PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5151 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

REDDEVILS wrote:
arnes_king wrote:Ima li iko preporuke za PS4 Pro kako poboljsati wifi konekciju? Na svim uredjajima mi dobar internet preko wifi a na PS4 Pro katastrofa. Rijetko zna raditi normalno pa se moze igrati online ali cesce zeza.

Na zalost trenutno nemam nikakav nacin da spojim kablom, imam vise wifi mreza i sve sam pokusavao ali rezultati su ocajni. Najmanji signal na jednoj mrezi je oko 64-68% a na drugoj je skoro zakucan ali nista ne pomaze.

Moram napomenuti i da su mi svi uredjaji 2.4Ghz i da nemam 5GHz ruter.
A da uzmeš sebi dodatni ruter i povežeš ga LAN kablom sa ruterom od Telecoma ? Ja sebi namjeravam uzeti gogabitni ruter i povezati ga sa ovim od BHT i onda sve uređaje spojiti LAN kablom na gogabitni ruter :)
Problem je sto mi je glavni modem u prizemlju, a ja i PS4 smo na spratu. Evo sad nastimao na ruter sa 64% signala izvlaci 16Mbit/s od mogucih 50. Povezem ga na extender koji polovi tih 50 na 27 na mobu a na ps4 100% signal a nece preko 10, i to nije stabilno...

Spojio bih ja kabal direktno iz extendera ali mi i on u hodniku jer samo tu hvata dovoljno dobar signal da radi kako treba i onda opet ne mogu kabal kroz hodnik do ps4 vodit.

Najgore je sto nekad neko vrijeme radi super, dobre brzine i onda odjednom nece ni naopako. Na svim uredjajima super samo na ps4 katastrofa. Vidim i da mnogo ljudi ima problema s WiFi na ps4 ali niko nema konkretno rijesenje.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#5152 Re: PlayStation 4 - all about

Post by SanskiBiser »

klixoris wrote:
arnes_king wrote:
SanskiBiser wrote:Kad smo vec kod witchera :D (@arnese slobodno preskoci :lol: )

http://www.youtube.com/watch?v=nQoAkpsZ1Iw

Ima nekih glasina o REMASTER trilogiji W1, W2 i W3 za PS4 i kasnije PS5. :D
:lol: :lol: :lol: Evo preskacem zadnje 2-3 stranice jer se samo o tome pise :mrgreen: Kako je krenulo navuci cete me da je i ja ponovo nabavim :lol:
Meni je u prvih sat-dva igranja bio onako, cak sam mislio da cu odustati od igranja... Ali kako je igra odmicala, tako sam sve vise zagrizao. Sada je razvlacim maksimalno, da je ne zavrsim prebrzo - ne napustam regiju dok ne pocistim sve questove, ugovore i neotkrivene lokacije na mapi. Vec neko vrijeme me main questovi guraju da idem iz Velena u Novigrad, ali ja necu jos da idem - ima jos dosta toga za pocistiti po Velenu :mrgreen:
Pa u prosjeku treba oko 12-15 sati igranja i onda obicno "klikne" u igracima nesto i shvate tek onda sta igraju, shvate da to nije vise ni igra nego jedinstveno i po vecini neponovljivo iskustvo i ako ima kakvih sitnih mana i nedostataka oprosti se CDPR i halali nakon sto se zavrsi igra sa svim ekspanzijama nakon nekih 200+ sati. :mrgreen:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#5153 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

arnes_king wrote:
REDDEVILS wrote:
arnes_king wrote:Ima li iko preporuke za PS4 Pro kako poboljsati wifi konekciju? Na svim uredjajima mi dobar internet preko wifi a na PS4 Pro katastrofa. Rijetko zna raditi normalno pa se moze igrati online ali cesce zeza.

Na zalost trenutno nemam nikakav nacin da spojim kablom, imam vise wifi mreza i sve sam pokusavao ali rezultati su ocajni. Najmanji signal na jednoj mrezi je oko 64-68% a na drugoj je skoro zakucan ali nista ne pomaze.

Moram napomenuti i da su mi svi uredjaji 2.4Ghz i da nemam 5GHz ruter.
A da uzmeš sebi dodatni ruter i povežeš ga LAN kablom sa ruterom od Telecoma ? Ja sebi namjeravam uzeti gogabitni ruter i povezati ga sa ovim od BHT i onda sve uređaje spojiti LAN kablom na gogabitni ruter :)
Problem je sto mi je glavni modem u prizemlju, a ja i PS4 smo na spratu. Evo sad nastimao na ruter sa 64% signala izvlaci 16Mbit/s od mogucih 50. Povezem ga na extender koji polovi tih 50 na 27 na mobu a na ps4 100% signal a nece preko 10, i to nije stabilno...

Spojio bih ja kabal direktno iz extendera ali mi i on u hodniku jer samo tu hvata dovoljno dobar signal da radi kako treba i onda opet ne mogu kabal kroz hodnik do ps4 vodit.

Najgore je sto nekad neko vrijeme radi super, dobre brzine i onda odjednom nece ni naopako. Na svim uredjajima super samo na ps4 katastrofa. Vidim i da mnogo ljudi ima problema s WiFi na ps4 ali niko nema konkretno rijesenje.
Dali si probao promjeniti DNS u WIFI postavkama :?: ja sam promjenio cim sam uzeo PS4 i stavio ovaj 1.1.1.1 i brzina preko WIFI mi ide do 45 Mbps a dok je na standardnom DNS-u od telekoma bilo do 32 Mbps
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#5154 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

klixoris wrote:
REDDEVILS wrote:
arnes_king wrote:Ima li iko preporuke za PS4 Pro kako poboljsati wifi konekciju? Na svim uredjajima mi dobar internet preko wifi a na PS4 Pro katastrofa. Rijetko zna raditi normalno pa se moze igrati online ali cesce zeza.

Na zalost trenutno nemam nikakav nacin da spojim kablom, imam vise wifi mreza i sve sam pokusavao ali rezultati su ocajni. Najmanji signal na jednoj mrezi je oko 64-68% a na drugoj je skoro zakucan ali nista ne pomaze.

Moram napomenuti i da su mi svi uredjaji 2.4Ghz i da nemam 5GHz ruter.
A da uzmeš sebi dodatni ruter i povežeš ga LAN kablom sa ruterom od Telecoma ? Ja sebi namjeravam uzeti gogabitni ruter i povezati ga sa ovim od BHT i onda sve uređaje spojiti LAN kablom na gogabitni ruter :)
Sta ces sa gigabitnim ruterom ako ga na kraju spojis sa ruterom BHTelecom koji je sporiji od toga ? Na kraju ce ti brzina biti ona koja je max za BH Telecom ruter. Bezveze ces baciti pare. A i da BH Telecom ruter podrzava gigabit, opet ti internet konekcija nije tolika, i dalje imas usko grlo :mrgreen:
Jedino rjesenje za wifi problem je spajanje PS4 direktno kablom na ruter i dalje od toga ne ide
Inbox modem ima gigabitni port :mrgreen:
Image
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#5155 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

Gdje se ima kupiti 15 dolara za PS US store a da je sigurno, na Pc games suplay ima samo 10,20,25,50,100 dolara :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5156 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

REDDEVILS wrote:Gdje se ima kupiti 15 dolara za PS US store a da je sigurno, na Pc games suplay ima samo 10,20,25,50,100 dolara :)
Ne znam da ima taj od 15 dolara, a bio bi zgodan.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#5158 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

Tomahawk11 wrote:
REDDEVILS wrote:Gdje se ima kupiti 15 dolara za PS US store a da je sigurno, na Pc games suplay ima samo 10,20,25,50,100 dolara :)
Ne znam da ima taj od 15 dolara, a bio bi zgodan.
Uzecu 2X10 na PCgamessuplay, a namjeravam uzeti Assassin's Creed® Odyssey ili FAR CRY 5 samo ne mogu da se odlucim :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5159 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

REDDEVILS wrote:
Tomahawk11 wrote:
REDDEVILS wrote:Gdje se ima kupiti 15 dolara za PS US store a da je sigurno, na Pc games suplay ima samo 10,20,25,50,100 dolara :)
Ne znam da ima taj od 15 dolara, a bio bi zgodan.
Uzecu 2X10 na PCgamessuplay, a namjeravam uzeti Assassin's Creed® Odyssey ili FAR CRY 5 samo ne mogu da se odlucim :)
Ne znam kakav je AC Odyssey, ali mene FC 5 opasno nervira i brzo odustanem od igranja.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#5160 Re: PlayStation 4 - all about

Post by valter.ba »

Heeeelpppp, bem ti PS4 kud ga kupih :lol: . Može li mi neko objasniti korak po korak kako u igrici Ark survival evolved pozvati nekoga u game. Ne vidim nigdje opciju multiplayer :o . Uplatio sam i taj PS plus, ukucao kod i pojavio se žuti plus. Mali me ubi s ovim.
User avatar
febo_acm
Posts: 10238
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5161 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

Kupjm ovaj Sleeping dogs definitve edition... Preludo za 4.99$. evo vec dva dana sutam ko lud.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#5162 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Raigor Stonehoof »

valter.ba wrote:Heeeelpppp, bem ti PS4 kud ga kupih :lol: . Može li mi neko objasniti korak po korak kako u igrici Ark survival evolved pozvati nekoga u game. Ne vidim nigdje opciju multiplayer :o . Uplatio sam i taj PS plus, ukucao kod i pojavio se žuti plus. Mali me ubi s ovim.
:D

da je za tebe, samo bi ti rekao guglaj

posto je za malog, da ne ceka tatu da se nakani :D evo

User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#5163 Re: PlayStation 4 - all about

Post by valter.ba »

Googlao je tata ali ovo komplikacija drama :lol: . Probacu sutra, ubise me serveri, udji izadji :lol: .
Hvala puno, valjda uspijem
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#5164 Re: PlayStation 4 - all about

Post by valter.ba »

Raigor Stonehoof wrote:
valter.ba wrote:Heeeelpppp, bem ti PS4 kud ga kupih :lol: . Može li mi neko objasniti korak po korak kako u igrici Ark survival evolved pozvati nekoga u game. Ne vidim nigdje opciju multiplayer :o . Uplatio sam i taj PS plus, ukucao kod i pojavio se žuti plus. Mali me ubi s ovim.
:D

da je za tebe, samo bi ti rekao guglaj

posto je za malog, da ne ceka tatu da se nakani :D evo

Spasio si me :D . Hvala
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#5165 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Raigor Stonehoof »

Nema na cemu :wink:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#5166 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rizibizi »

Vidim iNovine reklamiraju Sony Store bonove i pretplate,jel ko kupovao,jesu ovo za us store vidim cijene u KM (45 KM cini mi se :-) ) zna li neko o cemu se radi,ja koliko.znam BiH Sony store ne postoji,ili mozda nisam upratio :D Uglavnom ako moze kakav info
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#5167 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

rizibizi wrote:Vidim iNovine reklamiraju Sony Store bonove i pretplate,jel ko kupovao,jesu ovo za us store vidim cijene u KM (45 KM cini mi se :-) ) zna li neko o cemu se radi,ja koliko.znam BiH Sony store ne postoji,ili mozda nisam upratio :D Uglavnom ako moze kakav info
Samo za HR Store iNovine prodaju, a US Store dolare možeš kupovati na ovoj stranici PCGAMESSUPPLAY 100% provjereno :)
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#5168 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rizibizi »

Svakako nemam HR acc a i nisam vesla sisao da za 5 Eur dajem cini mi se 20 km.Hvala za tip ja svoje dolare kupujem na G2A ili Kinguin stranicama, ali cu baciti oko i na ovu.Nego ima li ko da mu je proradio Telemach HBO GO na PS4? Znam da nije radilo,maloprije probao i opet ista stvar,ali reko mozda ima kakav update?
User avatar
nepass1
Posts: 9701
Joined: 06/07/2017 07:35

#5169 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nepass1 »

raja gdje popraviti ps? mislim da je sistem pao. nije moja pa nisam imao ustvari prilike vidjeti o cemu se radi. gubi i konekciju sa tv, nije do kabla. ima li kakav provjeren servis?
XEnergija
Posts: 47
Joined: 30/01/2019 11:22

#5170 Re: PlayStation 4 - all about

Post by XEnergija »

nepass1 wrote:raja gdje popraviti ps? mislim da je sistem pao. nije moja pa nisam imao ustvari prilike vidjeti o cemu se radi. gubi i konekciju sa tv, nije do kabla. ima li kakav provjeren servis?
Tehnoshop
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5171 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

nepass1 wrote:raja gdje popraviti ps? mislim da je sistem pao. nije moja pa nisam imao ustvari prilike vidjeti o cemu se radi. gubi i konekciju sa tv, nije do kabla. ima li kakav provjeren servis?
Udji u recovery mode i probaj tamo sa opcijama, npr rebuild database, ako ne uspije probaj sa ostalima koje ukljucuju i nanovo postavljanje.
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#5172 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

arnes_king wrote:
nepass1 wrote:raja gdje popraviti ps? mislim da je sistem pao. nije moja pa nisam imao ustvari prilike vidjeti o cemu se radi. gubi i konekciju sa tv, nije do kabla. ima li kakav provjeren servis?
Udji u recovery mode i probaj tamo sa opcijama, npr rebuild database, ako ne uspije probaj sa ostalima koje ukljucuju i nanovo postavljanje.
Možda je do HDMI ulaza na TV pa probaj promjeniti ulaz, ako i dalje problem bude prisutan može biti i do HDMI izlaza na PS4 :)
User avatar
nepass1
Posts: 9701
Joined: 06/07/2017 07:35

#5173 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nepass1 »

nije moj ps, nisam ga ni vidio. hoce covjek da mu ponesem u servis a ja nemam pojma u koji bih odnio.
pitao da ja probam kod sebe prikljuciti, kaze nemoj, nosi u servis.
XEnergija
Posts: 47
Joined: 30/01/2019 11:22

#5174 Re: PlayStation 4 - all about

Post by XEnergija »

nepass1 wrote:nije moj ps, nisam ga ni vidio. hoce covjek da mu ponesem u servis a ja nemam pojma u koji bih odnio.
pitao da ja probam kod sebe prikljuciti, kaze nemoj, nosi u servis.
već sam ti napisao, tehnoshop stanić ili santa domenika njihovi servisi
User avatar
nepass1
Posts: 9701
Joined: 06/07/2017 07:35

#5175 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nepass1 »

XEnergija wrote:
nepass1 wrote:nije moj ps, nisam ga ni vidio. hoce covjek da mu ponesem u servis a ja nemam pojma u koji bih odnio.
pitao da ja probam kod sebe prikljuciti, kaze nemoj, nosi u servis.
već sam ti napisao, tehnoshop stanić ili santa domenika njihovi servisi
vidio, hvala. repliciram ovima sto kazu probaj sam namjestiti
:thumbup:
Post Reply