Po(Mi)licjiski automobili

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#1151 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by johntra »

Komesar je vjerovatno na poklon dobio sedmicu Golfa, odnosno, kao, kupio je...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1152 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

Jest ovo sve stela samo je sad jasnije da to nema toliko veze sa relacijom SDA- Imamovic - ASA, nego pare - SDA - pare.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1153 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by corsa »

Ja koliko znam Imamovic vec dugo vremena nema nista sa Porscheom ex ASA.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1154 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by commendatore »

ma dobro covjek je morao otkrit suplju rupu na svirali - nismo mi znali ha ja
ins
Posts: 2710
Joined: 12/05/2005 10:50

#1155 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by ins »

Policija u Sarajevu vozi VW od ranih 1970-ih, dakle nekih 45 godina, i to bez ikakvih prekida. Nisu kupili Zastave niti kada je to CK nalagao niti su kupili Felicije kada se to iz Centrale očekivalo :thumbup:

Prema tome, ne znam šta je toliko za čuđenje, i zašto bi tu trebalo biti nekakve velike love za ovoga ili onoga. Naprotiv, da je Opel ili Peugeot u pitanju, e to bi otvorilo mnoga pitanja :skoljka:

Uostalom, za VW ili Škodu su se u ovoj i prošloj godini odlučili ni više ni manje nego: MUP HNK, MUP TK, MUP ZDK, MUP ZHK, MUP SBK, MUP FBiH, MUP RS, DKPT a u komšiluku i MUP RH (Octavia Kombi) i MUP SRB (nešto malo Golfova za Prestolnicu i valjda kupuju Škode za ostatak zemlje)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1156 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

corsa wrote:Ja koliko znam Imamovic vec dugo vremena nema nista sa Porscheom ex ASA.
Pa upravo o tome se radi, bez obzira sto neki stucnjaci to ne razumiju pa se javljaju glupim komentarima.
Godinama bila prica da je VW favorizovan u MUP-u KS zbog relacije Imamovic-ASA-SDA- MUP KS i sad kad ni Imamovica ni ASA-e nema vis eu prici, se pokazalo da je VW favorizovan zbog toga sto je VW i da je jedina ispravna relacija SDA-pare-MUP KS.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1157 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

ins wrote:Policija u Sarajevu vozi VW od ranih 1970-ih, dakle nekih 45 godina, i to bez ikakvih prekida. Nisu kupili Zastave niti kada je to CK nalagao niti su kupili Felicije kada se to iz Centrale očekivalo :thumbup:

Prema tome, ne znam šta je toliko za čuđenje, i zašto bi tu trebalo biti nekakve velike love za ovoga ili onoga. Naprotiv, da je Opel ili Peugeot u pitanju, e to bi otvorilo mnoga pitanja :skoljka:

Uostalom, za VW ili Škodu su se u ovoj i prošloj godini odlučili ni više ni manje nego: MUP HNK, MUP TK, MUP ZDK, MUP ZHK, MUP SBK, MUP FBiH, MUP RS, DKPT a u komšiluku i MUP RH (Octavia Kombi) i MUP SRB (nešto malo Golfova za Prestolnicu i valjda kupuju Škode za ostatak zemlje)
Ne znas pozadinu price koju pricas.
Suprotno onome sto tvrdis, milicija je kupovala VW upravo zbog odluke CK BiH jer je VW bio auto proizveden u BiH i od strane BiH preduzeca cim se ojacavala domaca provreda. Sad tih argumenata nema, a VW se i dalje kupuje.
Upravo ono sto dalje pises je potrvda preseravanja danasnje vlasti jer sve sto u policijske svrhe moze jedan Golf identicno moze i iedna Octavia koja je ipak jeftinija i ako vec 4. generaciju moze zadovoljiti potrebe MUP-a RH na drzavnom niovu moze i MUP-a KS.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1158 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Ned071 »

a to sto je ministar SBB?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1159 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by supercali »

Pa ostalo je valjda u vrhu ljudi iz ase nisu svi otisli vjerovatno i moguce da i zbog toga vw opet dolazi na ulice kao policijsko vozilo
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1160 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

supercali wrote:Pa ostalo je valjda u vrhu ljudi iz ase nisu svi otisli vjerovatno i moguce da i zbog toga vw opet dolazi na ulice kao policijsko vozilo
To sto je ostalo nema uticaja, te stvari koje su nekad prelamali Imamovic i Hastor danas u Porscheu prelama Svabo, isto kao sto je odhebo Colu pa popuste. Poenta je da je vlast otvorenja za "saradnju" sa svima, ne nuzo samo za racun stranke.
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#1161 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by vauvau »

sve je to do ridjobradog
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1162 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by supercali »

tempuser wrote:
supercali wrote:Pa ostalo je valjda u vrhu ljudi iz ase nisu svi otisli vjerovatno i moguce da i zbog toga vw opet dolazi na ulice kao policijsko vozilo
To sto je ostalo nema uticaja, te stvari koje su nekad prelamali Imamovic i Hastor danas u Porscheu prelama Svabo, isto kao sto je odhebo Colu pa popuste. Poenta je da je vlast otvorenja za "saradnju" sa svima, ne nuzo samo za racun stranke.
Pa naravno da ne odlucuje mujo koji je ostao al kad mujo kaze svabi e vidi ajmo mi dati gilfa komesaru a oni ce kupiti x auta vjerujem da ce svabo prihvatiti jer je njemu do para

A s druge strane lutrija kad je nabavljala 10 audija tt otisli kod imamovica i on davao osnovni model bez icega dodatno
Ovi otisli kod tomica ili kako se vec zove u mostaru vw dobili rezervnu gumu normalnu i onu obaveznu opremu da kazem gratis i jos tako nekih sitnica
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1163 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

supercali wrote: Pa naravno da ne odlucuje mujo koji je ostao al kad mujo kaze svabi e vidi ajmo mi dati gilfa komesaru a oni ce kupiti x auta vjerujem da ce svabo prihvatiti jer je njemu do para

A s druge strane lutrija kad je nabavljala 10 audija tt otisli kod imamovica i on davao osnovni model bez icega dodatno
Ovi otisli kod tomica ili kako se vec zove u mostaru vw dobili rezervnu gumu normalnu i onu obaveznu opremu da kazem gratis i jos tako nekih sitnica
Poenta je da komesar ne bira jel posao namjesta jaranu iz stranke il Svabi, bitna je samo koverta.
A ovo iz Mo bice da je Jelic!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1164 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by supercali »

Bravo jelic
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1165 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by 530i »

Sve su to folovi tipa zapremina motora između 1960 i 2000 ccm, kao da 1950 ili 2001 čini razliku :D
Throttle
Posts: 12941
Joined: 10/06/2016 12:35

#1166 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Throttle »

Neko je pisao ovdje kad su nabavljali cini mi se Skode Rapid 1.2, smijurija
Raspon zapremine, snage, tezine, i slicno nastiman da odgovara samo jednom modelu :mrgreen:
Sve po propisu
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1167 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

Cuo sam pricu da se jednom potkrala greska u tenderu "sa slikom" pa se pored ciljanog pojavio jos jedan model koji 100% odgovara karakteristikama pa su naknadnu ubacili da mora imati niklovanu masku.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1168 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by supercali »

Zamislite da taj drugi isto ima niklovanu masku
Ja mislim da bi oni dosli do toga da na masci mora da stoji znak sa 2 slova :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#1169 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by tempuser »

supercali wrote:Zamislite da taj drugi isto ima niklovanu masku
Ja mislim da bi oni dosli do toga da na masci mora da stoji znak sa 2 slova :mrgreen:
Konkretno su nisanili da na znaku bude ptica.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1170 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by supercali »

tempuser wrote:
supercali wrote:Zamislite da taj drugi isto ima niklovanu masku
Ja mislim da bi oni dosli do toga da na masci mora da stoji znak sa 2 slova :mrgreen:
Konkretno su nisanili da na znaku bude ptica.
Jah dobro si skoda je isto u igri
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1171 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by novi_korisnik »

MAN-lion's coach wrote:
bersK wrote:Butmirska cesta, sinoć oko pola 9. Peugeot kod Elektroprivrede 'ćapa' raju što ga piče preko ograničenja. 206-ca, crna. Pripaz raja, vjerovatno ga ima i po gradu.
:D

Image

Image

Je li neko vidio ovo cudo ?? Ja ga jos nisam primjetioo..

Jel ima funkciju standardnog presretaca ili je više ono kao mobilni radar, koji parkira pored i slika ?
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#1172 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by Seyfo »

ja sam Vitare viđam, valjda što se krećem duž i poprijeko opštine Novo Sarajevo. Ne znam koliko im je rezon da njih vozaju ako su benzinci
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#1173 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by novi_korisnik »

Seyfo wrote:ja sam Vitare viđam, valjda što se krećem duž i poprijeko opštine Novo Sarajevo. Ne znam koliko im je rezon da njih vozaju ako su benzinci
Ja ih ocekujem da iz paštete pocnu iskakat. Ako se ne varam imaju samo dvije, ali su non stop u akciji.. Svaki put moram vidjeti jednu.. I to nije da se vozaju bezveze, vec stalno neke rotacije.. Prate izgleda i saobracaj a i ostale policijke poslove..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1174 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by supercali »

Ma vala nek iskakaju I iz hljeba ako treba
Mebi je drago kad zaustave bilo koga ko.je napravio prekrsaj posebno crveno I sl
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1175 Re: Po(Mi)licjiski automobili

Post by bersK »

Glavnom dzadom ih ima kud hoces. Al zato tranzitom ne postoje.
Post Reply