Počelo je?!

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1226 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca »

Canton wrote:Bojim se da se nismo razumjeli

Ako se Budimiru dokaže krivica znaći da je tužilaštvo položilo "prijemni ispit"

Ako se Budimiru ne dokaže krivica, možemo tvrditi da se radi o politički montiranoj optužnici, i moralno bi bilo da tužitelji daju ostavke.
Tako bi trebalo biti.. međutim toliko sam spržena, toliko skeptična da mi to izgleda kao san.. Ima jedan odličan post od @Banksy koji ne mogu iskopati ne znam ključne riječi, a od prije 3 godine je kad je pisano o poklapanju policije (smjena Miletića) , Tužilaštva (kuma i Vesna Budimir), kao mogućnosti obračunavanja sa političkim protivnicima. Budmiri se to pokazao.. mada i da je izvršena rekonstrukcija federalne vlade, desilo bi se isto što i predhodne 3 godine.. dakle NIŠTA.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1227 Re: Počelo je?!

Post by strong69 »

Nista nije pocelo. Kada pored Budimira sjednu Damir Hadzic, Radoncic, Lijanovic i brojni drugi onda ce poceti.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#1228 Re: Počelo je?!

Post by Paranoid »

vivaldi wrote:
Canton wrote:
vivaldi wrote: selektivna pravda je gora od nepravde
Ako bi išli tim rezonom, niko ne bi bio uhapšen. Uvijek bi govorili što je ovaj, što nije onaj. Kao što rekoh ovo je prvi i najveći ispit za borbu protiv korupcije, da kažemo "prijemni ispit"
ama bolan ovdje se otima na veliko vec 20 godina, a za zivka sam prvi put cuo prosle godine wtf :-)

ko je sljedeci? Pedja Kojovic? Zbog duga za grijanje, neplacenih kazni za parkiranje, prepisivivao na ispitima..

naravno, zna se ko je sljedeci. Lijan


Zivko je mali beskicmjenjak koji vjerovatno jeste lopina, ali kada bi sudovi radili punom parom svaki dan po 20-30 predmeta, zivko bi na red trebao doci tek krajem godine...
Baš tako!

Pored očiglednog reketarenja od strane Hadzica i Lagumdzije, pa Čovićevih malverzacija i kriminala..pa Brankovića i kupovine vozova itd...Čauševića...ihhh ovako mogu do sutra..

Oni hapse Živka :lol: :lol: koji samo smeta jer opstruiše prodaju BH imovine...
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#1229 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

KatarinaKosaca wrote:
Tako bi trebalo biti.. međutim toliko sam spržena, toliko skeptična da mi to izgleda kao san.. Ima jedan odličan post od @Banksy koji ne mogu iskopati ne znam ključne riječi, a od prije 3 godine je kad je pisano o poklapanju policije (smjena Miletića) , Tužilaštva (kuma i Vesna Budimir), kao mogućnosti obračunavanja sa političkim protivnicima. Budmiri se to pokazao.. mada i da je izvršena rekonstrukcija federalne vlade, desilo bi se isto što i predhodne 3 godine.. dakle NIŠTA.
Ja kao građanin i legalista dajem uslovnu podršku tužilaštvu.
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#1230 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

vivaldi wrote:
ama bolan ovdje se otima na veliko vec 20 godina, a za zivka sam prvi put cuo prosle godine wtf :-)

ko je sljedeci? Pedja Kojovic? Zbog duga za grijanje, neplacenih kazni za parkiranje, prepisivivao na ispitima..

naravno, zna se ko je sljedeci. Lijan


Zivko je mali beskicmjenjak koji vjerovatno jeste lopina, ali kada bi sudovi radili punom parom svaki dan po 20-30 predmeta, zivko bi na red trebao doci tek krajem godine...
Slažem se ja s tobom, ali kao što rekoh ne pada veći kriminalac nego gluplji
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#1231 Re: Počelo je?!

Post by Canton »

Paranoid wrote:
To bi bilo idealno da je Sud u punom kapacitetu...
Šta predlažeš da puste i Franca Kosa jer Sud nije u punom kapacitetu? Nemoj da se igramo oko tih stvari.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#1232 Re: Počelo je?!

Post by Paranoid »

Canton wrote:
Paranoid wrote:
To bi bilo idealno da je Sud u punom kapacitetu...
Šta predlažeš da puste i Franca Kosa jer Sud nije u punom kapacitetu? Nemoj da se igramo oko tih stvari.
Ni ti, a ni ja ništa nemožemo osim pisati i iznositi svoje mišljenja.. Zakon koji su formirali ublehaši koje smo birali ide na ruku kriminalcima i stvaranju dugogodišnjih parnica koje vode zastari..
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1233 Re: Počelo je?!

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
Canton wrote:Bojim se da se nismo razumjeli

Ako se Budimiru dokaže krivica znaći da je tužilaštvo položilo "prijemni ispit"

Ako se Budimiru ne dokaže krivica, možemo tvrditi da se radi o politički montiranoj optužnici, i moralno bi bilo da tužitelji daju ostavke.
Tako bi trebalo biti.. međutim toliko sam spržena, toliko skeptična da mi to izgleda kao san.. Ima jedan odličan post od @Banksy koji ne mogu iskopati ne znam ključne riječi, a od prije 3 godine je kad je pisano o poklapanju policije (smjena Miletića) , Tužilaštva (kuma i Vesna Budimir), kao mogućnosti obračunavanja sa političkim protivnicima. Budmiri se to pokazao.. mada i da je izvršena rekonstrukcija federalne vlade, desilo bi se isto što i predhodne 3 godine.. dakle NIŠTA.
Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1234 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
Ovo može reći samo sudija i da bude činjenica.. Do tada možemo samo vjerovati ili ne. Ja vjerujem . Ali jednako vjerujem da je Fahro dilao sa Keljmendijem i Miškovićem, a da je sad glavna faca i to moš mislit u ministarstvu bezbjednosti. Tako da :-) :-) :-) O Tihiću, načinu sticanja imovine u Sarajevu, Lagumdžiji koji , eto, uzima lovu na fakultetu a studenti ga ne vide generacijama, ne bih ni riječi sad trošila..
eldemar
Posts: 40
Joined: 27/04/2013 09:56

#1235 Re: Počelo je?!

Post by eldemar »

madner

Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
Jesi li ti to bio prisutan tada? :-)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1236 Re: Počelo je?!

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
Ovo može reći samo sudija i da bude činjenica.. Do tada možemo samo vjerovati ili ne. Ja vjerujem . Ali jednako vjerujem da je Fahro dilao sa Keljmendijem i Miškovićem, a da je sad glavna faca i to moš mislit u ministarstvu bezbjednosti. Tako da :-) :-) :-) O Tihiću, načinu sticanja imovine u Sarajevu, Lagumdžiji koji , eto, uzima lovu na fakultetu a studenti ga ne vide generacijama, ne bih ni riječi sad trošila..
Da li bi onda, da naprave akciju protiv Fahre i povezu ga sa Kelmendijem na djelu bio politicki proces ili ne? :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1237 Re: Počelo je?!

Post by madner »

eldemar wrote:
madner

Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
Jesi li ti to bio prisutan tada? :-)
Jesam, ovaj njegov je trazio malo vise od uobicajne tarife jer je vidio da je potraznja za uslugom velika.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1238 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:
KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
Ovo može reći samo sudija i da bude činjenica.. Do tada možemo samo vjerovati ili ne. Ja vjerujem . Ali jednako vjerujem da je Fahro dilao sa Keljmendijem i Miškovićem, a da je sad glavna faca i to moš mislit u ministarstvu bezbjednosti. Tako da :-) :-) :-) O Tihiću, načinu sticanja imovine u Sarajevu, Lagumdžiji koji , eto, uzima lovu na fakultetu a studenti ga ne vide generacijama, ne bih ni riječi sad trošila..
Da li bi onda, da naprave akciju protiv Fahre i povezu ga sa Kelmendijem na djelu bio politicki proces ili ne? :D
Sad da to urade ne bi...to bilo najbolji pokazatelj djelovanja pravne države. ..uhapsitti ministea sigurnosti koji je dio parlamenta ene vecine :D
jos usput da povedu zukica, sadika ahmetovica i borjanu kristo
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1239 Re: Počelo je?!

Post by madner »

Znaci sada ne bi, ali kada bidne opozicija bice :D

Valja cekat jos dvije godine da vidim kako branite Fahru :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1240 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Znaci sada ne bi, ali kada bidne opozicija bice :D

Valja cekat jos dvije godine da vidim kako branite Fahru :D
Viches kako ga ja i katarina gorljivo branimo...samo dok mu sipa zakuca na vrata tornja :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1241 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Zašto je taj, o prepošteni Živko ubicoljubac, premješten u mostarski zatvor ?! Neko mora odgovarati za čisto pogodovanje tom ubicoljupcu i evidentnom kriminalcu, jer obični zatvorenici nemaju pravo odabira zatvora.. :)
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#1242 Re: Počelo je?!

Post by blue033 »

Canton wrote:Najbolje bi bilo da više ne hapse nijednog političara. Koji god bude uhapšen tumačit će se kao montiran proces ili kao skidanje glave političkom rivalu.

Svaka vam čast forumski miševi
Ovo je suština problema u BiH, građani su veći licemjeri i kriminalci od političara.
Ali eto ima boga pa će im jedina perspekltiva biti da rade kao roblje za 250$ u nekoj arapskoj vukojebini.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#1243 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

madner wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Canton wrote:Bojim se da se nismo razumjeli

Ako se Budimiru dokaže krivica znaći da je tužilaštvo položilo "prijemni ispit"

Ako se Budimiru ne dokaže krivica, možemo tvrditi da se radi o politički montiranoj optužnici, i moralno bi bilo da tužitelji daju ostavke.
Tako bi trebalo biti.. međutim toliko sam spržena, toliko skeptična da mi to izgleda kao san.. Ima jedan odličan post od @Banksy koji ne mogu iskopati ne znam ključne riječi, a od prije 3 godine je kad je pisano o poklapanju policije (smjena Miletića) , Tužilaštva (kuma i Vesna Budimir), kao mogućnosti obračunavanja sa političkim protivnicima. Budmiri se to pokazao.. mada i da je izvršena rekonstrukcija federalne vlade, desilo bi se isto što i predhodne 3 godine.. dakle NIŠTA.
Ipak ignorisete jedan bitan momenat u prici, Budimir je zaista uzimao lovu za pomilovanja.
To treba i dokazati. Ali zbog toga se predsjednik države ili entiteta ne hapsi na onakav način i ne pritvara.

Problem je što 99% ljudi ne razlikuje pojmove "hapšenje" i "pritvor" i zatvor koji predstavlja kaznu onom za koga se dokaže da se ogriješio o zakon. Stoga je lako manipulisati masama pomoću jeftine demagogije.

Danima smo u prilici slušati istinske stručnjake koji se "živi polomiše" objašnjavajući da je pomilovanje akt milosrđa od strane šefa države i da nema veze s tim koje je krivično djelo počinio onaj koga treba pomilovati. Ali to izgleda nikog ne zanima.

Bitno je da je Budimir "kriminalac" i da ga kao takvog treba odstraniti. Nemam ništa protiv da tako rade sa svima koji su i najmanje sumnjivi, u duhu nekakve snažne opredijeljenosti za uništavanje zla zvanog korupcija, ali bojim se da taj film nećemo gledati.

Zato mi nisu jasni ovi koji likuju zbog hapšenja Budimira (ne mislim pritom na članove i simpatizere Lagumdžije, Čovića i Radončića). Da li su zaista toliko naivni, kao jedan čitav narod u BiH 1992.godine, ili su im toliko "odbojni" ljudi s argumentima da će radije sebe uvjeravati kako je Budimir najveće zlo koje nas je snašlo od rata na ovamo, samo da nisu u pravu oni koji neće da su ovce.

P.S.
Za one koje stvarno interesuje ova problematika, neka pretraže danas objavljenu presudu Evropskog suda u slučaju "Timošenko" koja se odnosi na nezakonito hapšenje i pritvaranje. Ponavljam, to nije isto što i kazna zatvora koja slijedi po okončanju postupka.
Last edited by Edin 24,5 on 30/04/2013 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#1244 Re: Počelo je?!

Post by cadburry »

Image

Za PreCjednika - jer C vitamin podiže imunitet :D
User avatar
Impavidus
Posts: 1594
Joined: 28/01/2010 18:15

#1245 Re: Počelo je?!

Post by Impavidus »

Image

Pa ti daji izjave za FTV... :-) :-)
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1246 Re: Počelo je?!

Post by kojeime »

.
Edin 24,5
Posts: 447
Joined: 31/08/2008 17:36

#1247 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 »

Impavidus wrote:Image

Pa ti daji izjave za FTV... :-) :-)

Pa zato meni ovaj prijeti na forumu prije dva dana:


Re: Montirani proces komunističke mafije
Postao/la Canton dana 29/04/2013 01:42

Ne bi bilo loše da tužilaštvo privede i ove koji tvrde da se ovdje radi o montiranom procesu protiv Budimira.
Da vidimo da li su te tvrdnje osnovane ili neko na forumu koristi skriveno ime da bi narušavao ugled tužuilaštva i suda BiH.

Canton

Postovi: 2154
Pridružen/a: 27/01/2012 00:06
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1248 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca »

Fakat mi nije jasno kako je nama zaduživanje pojam uspješnosti države. Kao da uzimate lično svaki mjesec jedan kredit bez plana i programa kako ga vratiti, i tako do kraja, a neka vam djeca plaćaju. Sumnjam da je itko toliko neodgovoran da ostavlja djeci tolike dugove. Hebe se njima za plate i penzije i invalidnine. Nego kupuju socijalni mir zaduživanjem dok su na vlasti, pa kad se skinu sa vlasti da upiru prstom u novu vlast i kažu "Ovi nas zadužuju"
Treba više prestati sa IMF-om, pa koliko imamo, imamo... bar bi se tako prepolovila administracija, i možda bi se više usmjerili malim preduzećima i obrtništvu. Prosječan Bosanac se ne snalazi na tržištu.. nego čeka tranšu MMF-a. Hebala ih više tranša MMF-a :fight:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1249 Re: Počelo je?!

Post by kojeime »

KatarinaKosaca wrote:Fakat mi nije jasno kako je nama zaduživanje pojam uspješnosti države. Kao da uzimate lično svaki mjesec jedan kredit bez plana i programa kako ga vratiti, i tako do kraja, a neka vam djeca plaćaju. Sumnjam da je itko toliko neodgovoran da ostavlja djeci tolike dugove. Hebe se njima za plate i penzije i invalidnine. Nego kupuju socijalni mir zaduživanjem dok su na vlasti, pa kad se skinu sa vlasti da upiru prstom u novu vlast i kažu "Ovi nas zadužuju"
Treba više prestati sa IMF-om, pa koliko imamo, imamo... bar bi se tako prepolovila administracija, i možda bi se više usmjerili malim preduzećima i obrtništvu. Prosječan Bosanac se ne snalazi na tržištu.. nego čeka tranšu MMF-a. Hebala ih više tranša MMF-a :fight:
Tacno. Krediti MMF-a sluze samo da se administrativni radnici drze mirnim. Nase politicare ne interesuje ni drzava ni narod, samo da im oni koji im omogucavaju funkcionisanje sistema u kojem ti politicari mogu "da se snadju", njihovi saucesnici u privatizaciji i korupciji, nastave to raditi.

Nikada ni jedan kredit MMF-a ni u jednoj zemlji nije isao za zaposljavanje, jacanje privrede, niti za bilo sta sto neku zemlju cini jacom i nezavisnijom od institucija kao sto je MMF. MMF tacno uslovljava za koje namjene moze ici kredit, a to nikada nije nesto sto jednu drzavu cini boljom za njene gradjane. Zato pametne drzave (to jeste drzavnici kojima je stalo do njihovih drzava) trpe ali ne idu u pakt sa djavolom (MMF-om) jer znaju da koliko god trpe sada, ako se spandjaju sa MMF-om, trpice jos vise i jos duze.

A kako mi ovdje nemamo drzavnike, vec samo politicare...
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#1250 Re: Počelo je?!

Post by cadburry »

KatarinaKosaca wrote:Fakat mi nije jasno kako je nama zaduživanje pojam uspješnosti države. Kao da uzimate lično svaki mjesec jedan kredit bez plana i programa kako ga vratiti, i tako do kraja, a neka vam djeca plaćaju. Sumnjam da je itko toliko neodgovoran da ostavlja djeci tolike dugove. Hebe se njima za plate i penzije i invalidnine. Nego kupuju socijalni mir zaduživanjem dok su na vlasti, pa kad se skinu sa vlasti da upiru prstom u novu vlast i kažu "Ovi nas zadužuju"
Treba više prestati sa IMF-om, pa koliko imamo, imamo... bar bi se tako prepolovila administracija, i možda bi se više usmjerili malim preduzećima i obrtništvu. Prosječan Bosanac se ne snalazi na tržištu.. nego čeka tranšu MMF-a. Hebala ih više tranša MMF-a :fight:
A šta drugo uraditi u situaciji kada se izdaci iz budžeta naglo povećaju usljed toga što su stari krediti došli na naplatu?
Post Reply