Pljacka servisera plinskih bojlera

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

uvijekuformi
Posts: 6
Joined: 30/11/2009 14:06

#1 Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by uvijekuformi »

Ljudi pomagajte...juce mi se servisirao bojler zbog nekog malog kvara usljed prevelikog pritiska sto ga salje vodovod. Kako u ovoj drzavi nista nije normalno pa i to da vodovod ne moze normalno da regulise pritisak. Elenejs lik mi je doso da servisira bojler i za 1,5 h rada...izvadio je taj mali hepek koji je pokvaren i neku mreezu cijevi unutra i nju je prvo propuhivao i vadio malo pijeska od kamenca. Sve je trajalo 1,5 h...otisoa je s tom mrezom u svoju firmu i ocistio nekakvom "tekucinom tj kiselinom" a litar te tekucine navodno je 30 km...pa se vratio sa tim...(da naopomenem onaj dio sto se pokvario jos nije zamijenio)...i pored toga trazio je 350 km za 2 sata posla i te famozne tekucine kiseline. Poslao sam ga u neku stvar i da ga oci ne vide. Bojler je marke shaffooteaux i mauri...francuske proizvodnje. Ako neko zna da li postoji konkzurencija za ovog servisera. On kaze da ne servisira niko osim njegove firme ovu vrstu bojlera...ko god zeli sebi dobro i svom djepu neka bjezi od te marke bojlera...
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by starii »

uvijekuformi wrote:Ljudi pomagajte...juce mi se servisirao bojler zbog nekog malog kvara usljed prevelikog pritiska sto ga salje vodovod. Kako u ovoj drzavi nista nije normalno pa i to da vodovod ne moze normalno da regulise pritisak. Elenejs lik mi je doso da servisira bojler i za 1,5 h rada...izvadio je taj mali hepek koji je pokvaren i neku mreezu cijevi unutra i nju je prvo propuhivao i vadio malo pijeska od kamenca. Sve je trajalo 1,5 h...otisoa je s tom mrezom u svoju firmu i ocistio nekakvom "tekucinom tj kiselinom" a litar te tekucine navodno je 30 km...pa se vratio sa tim...(da naopomenem onaj dio sto se pokvario jos nije zamijenio)...i pored toga trazio je 350 km za 2 sata posla i te famozne tekucine kiseline. Poslao sam ga u neku stvar i da ga oci ne vide. Bojler je marke shaffooteaux i mauri...francuske proizvodnje. Ako neko zna da li postoji konkzurencija za ovog servisera. On kaze da ne servisira niko osim njegove firme ovu vrstu bojlera...ko god zeli sebi dobro i svom djepu neka bjezi od te marke bojlera...

heheh isti problem imao..prvo ti sto ti servisiraju bojler su obicni hoštapleri, ovaj jedan se zove đorđić slavko a drugi mislim božo, oni jesu jedini ovlasteni da servisiraju bojler shaffooteaux kod nas...i meni su tako svake godine uzimali po 100km na neke popravke a bojler nov dok nisam sam preuzeo stvar u svoje ruke...to sto ti je bojler otisao zbog visokog pritiska je ustvari greska onog koji ti je postavljao bojler a onda i tih servisera sto su pustili bojler (mislim da su uhodani lopovski tim)...citava stvar je da se postavi regulator pritiska vode, nepovratni ventil i filter za vodu (ovo dvoje zadnje ne kosta ni 10km za prvo ne znam ali nije sigurno skupo) i sta se desava kad ne stave ove tri stvarcice bojler brzo strada i naravno svaka je popravka oko 100KM..ja sam sebi postavio nepovratni ventil i filter za vodu i evo da kucnem u drvo bojler nema problema a niti vise vidim te hoštaplere...u biti ove tri stvarke su navodno i počeli da ugrađuju jer su ih ovi iz francuske pritisli pa moraju...helem jedini način je da kupiš junkersov bojler (cim mi se ponovo ovaj shaffooteaux pokvari bacam ga u smeće a kupujem junkers jer imaju dobar servis) ili da vidis nekog od servisera vailant il junkers da ne zna oko tih bojlera ali cisto sumljam da oni mogu nabaviti neki dio od tog bojlera ili pak zovi ovog sto ti je postavljao grijanje nek rijesi problem jer je zbog njih sve nastalo....uglavnom sretno i bjezi od tih hoštaplera i ja sam ih jednom poslao u tri p.m. :D
uvijekuformi
Posts: 6
Joined: 30/11/2009 14:06

#3 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by uvijekuformi »

Pa sta predlazete kako toj krađi i manipulaciji stati u kraj...jer jednostavno taj serviser dođe i ja pojma nemam sta on mijenja i sta radi...jedini nacin da isporuce ovjeren racun pa da se sve lijepo provjeri...ali to oni ne rade lopovi :x
Betand
Posts: 164
Joined: 29/11/2009 18:31

#4 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by Betand »

kako ti se zove serviser ,da nije Cicko , i on uzima lopatom
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#5 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by starii »

Betand wrote:kako ti se zove serviser ,da nije Cicko , i on uzima lopatom
jest to je taj drugi znam da ima neko smjesno ime...uvijek je pisao note racun bjanko :)...
http://www.chaffoteaux.fr/ evo ti adrese proizvođača pa ga kontaktiraj, spominje se da su u sastavu Ariston Thermo Grupe pa vidi da oni nemaju isto svog servisera u sarajevu....helem znaj jedno da ces na kraju kupiti bojler od drugog proizvođača jer ja koliko sam se ovim hoštaplerima naplačao komotno sam mogao kupiti novi bojler..
uvijekuformi
Posts: 6
Joined: 30/11/2009 14:06

#6 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by uvijekuformi »

Pa moguce da cu se odluciti za soluciju da ga prodam posto zasto...pa da uzmem vailant ili junkers koji imaju mnogo servisera u gradu i gdje je konkurencija velika...i vise dijelova ima...ovo sta ovi hostapleri rade je fuj...a radi se o tome da mi je jedan lik koji radi u termoplinu a zove se Mensur...sa jos jednim pomocnikom...ugradio plinske instalacije i po njegovoj preporuci je bio shaffoteaux...dobro ga je nahvalio...i nije mi uradio taj regulator pritiska i filter za kamenac...a sve da bi se placale popravke kod hostaplera kod kojih taj Mensur vjerovarno ima procenat za takvu lakrdiju...uglavnom pisem sve ovo da se raja ne izradi ko god da cita ovo...da zna sta se radi i kakvi su lesinari...ogulise...dosta sto placamo ovolike rezije i racune na ime plina i svega...jos nas pokvarenjaci i olosi gule fuj fuj kakvi smo mi ljudi...a natovarit cu se ja njima na kosti...nece ovo lahko proci
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by PipiDugaDevetka »

Primljeno k znanju.

Hvala @stari, hvala @uvijekuformi i ostali!
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#8 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by semmy »

ako hoces dobar bojler i da servisere ne gledas pa bar 10 godina onda uzmi beretta...ima jos jedan mislim da je aristotel ili tako nekako ( ovaj drugi mozes naci u merkuru na stupu ) a zastupnik za berettu je sara-ing - u starom gradu..

mi koristimo beretta za grijenje kuce+ topla voda na propan butan i jako smo zadovoljni s njim..garancija 2 godine...raspitaj se malo jer se nepravi za nase trziste u poljskoj i ceskoj kao vailant i junkers nego dolazi iz italije i isti je za eurpsko trziste kao i za nase...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by PipiDugaDevetka »

semmy wrote:ako hoces dobar bojler i da servisere ne gledas pa bar 10 godina onda uzmi beretta...ima jos jedan mislim da je aristotel ili tako nekako ( ovaj drugi mozes naci u merkuru na stupu ) a zastupnik za berettu je sara-ing - u starom gradu..

mi koristimo beretta za grijenje kuce+ topla voda na propan butan i jako smo zadovoljni s njim..garancija 2 godine...raspitaj se malo jer se nepravi za nase trziste u poljskoj i ceskoj kao vailant i junkers nego dolazi iz italije i isti je za eurpsko trziste kao i za nase...
Propan-butan?!
Koliko ti onda flaša od po 10 kg treba da zagriješ kuću/stan ili imaš nešto veće flaše od 10kg?
100% sam siguran da je to najjeftinije grijanje, propan-butan.

Opiši nam malo to grijanje, kako si zadovoljan, detaljnije,...
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#10 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by starii »

pa i ovaj chafataux i junkers se moze prebaciti na propan butan samo se podesi pritisak u bojleru...koliko ja znam jedna boca moze max 3-4 dana zimi tako da ne znam bas dal se to isplati..
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#11 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by ♥ Julianna ♥ »

semmy wrote:ako hoces dobar bojler i da servisere ne gledas pa bar 10 godina onda uzmi beretta...ima jos jedan mislim da je aristotel ili tako nekako ( ovaj drugi mozes naci u merkuru na stupu ) a zastupnik za berettu je sara-ing - u starom gradu..

mi koristimo beretta za grijenje kuce+ topla voda na propan butan i jako smo zadovoljni s njim..garancija 2 godine...raspitaj se malo jer se nepravi za nase trziste u poljskoj i ceskoj kao vailant i junkers nego dolazi iz italije i isti je za eurpsko trziste kao i za nase...

Beretta? Zaklela bih se da je to vatreno oružje, a Aristotel grčki filozof... :roll:

Čuj bojleru dat ime Aristotel cccc
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#12 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by semmy »

PipiDugaDevetka wrote:
semmy wrote:ako hoces dobar bojler i da servisere ne gledas pa bar 10 godina onda uzmi beretta...ima jos jedan mislim da je aristotel ili tako nekako ( ovaj drugi mozes naci u merkuru na stupu ) a zastupnik za berettu je sara-ing - u starom gradu..

mi koristimo beretta za grijenje kuce+ topla voda na propan butan i jako smo zadovoljni s njim..garancija 2 godine...raspitaj se malo jer se nepravi za nase trziste u poljskoj i ceskoj kao vailant i junkers nego dolazi iz italije i isti je za eurpsko trziste kao i za nase...
Propan-butan?!
Koliko ti onda flaša od po 10 kg treba da zagriješ kuću/stan ili imaš nešto veće flaše od 10kg?
100% sam siguran da je to najjeftinije grijanje, propan-butan.

Opiši nam malo to grijanje, kako si zadovoljan, detaljnije,...
nisu boce u pitanju je cisterna sa cca 3000l propan butana...grije odlicno a o isplati vam javim kad zavrsi grejna sezona jer smo tek ove godine nabavili cisternu ( nismo bili zadovoljni sa kaminom i njegovim grijanjem prosle zime )...
1litar propan butana = 1,7kubika plina..
1l varira sa cijenom kao i drva, ugalj..sad u zimskom periodu je 0,90km a u martu je 0,60km...septebar je oko 0,80km

nismo uzeli berettu zbog propana, znamo da i vailant i junkers to imaju, najvise smo uzeli jer smo culi jako dobra iskustva o beretti i bitno nam je da se nepravi u ceskoj kao i vailant i junkers ( to ipak nisu originalni bojleri a ni dijelovi zato se i kvare tako brzo )..nijedan serviser vam nece preporuciti berettu iz razloga sto nece imati posla oko tog bojlera, vidite ga samo kad dodje da vam prikljuci bojler i pusti ga u funkciju..a za ovaj aristotel ili kako se vec zove pitam sutra radnog kolegu tacan naziv jer on ima taj u kuci vec 10 god i kaze da jos nikad nije servisera zvao..
mislim da je bit svake kupovine ovakvih stvari negledati servisere svake godine kao sto je to slucaj kod moje mame koja u stanu ima vailant bojler i dala je za opravke para i para
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#13 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by semmy »

starii wrote:pa i ovaj chafataux i junkers se moze prebaciti na propan butan samo se podesi pritisak u bojleru...koliko ja znam jedna boca moze max 3-4 dana zimi tako da ne znam bas dal se to isplati..
vama u stanovima se ne isplati propan ali govorim generalno za bojler...mi smo uzeli cisternu za grijanje kuce od 105m2
User avatar
starii
Posts: 3299
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#14 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by starii »

semmy wrote:
starii wrote:pa i ovaj chafataux i junkers se moze prebaciti na propan butan samo se podesi pritisak u bojleru...koliko ja znam jedna boca moze max 3-4 dana zimi tako da ne znam bas dal se to isplati..
vama u stanovima se ne isplati propan ali govorim generalno za bojler...mi smo uzeli cisternu za grijanje kuce od 105m2
da se ne zove Ariston..to je ista grupacija koja proizvodi i chafataux bojlere
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#15 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by semmy »

starii wrote:
semmy wrote:
starii wrote:pa i ovaj chafataux i junkers se moze prebaciti na propan butan samo se podesi pritisak u bojleru...koliko ja znam jedna boca moze max 3-4 dana zimi tako da ne znam bas dal se to isplati..
vama u stanovima se ne isplati propan ali govorim generalno za bojler...mi smo uzeli cisternu za grijanje kuce od 105m2
da se ne zove Ariston..to je ista grupacija koja proizvodi i chafataux bojlere
moze biti...nisam sigurna :D
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#16 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by Bellica »

uvijekuformi wrote:Ljudi pomagajte...juce mi se servisirao bojler zbog nekog malog kvara usljed prevelikog pritiska sto ga salje vodovod. Kako u ovoj drzavi nista nije normalno pa i to da vodovod ne moze normalno da regulise pritisak. Elenejs lik mi je doso da servisira bojler i za 1,5 h rada...izvadio je taj mali hepek koji je pokvaren i neku mreezu cijevi unutra i nju je prvo propuhivao i vadio malo pijeska od kamenca. Sve je trajalo 1,5 h...otisoa je s tom mrezom u svoju firmu i ocistio nekakvom "tekucinom tj kiselinom" a litar te tekucine navodno je 30 km...pa se vratio sa tim...(da naopomenem onaj dio sto se pokvario jos nije zamijenio)...i pored toga trazio je 350 km za 2 sata posla i te famozne tekucine kiseline. Poslao sam ga u neku stvar i da ga oci ne vide. Bojler je marke shaffooteaux i mauri...francuske proizvodnje. Ako neko zna da li postoji konkzurencija za ovog servisera. On kaze da ne servisira niko osim njegove firme ovu vrstu bojlera...ko god zeli sebi dobro i svom djepu neka bjezi od te marke bojlera...
Ja imam dva servisera i oba su fantasticna. Ovaj jedan mi je servisirao plinski bojler 5 godina, pa ovaj nije mogao doci i nasla sam ove godine ovog drugog koji je cini mi se bolji od prvog, ako ovdje mogu ostaviti ime i broj telefona napisat cu, a ako ne, onda moram na PP je li tako?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by PipiDugaDevetka »

@semmy,
Zar ne uradiš svake godine servisni pregled, ono, da ništa nije u kvaru, ali ipak, majstor pregleda, provjeri, testira?
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#18 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by semmy »

PipiDugaDevetka wrote:@semmy,
Zar ne uradiš svake godine servisni pregled, ono, da ništa nije u kvaru, ali ipak, majstor pregleda, provjeri, testira?
tek smo uzeli cisternu a i ovaj bojler... cisternu smo iznajmili i placamo najam godisnje 170km u sta spada svaka 3 mjeseca provjera cistrene, cijevi...
naravno da cemo jednom godisnje imati i pregled bojlera ali bez kvarova i velikog lopovluka servisera jer koliko smo upuceni na ovim bojlerima rijetko kad se desi kvar...
jedino da smo pehovi pa da nas nedaj boze i to zakaci :D :D
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#19 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by Rimad »

Da ne otvaram novu temu.

Koji je kvalitetan regulator pritiska vode u cijevima ?
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#20 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by van Basten »

a zna li ko dobrog servisera za junkers bojlere? nekog ko bi mi jednom godišnje odradio onaj godinji pregled kako treba i, što je još važnije, bio pri ruci unutar 24h ako kad, ne daj Bože, zatreba u sred zime?
User avatar
maslina
Posts: 247
Joined: 19/05/2007 20:40
Location: Sarajevo
Contact:

#21 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by maslina »

Drugi put budi pametan, pa kupi Vaillant. Kada kupuješ takve stvari, prvo se raspitaj ima li servisera i koliko ih ima. Odmah će ti sve biti jasno. Servisera sa Vaillant certifikatom samo u Sarajevu ima 20-ak. Zna se koliko je satnica i sve ostalo. Ukoliko nisi zadovoljan, nazoveš Vaillant predstavništvo i riješiš problem.
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#22 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by van Basten »

maslina wrote:Drugi put budi pametan, pa kupi Vaillant. Kada kupuješ takve stvari, prvo se raspitaj ima li servisera i koliko ih ima. Odmah će ti sve biti jasno. Servisera sa Vaillant certifikatom samo u Sarajevu ima 20-ak. Zna se koliko je satnica i sve ostalo. Ukoliko nisi zadovoljan, nazoveš Vaillant predstavništvo i riješiš problem.
pa nije baš i da je junkers šlj marka... ima i njihovih majstora podosta, ali u mojoj zgradi ordinira dunđer svjetskih razmjera pa bih da ga zamjenim nekim provjerenim
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#23 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by Mjesanac »

Ja imam Chaffoteaux evo vec 13 godina, i serviser mi je dolazio do sada 2 puta. Ta dva puta su kostala zajedno oko 400 maraka. Jest da bi moglo malo jeftinije, jer fakat nisam imao osjecaj da je toliko posla odradjeno da se mora toliko platiti.
Relmir
Posts: 32
Joined: 23/01/2011 21:35

#24 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by Relmir »

Taj problem je jednostavo rijesiti, ugradi regulator ( 4 bar) prije ulaza hladne vode u bojler i to je to. Ja bih cak preporucio da se regulator ugradi odmah poslije sata za vodu, da je konstatan pritisak od 4 bara. To je recimo ovdje u Svicarskoj standard. Posto mrezni pritisak iznosi izmedju 6i 8 bari i nije kostantan, pogotovo navecer kad sve miruje.
cacko
Posts: 7
Joined: 23/12/2009 21:04

#25 Re: Pljacka servisera plinskih bojlera

Post by cacko »

Betand wrote: 30/11/2009 20:02 kako ti se zove serviser ,da nije Cicko , i on uzima lopatom
Da upravo Cicko. Naplatio je ne više nego što bi druga dva servisa naplatila (raspitao sam se) nego dva i više puta.
Post Reply