Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#726 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by aratet »

SDA visokorangirani clanovi nemaju dusu.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#727 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kmirsad »

criticos wrote:
kmirsad wrote:Zašto bi davao ostavku na svoje radno mjesto... nije bio na dužnosti, zgazio je čovjeka u svoje slobodno vrijeme... privatnim autom...
Na ovo boldirano nemam riječi. Stravično promišljanje. Strašno!
Kada se prihvatiš toga da si političar, medijska ličnost, popularan, zvijezda i sl. Onda si to 24h dnevno!
Svaki potez, svaka gesta, svako djelo i sl. se vaga, mjeri i vrijednuje 24/7.

U svijetu kada političara uhvate u sex skandalu, pronevjeri, mitu, korupciji, namještanju, sa drogom, sa rasističkim ispadima, vožnji u pijanom stanju ili protivdržavnim djelovanjem, taj iz moralnih razloga ili pritiska javnosti podnosi ostavku. Semir Efendić je ubio čovjeka i to je fakt. Razlozi, način i šta se dešavalo je apsolutno nebitno. On ima moralnu obavezu da se povuče, jer biti političar koji je ubio je nespojivo jedno s drugim. Meni je žao što je tako ispalo tom čovjeku, ali nekada se u životu tako poklopi da si nemoćan, ali to nije opravdanje da ne povučeš moralan potez za posljedice koje i nisi želio proizvesti.
Znam... sve što si nabrojao su krivična djela. i teška i kažnjiva... trebaš imati u vidu da je ovo ipak saobračni udes... doduše sa smrtnim ishodom... ali saobračajni udes, koji se dešavaju svaki dan... svima... zamisli da si u njegovoj koži...
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#728 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by criticos »

kmirsad wrote: Znam... sve što si nabrojao su krivična djela. i teška i kažnjiva... trebaš imati u vidu da je ovo ipak saobračni udes... doduše sa smrtnim ishodom... ali saobračajni udes, koji se dešavaju svaki dan... svima... zamisli da si u njegovoj koži...
Da sam u njegovoj koži, prvo bih zasigurno bio na tabletama i nadzorom liječnika, jer ne znam kako bih se nosio s tim. Smogao bih snage pod sedativima da se obratim javnosti kako napuštam politiku i dajem neopozivu ostavku na sve pozicije iz moralnih razloga. Isto bih od medija tražio i zamolio ih da što manje oko toga polemišu kako bi dali mir porodici nastradalog.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#729 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kmirsad »

Naravno... ali zaboravljaš na odgovornost prema biračima koji su mu poklonili povjerenje... započeti programi, projekti, zapošljavanje, izgradnja, asfaltiranje , rasvjeta, komunalni problemi, snabdjevanje, grijanje... sve staje... sebično bi bilo radi svoje lične tuge i bremena koje mora nositi...ostaviti na cjedili hiljade svojih građana...ima nešto što se zove ... viši interes.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#730 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by PM72 »

kmirsad wrote:Naravno... ali zaboravljaš na odgovornost prema biračima koji su mu poklonili povjerenje... započeti programi, projekti, zapošljavanje, izgradnja, asfaltiranje , rasvjeta, komunalni problemi, snabdjevanje, grijanje... sve staje... sebično bi bilo radi svoje lične tuge i bremena koje mora nositi...ostaviti na cjedili hiljade svojih građana...ima nešto što se zove ... viši interes.
valja vratiti usluge komšijama,prijateljima,zemljacima...kojima je svašta naobećavao ako ga izaberu...nekom donaciju za kuću,plastenik,motokultivator,nekom asfalt u čikmi,legalizaciju kuće ,nekom kanalizaciju,nekom posao u opštini ili Lokom-u...kakvi projekti i čudesa...
User avatar
xoklix
Posts: 2410
Joined: 16/01/2018 16:07

#731 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by xoklix »

Sve neke moralne vertikale na forumu.
Ako nije kriv zbog cega bi podnosio ostavku? :roll:
Jedino svjetlo u SDA stranci,a koliko mogu primjetiti mnogo mladih u toj opcini ga podrzava u njegovom radu.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#732 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by PM72 »

xoklix wrote:Sve neke moralne vertikale na forumu.
Ako nije kriv zbog cega bi podnosio ostavku? :roll:
Jedino svjetlo u SDA stranci,a koliko mogu primjetiti mnogo mladih u toj opcini ga podrzava u njegovom radu.
on jedino svjetlo? :lol:
A ti što ga podržavaju su njegovi stranački uhljebi poput bivšeg direktora VIK-a kojeg je zaposlio kao savjetnika...
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#733 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

Meni bi iskreno bilo žao da se povuče iz politike radi ovoga, ali prvenstveno zato što bi ostao mit nekog moralnog i sposobnog mladog čovjeka, kojem se eto desila velika nesreća, koja ga je spriječila da ovu zemlju povede naprijed :oops:
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#734 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by pussysmoke »

.
Last edited by pussysmoke on 26/12/2019 00:19, edited 1 time in total.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1590
Joined: 19/10/2014 21:31

#735 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Crvene_brigade »

Jedno je sigurno, Semiru Efendiću prijeti kazna zatvora od 1 do 8 godina prema Krivičnom zakonu FBiH.

Načelnik Općine Novi Grad koji je jučer usmrtio pješaka u sarajevjeskom naselju Grbavica mogao bi biti osuđen od jedne do 8 godina zatvora.

Kaže to Krivični zakon Federacije. Mlađahni načelnik sarajevske Općine u pritvoru je proveo nešto manje od 24 sata.

Očigledno je kako još uvijek ne želi podnijeti ostavku, što najbolje govori o njemu i shvatanju morala u politici. Ali, pritisak javnosti će sa svakim danom rasti. Imajući u vidu koliko su lopovski krugovi oko kriminalne SDA uložili u Efendića zbog svojih ugrađivanja i talova, bojim se da će još dugo vode proteći koritom rijeke Miljacke dok Semir Efendić koji je usmrtio nedužnog pješaka zasluženo ne ode sa funkcije načelnika Općine Novi Grad Sarajevo.
Last edited by Crvene_brigade on 18/03/2018 19:56, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#736 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by PM72 »

cyprus wrote:Meni bi iskreno bilo žao da se povuče iz politike radi ovoga, ali prvenstveno zato što bi ostao mit nekog moralnog i sposobnog mladog čovjeka, kojem se eto desila velika nesreća, koja ga je spriječila da ovu zemlju povede naprijed :oops:
moralan i sposoban mlad čovjek :lol: spriječen u nijetu da zemlju povede naprijed :lol:
Semire,jesil to ti?
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#737 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by aratet »

PM72 wrote:
cyprus wrote:Meni bi iskreno bilo žao da se povuče iz politike radi ovoga, ali prvenstveno zato što bi ostao mit nekog moralnog i sposobnog mladog čovjeka, kojem se eto desila velika nesreća, koja ga je spriječila da ovu zemlju povede naprijed :oops:
moralan i sposoban mlad čovjek :lol: spriječen u nijetu da zemlju povede naprijed :lol:
Semire,jesil to ti?
Mislim da Cyprus govori o tome kako ce ostati mit medju SDA junadima kako je sposoban politicar morao otici zbog nesrece.
Kod nkih u stranci to se mora misliti
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#738 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

PM72 wrote:
cyprus wrote:Meni bi iskreno bilo žao da se povuče iz politike radi ovoga, ali prvenstveno zato što bi ostao mit nekog moralnog i sposobnog mladog čovjeka, kojem se eto desila velika nesreća, koja ga je spriječila da ovu zemlju povede naprijed :oops:
moralan i sposoban mlad čovjek :lol: spriječen u nijetu da zemlju povede naprijed :lol:
Semire,jesil to ti?
:roll:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#739 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Kejn »

Jedino ga ovako mogu ovi jadnici iz SDP-a i ostatka ljevice smjeniti....
Što dovoljno govori o katastrofalnom stanju tzv. opozicije

Rahmet čovjeku a Semir ukoliko se uspostavi da je kriv nek odgovara i nek podnese ostavku
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#740 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by piupiu »

On bi morao privremeno odstupiti s pozicije dok se slučaj ne riješi. Politika je nemilosrdna, bar na zapadu.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#741 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by piupiu »

On bi morao privremeno odstupiti s pozicije dok se slučaj ne riješi. Politika je nemilosrdna, bar na Zapadu.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#742 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Nero Histrion »

PM72 wrote:
cyprus wrote:Meni bi iskreno bilo žao da se povuče iz politike radi ovoga, ali prvenstveno zato što bi ostao mit nekog moralnog i sposobnog mladog čovjeka, kojem se eto desila velika nesreća, koja ga je spriječila da ovu zemlju povede naprijed :oops:
moralan i sposoban mlad čovjek :lol: spriječen u nijetu da zemlju povede naprijed :lol:
Semire,jesil to ti?
Ocigledno da nije, samo je bio sarkastican. :D
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#743 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by sandzokan »

moonca wrote: Glupost tebi . :thumbup: Postujem.

Slucaj, koji slucaj koja moralna odgovorsnt.

Da li je moralno od nas da uopste pisemo, komentarisemo, osudjujemo, imenima nazivano nekoga -u ovom trenutku ?
Pljuni na sve i svakoga i zapjevaj-SDA demokratija!
Da li postoji broj sjebanih života koji bi botovima otvorio oči?
Ja sin sam tvoj zem...stranko, ja sin sam tvoj.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#744 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Chmoljo »

stvoriš monstruma od državnog aparata koji svakim danom dokazuje da je svrha sam sebi,

od pravosuđa napraviš birokrate koji su vrlo efikasni na fukari, a vrlo nemušti na većim glavama,

ubjeđuješ ljude da treba vjerovati institucijama kada te lažu na tvoje oči,

i onda se čudom čudiš što ljudi nemaju povjerenja u ovakvim situacijama, i što su sumnjičavi, i što su podozrivi. ma hajte, molim vas...


da, Semir Efendić ako ima morala odstupiće sa pozicije do završetka istrage, ili bar ako bude suđenja od tada, pa do završetka postupka. i da, komentari uopšte nisu tako grozni kao što sam očekivao da će biti.

ne daj Bože da je Kojović pregazio koga. već vidim naslovnice kako je čovjek krenuo u džamiju...

jer dovoljno je otići na Efendićev FB i vidjeti da je on sam sklon takvim stvarima, potvaranju i pljuvačini.

također, treba imati na umu da je ljudski život ugašen, i svako korištenje mrtvog čovjeka u nategnutim konstrukcijama je jadno. i tu ne mislim samo na one koji misle da bi nešto dobili ovim, već i na ove apologete.
User avatar
crno_sa_zlatnim
Posts: 279
Joined: 15/01/2011 23:20

#745 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by crno_sa_zlatnim »

PM72 wrote:
kmirsad wrote:Naravno... ali zaboravljaš na odgovornost prema biračima koji su mu poklonili povjerenje... započeti programi, projekti, zapošljavanje, izgradnja, asfaltiranje , rasvjeta, komunalni problemi, snabdjevanje, grijanje... sve staje... sebično bi bilo radi svoje lične tuge i bremena koje mora nositi...ostaviti na cjedili hiljade svojih građana...ima nešto što se zove ... viši interes.
valja vratiti usluge komšijama,prijateljima,zemljacima...kojima je svašta naobećavao ako ga izaberu...nekom donaciju za kuću,plastenik,motokultivator,nekom asfalt u čikmi,legalizaciju kuće ,nekom kanalizaciju,nekom posao u opštini ili Lokom-u...kakvi projekti i čudesa...
Kakvi dugovi, plastenici i motokultivatori... Ne moze se on rastat od Tibre, investitora i vehabija...

Neovisno od ovog sto mu desilo, to je zaista strasno, ali lik je malo je rec odvratan... Zbog svojih postupaka, demonstracije sile, seljakluka, prikrivenpg vehabizma i još puno toga...

Ubijes covjeka i oglasis se za pola sata na FB... To sve govori
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#746 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by moonca »

sandzokan wrote:
moonca wrote: Glupost tebi . :thumbup: Postujem.

Slucaj, koji slucaj koja moralna odgovorsnt.

Da li je moralno od nas da uopste pisemo, komentarisemo, osudjujemo, imenima nazivano nekoga -u ovom trenutku ?
Pljuni na sve i svakoga i zapjevaj-SDA demokratija!
Da li postoji broj sjebanih života koji bi botovima otvorio oči?
Ja sin sam tvoj zem...stranko, ja sin sam tvoj.
Pisem kao ucesnik u saobracaju, vjerujem da si i ti jedan od tih.
Sta se desilo i pod kojim okolnostima samo nagadjamo.Nazalost, jedan ljudski zivot je otisao.Za neke samo broj a za neke -otac, dedo, amidza-- i zbilja treba imati respekta prema familiji a ne politizirati.

Mislim da ima tema SDA?
BOT • informatika skraćeni naziv za softverskog robota,odnosno veštački inteligentnog softverskog agenta. U prenesenom značenju označava i osobu koja otvara naloge, lažne profile na društvenim mrežama (twitter, facebook,...) i na kritičke tekstove postavlja pozitivne komentare, a na negativne komentare reaguje negodovanjem i odbranom. Cesto ih koriste političke stranke ili neke druge interesne grupe ili pojedinci za odbranu i popularizaciju sopstvenih stavova i interesa.
Nisam bot. :)
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#747 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Dr. Kuca »

Strasno, nedaj Boze nikome. Kurtoni raspravljaju o politici a covjek izgubio zivot. Karine od insana.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#748 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by plain vanilla »

Fatmir Alispahić Defterhana
17. ožujka u 22:14 ·
U dovama sam večeras za jednog bistrog i plemenitog Bošnjaka, kojemu se dogodilo ono što se svakome vozaču može dogoditi - da usmrti pješaka. Žao mi je što će život ovog čestitog čovjeka biti obilježen tom tragedijom. Molim Allaha du mu olakša. Amin
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#749 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by JoseMujica »

desilo se šta se desilo, al da ima obraza odmah bi podnio ostavku i rasteretio općinu od svojih privatnih problema...to bi svugdje u normalnom svijetu bio logičan i očekivan potez
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#750 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Njanjavi »

Mene frapira kolicina podrske za ovog junca nakon sto je usmrtio pjesaka.
Mahom od strane gamadi kojima je neko iz familije uhljebljen preko stranke.
Realno pricajuci kakva je to procedura da se lik pusta na slobodu prije zavrsetka istrage.
Mislite da bi bio pusten na slobodu insan bez prijasnjih osuda a da nije politicar?
Bi al u gujci.
Da bosnjo ima kicme imalo, digla bi se frka.
Nedo bog da se u francuskoj desilo slicno, pa pola pariza bi gorilo istu noc.
Ostavke sudija, murijaka, a o nastavku politicke karijere insana koji bi tako usmrtio covjeka da ne pricamo.
I onda ce sutra opet bosnjo kmeketat na sudstvo, na drzavu, na sistem i bla bla bla.
Ovaj junac da ima imalo obraza sam bi dao ostavku.
A o prici da je vozio 30kmh je suvisno i pricat.
Kolki debil moze to povjerovat da je insana moguce usmrtit pri toj brzini.
Locked