PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#2901 Re: PlayStation 4 - all about

Post by gilla »

dinao wrote:I da dodam, najdraze potrosene pare su mi za PlayStation.
Gamer sam odmalena, od Atarija, Commodore, ZX Spectrum, preko Nintenda, Sega, PC pa danas ps4.
Gotivan je PC, precizniji sam bio s misem i tastaturom, ali je presudilo kad komp od preko 3 milje moras svake godine nadogradjivat. Dodas ram, zamijenis procesor, pa mijenjaj maticnu, pa ne podrzava graficka.. - peglaona!
Sad ko matori gamer, izvalim se na kauc i rokaj :)
Definitivno najbolja investicija :)
Meni nije problem toliko ni nadogradnja bila koliko jednostavnost koristenja da se izrazim.
Sjedem za pc, update za igru, odradim, ups ne mogu je pokrenuti. Problem sa driverima. Brisi instaliraj zajebaji se.
Ups aplikacija nekompatabilna sa antivirusom ili nekim programom. Na internet, trazi citav dan rjesenje. Neki app zastopa citav pc, fps 10 :lol:

Pirate da ne pominjem. Fali dll, error sa launcherom, iskljucuj, ukljucuj aplikacije, dvd.... Danas radila igra, upalim sutra, ne radi. Izgubis citavu subotu da pokrenes igru da radi. :roll:

Ovako dodjes, sjedes, odigras sat vremena i svojim putem. Vrijeme je previse dragocjeno da ga gubim na gluposti.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2902 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Evo Titanfall 2 snizen na US store sa 40$ na 6$!

https://store.playstation.com/en-us/pro ... 0000000000

This price is only available from 5/18/2018 05:00 pm to 5/21/2018 05:00 pm.
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#2903 Re: PlayStation 4 - all about

Post by ferratilis »

Mislis $6.60 :)

Image

Glupo mi je da mi iz Bosne moramo placati americki porez :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#2904 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

A nije glupo sto se iz Bosne moze koristiti americki account i povoljnije cijene :oops:
User avatar
ferratilis
Posts: 7287
Joined: 25/11/2013 16:48

#2905 Re: PlayStation 4 - all about

Post by ferratilis »

Pa budimo realni, mi i ne bi trebali placati eurima, nismo u EU, a i kad pogledas nas standard, dolar ima vise smisla. Steam igre naplacuje u zavisnosti od kupovne moci odredjene zemlje. Zato Kina, Rusija i ostali placaju igre jeftinije, a nas su vjerovatno gurnuli u isti kos s Hrvatskom. Pogledaj GOG.com, poljska firma a naplacuju u dolarima. Sve je to arbitrarno. Kod nas se nazalost nema ko za to izboriti.

Evo npr. Steam cijene za GTA 5
Image
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#2906 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Muuky »

.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2907 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Curve »

imal gdje polovne igre na disku uzet.. ovo po shopovima vidim sve novo i naravno cijene odma :-) :-)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2908 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Curve wrote:imal gdje polovne igre na disku uzet.. ovo po shopovima vidim sve novo i naravno cijene odma :-) :-)
Imas na olx. Evo ti moj profil pa ako ti se sta svidi :)

https://www.olx.ba/mojpik

Ja uvijek trazim ovako druge korisnike pa se mijenjamo.

Nema vece gluposti nego kupiti novu igru. Radi celofana se plati 30-50% vise, a najgore u tome je sto samo sto je otvoris odmah ti za toliko padne cijena. Kupis polovnu predjes i prodas je za iste pare ili nesto malo ispod.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2909 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Curve »

arnes_king wrote:
Curve wrote:imal gdje polovne igre na disku uzet.. ovo po shopovima vidim sve novo i naravno cijene odma :-) :-)
Imas na olx. Evo ti moj profil pa ako ti se sta svidi :)

https://www.olx.ba/mojpik

Ja uvijek trazim ovako druge korisnike pa se mijenjamo.

Nema vece gluposti nego kupiti novu igru. Radi celofana se plati 30-50% vise, a najgore u tome je sto samo sto je otvoris odmah ti za toliko padne cijena. Kupis polovnu predjes i prodas je za iste pare ili nesto malo ispod.
slazem se.. zato i pitam, jer ako je disk ok, sta mi je bitno jel novo il polovno, daj da je predjem i idemo dalje..
a i ovi neki shopovi su mi sumljivi mislim da je samo u celofan "ture" i odma 100km traze

ps. jel ti u redu ovaj pik profil ? nece da otvori
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2910 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Curve wrote:
arnes_king wrote:
Curve wrote:imal gdje polovne igre na disku uzet.. ovo po shopovima vidim sve novo i naravno cijene odma :-) :-)
Imas na olx. Evo ti moj profil pa ako ti se sta svidi :)

https://www.olx.ba/mojpik

Ja uvijek trazim ovako druge korisnike pa se mijenjamo.

Nema vece gluposti nego kupiti novu igru. Radi celofana se plati 30-50% vise, a najgore u tome je sto samo sto je otvoris odmah ti za toliko padne cijena. Kupis polovnu predjes i prodas je za iste pare ili nesto malo ispod.
slazem se.. zato i pitam, jer ako je disk ok, sta mi je bitno jel novo il polovno, daj da je predjem i idemo dalje..
a i ovi neki shopovi su mi sumljivi mislim da je samo u celofan "ture" i odma 100km traze

ps. jel ti u redu ovaj pik profil ? nece da otvori

Ima i toga, uvjerio sam se da to likovi rade, samo umotaju u celofan. Tu treba paziti na onaj sjajni dio kao kod pakovanja cigara, gdje ima onaj hologram, ako celofan toga nema onda je prepakivana.

A joj, ja navikao na svim normalnim sajtovima kada udjes na profil da ti link profila, ali zaboravio da je to glupi olx.

Evo ovako jedan artikal moj pa preko njega udji na profil :
https://www.olx.ba/artikal/29234154/nee ... d-payback/

Drugog nacina da ti posaljem profil, kako vidim, nema.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#2911 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Curve wrote:imal gdje polovne igre na disku uzet.. ovo po shopovima vidim sve novo i naravno cijene odma :-) :-)
Prodajem ja far cry 4 za 25KM, ako si zainteresovan. Moze i zamjena
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2912 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Neko ko je uzimao kod BH Telecoma, utisci?

Edit: evo baš sam sa prijateljem koji je uzeo, kaže samo 1TB, tj. Pro. :)
Pa onda još jedan džojstik, pa igre. :zoka:
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#2913 Re: PlayStation 4 - all about

Post by weltschmertz »

Tomahawk11 wrote:Neko ko je uzimao kod BH Telecoma, utisci?

Edit: evo baš sam sa prijateljem koji je uzeo, kaže samo 1TB, tj. Pro. :)
Pa onda još jedan džojstik, pa igre. :zoka:
Evo danima hoću da se javim da sam kupio preko BHTelecom-a PS4 Pro + DS4 + FIFA 18 i rekli mi da će mi doći na adresu u roku od 3 radna dana. Papirologiju završio u četvrtak oko 18h, u petak me zvali iz Sancta Domenice i pitaju da li da šalju robu ili ću lično podići taj dan. Ja naravno, otišao taj dan i preuzeo.
Prvi utisci, nije mi nijedno dijete ravno :mrgreen: Gamer sam od malih nogu, ali kako je vrijeme prolazilo nisam imao priliku da igram na PS4. Tako da sam se odlučio na kupovinu i nije mi žao ni sekunde. PS je spojen na Samsung 50MU6172 i FIFA 18 izgleda fenomenalno. Skinuo sam i PES 2018 Lite, a trenutno mi skida i NBA 2K18 neki Demo, valjda :-D Napravio sam hrvatski account i razmišljam da uzmem PS Plus, ali ne znam da li bih ipak trebao napraviti US account jer je poprilično jeftinije.
Pa eto ako neko ima US account da mi javi u kratkim crtama šta i kako.

U svakom slučaju uživam!!!

:thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2914 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

weltschmertz wrote:
Tomahawk11 wrote:Neko ko je uzimao kod BH Telecoma, utisci?

Edit: evo baš sam sa prijateljem koji je uzeo, kaže samo 1TB, tj. Pro. :)
Pa onda još jedan džojstik, pa igre. :zoka:
Evo danima hoću da se javim da sam kupio preko BHTelecom-a PS4 Pro + DS4 + FIFA 18 i rekli mi da će mi doći na adresu u roku od 3 radna dana. Papirologiju završio u četvrtak oko 18h, u petak me zvali iz Sancta Domenice i pitaju da li da šalju robu ili ću lično podići taj dan. Ja naravno, otišao taj dan i preuzeo.
Prvi utisci, nije mi nijedno dijete ravno :mrgreen: Gamer sam od malih nogu, ali kako je vrijeme prolazilo nisam imao priliku da igram na PS4. Tako da sam se odlučio na kupovinu i nije mi žao ni sekunde. PS je spojen na Samsung 50MU6172 i FIFA 18 izgleda fenomenalno. Skinuo sam i PES 2018 Lite, a trenutno mi skida i NBA 2K18 neki Demo, valjda :-D Napravio sam hrvatski account i razmišljam da uzmem PS Plus, ali ne znam da li bih ipak trebao napraviti US account jer je poprilično jeftinije.
Pa eto ako neko ima US account da mi javi u kratkim crtama šta i kako.

U svakom slučaju uživam!!!

:thumbup:
Zahvaljujem. :thumbup:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2915 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Curve »

weltschmertz wrote:
Tomahawk11 wrote:Neko ko je uzimao kod BH Telecoma, utisci?

Edit: evo baš sam sa prijateljem koji je uzeo, kaže samo 1TB, tj. Pro. :)
Pa onda još jedan džojstik, pa igre. :zoka:
Evo danima hoću da se javim da sam kupio preko BHTelecom-a PS4 Pro + DS4 + FIFA 18 i rekli mi da će mi doći na adresu u roku od 3 radna dana. Papirologiju završio u četvrtak oko 18h, u petak me zvali iz Sancta Domenice i pitaju da li da šalju robu ili ću lično podići taj dan. Ja naravno, otišao taj dan i preuzeo.
Prvi utisci, nije mi nijedno dijete ravno :mrgreen: Gamer sam od malih nogu, ali kako je vrijeme prolazilo nisam imao priliku da igram na PS4. Tako da sam se odlučio na kupovinu i nije mi žao ni sekunde. PS je spojen na Samsung 50MU6172 i FIFA 18 izgleda fenomenalno. Skinuo sam i PES 2018 Lite, a trenutno mi skida i NBA 2K18 neki Demo, valjda :-D Napravio sam hrvatski account i razmišljam da uzmem PS Plus, ali ne znam da li bih ipak trebao napraviti US account jer je poprilično jeftinije.
Pa eto ako neko ima US account da mi javi u kratkim crtama šta i kako.

U svakom slučaju uživam!!!

:thumbup:
uzeo sam i ja u Telecomu, prvi onaj paket.. 500gb slim sa tri igrice.. 2 godine garancije.. pro nisam uzimao iz razloga sto je skuplji mi a i tv mi nije 4k pa nemam potrebe za pro verzijom..
sto se tice uzimanja sve ok, otisao u telecom zavrsio papirologiju u roku 10min, rekose doce na kucnu adresu, nakon 2 dana zovu iz euroexpresa dosla dostava da izadjem ispred..
kako @weltschmertz rece nije mi zao ni sekunde, uvalis se u kreveti i ko malo dijete deri :)

jedina zamjerka sto imam (ljutnja na telecom), sto kad sam uzimao bio je ovaj paket sa tri igrice samo, da sam znao da ce stavljat u ponudu jos paketa sacekao bi ovaj drugi paket da uzmem sa call of duty igricom
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2916 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Evo gledam, imaju dodatne pakete, kombinacije igara, odnosno igara + DS4.
Nešto će se iskombinovati za mjesečnu ratu do 40 KM. :)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2917 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Curve »

Tomahawk11 wrote:Evo gledam, imaju dodatne pakete, kombinacije igara, odnosno igara + DS4.
Nešto će se iskombinovati za mjesečnu ratu do 40 KM. :)
ahaa, ubacili su sad bas kombinacija bruka..
ova taman mi je

Porodični paket: DS4/FIFA18/Crash B/GTS

•PS4 Dualshock Controller v2 Black
•FIFA 18 PS4
•Crash Bandicoot N. Sane Trilogy PS4
•Gran Turismo Sport Standard Plus PS4
User avatar
sigh
Posts: 1156
Joined: 22/08/2014 23:12

#2918 Re: PlayStation 4 - all about

Post by sigh »

Pozdrav svima. Nedavno sam uzeo ps4 u telecomu i interesuje me na koji nacin mogu kupovati igre u ps storeu (bilo US ili neki drugi), jer kako vidim cesto se pojave neka snizenja i dobre ponude. Prolistao sam temu i nesto pokusao medjutim bez uspjeha, nigdje mi ne priznaje nas racun. Zamolio bih ako neko ima vremena detaljno da mi napise kako ide ta kupovina digitalnih kopija , koji je najbolji nacin i sl ? Sorry ako spavam temu sa upitom koji se cesto postavlja ali kako vidim postoji nacin a nikako da skontam kako :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2919 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tomahawk11 »

Curve wrote:
Tomahawk11 wrote:Evo gledam, imaju dodatne pakete, kombinacije igara, odnosno igara + DS4.
Nešto će se iskombinovati za mjesečnu ratu do 40 KM. :)
ahaa, ubacili su sad bas kombinacija bruka..
ova taman mi je

Porodični paket: DS4/FIFA18/Crash B/GTS

•PS4 Dualshock Controller v2 Black
•FIFA 18 PS4
•Crash Bandicoot N. Sane Trilogy PS4
•Gran Turismo Sport Standard Plus PS4
Da, taj mi je nekako optimalan uz Pro. :)

Da je još kakva kombinacija NBA, PES i CoD. :mrgreen:
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2920 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Curve »

Tomahawk11 wrote:
Curve wrote:
Tomahawk11 wrote:Evo gledam, imaju dodatne pakete, kombinacije igara, odnosno igara + DS4.
Nešto će se iskombinovati za mjesečnu ratu do 40 KM. :)
ahaa, ubacili su sad bas kombinacija bruka..
ova taman mi je

Porodični paket: DS4/FIFA18/Crash B/GTS

•PS4 Dualshock Controller v2 Black
•FIFA 18 PS4
•Crash Bandicoot N. Sane Trilogy PS4
•Gran Turismo Sport Standard Plus PS4
Da, taj mi je nekako optimalan uz Pro. :)

Da je još kakva kombinacija NBA, PES i CoD. :mrgreen:
meni bi najbolja bila: FIFA, CoD, Need4Speed :D
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#2921 Re: PlayStation 4 - all about

Post by remark »

Imate li preporuku za prodavaca PS4 Pro nov sa pisanom garancijom i neke razumne cijene (koliko vidim to je do 750KM).

I moze li neko napisati steb by step sta je potrebno uraditi sve nakon kupovine kako bi se setupirali accounti i bilo moguce kupovati igre i igrati online? Posto vidim da ima tu nekakvih zezancija sa drzavama, prijavama i sl.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2922 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

sigh wrote:Pozdrav svima. Nedavno sam uzeo ps4 u telecomu i interesuje me na koji nacin mogu kupovati igre u ps storeu (bilo US ili neki drugi), jer kako vidim cesto se pojave neka snizenja i dobre ponude. Prolistao sam temu i nesto pokusao medjutim bez uspjeha, nigdje mi ne priznaje nas racun. Zamolio bih ako neko ima vremena detaljno da mi napise kako ide ta kupovina digitalnih kopija , koji je najbolji nacin i sl ? Sorry ako spavam temu sa upitom koji se cesto postavlja ali kako vidim postoji nacin a nikako da skontam kako :D
E pa milion puta objašnjeno na ovoj temi :twisted:

:thumbup:

Ne možeš kupovati od nas direktno ali možeš napraviti US ili UK acc (možeš i iz ostalih regija, ali ove dvije su ti najbolje). Na konzoli možeš imati više naloga, tako da možeš napraviti i US i UK acc koje ćeš paralelno i "ravnopravno" koristiti na konzoli (ja sam tako uradio, obzirom da popusti za jednu regiju se ne odnose na ostale regije). Svaku igru koju kupiš na BILO KOJEM nalogu, bez obzira na regiju kojoj nalog pripada, možeš koristiti i igrati na SVAKOM nalogu na toj konzoli.

Novac u virtuelni novčanik ne možeš dodavati direktno. Moraš kupovati tzv. "PlayStation Store Gift Card" s iznosima po želji, npr. 10, 20 ili 50$. Ja kupujem preko Amazona, zvanična SCEA prodavnica, transakcija je brza i jednostavna a isporuka trenutna. Dobijeni kod s iznosom koji si kupio uneseš jednostavno na nalog preko telefona, računara ili konzole. Novac je nakon toga spreman za kupovinu bilo kojeg digitalnog sadržaja s PS Storea:)

Jednostavano je, ne možeš pogriješiti:)

Ako još nešto nije jasno slobodno pitaj :thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#2923 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Kako vam se da? Sastavite uputstvo za kupovanje ps plusa, igrica i sve ostalo, i trazite od moderatora da ubaci u prvi post na temi ako nema ovog sto je otvorio temu. Pa na svakoj stranici neko pita za objasnjenje, sto je puno puno je.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#2924 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

bilo je detaljno uputstvo, ali ne znam na kojoj stranici...
User avatar
sigh
Posts: 1156
Joined: 22/08/2014 23:12

#2925 Re: PlayStation 4 - all about

Post by sigh »

Rampage wrote:
sigh wrote:Pozdrav svima. Nedavno sam uzeo ps4 u telecomu i interesuje me na koji nacin mogu kupovati igre u ps storeu (bilo US ili neki drugi), jer kako vidim cesto se pojave neka snizenja i dobre ponude. Prolistao sam temu i nesto pokusao medjutim bez uspjeha, nigdje mi ne priznaje nas racun. Zamolio bih ako neko ima vremena detaljno da mi napise kako ide ta kupovina digitalnih kopija , koji je najbolji nacin i sl ? Sorry ako spavam temu sa upitom koji se cesto postavlja ali kako vidim postoji nacin a nikako da skontam kako :D
E pa milion puta objašnjeno na ovoj temi :twisted:

:thumbup:

Ne možeš kupovati od nas direktno ali možeš napraviti US ili UK acc (možeš i iz ostalih regija, ali ove dvije su ti najbolje). Na konzoli možeš imati više naloga, tako da možeš napraviti i US i UK acc koje ćeš paralelno i "ravnopravno" koristiti na konzoli (ja sam tako uradio, obzirom da popusti za jednu regiju se ne odnose na ostale regije). Svaku igru koju kupiš na BILO KOJEM nalogu, bez obzira na regiju kojoj nalog pripada, možeš koristiti i igrati na SVAKOM nalogu na toj konzoli.

Novac u virtuelni novčanik ne možeš dodavati direktno. Moraš kupovati tzv. "PlayStation Store Gift Card" s iznosima po želji, npr. 10, 20 ili 50$. Ja kupujem preko Amazona, zvanična SCEA prodavnica, transakcija je brza i jednostavna a isporuka trenutna. Dobijeni kod s iznosom koji si kupio uneseš jednostavno na nalog preko telefona, računara ili konzole. Novac je nakon toga spreman za kupovinu bilo kojeg digitalnog sadržaja s PS Storea:)

Jednostavano je, ne možeš pogriješiti:)

Ako još nešto nije jasno slobodno pitaj :thumbup:
Znaci tako, pokusati cu to pa cemo vidjeti, zahvaljujem mnogo :thumbup: :-D
Post Reply