PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5501 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

Tomahawk11 wrote:
febo_acm wrote:ja čekam fifu 20 :D
FIFA ko FIFA, malo došminkaju, al u principu sve isto :D

Gdje nam je klixoris, umlatili ga clickeri :lol: :oops:
Ja ću odraditi 3-4 hiljade utakmica svakako :D
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#5502 Re: PlayStation 4 - all about

Post by klixoris »

Tomahawk11 wrote:
febo_acm wrote:ja čekam fifu 20 :D
FIFA ko FIFA, malo došminkaju, al u principu sve isto :D

Gdje nam je klixoris, umlatili ga clickeri :lol: :oops:
Tu sam, nisam se jos poceo igrati :mrgreen: Jos malo da odmeracim W3, ima jos par sitnih questova pa onda :oops:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5503 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

klixoris wrote:
Tu sam, nisam se jos poceo igrati :mrgreen: Jos malo da odmeracim W3, ima jos par sitnih questova pa onda :oops:
Javi kad kreneš :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5504 Re: PlayStation 4 - all about

Post by beni-bu-man »

"Update: We are making a swap to the PS Plus games lineup for July. This month, we are adding Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition, which also includes Heavy Rain, to the July games lineup instead of Pro Evolution Soccer 2019. We apologize for any inconvenience."

https://blog.us.playstation.com/2019/06 ... cat=253599
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5505 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

beni-bu-man wrote:"Update: We are making a swap to the PS Plus games lineup for July. This month, we are adding Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition, which also includes Heavy Rain, to the July games lineup instead of Pro Evolution Soccer 2019. We apologize for any inconvenience."

https://blog.us.playstation.com/2019/06 ... cat=253599

Uh :thumbup:
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#5506 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dinao »

Dobra zamjena. Ipak dobar ovaj mjesec sto se tice ps plus
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#5507 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

Bezveze im je ovo najave Pro Evolution Soccer 2019 i onda u zadni mopment igru izbace iz PS Plus ponude za ovaj mjesec :evil:
Bolje da su izbacili Horizon Chase Turbo ovako cu dobro razmisliti hoculi produziti PS Plus preplatu :-)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5508 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

REDDEVILS wrote:Bezveze im je ovo najave Pro Evolution Soccer 2019 i onda u zadni mopment igru izbace iz PS Plus ponude za ovaj mjesec :evil:
Bolje da su izbacili Horizon Chase Turbo ovako cu dobro razmisliti hoculi produziti PS Plus preplatu :-)

skontali da niko neće PES :D i ubace DBH... ima hr prevod, beton igra.
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1605
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#5509 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ultraviolent »

Nije da nesto hejtam, ali prezirem igrati igre, gledati filmove, crtane na hr prevodu i bilo kojem jeziku ovog govornog podrucja :oops:
Ili jos gore, sinhronizovano :evil:

Detroit za pes? Vazda :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5510 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:"Update: We are making a swap to the PS Plus games lineup for July. This month, we are adding Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition, which also includes Heavy Rain, to the July games lineup instead of Pro Evolution Soccer 2019. We apologize for any inconvenience."

https://blog.us.playstation.com/2019/06 ... cat=253599
Materi nek se izvinjaju.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5511 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alibaba_i_30_godina »

Ultraviolent wrote:Nije da nesto hejtam, ali prezirem igrati igre, gledati filmove, crtane na hr prevodu i bilo kojem jeziku ovog govornog podrucja :oops:
Ili jos gore, sinhronizovano :evil:
Isto. Pola ih ne razumijem, a da ne govorim kako su loši sinhronizovan glasovi i nikako ne prilice stvarnim.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5512 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

beni-bu-man wrote:"Update: We are making a swap to the PS Plus games lineup for July. This month, we are adding Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition, which also includes Heavy Rain, to the July games lineup instead of Pro Evolution Soccer 2019. We apologize for any inconvenience."

https://blog.us.playstation.com/2019/06 ... cat=253599
Dobro je bilo i sa pesom ali ovo je jos bolje :D svaka im cast, iako sam je presao izgleda da ne vrijeme da aktiviram opet trial pa da predjem ponovo sa drugacijim odlukama i desavanjima.

P.S. Detroit sam igrao sa hr prijevodom i bilo je odlicno iskustvo i super prevedeno.
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1605
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#5513 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ultraviolent »

alibaba_i_30_godina wrote:
Ultraviolent wrote:Nije da nesto hejtam, ali prezirem igrati igre, gledati filmove, crtane na hr prevodu i bilo kojem jeziku ovog govornog podrucja :oops:
Ili jos gore, sinhronizovano :evil:
Isto. Pola ih ne razumijem, a da ne govorim kako su loši sinhronizovan glasovi i nikako ne prilice stvarnim.
To mi je nesto najgore, prezirem. Kao dijete kad sam gledo filmove na satelitskoj na njemackim kanalima koji su inace svi bili sinhronizovani sam mislio da dva-tri glumca glume u svakom jebenom filmu :lol:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5514 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alibaba_i_30_godina »

Ultraviolent wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
Ultraviolent wrote:Nije da nesto hejtam, ali prezirem igrati igre, gledati filmove, crtane na hr prevodu i bilo kojem jeziku ovog govornog podrucja :oops:
Ili jos gore, sinhronizovano :evil:
Isto. Pola ih ne razumijem, a da ne govorim kako su loši sinhronizovan glasovi i nikako ne prilice stvarnim.
To mi je nesto najgore, prezirem. Kao dijete kad sam gledo filmove na satelitskoj na njemackim kanalima koji su inace svi bili sinhronizovani sam mislio da dva-tri glumca glume u svakom jebenom filmu :lol:
Njemci su priča za sebe. Ljudi se stvarno potrude da nadju iole slične glasove, a ovo ovamo katastrofa. Ima onaj neki crtani sto je Edo Maajka nekom posudio glas... Cini mi se Ice Age ili tako neki. :run:
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#5515 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

Kakve slicne glasove, imaju 2 glumca, jedno zensko, jedno musko i sinhronizuju samo ti svaku seriju ili crtani na svim mogucim njemackim kanalima.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5516 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alibaba_i_30_godina »

diablobih wrote:Kakve slicne glasove, imaju 2 glumca, jedno zensko, jedno musko i sinhronizuju samo ti svaku seriju ili crtani na svim mogucim njemackim kanalima.
Apsolutno nije tačno. Razvili ljudi pravi posao i nauku o sinhronizaciji, izučava se i studira i onda dodje neko I kaze da imaju 2 osobe. To sto se u nekim serijama ponavljaju likovi/glasovi sasvim logično kada je broj znatno manji od broja glumaca u serijama i ostalim.
A da ne spominjem npr. Simpsonove koji i u originalu imaju po jednog čovjeka na više likova u seriji. Al' odosmo od teme.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#5517 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

Kako nije tacno, rtl i ostali, bukvalno sve serije, svaki lik u seriji isti glas. Kao da ti neko prepricava, a ne sinhronizuje.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#5518 Re: PlayStation 4 - all about

Post by alibaba_i_30_godina »

To ti se cini, pogledaj spisak glumaca i osoba koje ih sinhronizuju.
Npr. Za Angelina Jolie je uvijek ista osoba koja je sinhronizuju, a nije samo vezana za nju već još par drugih. Homer ili Marge iz Simpsona, nisam siguran sad ko tačno, je bio neki lik koji je umro od bolesti, jedva su mu našli zamjenu. U njegovu/njenu čast su čak nekoliko dana na PRO7 puštali njegove epizode koje je odradio. Lik je imao jako specifičan glas.
Morgan Freeman je skoro identičan pravom glasu glumca i slično.

Uostalom, ljudi se potrude, akcentiraju pravilno riječi koje je potrebno i kako ih i glumci u stvarnosti rade. Nema priče kada glumac ne pomjera usta i slično.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5519 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Dosad sam sve igrao sa glasovnom podrškom na engleskom. Probaću DBH da vidim kako to izgleda.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5520 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AmirBaa »

pozdrav ljudi, kako je? Planiram uzeti ps4 pro nekad u septembru, pa evo malo istrazujem. Za PC sam do sada kupovao igre ili preko g2a ili na allkeyshop, a evo vidim da tamo ima i za PS4. Kako ide to tacno? Na primjer RDR2 je 26 eura i kaze PlayStation Account, kad skinem igru mogu je onda igrati preko svog accounta. Legit ?
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#5521 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

AmirBaa wrote:pozdrav ljudi, kako je? Planiram uzeti ps4 pro nekad u septembru, pa evo malo istrazujem. Za PC sam do sada kupovao igre ili preko g2a ili na allkeyshop, a evo vidim da tamo ima i za PS4. Kako ide to tacno? Na primjer RDR2 je 26 eura i kaze PlayStation Account, kad skinem igru mogu je onda igrati preko svog accounta. Legit ?
Uzimas PS4, pa ces opet uzimati peticu sljedece godine ili za dvije ili ?
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#5522 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

E jbg sad, to sto izlazi petica za godinu i malo jace, trebamo svi prodati konzole i cekati da izadje :D
Kazes covjeku da mu se vjerovatno nece isplatiti uzimati novu ps4 pro jer ce vrlo vjerovatno cijena spasti vrtoglavo u narednoj godini. Neka nadje neku polovnu i neka uziva. I na njoj ce dosta izgubiti ali jbg. Ja sam debelu uzeo za 800KM. Sta sam trebao cekati da spadne cijena na 400 pa uzeti :D
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#5523 Re: PlayStation 4 - all about

Post by remark »

Mustang1 wrote:E jbg sad, to sto izlazi petica za godinu i malo jace, trebamo svi prodati konzole i cekati da izadje :D
Kazes covjeku da mu se vjerovatno nece isplatiti uzimati novu ps4 pro jer ce vrlo vjerovatno cijena spasti vrtoglavo u narednoj godini. Neka nadje neku polovnu i neka uziva. I na njoj ce dosta izgubiti ali jbg. Ja sam debelu uzeo za 800KM. Sta sam trebao cekati da spadne cijena na 400 pa uzeti :D
Fakat ja ne znam koliko neki ljudi misle zivit kad ovako bez frke cekaju 2 godine da ustede par stoja na stvari koju vole. Ako mi je nesto gust i imam te pare kupujem bez razmisljanja.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5524 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AmirBaa »

remark wrote:
Mustang1 wrote:E jbg sad, to sto izlazi petica za godinu i malo jace, trebamo svi prodati konzole i cekati da izadje :D
Kazes covjeku da mu se vjerovatno nece isplatiti uzimati novu ps4 pro jer ce vrlo vjerovatno cijena spasti vrtoglavo u narednoj godini. Neka nadje neku polovnu i neka uziva. I na njoj ce dosta izgubiti ali jbg. Ja sam debelu uzeo za 800KM. Sta sam trebao cekati da spadne cijena na 400 pa uzeti :D
Fakat ja ne znam koliko neki ljudi misle zivit kad ovako bez frke cekaju 2 godine da ustede par stoja na stvari koju vole. Ako mi je nesto gust i imam te pare kupujem bez razmisljanja.
:thumbup:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5525 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AmirBaa »

diablobih wrote:
AmirBaa wrote:pozdrav ljudi, kako je? Planiram uzeti ps4 pro nekad u septembru, pa evo malo istrazujem. Za PC sam do sada kupovao igre ili preko g2a ili na allkeyshop, a evo vidim da tamo ima i za PS4. Kako ide to tacno? Na primjer RDR2 je 26 eura i kaze PlayStation Account, kad skinem igru mogu je onda igrati preko svog accounta. Legit ?
Uzimas PS4, pa ces opet uzimati peticu sljedece godine ili za dvije ili ?
prije 2 godine se zavalio za predobar racunar, izigrao se svega sto mi se igralo na PC-u. Sad doslovno PS4 uzimam zbog RDR2, spider man i last of us, kada se toga izigram negdje ce ili skupljati prasinu ili ide na pik :D
Post Reply