Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
doko-miki
Posts: 54
Joined: 24/03/2014 21:29

#1 Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by doko-miki »

Semir Efendić, načelnik sarajevske Općine Novi Grad rođen je 4. septembra 1983. u selu Orahovice kod Goražda. Osnovnu i srednju školu završio je Sarajevu. Visoku stručnu spremu stekao je na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu, na odsjeku Politologija.

Image

Image
Last edited by doko-miki on 10/08/2016 07:55, edited 2 times in total.
User avatar
zeina
Posts: 789
Joined: 13/03/2015 14:55

#2 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by zeina »

Ne treba, nego za predsjednika mjesto Baketa :)
Jes da su ista skola al za razliku od Baketa Semir je mlad, uspjesan i perspektivan politicar...jos i lijep i elokventan :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by KatarinaKosaca »

:( :( :(
User avatar
malamirha
Posts: 180
Joined: 29/03/2015 20:45

#5 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by malamirha »

mnogo se naselilo glavatih u toj opcini,tako da ce sigurno ponovo biti izabran. :roll:
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#6 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by djigibau »

Nisam poklonik niti simpatizer stranke iz koje dolazi Semir, ali ima moj glas. OVaj covjek je vise uradio za opcinu nego svi njegovi prethodnici zajedno. malo pretjerah ali to je tu negdje.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#7 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja nisam stanovnik općine Novi grad ali mislim da čovjek radi dobar posao. Imao sam priliku vidjeti Centar Safet Zajko u Novom gradu koji je još nije potpuno završen i mogu reći stvarno da je lijepo, nešto sasvim novo na našim prostorima.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#8 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by PM72 »

Ned'o Bog da su svake godine izbori.Ako ne bi običnu taksu naplaćivao 20 KM jer bi mu opština ostala bez dinara...mladi papčić zasjeo na kormilo i na budžet.Slomi se asfaltirajući,preveći,gradeći.Ćesir mu komanduje šta će i kako će,ubacuju svoje stranačke ublehaše u firme od državnog značaja a kupio se stan,novo auto,nije više stanovnik vrha Briješća i kuće bez fasade.U svakom slučaju,ako bi glasao za njega i fašiste iz SDA - nek' mi se ruka osuši.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#9 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by mario001 »

PM72 wrote:Ned'o Bog da su svake godine izbori.Ako ne bi običnu taksu naplaćivao 20 KM jer bi mu opština ostala bez dinara...mladi papčić zasjeo na kormilo i na budžet.Slomi se asfaltirajući,preveći,gradeći.Ćesir mu komanduje šta će i kako će,ubacuju svoje stranačke ublehaše u firme od državnog značaja a kupio se stan,novo auto,nije više stanovnik vrha Briješća i kuće bez fasade.U svakom slučaju,ako bi glasao za njega i fašiste iz SDA - nek' mi se ruka osuši.
Novi nivo kmecanje.
Covjek je povecao budget za 22 miliona na 40 miliona, zato se toliko i gradi
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#10 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by Rubaija »

zeina wrote:Ne treba, nego za predsjednika mjesto Baketa :)
Jes da su ista skola al za razliku od Baketa Semir je mlad, uspjesan i perspektivan politicar...jos i lijep i elokventan :)
E, čuj lijep. :roll: :oops:

Haj..... o ukusima se ne raspravlja. :D
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#11 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by huxley »

PM72 wrote:Ned'o Bog da su svake godine izbori.Ako ne bi običnu taksu naplaćivao 20 KM jer bi mu opština ostala bez dinara...mladi papčić zasjeo na kormilo i na budžet.Slomi se asfaltirajući,preveći,gradeći.Ćesir mu komanduje šta će i kako će,ubacuju svoje stranačke ublehaše u firme od državnog značaja a kupio se stan,novo auto,nije više stanovnik vrha Briješća i kuće bez fasade.U svakom slučaju,ako bi glasao za njega i fašiste iz SDA - nek' mi se ruka osuši.
Pricas gluposti. To 'papcic' je zato sto mu se ne mogu osporiti rezultati, pa eto, da ga se bar nekako popljuje i omalovazi.

For the record, poserem mu se na stranku. Ali ovaj momak je prva liga, i svaka mu cast za sve sto je uradio i radi. I moj nacelnik koldzo je iz iste stranke, ali je kurac od ovce.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by cyprus »

Ne može se osporiti da je napravio pristojan posao, ali istovremeno je i pretjerano izvikan, bahat, korumpiran i naravno nacionalista... Dakle, nisam mu fan i neće dobiti moj glas, ali nisam ja ni bitan... Efendić ove izbore realno uzima lopatom... Očekujem preko 60% glasova...
Last edited by cyprus on 08/08/2016 17:52, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#13 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by PM72 »

mario001 wrote:
PM72 wrote:Ned'o Bog da su svake godine izbori.Ako ne bi običnu taksu naplaćivao 20 KM jer bi mu opština ostala bez dinara...mladi papčić zasjeo na kormilo i na budžet.Slomi se asfaltirajući,preveći,gradeći.Ćesir mu komanduje šta će i kako će,ubacuju svoje stranačke ublehaše u firme od državnog značaja a kupio se stan,novo auto,nije više stanovnik vrha Briješća i kuće bez fasade.U svakom slučaju,ako bi glasao za njega i fašiste iz SDA - nek' mi se ruka osuši.
Novi nivo kmecanje.
Covjek je povecao budget za 22 miliona na 40 miliona, zato se toliko i gradi

Znači,prijašnji ublehaš Damir imao 18 miliona maraka manje za rasipanje ? A nije imao "svoju" firmu kao ovaj papak iz Orahovica (predgrađe Goražda :lol: ) da sve poslove kanališe preko jednog izvođača.

huxley,
Kakvi bolan rezultati? Što je uložio u kasarnu JNA par miliona maraka a niti ko zna ko je radio ni koliko je isplaćeno? Što je "utoplio" tri ulaza u B fazi a niko živ ne zna ko je i za koliko dobio poslove? Što mu je stranački šef Huso Ćesir promjenio urbanistički plan pa će zemljište i zgradu svoje firme (uz napomenu da je poslije rata na sumnjiv način privatizirao) prodati nekakvom koridoru pa će za uzvrat dobiti još bolju parcelu? Što mu je SIPA ušla u knjige pa provjerava šta su muljali?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#14 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by dječak sa šibicama »

Cuj iz Orahovica, pa to mi je onda neki rodjo s obzirom da selo broji 12 ipo stanovnika, gdje njemu kabinet da odem ja malo popricati sa njim? :D
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#15 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote:Cuj iz Orahovica, pa to mi je onda neki rodjo s obzirom da selo broji 12 ipo stanovnika, gdje njemu kabinet da odem ja malo popricati sa njim? :D
A ti sve fol iz Starog grada :lol: idi,samo reci poslao me Huso Ćesir i ima da stane mirno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by dječak sa šibicama »

Pa moj dedo dosao uskom prugom do bistricke stanice, tako se silazilo sa Orahovica, Zorovica, Ilovace u rajvosa :D
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#17 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by mario001 »

kakav vam je to izraz "kmečanje"? Neki novi čobanski ?
Znači,prijašnji ublehaš Damir imao 18 miliona maraka manje za rasipanje ? A nije imao "svoju" firmu kao ovaj papak iz Orahovica (predgrađe Goražda :lol: ) da sve poslove kanališe preko jednog izvođača.

huxley,
Kakvi bolan rezultati? Što je uložio u kasarnu JNA par miliona maraka a niti ko zna ko je radio ni koliko je isplaćeno? Što je "utoplio" tri ulaza u B fazi a niko živ ne zna ko je i za koliko dobio poslove? Što mu je stranački šef Huso Ćesir promjenio urbanistički plan pa će zemljište i zgradu svoje firme (uz napomenu da je poslije rata na sumnjiv način privatizirao) prodati nekakvom koridoru pa će za uzvrat dobiti još bolju parcelu? Što mu je SIPA ušla u knjige pa provjerava šta su muljali?
:-) :-) :-) :-) :-)
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#18 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote:Pa moj dedo dosao uskom prugom do bistricke stanice, tako se silazilo sa Orahovica, Zorovica, Ilovace u rajvosa :D
Znači,i za tebe važi ona Balaševa "Jebo' te voz koji te don'o".... :lol: šala,nemam ništa protiv tebe ali ovaj Efendić glat uzima izbore,neuki i nepismeni narod nema pojma da će nakon ovog mandata moći komotno u penziju (sa više milionskim kontom na raznim računima) ili MIP pošto su ga svojevremeno kao "kadra" poslali u Maleziju na školovanje a nije znao gdje je šupalj.Oj Alija haram ti bilo i ovog i onog svijeta...
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by karanana »

po nama: treba.

i siguran sam da je ovaj tekst iz avaza poprilicno star. mislim da su promijenili misljenje.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#20 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by PM72 »

Sad je na snazi primirje između SDA i SBB.Do tada su svaki dan imali članak o lopovlucima SDA ili o kriminalu u komunalnim firmama pod vođstvom SDA.sad teče med i mlijeko.Još kako je Bakir javno obećao da će na svako pišanje i sranje voditi i "Fahra",ne bi me čudili da ga ovi iz Avaza predlože za Nobelovu nagradu.
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#21 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by Rubaija »

mario001 wrote:
PM72 wrote:Ned'o Bog da su svake godine izbori.Ako ne bi običnu taksu naplaćivao 20 KM jer bi mu opština ostala bez dinara...mladi papčić zasjeo na kormilo i na budžet.Slomi se asfaltirajući,preveći,gradeći.Ćesir mu komanduje šta će i kako će,ubacuju svoje stranačke ublehaše u firme od državnog značaja a kupio se stan,novo auto,nije više stanovnik vrha Briješća i kuće bez fasade.U svakom slučaju,ako bi glasao za njega i fašiste iz SDA - nek' mi se ruka osuši.
Novi nivo kmecanje.
Covjek je povecao budget za 22 miliona na 40 miliona, zato se toliko i gradi
A, kako se, inače, povećava budžet u opštinama - mislim, ono, je l' taksama, smanjenjem rashoda, zaduživanjem, nekim public-private partnershipima - kako on dodje do tih 18 mil? Kad pišeš izborne poruke, daj malo i detalja znatiželjnim glasačima, da možemo ispasti pametni u kafani. :D :lol:

P.S. Kad čitam ovaj tvoj odgovor gore, imam utisak da ti čitaš sa one liste 'key messages' - sa instrukcijom: ponavljajte ovih 10 izbornih poruka, koristite 'premošćavanje' kao strategiju i vraćajte se uvijek i kao pokvarena ploča našim izbornim porukama..... "povećao budžet sa 22 na 40 miliona", "izgradio", "posadio", "uklonio 54 psa", "povećao budžet....." :D
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#22 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by mario001 »

Rubaija wrote:
mario001 wrote:
PM72 wrote:Ned'o Bog da su svake godine izbori.Ako ne bi običnu taksu naplaćivao 20 KM jer bi mu opština ostala bez dinara...mladi papčić zasjeo na kormilo i na budžet.Slomi se asfaltirajući,preveći,gradeći.Ćesir mu komanduje šta će i kako će,ubacuju svoje stranačke ublehaše u firme od državnog značaja a kupio se stan,novo auto,nije više stanovnik vrha Briješća i kuće bez fasade.U svakom slučaju,ako bi glasao za njega i fašiste iz SDA - nek' mi se ruka osuši.
Novi nivo kmecanje.
Covjek je povecao budget za 22 miliona na 40 miliona, zato se toliko i gradi
A, kako se, inače, povećava budžet u opštinama - mislim, ono, je l' taksama, smanjenjem rashoda, zaduživanjem, nekim public-private partnershipima - kako on dodje do tih 18 mil? Kad pišeš izborne poruke, daj malo i detalja znatiželjnim glasačima, da možemo ispasti pametni u kafani. :D :lol:

P.S. Kad čitam ovaj tvoj odgovor gore, imam utisak da ti čitaš sa one liste 'key messages' - sa instrukcijom: ponavljajte ovih 10 izbornih poruka, koristite 'premošćavanje' kao strategiju i vraćajte se uvijek i kao pokvarena ploča našim izbornim porukama..... "povećao budžet sa 22 na 40 miliona", "izgradio", "posadio", "uklonio 54 psa", "povećao budžet....." :D
Ne pisem, ja ne zivim u toj opcini ali imamo par zajednickih prijatelja i znam sta radi.
Ne znam kako je povecao, ali to treba pitati Hadzica, sta je radio 12 godina i zasto on nije povecao, isto je imao kasarnu na raslopaganju, nije je pretvorio u park.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#23 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by mario001 »

PM72 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Pa moj dedo dosao uskom prugom do bistricke stanice, tako se silazilo sa Orahovica, Zorovica, Ilovace u rajvosa :D
Znači,i za tebe važi ona Balaševa "Jebo' te voz koji te don'o".... :lol: šala,nemam ništa protiv tebe ali ovaj Efendić glat uzima izbore,neuki i nepismeni narod nema pojma da će nakon ovog mandata moći komotno u penziju (sa više milionskim kontom na raznim računima) ili MIP pošto su ga svojevremeno kao "kadra" poslali u Maleziju na školovanje a nije znao gdje je šupalj.Oj Alija haram ti bilo i ovog i onog svijeta...

Ja ne znam zasto ti lazes, frajer je bio jedan od najboljih studenata koji je krocio na politicke nauke (lahko to provjeriti), kao takav dobio stipendiju i otisao vani da nastavi skolovanje.
Na trecoj godini poceo da radi kod Zgodica na katedri, vjerovatno su ga i tamo poslali kod SDP-ovca :-) :-) :-)
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#24 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by PM72 »

E moj prijatelju,
Da je Microsoft ili koncern WV prebacio svoje sjedište iz USA na Mojmilo ili na Sokolje ne bi došlo do povećanja budžeta od skoro 100%...pogledaj samo podatak o pismenim u krajevima gdje vladaju SDA,SNSD,HDZ...

a ovo kako lažem... :lol: pa pogledaj malo ko su mu bili profesori i kod koga je polagao...jebo li te FPN,to svaki drot jal čuvar magistrira u par godina.Nije bio na elektrotehnici,mašinstvu jal medicini.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#25 Re: Po Vama,trebali Semir Efendić,načelnik općine Novi grad Sarajevo,da obnovi mandat

Post by dječak sa šibicama »

PM72 wrote: Znači,i za tebe važi ona Balaševa "Jebo' te voz koji te don'o".... :lol: šala,nemam ništa protiv tebe ali ovaj Efendić glat uzima izbore,neuki i nepismeni narod nema pojma da će nakon ovog mandata moći komotno u penziju (sa više milionskim kontom na raznim računima) ili MIP pošto su ga svojevremeno kao "kadra" poslali u Maleziju na školovanje a nije znao gdje je šupalj.Oj Alija haram ti bilo i ovog i onog svijeta...
Pa iskreno ne moras meni objasnjavati kako stvari idu u tom miljeu, rodijacko-familijarnom sto bi rekli.

Ja koliko cujem mnogi ga hvale u Novom gradu, vjerovatno im je nakon onog lopova Hadzica svojevrsno osvjezenje, ali pretpostavljam da mu je modus operandi slican kao kod Hadzibajrica, jeftino kupovanje glasova populistickim metodama.
Medjutim, ako ga vecina gradjana novog grada zele, ostavice ga na funkciji.
Locked