PMF-TKN Težina?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
asidza
Posts: 5
Joined: 22/06/2022 15:59

#1 PMF-TKN Težina?

Post by asidza »

Zdravo, zanima me koliko je zapravo težak PMF danas, i ako je neko završio i čita, neke smjernice za prvu godinu? Da li se isplati?
HD_2015
Posts: 980
Joined: 27/08/2015 12:54

#2 Re: PMF-TKN Težina?

Post by HD_2015 »

"Težak" je relativan pojam i stvar je motivacije. Meni je smiješno kada danas pričaju o težini fakulteta.

Milsim da je pogrešno postavljati stvari na taj način. Trebaš se zapitati zašto želiš baš taj fakultet? Koje su prednosti i mane u odnosu na ostale.

Uostalom, IT sektor, koji god da završiš, moraš biti samostalan

EDIT: Sada vidim da već studiraš ETF i ne ide, pa vjerovatno tražiš alternativu. Ne bih rekao da je lakši od ETF-a, jedino ti možda promjena sredine može goditi kao psihološki restart, ali to je jedno veliko "možda".
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3 Re: PMF-TKN Težina?

Post by Hajvan »

Cuo sam da je neprihvatljivo mala prolaznost.
ne vjerujem da je samo do "lijenih, podkapcitiranih" studenata
H323
Posts: 75
Joined: 18/06/2021 10:51

#4 Re: PMF-TKN Težina?

Post by H323 »

Hajvan wrote: 19/09/2023 12:04 Cuo sam da je neprihvatljivo mala prolaznost.
ne vjerujem da je samo do "lijenih, podkapcitiranih" studenata
Prolaznost na TKN je kakva i na ostalim usmjerenjima na matematici.

Prolaznost na stručnom studiju je druga stvar. Kakav input takav output. Računaj koliko je tu ljudi koji su to onako upisali jer eto ima para u IT (priča za sebe), koliko ljudi koji nisu mogli/htjeli na ETF RI iz xy razloga, itd itd.

Stručni studij nije zahtjevan koliko ETF RI bachelor, ali nije ni IT Akademija, kome je do toga ima IUS :mrgreen:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#5 Re: PMF-TKN Težina?

Post by Hajvan »

H323 wrote: 19/09/2023 18:14
Hajvan wrote: 19/09/2023 12:04 Cuo sam da je neprihvatljivo mala prolaznost.
ne vjerujem da je samo do "lijenih, podkapcitiranih" studenata
Prolaznost na TKN je kakva i na ostalim usmjerenjima na matematici.

Prolaznost na stručnom studiju je druga stvar. Kakav input takav output. Računaj koliko je tu ljudi koji su to onako upisali jer eto ima para u IT (priča za sebe), koliko ljudi koji nisu mogli/htjeli na ETF RI iz xy razloga, itd itd.

Stručni studij nije zahtjevan koliko ETF RI bachelor, ali nije ni IT Akademija, kome je do toga ima IUS :mrgreen:
porazno za akademsko osoblje
Post Reply