Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#751 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by GeeTnT »

Da nije bilo „prvog reketa“ BiH, ne bi bilo ni „junca“...kad sagledas bolje situacuju u NG, onda ces skontat da posle sdpovog Borisa Bekera, na celo NG je moglo doci i „tele“ niko se bunio nebi....i Pariz bi bio skamenjen da skonta da im je nacelnik „dogovarao“ poslove sa likom slicnim Essi Radeljas...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#752 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Njanjavi »

Haveru zaboli me tukac za te vase kasaba price ko je bio losiji od koga, pogotovo u ovoj situaciji.
Lik je UBIO COVJEKA!
Masa vas ko da ne zeli skontati tu cinjenicu.
A da je neko vas pregazen mogu mislit halabuke.
Ako je cak i ubistvo iz nehata, ima zakon i za to, al pustit kera na slobodu istu noc, prije zavrsetka istrage i uvidjaja, wtf jbote!
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#753 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kiligonzales »

Dr. Kuca wrote:Strasno, nedaj Boze nikome. Kurtoni raspravljaju o politici a covjek izgubio zivot. Karine od insana.
Koriste nesrecu da bi se politicki obracunavali sa svojim protivnicima. Kakve god okolnosti bile zrtvi nek je rahmet dusi, a porodici zelim mnogo sabura, a krivcu nesrece velika je kusnja nositi ga na dusi makar ga i oslobodili sudovi krivnje...
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#754 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Heller »

plain vanilla wrote:
Fatmir Alispahić Defterhana
17. ožujka u 22:14 ·
U dovama sam večeras za jednog bistrog i plemenitog Bošnjaka, kojemu se dogodilo ono što se svakome vozaču može dogoditi - da usmrti pješaka. Žao mi je što će život ovog čestitog čovjeka biti obilježen tom tragedijom. Molim Allaha du mu olakša. Amin
Ne znam puno o Efendiću, al ne može valjat ako ga ovaj bivši narkić hvali.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#755 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by azurna_obala »

Ne kontam kako iko moze pisati poruke podrške nekome ko je skrivio nečiju smrt :cry:
Znam djevojku čiji je ovo otac, zaista tužno.

Kakav šljam od naroda.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#756 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kiligonzales »

azurna_obala wrote:Ne kontam kako iko moze pisati poruke podrške nekome ko je skrivio nečiju smrt :cry:
Znam djevojku čiji je ovo otac, zaista tužno.

Kakav šljam od naroda.
Pravde ima, ako ne ove nase "ljudske" onda one bozije, branili ga ovdje "neki" ili ne...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#757 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by plain vanilla »

Heller wrote:
plain vanilla wrote:
Fatmir Alispahić Defterhana
17. ožujka u 22:14 ·
U dovama sam večeras za jednog bistrog i plemenitog Bošnjaka, kojemu se dogodilo ono što se svakome vozaču može dogoditi - da usmrti pješaka. Žao mi je što će život ovog čestitog čovjeka biti obilježen tom tragedijom. Molim Allaha du mu olakša. Amin
Ne znam puno o Efendiću, al ne može valjat ako ga ovaj bivši narkić hvali.
Meni je muka kad vidim koliko je podrske dobio Efendic, koliko se svi brinu za njega, a zrtvu skoro niko ne spominje.
Da, svakom vozacu se moze desiti, ali svakome se moze desiti i da mu clana porodice neko ubije autom. Pa zasto onda vise ljudi suosjeca s vozacem nego sa zrtvom?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#758 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Heller »

Od mrtvaca nemaju ništa od Efendića il imaju il možda šta ubodu.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#759 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kiligonzales »

Mediji da nisu u sluzbi politike, culi bi i pricu porodice, nekog moguceg svjedoka, vise detalja o samome dogadjaju i td. Neku drugu stranu price osim ove koju imamo. Oni i politicki uticaj na pojedince, upravo su i stvorili taj osjecaj da se vise ljudi brinu o vozacu koji je ubio pod nejasnim okolnostima pjesaka, nego o ubijenom pjesaku.
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#760 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by bersK »

Ovi što brane Efendića nisu svi živi uhljebljeni negdje il traže sadaku preko njega. Ovoliku lavinu podrške je dobio isključivo jer je u narodu uvriježen stav o njemu kao odličnom načelniku i vrhunskom menadžeru i eto ovo je za njega nesretan slučaj, prenijelo ga jbg. Počinjem od sebe. Kod mene u kući brane Efendića šta god se na njega kaže, a nikad u životu za SDA glasali nisu. Sve živo mu namjestili ovo ono, sve to Fahro njemu podmeće preko Prašovićke itd. Ne zaliijećite se.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#761 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Better Man »

Heller wrote:
plain vanilla wrote:
Fatmir Alispahić Defterhana
17. ožujka u 22:14 ·
U dovama sam večeras za jednog bistrog i plemenitog Bošnjaka, kojemu se dogodilo ono što se svakome vozaču može dogoditi - da usmrti pješaka. Žao mi je što će život ovog čestitog čovjeka biti obilježen tom tragedijom. Molim Allaha du mu olakša. Amin
Ne znam puno o Efendiću, al ne može valjat ako ga ovaj bivši narkić hvali.
Kao osoba sa 23 godine vozačkog iskustva, odgovorno tvrdim da se svakom iole savjesnom vozaču ni pod razno ne može desiti ovo što se desilo Efendiću. I nek Fatmir Alispahić ne priča gluposti. Imao sam jednom situaciju u Sarajevu da je na glavnoj cesti u pravcu koji vodi prema Stupu čovjek mrtav hladan prelazio cestu na crvenom. Ja sam vozio brzinom 60 kilometara na sat i uočio sam čovjeka. Odmah sam usporio i zatrubio mu da ga upozorim. Ljudi na trotoaru su se već počeli hvatati za glavu misleći da od čovjeka neće ništa ostati. Čovjek je na moje trubljenje samo podigao glavu i pogledao u mom pravcu, opet oborio glavu i nastavio lagano da prelazi cestu. Obzirom da sam ga na vrijeme uočio, jer sam pratio situaciju u saobraćaju, na vrijeme sam usporio, tako da je čovjek fino prešao cestu, a ja nakon toga prošao bez zaustavljanja. A da je trebalo mogao sam i na vrijeme stati. Drugi put je situacija bila na glavnoj cesti kod Nedžarića. Vozio sam s drugom prema gradu i lik prelazi na crveno. Ja mu fino zatrubim, a on umjesto da bude zahvalan što ga upozoravam, počinje da psuje i protestuje. Ja ga neću udariti, jer vozim tako da uvijek mogu stati ako treba, ali tad je bilo onih koji prolijeću s autima i mogli su ga raznijeti za tren da ništa ne ostane od njega. Ovo što Efendić tvrdi da je vozio brzinom od 30 kilometara na sat nije istina, ili ako jeste, onda je on nesposoban vozač ili je tipkao po mobitelu. Nema šanse da ne možeš na vrijem zaustaviti auto, ako voziš brzinom do 30 kilometara na sat. Jedino ispravno je da podnese neopozivu ostavku i to iz moralnih razloga.
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#762 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:18, edited 1 time in total.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#763 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Matzan »

Better Man wrote: Kao osoba sa 23 godine vozačkog iskustva, odgovorno tvrdim da se svakom iole savjesnom vozaču ni pod razno ne može desiti ovo što se desilo Efendiću. I nek Fatmir Alispahić ne priča gluposti. Imao sam jednom situaciju u Sarajevu da je na glavnoj cesti u pravcu koji vodi prema Stupu čovjek mrtav hladan prelazio cestu na crvenom. Ja sam vozio brzinom 60 kilometara na sat i uočio sam čovjeka. Odmah sam usporio i zatrubio mu da ga upozorim. Ljudi na trotoaru su se već počeli hvatati za glavu misleći da od čovjeka neće ništa ostati. Čovjek je na moje trubljenje samo podigao glavu i pogledao u mom pravcu, opet oborio glavu i nastavio lagano da prelazi cestu. Obzirom da sam ga na vrijeme uočio, jer sam pratio situaciju u saobraćaju, na vrijeme sam usporio, tako da je čovjek fino prešao cestu, a ja nakon toga prošao bez zaustavljanja. A da je trebalo mogao sam i na vrijeme stati. Drugi put je situacija bila na glavnoj cesti kod Nedžarića. Vozio sam s drugom prema gradu i lik prelazi na crveno. Ja mu fino zatrubim, a on umjesto da bude zahvalan što ga upozoravam, počinje da psuje i protestuje. Ja ga neću udariti, jer vozim tako da uvijek mogu stati ako treba, ali tad je bilo onih koji prolijeću s autima i mogli su ga raznijeti za tren da ništa ne ostane od njega. Ovo što Efendić tvrdi da je vozio brzinom od 30 kilometara na sat nije istina, ili ako jeste, onda je on nesposoban vozač ili je tipkao po mobitelu. Nema šanse da ne možeš na vrijem zaustaviti auto, ako voziš brzinom do 30 kilometara na sat. Jedino ispravno je da podnese neopozivu ostavku i to iz moralnih razloga.

Nema potrebe za tolikom skromnošću, ipak ja mislim da si ti osoba sa nadprosječnim sposobnostima.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#764 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Better Man »

Matzan wrote:
Better Man wrote: Kao osoba sa 23 godine vozačkog iskustva, odgovorno tvrdim da se svakom iole savjesnom vozaču ni pod razno ne može desiti ovo što se desilo Efendiću. I nek Fatmir Alispahić ne priča gluposti. Imao sam jednom situaciju u Sarajevu da je na glavnoj cesti u pravcu koji vodi prema Stupu čovjek mrtav hladan prelazio cestu na crvenom. Ja sam vozio brzinom 60 kilometara na sat i uočio sam čovjeka. Odmah sam usporio i zatrubio mu da ga upozorim. Ljudi na trotoaru su se već počeli hvatati za glavu misleći da od čovjeka neće ništa ostati. Čovjek je na moje trubljenje samo podigao glavu i pogledao u mom pravcu, opet oborio glavu i nastavio lagano da prelazi cestu. Obzirom da sam ga na vrijeme uočio, jer sam pratio situaciju u saobraćaju, na vrijeme sam usporio, tako da je čovjek fino prešao cestu, a ja nakon toga prošao bez zaustavljanja. A da je trebalo mogao sam i na vrijeme stati. Drugi put je situacija bila na glavnoj cesti kod Nedžarića. Vozio sam s drugom prema gradu i lik prelazi na crveno. Ja mu fino zatrubim, a on umjesto da bude zahvalan što ga upozoravam, počinje da psuje i protestuje. Ja ga neću udariti, jer vozim tako da uvijek mogu stati ako treba, ali tad je bilo onih koji prolijeću s autima i mogli su ga raznijeti za tren da ništa ne ostane od njega. Ovo što Efendić tvrdi da je vozio brzinom od 30 kilometara na sat nije istina, ili ako jeste, onda je on nesposoban vozač ili je tipkao po mobitelu. Nema šanse da ne možeš na vrijem zaustaviti auto, ako voziš brzinom do 30 kilometara na sat. Jedino ispravno je da podnese neopozivu ostavku i to iz moralnih razloga.

Nema potrebe za tolikom skromnošću, ipak ja mislim da si ti osoba sa nadprosječnim sposobnostima.
Nema tu nikakvih natprosječnih sposobnosti. Samo treba pratiti situaciju u saobraćaju i to na način da gledaš šta drugi rade, jer samo ako pratiš šta drugi rade u saobraćaju možeš doći na odredište zdrav i prav. Svjestan sam kavih sve idiota ima u saobraćaju i tao sam naučio kako da se ponašam u istom, kako bi prošao bez ikakvih posljedica.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#765 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kiligonzales »

Better Man wrote: Kao osoba sa 23 godine vozačkog iskustva, odgovorno tvrdim da se svakom iole savjesnom vozaču ni pod razno ne može desiti ovo što se desilo Efendiću. I nek Fatmir Alispahić ne priča gluposti. Imao sam jednom situaciju u Sarajevu da je na glavnoj cesti u pravcu koji vodi prema Stupu čovjek mrtav hladan prelazio cestu na crvenom. Ja sam vozio brzinom 60 kilometara na sat i uočio sam čovjeka. Odmah sam usporio i zatrubio mu da ga upozorim. Ljudi na trotoaru su se već počeli hvatati za glavu misleći da od čovjeka neće ništa ostati. Čovjek je na moje trubljenje samo podigao glavu i pogledao u mom pravcu, opet oborio glavu i nastavio lagano da prelazi cestu. Obzirom da sam ga na vrijeme uočio, jer sam pratio situaciju u saobraćaju, na vrijeme sam usporio, tako da je čovjek fino prešao cestu, a ja nakon toga prošao bez zaustavljanja. A da je trebalo mogao sam i na vrijeme stati. Drugi put je situacija bila na glavnoj cesti kod Nedžarića. Vozio sam s drugom prema gradu i lik prelazi na crveno. Ja mu fino zatrubim, a on umjesto da bude zahvalan što ga upozoravam, počinje da psuje i protestuje. Ja ga neću udariti, jer vozim tako da uvijek mogu stati ako treba, ali tad je bilo onih koji prolijeću s autima i mogli su ga raznijeti za tren da ništa ne ostane od njega. Ovo što Efendić tvrdi da je vozio brzinom od 30 kilometara na sat nije istina, ili ako jeste, onda je on nesposoban vozač ili je tipkao po mobitelu. Nema šanse da ne možeš na vrijem zaustaviti auto, ako voziš brzinom do 30 kilometara na sat. Jedino ispravno je da podnese neopozivu ostavku i to iz moralnih razloga.
Sve diktiraju okolnosti, kakav je ko vozac, pod kakvim uticajem vozi, distrakcija u samome autu, van auta, brzina voznje, jeli cesta ili ulica, naseljeno ili nenaseljeno mjesto, prepreke kraj puta, na putu, vidljivost, tu su faktori izneadjenja i td. Nesrece se desavaju. Pjesak je sveto slovo u kakvom god je stanju, vozac na iste mora obracati paznju, bolje udariti u zid nego u pjesaka, ali kad se vec desi, onda je neminovno utvrditi okolnosti. Svakako valja taj teret nositi na dusi, pa kakva presuda u ovome slucaju bila.

Posto je ovo prica o javnoj licnosti, politicaru, nekome ko ima svoje prijatelje i neprijatelje, tesko je temi prici objektivno, suvise je tu politickog lesinarenja i likovanja, realno nema se potrebe braniti neko ko je u voznji nehatom ubio covjeka, ali nema se potrebe od njega praviti Rastoder ili Sejfic, ako je istina ovo sto je rekao da je stao, pozvao pomoc, bio sa unesrecenim dok su hitna i policija stigle na lice mjesta, time su okolnosti sigurno dosta drugacije od toga da je sa lica mjesta pobjegao.

Drugu stranu price ili price mogucih svjedoka nismo culi.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#766 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by karanana »

sigurno je neka distrakcija bila da bi mogao tako udariti covjeka na ovom sporednom parking kraku zagrebacke. haj da je bas na zagrebackoj pa svi kazu da su tu pjesaci ludi, a i s tim se ne slazem.
tipkanje poruke trebi kojoj ide garant.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#767 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by high_volume »

Sarajmen wrote:Sasvim je izvjesno da će se Efendić povući sa funkcije prvog čovjeka Općine N Grad, pitanje je samo na koji način. Mene zanima procedura u tom slučaju, ko preuzima tu poziciju i ovlasti da bi sistem mogao nastaviti da funkcioniše na uobičajeni način. I tema sa ovakvim naslovom je nekako izgubila smisao, ali hajde...
Pitam, jer se izbor načelnika vrši zasebnim izborima za tu poziciju, koliko pamtim. Kako je to regulisano zakonski ?.
Samo novi izbori za načelnika. I bilo bi najbolje organizirati ih sada u oktobru.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#768 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by high_volume »

JoseMujica wrote:desilo se šta se desilo, al da ima obraza odmah bi podnio ostavku i rasteretio općinu od svojih privatnih problema...to bi svugdje u normalnom svijetu bio logičan i očekivan potez
:thumbup: :thumbup:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#769 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by high_volume »

Sarajmen wrote:
high_volume wrote:
Sarajmen wrote:Sasvim je izvjesno da će se Efendić povući sa funkcije prvog čovjeka Općine N Grad, pitanje je samo na koji način. Mene zanima procedura u tom slučaju, ko preuzima tu poziciju i ovlasti da bi sistem mogao nastaviti da funkcioniše na uobičajeni način. I tema sa ovakvim naslovom je nekako izgubila smisao, ali hajde...
Pitam, jer se izbor načelnika vrši zasebnim izborima za tu poziciju, koliko pamtim. Kako je to regulisano zakonski ?.
Samo novi izbori za načelnika. I bilo bi najbolje organizirati ih sada u oktobru.
Hvala na odgovoru. Nešto više od pola godine je do oktobra, al' hajd'. Vjerovatno postoji predviđeno da poziciju Načelnika, u smislu v.d. vrši neki od onih nekoliko ''pomoćnika Načelnika'' ?
Nije. Po Statutu Općine Novi Grad samo načelnik ima pravo na zastupanje i potpis. Niko drugi, čak ni u nepredviđenim okolnostima.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#770 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Nero Histrion »

azurna_obala wrote:Ne kontam kako iko moze pisati poruke podrške nekome ko je skrivio nečiju smrt :cry:
Znam djevojku čiji je ovo otac, zaista tužno.

Kakav šljam od naroda.
Pretuzno, :( mogu mislit kako je porodici. Navodno je bilo svjedoka, tako su bar mediji jedno vrijeme izvjestavali, valjda je neko nesto i vidio.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#771 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Cherry-Cherry »

Sarajmen wrote:Hvala :thumbup: još jednom. Zeznuta situacija.
Pa kako je Šuman Aner došao, je li njega opštinsko vijeće izabralo za načelnika ili v.d. načelnika?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#772 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Better Man »

Kad vozim, vodim se činjenicom da je za mene kao vozača pješak uvijek u pravu, pa i onda kad je 100% kriv. I zato posebno pazim kad vidim da bi isti mogli prelaziti ulicu, bilo na dozvoljenom ili nedozvoljenom mjestu. Radije ću zakasniti, a stići zdrav i prav, nego da mi se desi ovakva ili slična situacija.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#773 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

I ja kad sam bio na obuci za vozačku, instruktor mi je 100 puta ponovio da je pješak uvijek upravu. Pri polaganju sam jednom čak i pao zato što nisam usporio auto (iako sam išao nekih 30-tak na sat) zbog pješaka koji se nalazio na trotoaru, čitav metar-dva od ceste (iako čak nije pokazivao znake da želi preći ulicu)...

Tako da nisam baš siguran u ovo što se masovno piše ''može se svakome desiti''... Doduše, iako imam vozačku, nisam vozač, tako da ne mogu ništa 100% tvrditi... Samo, na osnovu komentara na fb koje vidim i podršku koja dolazi Efendiću (čak i od onih koji nisu SDA, niti njegovi dosadapnji fanovi), mislim da mu onaj događaj u političkoj karijeri neće naštetiti...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#774 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by putokaz1 »

Dječak na pješačkom je kriv za svoju smrt
Izgleda da će vječiti načelnik tužiti porodicu preminulog/povredjenog pješaka i tražiti da mu nadoknade troškove
oštećenog auta,tj novo kupljenog
i boli i straha nanešenog pisanjem po klixu
te da porodica udaroenog covjeka plati za tuzbu protiv onih koji su napislai o tom događaju
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#775 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Control panel »

Rastodera kad je satro o u zenu htjeli objesiti,
Sejfica kad je satro one dvije studentice raja bi lincovala
Za nacelnika koji je satro starca se kaze svakom se moze desiti, valja mu ga na dusi nositi.

Neka podnese ostavku na mjesto nacelnika i neka u tisini i samoci nosi taj bol i teret na dusi.
Locked