Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#76 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by insomnia78 »

calculator wrote:Jutros sam pročitao nevjerovatnu salvu psovki i vulgarnosti koje je @Alfons Kauders usmjerio na jednog od forumaša. Očekivao sam da će biti odstranjen sa foruma, makar na duže, ali ništa... ni bana ni posta :?
'ajde? A nisi procitao postove tog "forumasa" prema njemu?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#77 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Alfons Kauders »

nosara wrote:
calculator wrote:Jutros sam pročitao nevjerovatnu salvu psovki i vulgarnosti koje je @Alfons Kauders usmjerio na jednog od forumaša. Očekivao sam da će biti odstranjen sa foruma, makar na duže, ali ništa... ni bana ni posta :?
Alfons pusta vjetrove koji nisu ljudskog podrijetla... A navodno ga je, malo, samo malo, stavio Evi Braun... Pa ti vidi... :oops:
Pa kad mi neko opsuje majku, ja najcesce uzvratim istom mjerom, nerijetko i samarom.

Ako imate problema s tim, obratite mi se na slican nacin, da vidite kako to izgleda u praksi.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#78 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote:
nosara wrote:
calculator wrote:Jutros sam pročitao nevjerovatnu salvu psovki i vulgarnosti koje je @Alfons Kauders usmjerio na jednog od forumaša. Očekivao sam da će biti odstranjen sa foruma, makar na duže, ali ništa... ni bana ni posta :?
Alfons pusta vjetrove koji nisu ljudskog podrijetla... A navodno ga je, malo, samo malo, stavio Evi Braun... Pa ti vidi... :oops:
Pa kad mi neko opsuje majku, ja najcesce uzvratim istom mjerom, nerijetko i samarom.

Ako imate problema s tim, obratite mi se na slican nacin, da vidite kako to izgleda u praksi.
Image
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#79 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
Treba stajati zlocinci korpusa tog i tog VRS. Zasto ne? Mislim nek stoji i srpski. Boli me cuna. Samo uvijek ti dupli arsini
Kako je to odgovor na moj post svega ti :D dakle ti si nameracio nesto da napises nevezano za moj post. Sto me onda citiras?
Pa ti spomenu dvostruke arsine,a ja ti pojasni zasto se o istim ne moze raditi-kad i ako Srbi od,strane legitimne bosnjace politike,dozive ono sto dy Bosnjaci od srpske,onda ce tvoj komentar biti na mjestu.
A inace sam postirao malo duzi uvod kako bi se podsjetili na tvoje objasnjenje/opravdavanje izostanka srpskog kajanja i priznanja onog sto je pocinjeno u njihovo ime,zbog cega je ovaj natpis na ploci primjeran.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#80 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by bhnapoleon1 »

Sama se zapalila, lose instalacije.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#81 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Thorgerson »

jasko_ba wrote:Ma koji qrac se pravdas ovim ublehasima, tzv. politicka korektnost je nesto najsmjesnije sto se zadesilo na ovim prostorima u zadnje vrijeme. Tolike presude i utvrdjenih cinjenica u korist Sarajeva i njegovih gradjana, a jos uvijek dozvoljavate da vas jebavaju. Smijesno i zalosno.
Neke stvari se fkt brzo zaboravljaju.

Ja ne kazem da mi trebamo sada knjeziti i sliniti sto godina, ali mozemo ponosno obiljezavati pojedine dogadjaje i prisjecati se i podsjecati na iste.

Hej bolan ono djeci ubijenoj napravilo spomenik, stavilo ih na one valjke, font 15. Pa zamisli kako je roditelju koji mora sad prebirat po onom trazit ime svog djeteta.

Umjesto da je citava parkusa pretvorena u spomenik, citav jedan trg. Ono ga smjestilo na 30m2 i isto ko da su birali rjesenje koje ce sto manje podsjecati na ubijenu djecu.

Ubij me ako sad 50% sarajlija zna cemu je onaj spomenik.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#82 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by calculator »

insomnia78 wrote:
calculator wrote:Jutros sam pročitao nevjerovatnu salvu psovki i vulgarnosti koje je @Alfons Kauders usmjerio na jednog od forumaša. Očekivao sam da će biti odstranjen sa foruma, makar na duže, ali ništa... ni bana ni posta :?
'ajde? A nisi procitao postove tog "forumasa" prema njemu?
Ne, nisam. Nisam, jer je pobrisao svoj post. Ali svejedno, pravila su jednaka za sve učesnike foruma.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#83 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by cyprus »

insomnia78 wrote:
cyprus wrote:Tu se vraćam na početak svoje misli: kako se mnogi muslimani osjećaju pogođeni kad neko spominje "islamski terorizam"... Kod muslimana nema terorista?
Mogu se oni osjecati kako hoce no cinjenica je da, posljednjih godina u svijetu dominira terorizam sa islamskim backgroundom
Dobro, ti bar pokazuješ dosljednost... To jeste stav o kojem se da diskutovat, ali je dosljedan... Ja sam svojim postom ciljao prvenstveno na ove nedosljedne... Ne možeš tvrditi da je natpis na ploči sasvim OK, a pritom pjenit kad neko spominje "islamski terorizam"... Evo neki kažu - nije isto... Kako nije isto?

Jesu li ovi zločinci iz reda Srba? Jesu, uglavnom.
Jesu li ovi teroristi iz reda muslimana? Jesu.

Jesu li se ovi pozivali na srpstvo? Jesu.
Pozivaju li se ovi na islam? Pozivaju.

Slažu li se svi Srbi sa paljenjem Vijećnice? Naravno da ne.
Slažu li se svi muslimani sa terorizmom? Apsolutno ne.

Slaže li se većina Srba sa paljenjem Vijećnice? Nemamo provedeno istraživanje, ali teško mi je vjerovati u to.
Slaže li se većina muslimana sa terorizmom? Isto tako.

A vezano za ovo što rekoh da je diskutabilno... I sam sam nekada po inerciji koristio pojam islamski terorizam, ali u međuvremenu sam uvidio da nekim muslimanima koji nemaju ništa sa terorizmom to smeta... Iako bi se i tu moglo reći ovo isto: ''ako nisu teroristi, šta im ima smetat", evidentno je da mnogi na ovaj način osjećaju da su etiketirani, ni krici ni dužni... I ja tako prestanem sa upotrebom ovog pojma... I mislim da se ista logika može primijeniti i u ovom slučaju... Ne vjerujem da su se oglašavali, ali čisto sumnjam da je Jovanu Divjaku, Slaviši Šućuru, Miri Lazoviću i sličnima drago zbog ovakvog natpisa na ploči... Za 20-30-40 godina se ovako lako može desiti da njihovoj djeci neko kaže: ''jel vidiš šta su tvoji radili?!''...

I nije mi jasno šta bi bio problem da je napisano "zločinci Vojske Republike Srpske"... Po svemu je to znatno korektnije i preciznije rješenje... A ako ćemo tjerat mak na konac, mi ne možemo 100% znati da je onaj ko je gađao Vijećnicu Srbin... U VRS i JNA, tj. na brdima oko Sarajeva nisu bili baš isključivo Srbi...
Last edited by cyprus on 30/05/2016 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#84 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by insomnia78 »

U pravu si, nisu. Bilo je i Grka, Rusa, Bugara...
Mozda da stave "pravoslavci"?
:D
Jbt led
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#85 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by cyprus »

I ja budala :oops:
Bodkin
Posts: 21505
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#86 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Bodkin »

Trebaju staviti zlocinci vrs vodjeni tim i tim

Ps. Ili jos bolje, kao sto su hrvati uradili. Istocni barbari ili nesto slicno :D
Last edited by Bodkin on 30/05/2016 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#87 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Alfons Kauders »

nosara wrote:
Alfons Kauders wrote:
nosara wrote:
Alfons pusta vjetrove koji nisu ljudskog podrijetla... A navodno ga je, malo, samo malo, stavio Evi Braun... Pa ti vidi... :oops:
Pa kad mi neko opsuje majku, ja najcesce uzvratim istom mjerom, nerijetko i samarom.

Ako imate problema s tim, obratite mi se na slican nacin, da vidite kako to izgleda u praksi.
Image
Ponovo kažem - bujrum.

Taman sam nadrkan, nije mi zao voziti par sati da se vidimo. :izet:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#88 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by insomnia78 »

cyprus wrote:I ja budala :oops:
Nisi ti budala, ti si bezobrazan
Sto ta tvoja zadnja konstatacija, ona na koju sam se osvrnuo, i dokazuje
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#89 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by cyprus »

insomnia78 wrote:
cyprus wrote:I ja budala :oops:
Nisi ti budala, ti si bezobrazan
Sto ta tvoja zadnja konstatacija, ona na koju sam se osvrnuo, i dokazuje
Od čitavog posta ti se osvrneš samo na najmanje bitnu rečenicu, koju sam tek onako uzgred napisao (a nije da je pogrešna) i ja bezobrazan... U čemu li se to ogleda moj bezobrazluk? :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#90 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by nosara »

Alfons Kauders wrote: Ponovo kažem - bujrum.

Taman sam nadrkan, nije mi zao voziti par sati da se vidimo. :izet:
To ti je ovo vrijeme, pretesko, sparina...

Ipak cu ovo prijavit, poziv na nasilje i ta sranja...
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#91 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Toffee karamela »

Bodkin wrote:Trebaju staviti zlocinci vrs vodjeni tim i tim

Ps. Ili jos bolje, kao sto su hrvati uradili. Istocni barbari ili nesto slicno :D
Samo nemojmo kopirati Hrvate ko boga vas molim. Da su ikako mogli stavili bi da su to uradili partizani Koče Popovića s Bleiburga. Oni jako vole kontinuitet u nekim stvarima.

I uvijek me je čudilo to ADZ-ovsko zgražanje Istokom a ubiše se dokazujući da su porijeklom iz Irana :shock: .
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45202
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#92 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Chmoljo »

hoćemo li povući ručnu?

hoćemoooo
:)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#93 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by arzuhal »

Sintagma srpski zločinci se dobila - prema pravilima tvorbe u srpskom jeziku - iz zločinci iz srpskog naroda. Upotreba ovog pravila tvorbe je već razjašnjena od strane Nedjeljka Čubrilovića i ostalih srpskih političara i zvaničnika iz RS-a a na slučaju dokazivanja ispravnosti naziva bošnjački jezik, umjesto beslovesnog naziva bosanski, jer u Ustavu RS-a stoji jezik bošnjačkog naroda.

- Prema tvorbenim pravilima srpskog jezika od "srpski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "srpski jezik", i od "hrvatski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "hvatski jezik", a od "bošnjački narod" moguće je jedino izvesti naziv "bošnjački jezik", a nikako nije moguće izvesti naziv "bosanski jezik" - stoji u odgovoru Ministarstva prosvjete i kulture RS-a.

http://banjalukain.com/clanak/132614/iz ... kog-jezika

Dakle upotrebom sintagme srpski zločinci ispoštovano je pravilo tvorbe srpskog jezika, kako vele Čubrilović und ekipa, i sasvim je logično, prilično i dostatno, ništa ne teba mijenjati :thumbup:
Last edited by arzuhal on 30/05/2016 13:42, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#94 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by nosara »

arzuhal wrote:Sintagma srpski zločinci se dobila - prema pravilima tvorbe u srpskom jeziku - iz zločinci iz srpskog naroda. Upotreba ovog pravila tvorbe je već razjašnjeno od strane Nedjeljka Čubrilovića i ostalih srpskih političara i zvaničnika iz RS-a a na slučaju dokazivanja ispravnosti naziva bošnjački jezik, umjesto beslovesnog naziva bosanski, jert u Ustavu RS-a stoji jezik bošnjačkog naroda.

- Prema tvorbenim pravilima srpskog jezika od "srpski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "srpski jezik", i od "hrvatski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "hvatski jezik", a od "bošnjački narod" moguće je jedino izvesti naziv "bošnjački jezik", a nikako nije moguće izvesti naziv "bosanski jezik" - stoji u odgovoru Ministarstva prosvjete i kulture RS-a.

http://banjalukain.com/clanak/132614/iz ... kog-jezika

Dakle upotrebom sintagme srpski zločinci ispoštovano je pravilo tvorbe srpskog jezika, kako vele Čubrilović und ekipa, i sasvim je logično, prilično i dostatno, ništa ne teba mijenjati :thumbup:
I ti si oprostio crnogorcima...? Hajd' dobro...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#95 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by ExNihilo »

Toffee karamela wrote:
Bodkin wrote:Trebaju staviti zlocinci vrs vodjeni tim i tim

Ps. Ili jos bolje, kao sto su hrvati uradili. Istocni barbari ili nesto slicno :D
Samo nemojmo kopirati Hrvate ko boga vas molim. Da su ikako mogli stavili bi da su to uradili partizani Koče Popovića s Bleiburga. Oni jako vole kontinuitet u nekim stvarima.

I uvijek me je čudilo to ADZ-ovsko zgražanje Istokom a ubiše se dokazujući da su porijeklom iz Irana :shock: .
Kao što je dobro poznato, istoka su dva i ne treba ih miješati: s jedne strane muslimansko-orijentalni, s druge komunističko-rusofilski. :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#96 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by arzuhal »

nosara wrote:
arzuhal wrote:Sintagma srpski zločinci se dobila - prema pravilima tvorbe u srpskom jeziku - iz zločinci iz srpskog naroda. Upotreba ovog pravila tvorbe je već razjašnjeno od strane Nedjeljka Čubrilovića i ostalih srpskih političara i zvaničnika iz RS-a a na slučaju dokazivanja ispravnosti naziva bošnjački jezik, umjesto beslovesnog naziva bosanski, jert u Ustavu RS-a stoji jezik bošnjačkog naroda.

- Prema tvorbenim pravilima srpskog jezika od "srpski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "srpski jezik", i od "hrvatski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "hvatski jezik", a od "bošnjački narod" moguće je jedino izvesti naziv "bošnjački jezik", a nikako nije moguće izvesti naziv "bosanski jezik" - stoji u odgovoru Ministarstva prosvjete i kulture RS-a.

http://banjalukain.com/clanak/132614/iz ... kog-jezika

Dakle upotrebom sintagme srpski zločinci ispoštovano je pravilo tvorbe srpskog jezika, kako vele Čubrilović und ekipa, i sasvim je logično, prilično i dostatno, ništa ne teba mijenjati :thumbup:
I ti si oprostio crnogorcima...? Hajd' dobro...
Crna Gora, zvanično kao država, priznaje genocid, ne spori presude Međunarodnog suda u Hagu i Haškog tribunala, i zvanično su tražili oprosta za svoje učešće u ratu u BiH. Pofino razloga da se drukčije odnosim spram Crne Gore. Ima toga što nisu uradili, ali su puno bolje postupili od Srbije, a o RS-u da ne pričamo...
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#97 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by mario001 »

nosara wrote:
arzuhal wrote:Sintagma srpski zločinci se dobila - prema pravilima tvorbe u srpskom jeziku - iz zločinci iz srpskog naroda. Upotreba ovog pravila tvorbe je već razjašnjeno od strane Nedjeljka Čubrilovića i ostalih srpskih političara i zvaničnika iz RS-a a na slučaju dokazivanja ispravnosti naziva bošnjački jezik, umjesto beslovesnog naziva bosanski, jert u Ustavu RS-a stoji jezik bošnjačkog naroda.

- Prema tvorbenim pravilima srpskog jezika od "srpski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "srpski jezik", i od "hrvatski narod" izvodi se ekvivalentan naziv "hvatski jezik", a od "bošnjački narod" moguće je jedino izvesti naziv "bošnjački jezik", a nikako nije moguće izvesti naziv "bosanski jezik" - stoji u odgovoru Ministarstva prosvjete i kulture RS-a.

http://banjalukain.com/clanak/132614/iz ... kog-jezika

Dakle upotrebom sintagme srpski zločinci ispoštovano je pravilo tvorbe srpskog jezika, kako vele Čubrilović und ekipa, i sasvim je logično, prilično i dostatno, ništa ne teba mijenjati :thumbup:
I ti si oprostio crnogorcima...? Hajd' dobro...
Otvori sebi temu o crnogorcima pa opleti do mile volje..
Jesu li Crnogorci trafili da se prekriju ploce ili ???
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#98 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by Toffee karamela »

ExNihilo wrote:
Kao što je dobro poznato, istoka su dva i ne treba ih miješati: s jedne strane muslimansko-orijentalni, s druge komunističko-rusofilski. :D
Hmm pa ne vole oni ni ovaj drugi.

Ah da, postoji i onaj dalekoistočni, kinesko-tibetanski, otud možda Bruce Lee u Mostaru :shock:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#99 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by nosara »

mario001 wrote: Otvori sebi temu o crnogorcima pa opleti do mile volje..
Jesu li Crnogorci trafili da se prekriju ploce ili ???
Nemam vremena...

To sto su crnogorci dobili drukciji tretman je iz iste kuhinje koja je "pokrila tablu"... Politikantska, prevrtljiva, poslusnicka, kvazipoliticka kuhinja bez glave i repa... Ista ona koja je u proslosti stavljala, pa skidala, pa opet stavljala i skidala neke druge table... To je sustina... :bih:
triiksa
Posts: 172
Joined: 12/02/2015 12:01

#100 Re: Ploče na kojima piše srpski zločinci na Vijećnici prekrivene!

Post by triiksa »

Ekipa sa foruma daje sve od sebe u pripremi nove klaonice. Samo naprijed, nije dovoljno ne zaboraviti i ne oprostiti, treba i vratiti, kao što i činimo zadnjih 200 godina.
Pogotovo su mi dragi napori forumaša koji su svoje guzice izvukli van Bosne i sad nama prosipaju šuplju i glume moralne vertikale.
Post Reply