Plivacki klub Bosna

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
Vision 2020
Posts: 101
Joined: 20/03/2008 17:34

#1 Plivacki klub Bosna

Post by Vision 2020 »

Ima li sa foruma ljudi koji su upisani? Kakvi su uslovi ? Koliko iznosi clanarina ?

Hvala unaprijed
Mahnitura prava
Posts: 18
Joined: 11/04/2008 17:29

#2 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Mahnitura prava »

I mene interesira plivanje u Sarajevu. Imam kcerku koja ima 8 godina koja bi jako zeljela da trenira plivanje. Znam da neki klub trenira u Holivudu, ali se nesto nadam da ce se sa otvaranjem olimpijskog bazena na Otoci pojaviti dodatne mogucnosti.
Molim one koji imaju djecu "plivace" da odgovore na nasa pitanja.
Hvala!!
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#3 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Simply_Red »

Jos jedan zainteresirani:)
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#4 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

I još jedan
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#5 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Vision 2020 wrote:Ima li sa foruma ljudi koji su upisani? Kakvi su uslovi ? Koliko iznosi clanarina ?

Hvala unaprijed

Dobro Veche dragi forumasi, mislim da sam Vam ja jedina osoba na forumu koja vam moze dati vise o informacijama koje vas interesuju u vezi P.K. Bosna.

Da krenem redom, sto se tice uslova nisu Americki ali su vise nego odlicni za nase podneblje i situaciju u kojoj se nalazimo, prvo mi kao P.K a onda kao grad koji do juce nije imao bazen za treninarnje i sve ostalo. Upis novih clanova se vrsi sa pocetkom svake skolske godine, Djeca koja se upisu, prvo prolaze kroz skolu plivanja, nakon toga se prave selekcije za takmicare i onda se prelazi u takmicarski pogon, P.K. Bosna trenutno ima preko stotinu clanova iz svih kategorija, Vise informacija o skoli plivanja cemo imati uskoro dok vidimo sta ce se desavati sa Bazenom Otoka i koji ce uslovi koritenja istog biti. To se odnosi i na clanarinu. Vise informacija mozete pitati ovdje ili na PP.

S postovanjem

P.K. Bosna :bih:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#6 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

Do kada tacno primate upis novih clanova, koliko je clanarina i gdje sadfa trenirate? I kada cete odprilike znati za bazen na Otoci.


Konkretno, imam sestru staru 9 godina koju bih volio da upisem.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#7 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Gray wrote:Do kada tacno primate upis novih clanova, koliko je clanarina i gdje sadfa trenirate? I kada cete odprilike znati za bazen na Otoci.


Konkretno, imam sestru staru 9 godina koju bih volio da upisem.
Clanovi se upisuju tokom cijele godine, mada je ako se bas zainteresovan krenuti odmah od samog starta da nebi propustila puno toga, jer lakse je kada se radi grupno nego individualno svako dijete, Trenutno treniramo u hotelu "holiwood" ali pregovaramo sa "gradom" da nam se obezbjedi bazen na Otoci, U toku naredne sedmice cemo imati jasnu sliku u vezi bazena Otoka, a od toga zavisi i clanarina. Uglavnom na vrijeme cu vas obavjestiti o svemu. Sto se tice tvoje sestre ona je u idealnim godinama za pocetak treniranja najljepseg sporta na svijetu :)
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#8 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

Iskreno, i ja bih volio da pocne na vrijeme, kada i inace idu upisi, ali posto zivimo na Grbavici Ilidza nam je predaleko da je stalno vozimo, jer ipak ne bih da ona ide sama. Kada bi moglo na Otoci to bi za nas bilo savrseno.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#9 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Gray wrote:Iskreno, i ja bih volio da pocne na vrijeme, kada i inace idu upisi, ali posto zivimo na Grbavici Ilidza nam je predaleko da je stalno vozimo, jer ipak ne bih da ona ide sama. Kada bi moglo na Otoci to bi za nas bilo savrseno.
Mi se nadamo pozitivnom odgovoru od gradonacelnice pa cemo da vidimo sta ce biti od svega toga.

Uglavnom objavjestit cu vas svakako na vrijeme
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#10 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Postovani moji sugradjani, zelim da Vas obavjestim da je pocela skola plivanja u Plivackom klubu Bosna, Termini odrzavanja treninga su Srijedom i Petkom u 17:00h u hotelu Hollywood. Clanarina iznosi 50 KM

Sve informacije na PP


Vas P.K Bosna :bih:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#11 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

JE li to škola plivanja za neplivače ili škola plivanja u smislu takmičarskog plivanja?


Također, kada ćete imati više informacija o stadionu na Otoci, da li ćete tamo održavati treninge?
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#12 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Gray wrote:JE li to škola plivanja za neplivače ili škola plivanja u smislu takmičarskog plivanja?


Također, kada ćete imati više informacija o stadionu na Otoci, da li ćete tamo održavati treninge?
Skola za neplivace koji ce kasnije licnom odlukom odluciti da li ce se nastaviti baviti plivanjem ( takmicarski ) ili ne.


Jos uvjek nema informacija o Bazenu Otoka :-?
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#13 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

Ima li sada novih informacija?
papacja
Posts: 607
Joined: 02/07/2008 09:17

#14 Re: Plivacki klub Bosna

Post by papacja »

Gray wrote:Ima li sada novih informacija?
Ništa novo, bazen i dalje prokišnjava.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#15 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

A sada kada je bazen otvoren, je li drži plivački klub Bosna treninge na Bazenu Otoka?
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#16 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Gray wrote:A sada kada je bazen otvoren, je li drži plivački klub Bosna treninge na Bazenu Otoka?
Da plivacki klub Bosna Sarajevo ima svakim danom treninge na bazenu "Otoka" od 17h
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#17 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Gray »

Kakva je procedura za uspisivanje djevojčice od 9 godina u klub? Već zna odlično plivati, zanči ne da uči nego neko takmičarsko plivanje recimo.
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#18 Re: Plivacki klub Bosna

Post by shana_majka »

Gray wrote:Kakva je procedura za uspisivanje djevojčice od 9 godina u klub? Već zna odlično plivati, zanči ne da uči nego neko takmičarsko plivanje recimo.
Ako te interesuje, rezultati nedavno odrzanog (srednje jacine) takmicenja (Australia, QLD), radi neke vashe orjentacije.

Djevojcice 9 g 50 m:

-butterflay ...38.67
-backstroke ...41.88
-breaststroke ...47.15
-freestyle ... 35.10
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#19 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Brisbane »

shana_majka wrote:
Gray wrote:Kakva je procedura za uspisivanje djevojčice od 9 godina u klub? Već zna odlično plivati, zanči ne da uči nego neko takmičarsko plivanje recimo.
Ako te interesuje, rezultati nedavno odrzanog (srednje jacine) takmicenja (Australia, QLD), radi neke vashe orjentacije.

Djevojcice 9 g 50 m:

-butterflay ...38.67
-backstroke ...41.88
-breaststroke ...47.15
-freestyle ... 35.10
Cuj Butterfly odmah nakon freestyle po brzini :run:
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#20 Re: Plivacki klub Bosna

Post by shana_majka »

Brisbane wrote:
shana_majka wrote:
Gray wrote:Kakva je procedura za uspisivanje djevojčice od 9 godina u klub? Već zna odlično plivati, zanči ne da uči nego neko takmičarsko plivanje recimo.
Ako te interesuje, rezultati nedavno odrzanog (srednje jacine) takmicenja (Australia, QLD), radi neke vashe orjentacije.

Djevojcice 9 g 50 m:

-butterflay ...38.67
-backstroke ...41.88
-breaststroke ...47.15
-freestyle ... 35.10
Cuj Butterfly odmah nakon freestyle po brzini :run:
Iznenadio si me komshija.... :-D bar bi ti to treb'o da znash.. :-D
Nego, zatile se u zenba... :-D pa nam javi rezultate(p.b.) :D
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#21 Re: Plivacki klub Bosna

Post by Koshpa »

Gray wrote:Kakva je procedura za uspisivanje djevojčice od 9 godina u klub? Već zna odlično plivati, zanči ne da uči nego neko takmičarsko plivanje recimo.

Uslove ste skoro sve naveli, jos je potrebno to da dovedete dijete na trening da se izvrsi provjera plivaca i da strucna ocijena da li je djevojcica spremna za takmicarski pogon.


u slucaju da ste zainteresovani javi te se na pp :bih:
plivanje
Posts: 1
Joined: 26/01/2009 19:00

#22 www.plivanje.ba

Post by plivanje »

Dosta interesantnih stvari u vezi plivanja, takmičenju, mitinzima i još dosta zanimljivoga možete pronaći na web stranici http://www.plivanje.ba
Škola plivanja , neke od metoda rada uz igru svakako posjetite http://www.plivanje.ba

18.04.2009 godine održava se 14. MEĐUNARODNI PLIVAČKI MITING « SAMIR ĆIRAK – ĆIRO « TUZLA 2009
propozicije mitinga možete pogledati na http://www.plivanje.ba
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#23 plivački klubovi u Sarajevu

Post by van Basten »

izvukoh iz naftalina temu najsličiniju onom što me interesuje...
ima li iko upućeniji da preporuči kakav plivči klub za sina?
5.5 god, ide nekoliko mjeseci u školu plivanja pri Bazenu i solidno je naučio nekakve osnove mislim... sad bih ipak probao sa nekim klubom... prvo neku njihovu školu vjerovatno pa dalje kako se pokaže.
A tih klubova imam osjećaj da sad ima stotinu... pa ako ima ko da je upućeniji u sve to, svaka informacija je dobro došla
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#24 Re: plivački klubovi u Sarajevu

Post by Sociolog »

van Basten wrote:izvukoh iz naftalina temu najsličiniju onom što me interesuje...
ima li iko upućeniji da preporuči kakav plivči klub za sina?
5.5 god, ide nekoliko mjeseci u školu plivanja pri Bazenu i solidno je naučio nekakve osnove mislim... sad bih ipak probao sa nekim klubom... prvo neku njihovu školu vjerovatno pa dalje kako se pokaže.
A tih klubova imam osjećaj da sad ima stotinu... pa ako ima ko da je upućeniji u sve to, svaka informacija je dobro došla

Po mojim zadnjim informacijama, ako zelis, malo ozbiljniji , struni rad, samo Pk Bosna...mada ni H20 ni Shark nisu losi..ovo ti najdobronamjernije kazem..lije pozz :)
ljiljan_85
Posts: 11
Joined: 04/05/2014 13:32

#25 Re: Plivacki klub Bosna

Post by ljiljan_85 »

Imam 30 godina i ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da ne znam plivati a volio bih vise od svega,volim vodu i cesto sam na bazenima i moru ali nije to to kad moras biti u plicaku...eh sad zanima me postoji li mogucnost u Sarajevu da konacno skinem ovaj kompleks i proplivam,nesto kao individualna skola ili slicno jer nije se lahko opustiti pred velikom grupom male djece...hvala unaprijed
Post Reply