PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2676 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

mousstapha wrote:Sta je ovo i BH Telecom u ponudi ima Playstation
super stvar :D znam kako cu slijedecu generaciju kupiti :D
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#2677 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dinao »

Rampage wrote:
dinao wrote:Call of Duty: Infinite Warfare - 40 KM
Igraš li možda zombije online:)?
Ne igram COD. Presao single player i nisam vise ni igrao. Samo Ghost Recon Wildlands:)
fixator
Posts: 37
Joined: 18/02/2013 13:04

#2678 Re: PlayStation 4 - all about

Post by fixator »

Sarlo Akrobata wrote:
fixator wrote:vozdra svima

danas sam malcu kupio PS4 529 KM plus PES 2018 109 KM

interesuje me kako se mogu sve kupovati igre preko neta, mozda neki link da proslijedite ili slicno.
hvala unaprijed.
Imas Store na PS-u, tu kupujes. Najbolje napravi USA ili GB Acc najeftinije su igre i imas top akcija.
hvala na savjetu,
napravio sam account na PS Store (US acc.) dodao paypal...cekam platu da ubacim koji dinar pa da vidimo kako ovo fercera, rekoše mi da u "targetu" u bbi ima gift kupona od 10, 20, 50 dolara...isplati li se to kupovati?

a vidio sam dobru ponudu na rate preko mojatv ima igara izadje rata na dvije godine oko 7 km
jasmind
Posts: 217
Joined: 24/10/2005 23:50

#2679 Re: PlayStation 4 - all about

Post by jasmind »

fixator wrote:
Sarlo Akrobata wrote:
fixator wrote:vozdra svima

danas sam malcu kupio PS4 529 KM plus PES 2018 109 KM

interesuje me kako se mogu sve kupovati igre preko neta, mozda neki link da proslijedite ili slicno.
hvala unaprijed.
Imas Store na PS-u, tu kupujes. Najbolje napravi USA ili GB Acc najeftinije su igre i imas top akcija.
hvala na savjetu,
napravio sam account na PS Store (US acc.) dodao paypal...cekam platu da ubacim koji dinar pa da vidimo kako ovo fercera, rekoše mi da u "targetu" u bbi ima gift kupona od 10, 20, 50 dolara...isplati li se to kupovati?

a vidio sam dobru ponudu na rate preko mojatv ima igara izadje rata na dvije godine oko 7 km
Paypal sa bosanskom karticom i americki account nece ici. Mora kartica bit iz amerike bez obzira sto ide preko paypal. Najjeftinija opcija je kupovati vaucere na amazonu (dolar je sad slab pravo) i dopunjavat wallet na accountu.
fixator
Posts: 37
Joined: 18/02/2013 13:04

#2680 Re: PlayStation 4 - all about

Post by fixator »

jasmind wrote:
Paypal sa bosanskom karticom i americki account nece ici. Mora kartica bit iz amerike bez obzira sto ide preko paypal. Najjeftinija opcija je kupovati vaucere na amazonu (dolar je sad slab pravo) i dopunjavat wallet na accountu.
To mi nije palo na pamet, hvala na savjetu,
ništa...onda kupujem preko amazona, tamo sam isto prijavio americku adresu, neko rece da mora tako.
Kupit cu NFS prvo.
User avatar
No_Ke
Posts: 129
Joined: 04/12/2012 18:17

#2681 Re: PlayStation 4 - all about

Post by No_Ke »

Jel se na isti nacin moze kupiti ps plus preko e-baya? na Amazonu je 65 dolara trenutno..
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2682 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

Da. Ja sam svaki puta kad mi treba isteci PS Plus imao sreće da naletim na popust, kupovao sam godišnju pretplatu za 39$.

Doduše, ističe mi oko Nove godine, vrijeme popusta:)
Sarlo Akrobata
Posts: 504
Joined: 09/05/2017 15:02

#2683 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Sarlo Akrobata »

ja sam zadnju platio 44€ ali sam dobio 3 mjeseca gratis, a i ostalo mi bilo oko 3 mjeseca stare, tako da sam miran do marta 2019 :mrgreen:
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1618
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#2684 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ultraviolent »

Ja sam godisnju pretplatu platio 95KM preko pika :D
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#2685 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rizibizi »

PSN plus US store na ebay G2A profil izasao 62USD (kad oni konvertuju bude oko 95 KM) svi pricaju kako na amazonu bude cesto akcija 12 mjeseci za 40-44 USD ali ja nisam naletio nikako. kontam kad bude da uzmem jos godinu da sam rahat. Razlika u cijeni onih kodova izmedju ebaya i ovih lokalnih prodavaca je otprilike minimum 10 KM, tako da ko kupuje online isplati se. Generalno do sad nisam niti jednu igru kupio na mediju, sve digitalne verzije, mozda se ne isplati ko hoce da se mjenja, ali generalno cijene su puno povoljnije narocito kad se dobra akcija uhvati. Zna li neko jesu li iste akcije u isto vrijeme na US i UK store ili mi je pametno napraviti jos jedan profil za UK, mada kurs funte ne seta gore dole kao dolara?
jasmind
Posts: 217
Joined: 24/10/2005 23:50

#2686 Re: PlayStation 4 - all about

Post by jasmind »

No_Ke wrote:Jel se na isti nacin moze kupiti ps plus preko e-baya? na Amazonu je 65 dolara trenutno..
Da, ja sam zadnju platio oko 85km na livecards.co.uk, ljetos je na amazonu bila 40USD, ja ne kupih jer mi istice tek julu.
jasmind
Posts: 217
Joined: 24/10/2005 23:50

#2687 Re: PlayStation 4 - all about

Post by jasmind »

rizibizi wrote:PSN plus US store na ebay G2A profil izasao 62USD (kad oni konvertuju bude oko 95 KM) svi pricaju kako na amazonu bude cesto akcija 12 mjeseci za 40-44 USD ali ja nisam naletio nikako. kontam kad bude da uzmem jos godinu da sam rahat. Razlika u cijeni onih kodova izmedju ebaya i ovih lokalnih prodavaca je otprilike minimum 10 KM, tako da ko kupuje online isplati se. Generalno do sad nisam niti jednu igru kupio na mediju, sve digitalne verzije, mozda se ne isplati ko hoce da se mjenja, ali generalno cijene su puno povoljnije narocito kad se dobra akcija uhvati. Zna li neko jesu li iste akcije u isto vrijeme na US i UK store ili mi je pametno napraviti jos jedan profil za UK, mada kurs funte ne seta gore dole kao dolara?
Razlicite akcije su obicno. Recimo za prosli bozic nije bilo akcije na americkom storu a bilo na UK (amerikanci poludili). Svi store-i gdje je euro se ne isplate, a ni funta. Cijene su obicno isti broj euro i dolar, a nama je kurs sa eurom fiksan. Funta je slaba, al su cijene na UK storu jace nego na americkom opet.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#2688 Re: PlayStation 4 - all about

Post by gilla »

jasmind wrote:
rizibizi wrote:PSN plus US store na ebay G2A profil izasao 62USD (kad oni konvertuju bude oko 95 KM) svi pricaju kako na amazonu bude cesto akcija 12 mjeseci za 40-44 USD ali ja nisam naletio nikako. kontam kad bude da uzmem jos godinu da sam rahat. Razlika u cijeni onih kodova izmedju ebaya i ovih lokalnih prodavaca je otprilike minimum 10 KM, tako da ko kupuje online isplati se. Generalno do sad nisam niti jednu igru kupio na mediju, sve digitalne verzije, mozda se ne isplati ko hoce da se mjenja, ali generalno cijene su puno povoljnije narocito kad se dobra akcija uhvati. Zna li neko jesu li iste akcije u isto vrijeme na US i UK store ili mi je pametno napraviti jos jedan profil za UK, mada kurs funte ne seta gore dole kao dolara?
Razlicite akcije su obicno. Recimo za prosli bozic nije bilo akcije na americkom storu a bilo na UK (amerikanci poludili). Svi store-i gdje je euro se ne isplate, a ni funta. Cijene su obicno isti broj euro i dolar, a nama je kurs sa eurom fiksan. Funta je slaba, al su cijene na UK storu jace nego na americkom opet.
Nema šanse da je uk store neisplativ. Također je netačno da su cijene iste nominalno u eurima/funtama i dolarima.
Ubjedljivo najbolja ponuda, rasprodaje su na uk psnu. Svako 15 dana je nova akcija plus vikend akcije. Cjelokupna digitalna ponuda se izrotira dok na usa vrte jedne te iste igre hiljadu puta a druge se ne pojavljuju nikad sa popustima.

Trenutno je na uk akcija, ps+ za 37 funti (oko 77 KM) a cesto bude i ponuda 15 mjeseci za cijenu 12.
Jedina stvar u kojoj je usa bolji je ako uzimas digitalne stvari čim izađu, day one. Ostalo je uk daleko bolji.

U krajnjem slučaju napravidš oba računa i kad provjeriš ponudu na jednom, provjeriš i drugi, vidiš šta ti odgovara.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2689 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

rizibizi wrote:PSN plus US store na ebay G2A profil izasao 62USD (kad oni konvertuju bude oko 95 KM) svi pricaju kako na amazonu bude cesto akcija 12 mjeseci za 40-44 USD ali ja nisam naletio nikako. kontam kad bude da uzmem jos godinu da sam rahat. Razlika u cijeni onih kodova izmedju ebaya i ovih lokalnih prodavaca je otprilike minimum 10 KM, tako da ko kupuje online isplati se. Generalno do sad nisam niti jednu igru kupio na mediju, sve digitalne verzije, mozda se ne isplati ko hoce da se mjenja, ali generalno cijene su puno povoljnije narocito kad se dobra akcija uhvati. Zna li neko jesu li iste akcije u isto vrijeme na US i UK store ili mi je pametno napraviti jos jedan profil za UK, mada kurs funte ne seta gore dole kao dolara?
Može se naletit', samo treba pratiti:)

Image

Što se tiče UK VS US Storea trenutno je mnogo bolja ponuda na US Store, aktuelan je "The Great Indoor Sale":)

Ja lično imam po jedan acc za oba Storea i pratim paralelno oba:)
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#2690 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ja kupio na piku jednom ono account godinu dana ps plus 30KM. Trajalo mi ako nije i dvije godine, valjda je taj lik sto je njegov account produzivao ps plus.. sve dok nisam zamijenio playstation :D Sad imam nesto drugo ali cu opet isto tako isto. Jebat ga :D
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2691 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

Mustang1 wrote:Ja kupio na piku jednom ono account godinu dana ps plus 30KM. Trajalo mi ako nije i dvije godine, valjda je taj lik sto je njegov account produzivao ps plus.. sve dok nisam zamijenio playstation :D Sad imam nesto drugo ali cu opet isto tako isto. Jebat ga :D
A mogu li se skidati igre koje su besplatne za PS Plus pretplatnike preko tih naloga?
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#2692 Re: PlayStation 4 - all about

Post by zetareticula »

Za koliko bih se mogla prodati PS4 sa dva joystica, dvije igre na DVD, HDR verzija 500GB slim?
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#2693 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Rampage wrote:
Mustang1 wrote:Ja kupio na piku jednom ono account godinu dana ps plus 30KM. Trajalo mi ako nije i dvije godine, valjda je taj lik sto je njegov account produzivao ps plus.. sve dok nisam zamijenio playstation :D Sad imam nesto drugo ali cu opet isto tako isto. Jebat ga :D
A mogu li se skidati igre koje su besplatne za PS Plus pretplatnike preko tih naloga?
Nemam pojma nisam nikad ni pokusao jer su uglavnom tu gluposti, ali vjerovatno ne moze.
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#2694 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

zetareticula wrote:Za koliko bih se mogla prodati PS4 sa dva joystica, dvije igre na DVD, HDR verzija 500GB slim?
Slim? Lakse ces prodati pojedinacno ja mislim, igre, posebno jedan djojstik i posebno konzolu i jedan djojstik. Ali eto probaj. Cijene na piku su uglavnom nerealne. Debela konzola ode za 300-340KM u par dana ako ne i odmah. 350-400 teskoo da se prodaju. A preko ti niko i ne gleda :D Zato svi gledaju da kupe sto jeftinije bez igara jer tesko ces naci nekoga kome bas te igre odgovaraju, hajd jednu inekako ali dvije.
made_in_sarajevo
Posts: 5583
Joined: 06/05/2013 23:05

#2695 Re: PlayStation 4 - all about

Post by made_in_sarajevo »

Gdje u Sarajevu ili na internetu ima jeftinih igrica ili bar neko pouzdan pa i da bi htio zamjeniti igrice?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2696 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

made_in_sarajevo wrote:Gdje u Sarajevu ili na internetu ima jeftinih igrica ili bar neko pouzdan pa i da bi htio zamjeniti igrice?
Evo ti moj profil imam trenutno 4 igre za zamjenu ili prodaju, pa javi se :)

https://www.olx.ba/artikal/27883367/ass ... e-edition/
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#2697 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

arnes_king wrote:
made_in_sarajevo wrote:Gdje u Sarajevu ili na internetu ima jeftinih igrica ili bar neko pouzdan pa i da bi htio zamjeniti igrice?
Evo ti moj profil imam trenutno 4 igre za zamjenu ili prodaju, pa javi se :)

https://www.olx.ba/artikal/27883367/ass ... e-edition/
Valja li order cemu, kakva je prica
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2698 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

r_faruk wrote:
arnes_king wrote:
made_in_sarajevo wrote:Gdje u Sarajevu ili na internetu ima jeftinih igrica ili bar neko pouzdan pa i da bi htio zamjeniti igrice?
Evo ti moj profil imam trenutno 4 igre za zamjenu ili prodaju, pa javi se :)

https://www.olx.ba/artikal/27883367/ass ... e-edition/
Valja li order cemu, kakva je prica
Vjeruj da ga nisam imao kad odigrat, nakupilo mi se igara kako sam popola s drugom kupovao preko PSN dok su bila snizenja pa sad nemam kad sve igrat :D Malo sam je samo probao, grafika mi je odlicna, stil igre mi je isto zabavan, ono kao da gledas film, ali vise od toga ti ne bih znao reci.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#2699 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

ok, hvala, evo vidim ima snizenje na US Store-u. Firewatch i Hidden Agenda po 5-6 dolara. gledacu da danas to uzmem... pa cemo vidjti dalje. u svakom slucaju hvala na info
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2700 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

Firewatch je bas fina igra. Zanimljiva prica drama :D
Post Reply