li neka granica ili ovi mogu da se zale do kad im je ceif? :-)
da su se ovoliko potrudili oko slucaja svicarac ne bi budimir uopste imao sansu da ga pomiluje nego bi isti robijao duze od 6 mjeseci
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#1810 Re: Počelo je?!

Post by hecimnadri »

U ovom slučaju nije bilo korupcije(nema dokaza za Budimira-Oleg Čavka)
Hoće li tzžulaštvo odgovarat.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#1811 Re: Počelo je?!

Post by Innovation »

Innovation wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilast ... /130612056

Ima li neka granica ili ovi mogu da se zale do kad im je ceif? :-)
Konacno su ih definitivno odbili i nemaju pravo zalbe. :thumbup: :bih:
Sad ce se prebaciti na pistolj. :mrgreen:
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1812 Re: Počelo je?!

Post by miki.ba »

Gdje je trenutno Budimir, eno privedoše mu šefa kabineta?
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#1813 Re: Počelo je?!

Post by Innovation »

Na svom radnom mjestu, a sefa kabineta pustise. :)
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#1814 Re: Počelo je?!

Post by Innovation »

Zasto niko ne objavi ovakve vijesti?
http://www.javno.ba/javno-teme/propao-s ... -arca.html
tr7ur5754
Posts: 1
Joined: 18/06/2013 19:39

#1816 Re: Počelo je?!

Post by tr7ur5754 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: to su vijesti koje mi šaljemo emailom svim štampanim tv i radio medijima neki objave a neki ne http://z5t.net/pv1b2c
Post Reply