Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#701 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by sandzokan »

moonca wrote:Ostavka dolazi u obzir samo ako se proglasi krivim sa zakonskom kaznom.

Zbilja pretjetujete sa osudom.
.
Stvarno? Steta sto te ona nasa Bosanka u svedskoj vladi nije uzela za savjetnika, da joj otvoris oci da ne baca drzavno uhljebljenje zbog nekakvih trica, moralne odgovornosti i sl. Sreca pa rumenko nije takva jajara da ode zbog nekog mrtvog penzionera
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#702 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by It_is_a_Leclerc »

Opetja033 wrote:Ukoliko je kriv - otici ce svakako.
Ukoliko nije kriv - nema potrebe za bilo kakvom ostavkom. Narod mu je dao mandat, narod treba i da mu ga u tom slucaju oduzme. Neki jedva docekali pa da sada spinuju do krajnjih granica, lesinareci i trazeci njegovu ostavku. Svjesni da je to vjerovatno jedini nacin da mu ugledaju ledja.

Ako je kriv - ide.
Ako nije kriv - gospodo draga, na vasu veliku zalost, ipak zivimo u demokratiji pa mu nece rulja suditi nego narod na izborima.
Kako rekoh - SDA-ovci ne razlikuju krivično-pravnu od moralne odgovornosti.

Doduše, ima smisla. Za biti SDA-ovac moral moraš internalizirati u najskrivenije odjeljke svijesti.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#703 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Opetja033 »

sandzokan wrote:
moonca wrote:Ostavka dolazi u obzir samo ako se proglasi krivim sa zakonskom kaznom.

Zbilja pretjetujete sa osudom.
.
Stvarno? Steta sto te ona nasa Bosanka u svedskoj vladi nije uzela za savjetnika, da joj otvoris oci da ne baca drzavno uhljebljenje zbog nekakvih trica, moralne odgovornosti i sl. Sreca pa rumenko nije takva jajara da ode zbog nekog mrtvog penzionera
Aida je prekršila zakon. Još uvijek ne znamo da li je Semir Efendić uradio isto.

Prestanite spinovati.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#704 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Opetja033 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Opetja033 wrote:Ukoliko je kriv - otici ce svakako.
Ukoliko nije kriv - nema potrebe za bilo kakvom ostavkom. Narod mu je dao mandat, narod treba i da mu ga u tom slucaju oduzme. Neki jedva docekali pa da sada spinuju do krajnjih granica, lesinareci i trazeci njegovu ostavku. Svjesni da je to vjerovatno jedini nacin da mu ugledaju ledja.

Ako je kriv - ide.
Ako nije kriv - gospodo draga, na vasu veliku zalost, ipak zivimo u demokratiji pa mu nece rulja suditi nego narod na izborima.
Kako rekoh - SDA-ovci ne razlikuju krivično-pravnu od moralne odgovornosti.

Doduše, ima smisla. Za biti SDA-ovac moral moraš internalizirati u najskrivenije odjeljke svijesti.
O moralnoj odgovornosti neka odlucuju oni koji su ga izabrali. Neces ti prosipati jeftino moraliziranje, jednostavno ne pitas se.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#705 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by triconja »

It_is_a_Leclerc wrote:
Opetja033 wrote:Ukoliko je kriv - otici ce svakako.
Ukoliko nije kriv - nema potrebe za bilo kakvom ostavkom. Narod mu je dao mandat, narod treba i da mu ga u tom slucaju oduzme. Neki jedva docekali pa da sada spinuju do krajnjih granica, lesinareci i trazeci njegovu ostavku. Svjesni da je to vjerovatno jedini nacin da mu ugledaju ledja.

Ako je kriv - ide.
Ako nije kriv - gospodo draga, na vasu veliku zalost, ipak zivimo u demokratiji pa mu nece rulja suditi nego narod na izborima.
Kako rekoh - SDA-ovci ne razlikuju krivično-pravnu od moralne odgovornosti.

Doduše, ima smisla. Za biti SDA-ovac moral moraš internalizirati u najskrivenije odjeljke svijesti.
Mislim da su oni na visokim pozicijama uglavnom ljudi kojima empatija i tako to baca na neku bajku kad im neko prica kako to funkcionise. Nije ni cudo, treba gazat kroz svakakve sokake da bi doso na neku poziciju, bavit se svim i svacim :D
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#706 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by sandzokan »

Opetja033 wrote:
sandzokan wrote:
moonca wrote:Ostavka dolazi u obzir samo ako se proglasi krivim sa zakonskom kaznom.

Zbilja pretjetujete sa osudom.
.
Stvarno? Steta sto te ona nasa Bosanka u svedskoj vladi nije uzela za savjetnika, da joj otvoris oci da ne baca drzavno uhljebljenje zbog nekakvih trica, moralne odgovornosti i sl. Sreca pa rumenko nije takva jajara da ode zbog nekog mrtvog penzionera
Aida je prekršila zakon. Još uvijek ne znamo da li je Semir Efendić uradio isto.

Prestanite spinovati.
Hhh Aida je napravila prekrsaj a ne krivicno djelo. Tesko je ubiti covjeka a ne biti kriv bar za ubistvo iz nehata.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#707 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by It_is_a_Leclerc »

A čujte, tješite se vi kako znate i umijete. Čuj - o nečijoj moralnoj odgovornosti odlučivat će narod. :-)

Ja stvarno nisam ni očekivao ništa odgovornije ponašanje SDA i njihovih sljedbenika u ovom trenutku. To je jednostavno odnarođeno, fokusirano samo na fotelju i kako je se domognuti. A ovi koji usput i stradaju, Bože moj - ili su gluhi, ili su pretrčavali, ili ih jednostavno ignorišemo i bavimo se teškom i tragičnom sudbinom načelnika Efendića.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#708 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Opetja033 »

sandzokan wrote:
Opetja033 wrote:
sandzokan wrote: Stvarno? Steta sto te ona nasa Bosanka u svedskoj vladi nije uzela za savjetnika, da joj otvoris oci da ne baca drzavno uhljebljenje zbog nekakvih trica, moralne odgovornosti i sl. Sreca pa rumenko nije takva jajara da ode zbog nekog mrtvog penzionera
Aida je prekršila zakon. Još uvijek ne znamo da li je Semir Efendić uradio isto.

Prestanite spinovati.
Hhh Aida je napravila prekrsaj a ne krivicno djelo. Tesko je ubiti covjeka a ne biti kriv bar za ubistvo iz nehata.
Nije tesko. Imas kod nas bezbroj primjera kada je saobracaj u pitanju. Da ne idemo dalje.

Poenta je u tome da je Aida prekrsila zakon, ne znamo jos uvijek da li je i Semir Efendic uradio isto. Prema tome - svo spinovanje i dovodjenje u vezu ta dva slucaja pada u vodu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#709 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by moonca »

sandzokan wrote:
moonca wrote:Ostavka dolazi u obzir samo ako se proglasi krivim sa zakonskom kaznom.

Zbilja pretjetujete sa osudom.
.
Stvarno? Steta sto te ona nasa Bosanka u svedskoj vladi nije uzela za savjetnika, da joj otvoris oci da ne baca drzavno uhljebljenje zbog nekakvih trica, moralne odgovornosti i sl. Sreca pa rumenko nije takva jajara da ode zbog nekog mrtvog penzionera
A to tebi smeta.

Sigurna sam da ne zaostajes sa znanjem i inteligencjom, zasto nisi ti na njegovoj poziciji.

Nazalost, neko izgleda mora biti i 'uhljebljen'.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#710 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by sandzokan »

Opetja033 wrote:

Nije tesko. Imas kod nas bezbroj primjera kada je saobracaj u pitanju. Da ne idemo dalje.

Poenta je u tome da je Aida prekrsila zakon, ne znamo jos uvijek da li je i Semir Efendic uradio isto. Prema tome - svo spinovanje i dovodjenje u vezu ta dva slucaja pada u vodu.
Govorim ti sta je bilo u normalnoj zemlji. Zena zbog prekrsaja u saobracaju napustila funkciju iako po zakonu nije morala. Znaci podvlacim napustila funkciju zbog moralne odgovornosti. A sada nadji mi koji je zvanicnik na Zapadu ubio pjesaka a ostao na funkciji? Nemoj mi se pozivati na nase Tuzilastvo, prvo slab je argument, a drugo ja zatvor nisam ni pomenuo samo kazem da bi u normalnoj zemlji vec danas podnio ostavku iz moralnih razloga
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#711 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by aratet »

Opetja033 wrote:
Nije tesko. Imas kod nas bezbroj primjera kada je saobracaj u pitanju. Da ne idemo dalje.

Poenta je u tome da je Aida prekrsila zakon, ne znamo jos uvijek da li je i Semir Efendic uradio isto. Prema tome - svo spinovanje i dovodjenje u vezu ta dva slucaja pada u vodu.
Necemo nikada ni saznati, saznat cemo samo verziju onih koji su ocito korumpirani.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#712 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by aratet »

Opetja033 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Opetja033 wrote:Ukoliko je kriv - otici ce svakako.
Ukoliko nije kriv - nema potrebe za bilo kakvom ostavkom. Narod mu je dao mandat, narod treba i da mu ga u tom slucaju oduzme. Neki jedva docekali pa da sada spinuju do krajnjih granica, lesinareci i trazeci njegovu ostavku. Svjesni da je to vjerovatno jedini nacin da mu ugledaju ledja.

Ako je kriv - ide.
Ako nije kriv - gospodo draga, na vasu veliku zalost, ipak zivimo u demokratiji pa mu nece rulja suditi nego narod na izborima.
Kako rekoh - SDA-ovci ne razlikuju krivično-pravnu od moralne odgovornosti.

Doduše, ima smisla. Za biti SDA-ovac moral moraš internalizirati u najskrivenije odjeljke svijesti.
O moralnoj odgovornosti neka odlucuju oni koji su ga izabrali. Neces ti prosipati jeftino moraliziranje, jednostavno ne pitas se.
Jesi li svjestan da se tim istim argumentom moze opravdati i moral Hitlera?
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#713 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by sandzokan »

moonca wrote:
sandzokan wrote:
moonca wrote:
A to tebi smeta.

Sigurna sam da ne zaostajes sa znanjem i inteligencjom, zasto nisi ti na njegovoj poziciji.

Nazalost, neko izgleda mora biti i 'uhljebljen'.
Da uprostim....ja sam odgovorio na glupost koju si napisao “ostavka dolazi u obzir samo ako se proglasi krivim”. Pa sam ti naveo slucaj kako se ostavka podnosi i zbog moralne odgovornosti, termin koji niste ucili na vasim politickim akademijama. Nadam se da sam bio jasan
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#714 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Opetja033 »

aratet wrote:
Opetja033 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Kako rekoh - SDA-ovci ne razlikuju krivično-pravnu od moralne odgovornosti.

Doduše, ima smisla. Za biti SDA-ovac moral moraš internalizirati u najskrivenije odjeljke svijesti.
O moralnoj odgovornosti neka odlucuju oni koji su ga izabrali. Neces ti prosipati jeftino moraliziranje, jednostavno ne pitas se.
Jesi li svjestan da se tim istim argumentom moze opravdati i moral Hitlera?
Kakvo nebulozno poredjenje. :shock:

Nakon sto je dosao na vlast, Hitler vise nije organizovao izbore.
Hitler je jedan od najvecih ubica u ljudskoj historiji. Krivac za stotine miliona ubijenih tokom WWII.
Efendić - jeste ili nije - odgovoran za smrt jednog covjeka. To ce sud utvrditi.

A za sve lesinare koji idu sa standardnom supljom pricom "samo kod nas" - imam poruku da malo progooglaju ime Ted Kennedy.

Imate li jos neki spin?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#715 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by madner »

Hitler jeste organizovao jos jedne izbore nakon preuzimanja vlasti.
Dao bi ostavku u normalnim drzavama.

Sve ostalo je spin.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#716 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kmirsad »

Zašto bi davao ostavku na svoje radno mjesto... nije bio na dužnosti, zgazio je čovjeka u svoje slobodno vrijeme... privatnim autom...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#717 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Banksy »

Teško je o bilo kakvom moralu pričati u Bosni 2018.

Ne znam kakve su procedure, ali morao bi bar, na neki način, 'zalediti' funkciju i ovlastiti zamjenika do okončanja procesa.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#718 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by aratet »

madner wrote:Hitler jeste organizovao jos jedne izbore nakon preuzimanja vlasti.
Dao bi ostavku u normalnim drzavama.

Sve ostalo je spin.
Vlast je preuzeo 1933.godine, a izbore je odrzao jos i 1936.godine i 1938.godine.
O njegovom moralu mogu pricati samo njegovi glasaci, otkud nekome pravo da ga naziva ubicom?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#719 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by moonca »

sandzokan wrote:
sandzokan wrote:
moonca wrote:
A to tebi smeta.

Sigurna sam da ne zaostajes sa znanjem i inteligencjom, zasto nisi ti na njegovoj poziciji.

Nazalost, neko izgleda mora biti i 'uhljebljen'.
Da uprostim....ja sam odgovorio na glupost koju si napisao “ostavka dolazi u obzir samo ako se proglasi krivim”. Pa sam ti naveo slucaj kako se ostavka podnosi i zbog moralne odgovornosti, termin koji niste ucili na vasim politickim akademijama. Nadam se da sam bio jasan
Glupost tebi . :thumbup: Postujem.

Slucaj, koji slucaj koja moralna odgovorsnt.

Da li je moralno od nas da uopste pisemo, komentarisemo, osudjujemo, imenima nazivano nekoga -u ovom trenutku ?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#720 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by triconja »

Opetja033 wrote:
aratet wrote: Kakvo nebulozno poredjenje. :shock:

Nakon sto je dosao na vlast, Hitler vise nije organizovao izbore.
Hitler je jedan od najvecih ubica u ljudskoj historiji. Krivac za stotine miliona ubijenih tokom WWII.
Efendić - jeste ili nije - odgovoran za smrt jednog covjeka. To ce sud utvrditi.

A za sve lesinare koji idu sa standardnom supljom pricom "samo kod nas" - imam poruku da malo progooglaju ime Ted Kennedy.

Imate li jos neki spin?
Jastaradi, nacizam je los a to sto su komunisti ubijali i sakom i kapom to nista? Pa bog ti dao mao ce tung pobio oko od 10 do 100 miliona ljudi sireci ideologiju jednakosti i slobode, a staljin nesta slicno :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#721 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by triconja »

kmirsad wrote:Zašto bi davao ostavku na svoje radno mjesto... nije bio na dužnosti, zgazio je čovjeka u svoje slobodno vrijeme... privatnim autom...
Kad si politicar trebas pokazati neke ljudske osobine, malo empatije i tako tog, e to je razlog sto neki politicari na glupim stvarima padaju ko mudo kroz poderane gace :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#723 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by kmirsad »

triconja wrote:
kmirsad wrote:Zašto bi davao ostavku na svoje radno mjesto... nije bio na dužnosti, zgazio je čovjeka u svoje slobodno vrijeme... privatnim autom...
Kad si politicar trebas pokazati neke ljudske osobine, malo empatije i tako tog, e to je razlog sto neki politicari na glupim stvarima padaju ko mudo kroz poderane gace :D
Nemoj misliti da mu nije teško, ne znam čovjeka, ali sigurno mu je žao, nije namjerno, jebi ga...
criticos
Posts: 646
Joined: 15/01/2018 16:00

#724 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by criticos »

kmirsad wrote:Zašto bi davao ostavku na svoje radno mjesto... nije bio na dužnosti, zgazio je čovjeka u svoje slobodno vrijeme... privatnim autom...
Na ovo boldirano nemam riječi. Stravično promišljanje. Strašno!
Kada se prihvatiš toga da si političar, medijska ličnost, popularan, zvijezda i sl. Onda si to 24h dnevno!
Svaki potez, svaka gesta, svako djelo i sl. se vaga, mjeri i vrijednuje 24/7.

U svijetu kada političara uhvate u sex skandalu, pronevjeri, mitu, korupciji, namještanju, sa drogom, sa rasističkim ispadima, vožnji u pijanom stanju ili protivdržavnim djelovanjem, taj iz moralnih razloga ili pritiska javnosti podnosi ostavku. Semir Efendić je ubio čovjeka i to je fakt. Razlozi, način i šta se dešavalo je apsolutno nebitno. On ima moralnu obavezu da se povuče, jer biti političar koji je ubio je nespojivo jedno s drugim. Meni je žao što je tako ispalo tom čovjeku, ali nekada se u životu tako poklopi da si nemoćan, ali to nije opravdanje da ne povučeš moralan potez za posljedice koje i nisi želio proizvesti.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#725 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Zox »

Cuj nije mu lako.
Najjaci su ovi sto govore "teret na dusi mu je najgora kazna".
Da je tako, zatvori ne bi ni postojali.
Ili je to samo za ove iz SDA za koje pretpostavljamo da su vjernici?
Locked