pmf

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#26

Post by prleitihi »

bilo koji..samo da nađemo zajednički jezik oko bitnih stvari.. :D:D
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#27

Post by Simply_Red »

ne kontam kako neko sa svim peticama ode na turizam. uzdaju se u piramide sta li? imam izna'kuce lijehu je'nu za okopat. turizam bosanca spasava
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#28

Post by ladyblue18 »

pa ima mozgova u drzavi :D
Prle zdogovorimo se :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#29

Post by prleitihi »

dok malo porasteš.. :wink: :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#30

Post by ladyblue18 »

E sad...nije ti fazon :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#31

Post by cyprus »

Gazz wrote:
cyprus wrote: Što se tiče zvanja koje dobijaš kad završiš ovaj smjer, nisam siguran koje je, nešto diplomirani turizmolog ili nešto slično.)
:lol: :lol: :lol: oj Boze oplakah od smijeha :lol: :lol: :lol:

zvanja na smjeru turizam i zaštita životne sredine su sljedeca:

3 godine - geograf u oblasti turizma i zastite zivotne sredine
4 godine - diplomirani geograf u oblasti.. bla... blaa


cuj diplomirani turizmolog
:lol: :lol: :lol:
Dobro, šta fali diplomiranom turizmologu? :lol: Meni liči ko da taj naziv ima smisla. :D U svakom slučaju djeluje mi pametnije od geografa u oblasti turizma i zaštite životne sredine. :lol: Misliš da će neko skontat šta radiš ako mu kažeš ovo. Nego kažem mu ljepo da si malo jači turistički vodič i to je to. :D

P.S. Šta će ti pravo? Koja korist od toga? Rađe ne bi studiro nego to studiro. :roll:
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#32

Post by Umjetnik a »

cyprus wrote:
Gazz wrote:
cyprus wrote: Što se tiče zvanja koje dobijaš kad završiš ovaj smjer, nisam siguran koje je, nešto diplomirani turizmolog ili nešto slično.)
:lol: :lol: :lol: oj Boze oplakah od smijeha :lol: :lol: :lol:

zvanja na smjeru turizam i zaštita životne sredine su sljedeca:

3 godine - geograf u oblasti turizma i zastite zivotne sredine
4 godine - diplomirani geograf u oblasti.. bla... blaa


cuj diplomirani turizmolog
:lol: :lol: :lol:
Dobro, šta fali diplomiranom turizmologu? :lol: Meni liči ko da taj naziv ima smisla. :D U svakom slučaju djeluje mi pametnije od geografa u oblasti turizma i zaštite životne sredine. :lol: Misliš da će neko skontat šta radiš ako mu kažeš ovo. Nego kažem mu ljepo da si malo jači turistički vodič i to je to. :D

P.S. Šta će ti pravo? Koja korist od toga? Rađe ne bi studiro nego to studiro. :roll:
i aj isto kažem za geografiju
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#33

Post by ladyblue18 »

to umjetniche :D
Nego za razliku od ostalih fakulteta pravo dozvoljava sirenje znanja i u druge oblasti,ne prati slijepo samo jednu oblast :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34

Post by cyprus »

ladyblue18 wrote:to umjetniche :D
Nego za razliku od ostalih fakulteta pravo dozvoljava sirenje znanja i u druge oblasti,ne prati slijepo samo jednu oblast :D
Ko kaže da geografija ne širi znanje u druge oblasti? Pa geografija je nauka koja ima veze sa svim drugim naukama, što je čini najširom naukom.

Mada mene upravo ova činjenica ubija u mozak. Na prvoj godini sam vidio svega (najviše hemije, fizike i matematike), osim normalne geografije. Jeble ih stjene, minerali i njihove formule, koji q...c će mi to. :angry: Neću u rudare.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#35

Post by ladyblue18 »

Hahaha hvala bogu pa otkvitah geo sa spiska :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#36

Post by Pooll »

cyprus wrote:
Ko kaže da geografija ne širi znanje u druge oblasti? Pa geografija je nauka koja ima veze sa svim drugim naukama, što je čini najširom naukom.
Znaci danas smo nesto i naucili: Geografija je najŠira nauka!

:lol: :-)
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#37

Post by kekec »

cyprus wrote: ...
Jeble ih stjene, minerali i njihove formule, koji q...c će mi to. :angry: Neću u rudare.
A sa digirama i trigirama si garant dobro stao? :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#38

Post by cyprus »

Pooll wrote:
cyprus wrote:
Ko kaže da geografija ne širi znanje u druge oblasti? Pa geografija je nauka koja ima veze sa svim drugim naukama, što je čini najširom naukom.
Znaci danas smo nesto i naucili: Geografija je najŠira nauka!

:lol: :-)
Zar je to nepravilan izraz? :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#39

Post by cyprus »

kekec wrote:
cyprus wrote: ...
Jeble ih stjene, minerali i njihove formule, koji q...c će mi to. :angry: Neću u rudare.
A sa digirama i trigirama si garant dobro stao? :D
...i tetragirama. :D

Joj, šuti, ne podsjećaj me. Ovaj predmet mi je osto za jula (+ još kartografija i geomorfologija). Moram položit bar 1 od ova 3 da bi ispunio uslov za drugu godinu.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#40

Post by cyprus »

Izašli rezultati za upis na geografiju: primljeno 6 za nastavnički smjer, 9 za regionalno-prostorno planiranje, a turizam je popunjen (20 mjesta), što znači da ima još 14 slobodnih mjesta za nastavnički smjer i 11 za regionalni. Navalite narode posljednja šansa. :D :D

P.S. Nikako mi nije jasno kako ih je samo 6 položilo prijemni za nastavnički smjer. :-?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#41

Post by ladyblue18 »

A popunili su turizam znaci :D Cyprus bil ti bilo tesko vidjet imena primljenih interesuje me jel mi primise jarana, a meni mrsko do dole ic :D
Posto je on bio vrlodobar znaci jedan od onih za koje je meni dekan rekao gluho bilo oni su otpadnici od drustva-samo malo suptilnije :D :lol:
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#42

Post by me22 »

zna li iko ista za biologiju :? :? :?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#43

Post by cyprus »

ladyblue18 wrote:A popunili su turizam znaci :D Cyprus bil ti bilo tesko vidjet imena primljenih interesuje me jel mi primise jarana, a meni mrsko do dole ic :D
Posto je on bio vrlodobar znaci jedan od onih za koje je meni dekan rekao gluho bilo oni su otpadnici od drustva-samo malo suptilnije :D :lol:
Lejdiblu osamnesi, rado bih ti pomogo, al sam bio banovan otprilike taman kad sam ti kanio odgovorit. Pretpostavljam da je sad kasno, te da tvoj prijatelj uveliko zna da li je primljen. Ako je položio prijemni vjerovatno jest. :D :D
Post Reply