Počelo je?!

Post Reply
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#1001 Re: Počelo je?!

Post by Panini »

gle gle ko bi reko da ce simpatizeri clanovi i funkcioneri SDA da brane kriminalce poput Budimira jer im sva taktika blokade drzave pada u vodu
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1002 Re: Počelo je?!

Post by JThomas »

jel to u redu, to je druga priča. ali odluka hoće li neko biti pomilovan ili neće je bila samo na njemu. budući da je tako kako jeste, sud se neće moći upuštati u ocjenu svrsishodnosti i moralne ispravnosti njegovih odluka, niti će ga moći osuditi zato što nije ispoštovao mišljenje komisije i sudova. moraće dokazati da je uzimao lovu.
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#1003 Re: Počelo je?!

Post by Nebitan32 »

Nass wrote:Ti se stvarno pravis lud. Da je Budimir velika riba od koje ovisi veliki dio korupcije u BiH, svi bismo mi likovali. Ali ako pravna drzava trenira strogocu samo na malim ribama, koje smetaju velikim ribama u njihovoj mega kradji, a uz to rade i na podjeli drzave, onda to nije razlog ni za kakvo likovanje. Drugim rijecima, da je ovo stvarno uvod u veliku borbu sa korupcijom, svi bismo bili sretni. Ali, sto ako nije?

Ako ovo rezultira daljnjim hapsenjem funkcionera i politickih mocnika, ja cu se prva radosno korigovati. Ali mislim da ovo nije uvod u to, osim mozda sto ce sljedeca meta biti neki nepodoban zvanicnik iz SDA, izolovanog mafijaskog klana kojeg ostali klanovi udruzeno pokusavaju eliminirati.

Slazem se s ovim pogledom
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1004 Re: Počelo je?!

Post by madner »

Nova definicija montiranog procesa: nije da nije uradio djela, nego gdje bas na njega :D
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#1005 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

madner wrote:Nova definicija montiranog procesa: nije da nije uradio djela, nego gdje bas na njega :D
Meni je vaznije pitanje..gdje da predsjednik federacije odlucuje o pomilovanjima ubica, dilere, silovatelja i sl civilizacijskog otpada.
Funkcija za koju prije pojave fenomena Budimir i svih blokada nitko nije shvatao ozbiljno niti se njom bavio nesto pretjerano...
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#1006 Re: Počelo je?!

Post by Panini »

SDA samo nagraduje kriminalce izgleda
Ističe da je žalosno što su Kulosmana podržavale pojedine političke stranke, od kojih je dobio čak i javno priznanje za posebni angažman u borbi za boračka prava.

- Možete misliti, to priznanje mu je lično uručio Sulejman Tihić, predsjednik SDA, na Kongresu ove stranke. Sjedio je u prvom redu kao počasni gost. Priznanje je dobio i od bivšeg reisu-l-uleme dr. Mustafe Cerića. To potvrđuje da je oba priznanja dobio jer je radio u interesu tih od kojih ih je i dobio - naveo je Dahić.
Počasni gost SDA

Prema njegovim riječima, Kulosman je javnosti poznat jer je ranjen u vrijeme krađe automobila.
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#1007 Re: Počelo je?!

Post by Panini »

Katamaran_Sa wrote:
madner wrote:Nova definicija montiranog procesa: nije da nije uradio djela, nego gdje bas na njega :D
Meni je vaznije pitanje..gdje da predsjednik federacije odlucuje o pomilovanjima ubica, dilere, silovatelja i sl civilizacijskog otpada.
Funkcija za koju prije pojave fenomena Budimir i svih blokada nitko nije shvatao ozbiljno niti se njom bavio nesto pretjerano...
sto si ti fin i naivan pa naravno da je bila minorna funkcija jer niko do sada nije pomilovao 162 osudjenika kao sto je to ucinio Budimir

ovi u SDA sada mogu samo da placu i zale za budimirom jer je drzava odblokirana i idemo ka evropskoj uniji a tek onda ce da nastane hapsenje za sve ratne SDA tajkune
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1008 Re: Počelo je?!

Post by JThomas »

u bukvalno svakoj državi na ovom svijetu šef države odlučuje o pomilovanjima, pa je tako i kod nas, o pomilovanjima za djela iz entitetske nadležnosti odlučuju predsjednici entiteta. samo što niko dosad nije to malo prelistao i sjetio se koliki je tu novčani potencijal :D

i to ide "na povjerenje" šefu države uz slabiju formalnu kontrolu, divno je čudo da niko prije to nije drastično zloupotrijebio kod nas. al' ni sad se ovo ne bi desilo da nije stao na žulj parlamentarnoj većini.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#1009 Re: Počelo je?!

Post by HM 2011 »

Sumnjam ja da iko plače za ovim što se desilo - osim Budimira koji će vjerovatno iskazati kajanje za počinjeno djelo.....
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#1010 Re: Počelo je?!

Post by Panini »

Budimir i Barišić smješteni u KPZ Mostar

Predsjednik Federacije BiH Živko Budimir i njegov pomoćnik Petar Barišić smješteni u KPZ Mostar, potvrdio je to danas novinarima direktor ove ustanove Romeo Zelenika.

- Iz Suda BiH pitali su nas da li imamo mjesta za njihovo prihvatanje u našoj ustanovi, a mi smo imali dva slobodna mjesta tako da su Budimir i Barišić prebačeni kod nas. Njih dvojica nisu smješteni zajedno - rekao je Zelenika.

On je potvrdio da će Budmir u svojoj ćeliji imati TV, a odobrene su mu i posjete porodice dva puta sedmično.
User avatar
Skijaš
Posts: 12609
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#1011 Re: Počelo je?!

Post by Skijaš »

Panini wrote:
Katamaran_Sa wrote:
madner wrote:Nova definicija montiranog procesa: nije da nije uradio djela, nego gdje bas na njega :D
Meni je vaznije pitanje..gdje da predsjednik federacije odlucuje o pomilovanjima ubica, dilere, silovatelja i sl civilizacijskog otpada.
Funkcija za koju prije pojave fenomena Budimir i svih blokada nitko nije shvatao ozbiljno niti se njom bavio nesto pretjerano...
sto si ti fin i naivan pa naravno da je bila minorna funkcija jer niko do sada nije pomilovao 162 osudjenika kao sto je to ucinio Budimir

ovi u SDA sada mogu samo da placu i zale za budimirom jer je drzava odblokirana i idemo ka evropskoj uniji a tek onda ce da nastane hapsenje za sve ratne SDA tajkune
Hapsenje Budimira nema veze s deblokadom puta ka EU. To je plitka avazovstina u koju je tesko povjerovati. Budimir treba da odgovara i ako nije kriv bice oslobodjen. Ali taj proces nema veze sa napredovanjem ka EU jer dok ti pises o takvim stvarima, Lagumdzija ustvari gleda ko mu je sljedeca prepreka ka privatizaciji Telekoma i Elektroprivrede na kojoj ce zaraditi i on i njegovi goblini.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1012 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

Tacno...dakle samo ispunjavanje obecanje fahri...zlatko je uzeo elektroprivredu fahro jos nije uzeo telekom i zato je cuchno budimir
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1013 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Pitam - zašto je Sulejman Tihić lično, iz njemačke bolnice, zaprijetio izbacivanjem iz stranke svima koji javno istupe o ovom pitanju ?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1014 Re: Počelo je?!

Post by JThomas »

zato što je zatvaranje budimira jako, jako loše po SDA, a još veći PR rizik da ga se javno brani i stane na njegovu stranu...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1015 Re: Počelo je?!

Post by vivaldi »

zasto i sarajlica ne privedose u svojstvu svjedoka?
Katamaran_Sa
Posts: 568
Joined: 26/06/2012 23:20

#1016 Re: Počelo je?!

Post by Katamaran_Sa »

It_is_a_Leclerc wrote:Pitam - zašto je Sulejman Tihić lično, iz njemačke bolnice, zaprijetio izbacivanjem iz stranke svima koji javno istupe o ovom pitanju ?
Pitam se od kud tebi te informacije, bio si kod frizera danas :D :D
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#1017 Re: Počelo je?!

Post by Panini »

Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pitam - zašto je Sulejman Tihić lično, iz njemačke bolnice, zaprijetio izbacivanjem iz stranke svima koji javno istupe o ovom pitanju ?
Pitam se od kud tebi te informacije, bio si kod frizera danas :D :D
kme kme izbacice te sulejman iz stranke sta ces onda valja ti se snalaziti za posao kad te nogira iz telekoma
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1018 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca »

Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pitam - zašto je Sulejman Tihić lično, iz njemačke bolnice, zaprijetio izbacivanjem iz stranke svima koji javno istupe o ovom pitanju ?
Pitam se od kud tebi te informacije, bio si kod frizera danas :D :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#1019 Re: Počelo je?!

Post by Shahab »

Ovo je smiješno. Upravo javlja FTV... Budimira terete da je uzeo 5.600 KM. Tragikomično! Pa svaki doktor na KUCS Sarajevo, dnevno na korupciji uzme taj iznos. taksativno su pobrojali i sve slučajeve kada se državni sud proglasio nenadležnim. Svi su bili uključeni u slučajeve za koje je državni sud nenadležan...Čović, Dodik i Lagumdžija...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1020 Re: Počelo je?!

Post by It_is_a_Leclerc »

Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pitam - zašto je Sulejman Tihić lično, iz njemačke bolnice, zaprijetio izbacivanjem iz stranke svima koji javno istupe o ovom pitanju ?
Pitam se od kud tebi te informacije, bio si kod frizera danas :D :D
Evo demantuj me.

Zašto se SDA ne oglasi po ovom pitanju ?

Mora da se stranka Zijada Turkovića štelila sa Bubimirom za neko pomilovanje uoči izbora, al', ne lezi Čavka, evo belaja..
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1021 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca »

Koliko vidim nije se nitko plaho oglasio. Ipak, ono što me grohotom nasmije na ovoj temi je da ministar pravde sa tim nema ništa da on "samo potpisuje" :chmoljava:
Pa, kontam zašto baš on onda potpisuje, tako mogu zaustaviti i bilo kojeg čovjeka na Čaršiji da potpiše :-) :-)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#1022 Re: Počelo je?!

Post by kamen spoticanja »

It_is_a_Leclerc wrote:
Katamaran_Sa wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pitam - zašto je Sulejman Tihić lično, iz njemačke bolnice, zaprijetio izbacivanjem iz stranke svima koji javno istupe o ovom pitanju ?
Pitam se od kud tebi te informacije, bio si kod frizera danas :D :D
Evo demantuj me.

Zašto se SDA ne oglasi po ovom pitanju ?

Mora da se stranka Zijada Turkovića štelila sa Bubimirom za neko pomilovanje uoči izbora, al', ne lezi Čavka, evo belaja..
Suljo je u bosanskom samcu :wink:
I zasto da se oglasi...pa da bude pritisak na sudstvo...oglasio se fahro zar pametnom nije dosta
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#1023 Re: Počelo je?!

Post by chupacabra »

Shahab wrote:Ovo je smiješno. Upravo javlja FTV... Budimira terete da je uzeo 5.600 KM. Tragikomično! Pa svaki doktor na KUCS Sarajevo, dnevno na korupciji uzme taj iznos. taksativno su pobrojali i sve slučajeve kada se državni sud proglasio nenadležnim. Svi su bili uključeni u slučajeve za koje je državni sud nenadležan...Čović, Dodik i Lagumdžija...
Za sitnicu je pao. Moj dobar kolega je na KCUS hirurgu platio 5000 eura, a asistentu 3000 eura za operaciju odstranjivanja karcinoma sa pluca njegove majke. Da nije imao 8 milja, zena bi davno bila rahmetli. Ja sam mislio da se politicari love za pronevjere i korupciju u milionima, a ovaj jadnicak pade za sumu koju ni doktor nebi uzeo za obicnu operaciju.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1024 Re: Počelo je?!

Post by Mister Yes »

Katamaran_Sa wrote: Ako je on imenovao komisiju onda ima i odgovornosti za njen rad
Odgovornost za njihovu stručnost ali ne i za njihovo poštenje.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#1025 Re: Počelo je?!

Post by Mister Yes »

snaga_znanja wrote:Kad smo i kod ministra.

Da sam na mjestu ministra i da mi donese moja komisija papir da potpišem kojim tražim pomilovanje za ubicu ili dokazanog kriminalca podnjeo bi ostavku ako tu bagru ne mogu da smijenim.
A za koga bi se drugog tražilo pomilovanje ako ne za "ubice ili dokazane kriminalce"? :-)
Post Reply