PlayStation 3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#1451 Re: PlayStation 3

Post by wolfie »

aux wrote:Uzeo sam sinoc ps3 ultra slim 12 GB sa 5 igara.Zanima me zasto mi gta4 ne moze jer pise da nemam dovoljno prostora iako je sad trenutno hdd prazan...ono sto me jos zanima kako da igru instaliram na konzolu da ne koristim previse citac,verzija mi je 4.80 da li to znaci dobro ili lose i ono sto me najvise zanima je mogucnost yloda na ovoj konzoli jer se sve bojim da mi se ne pregrije pa nikako ne mogu da uzivam u konzoli jer me ovo bas zabrinjava...imao sam prije fat 60 i dobio ylod
GTA V ti definitivno ne moze s tako malim hard diskom, dok bi GTA IV trebao moci. Probaj formatirati hard disk, moguce je da imas nekih snimljenih filmova. Instalacija kao na Xbox 360, nazalost, nije moguca, tako da citac mora raditi konstantno. Verzija ti je najnovija, nema tu nista lose, svakako ga ne mozes "cipovati". Super Slim je najnovija verzija konzole, ujedno i najbolja, istu posjedujem, minimalna ili nikakva mogucnost da se desi YLOD.
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#1452 Re: PlayStation 3

Post by aux »

Prvo sto sam uradio bilo je da sve vratim na fabricke postavke,ovaj gta4 mi je ujedno na jednom disku kao i jos dva gta pa cu njih da probam...da li bi bilo pametno staviti cooler od laptopa sto ide na usb da dodarno hladi konzolu...
User avatar
Rossonero86
Posts: 283
Joined: 24/03/2014 10:35
Location: Ilidža

#1453 Re: PlayStation 3

Post by Rossonero86 »

Mislim da uzmem od prijatelja ps3 koji je slim sa oznakom cech 3004b .S obzirom da sam ranije znao da se ta verzija ne moze cipovati,citam da se moze uraditi neki flash i na olx ba sam vidio da to momak radi za 130km.E sad da li to moze negdje u sarajevu da se uradi da se flashuje ili sta vec da bih mogao igrati sve a ne samo originale? nisam expert za plejke ali dobrodosla bi pomoc :thumbup: :thumbup: :thumbup:
beast BiH
Posts: 9
Joined: 26/01/2016 19:15

#1454 Re: PlayStation 3

Post by beast BiH »

Ekipa puno pozdrava, zna li netko gdje bi mogao cipirati konzolu Brcko i okolica?

Ako ne tko je pouzdan u Sarajevu, morao bi postom poslati..?
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#1455 Re: PlayStation 3

Post by jasko__ »

Ljudi moze li se na igrati Pes-a sa 4 dzojstika..2 orginalna i 2 na USB (od PC-a dzojstici) ???

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1456 Re: PlayStation 3

Post by rayman90 »

mozee :-D ja sam spajo dualshockove 4 al je skretanje s igracima lose bilo :-) trojka ih prepozna ko neki genericni jojstik :-D
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#1457 Re: PlayStation 3

Post by Gandalf »

zna li neko rade li na PS3 ovi džojstici što ih je pun PIK a vode se kao zamjenski ili univerzalni i sl. ?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1458 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Gandalf wrote:zna li neko rade li na PS3 ovi džojstici što ih je pun PIK a vode se kao zamjenski ili univerzalni i sl. ?
Trebali bi raditi ali zavisi opet od jednog do drugog. Drug mi ima ps3 i jedan original ds3 a drugi neki "divlji" i radi i on samo kvalitet nije ni blizu originala
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#1459 Re: PlayStation 3

Post by Gandalf »

ma evo uspio sam naći neki sa oznakom P3 i za sada radi fino, samo da potraje, vidio sam da ove P3 džojstike prodaje i Bingo :D po 10 KM komad, malo drugačije pakovanje pa ne znam kakvi su Bingovi playstation džojstici
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#1460 Re: PlayStation 3

Post by Kontas?! »

Tek uzimam PS4, i htio bi da uzmem CoD:WWII. Može li mi neko reko kakva je igrivost CoD-a na PS-u, pošto sam ga dosad igrao samo na PC-u...unaprijed hvala :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1461 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

Ljudi sto se tice cipovanja ps3 ovako.

Flashovati, ne placajte niposto jer to mozete sami uraditi veoma jednostavno, skinete fajl na stik i instalirate na konzolu ali konzola mora biti na odredjenom niskom softveru koji se moze flashovati.

Sto se tice svih ostalih konzola i one se mogu cipovati ali se treba uraditi fizicki downgrade, za koji je potrebna oprema i otvaranje konzole te lemljenje i znanje. Ali ni to nemojte davati 130KM jer se moze naci sada za 50KM da ljudi to rade, jer ni oprema ne kosta sada vise a onda mozes neogranicen broj konzola vratitina nizi softver i flashovati.

Koristitie google ali pazite da podatke uzimate samo sa vherodostojnih stranica tipa ps3hax.net jer ima dosta lazi na netu.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#1462 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

azdralovic wrote:
Ironmen wrote:Ovako ljudi ako moze pomoc ukratko da mi pomognete nesnalazim se bas najbolje sa tehnikom a pogotovo sa ovim konzoloma jer sam malo stariji :D

Ovako klinac mi probija glavu za PS3 e sta sada dali kupiti novu ili polovnu koja je razlika u cipovanoj i ogrginalnoj gdje su najpovoljnije kako se krecu igre kakva je razlika izmedju ovih 150 i 500 gb i mozeli se obicni HDD od racunara spojiti na nju ??

Kako ide spajanje preko neta WIFI ili kablom i sta nudi vise orginalna konzola od cipovane..

Hvala unapirjed na replikama.
Ako imas pare naravno da je bolje novu, ali ako mislis crackovati racunaj da su ti to dodatni troskovi(mada ima radnji koje prodaju nove , samo cipovane)
razlika izmedju cipovane i originalne je ta da ne moras kupovati igre... skines sa neta prebacis usb-om na PS i to je to...
Sto se tice originala imas ih na dosta mjesta kupiti,ali za sve popularnije igre racunaj 80+ maraka...(game shop u BBI npr...)
takodjer razlika izmedju 150 i 500 gb je okruglo 350 :P igre ti se instaliraju na hdd vecinom, i originali i crackovane, tako da vise gigabajta znaci manje brisanja starih igrica sa PS... (tipa GTA 5 zauzima nesto oko 20GB interne memorije, Far Cry isto tako...)
Ako mislis obicni HDD, moze uz odgovarajuci drzac koji trebas kupiti uz njega, ako mislis na prenosni, on takodjer moze, ali opet igre koje zahtijevaju instalaciju na PS moras instalirati na interni HDD...
WIFI se spaja najnormalnije, kablom jos lakse...

Iz mog iskustva originalna nema niti jednu prednost u odnosu na cipovanu s obzirom da sve igre imas na netu, a takodjer mogu igrati i online...

ako sam sta zaboravio ili pogrijesio neka me neko popravi
Slična situacija i kod mene ... je li se šta promjenilo u vezi kupovine PS3?
Šta treba kupiti od dodatne opreme i koju vrstu konzole?
Šta su punjači za džojstik i treba li to uopšte?
Je li se na PS3 mogu skinuti s torrenta igrice ... i snimiti na dvd ili na HD od konzole?
I imate li preporučiti nekoga da prodaje 3-ku?

I je li moram cijelu temu prelistati ako sam laik za PS?
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#1463 Re: PlayStation 3

Post by PlusSA »

+1

I mene ovo isto zanima.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1464 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

PlusSA wrote:+1

I mene ovo isto zanima.
@tap3ah75

Jest da sam PS3 davno prodao i sada imam PS4 ali evo, a da ste bar procitali zadnji post koji je bio u temi vec ste imali pola odgovora od mene, ali lijenost je cudo, znaci niti 1 niste pogledali....

Slična situacija i kod mene ... je li se šta promjenilo u vezi kupovine PS3? Kako mislis, na sta se odnosi pitanje?
Šta treba kupiti od dodatne opreme i koju vrstu konzole? Konzolu bilo koju samo da nije FAT (debela), moze slim, superslim samo superslim ima premale HDD 12GB, iako se svaki moze zamijeniti u svakoj konzoli. Od dodatne opreme nista, dobijes kablove i pretezno jedan kontroler.
Šta su punjači za džojstik i treba li to uopšte? USB kabal i punis, dodje uz konzolu.
Je li se na PS3 mogu skinuti s torrenta igrice ... i snimiti na dvd ili na HD od konzole? Moze, na HDD, ali moras flashovati konzolu, za detalje procitaj taj moj prethodni post odmah iznad ovih vasih.
I imate li preporučiti nekoga da prodaje 3-ku? Na ovo ti nemam odgovor, ali siguran ti je svako, samo gledaj da konzola nije otvarana a to mozes vidjeti po tome da li je originalna garancijska naljepnica dirana. Proguglaj, ps3 warranty sticker.

I je li moram cijelu temu prelistati ako sam laik za PS?
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#1465 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

arnes_king wrote:
PlusSA wrote:+1

I mene ovo isto zanima.
@tap3ah75

.....?
Pravi si King .... hvala na savjetima .... od ljenguze.
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#1466 Re: PlayStation 3

Post by Kontas?! »

Kako kupujete Igre na PlayStatation store?

Ja sam registrovao User na UK store, ali kad krenem pazarit preko PayPala - ne može, javlja erorr...
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#1467 Re: PlayStation 3

Post by Kontas?! »

.
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#1468 Re: PlayStation 3

Post by PlusSA »

Raja slicno pitanje imam.
Gdje imaju jeftine PS3 igre u digitalnom formatu da se kupe?
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#1469 Re: PlayStation 3

Post by azdralovic »

Kontas?! wrote:Kako kupujete Igre na PlayStatation store?

Ja sam registrovao User na UK store, ali kad krenem pazarit preko PayPala - ne može, javlja erorr...
Kasnim koji mjesec, ali najlakse ti je na amazonu da kupujes kartice, koje onda ukucas u svoj store... Imas ih od 10 do 100$ zavisi koliko ti treba :)
Kontas?!
Posts: 2070
Joined: 09/04/2012 22:33

#1470 Re: PlayStation 3

Post by Kontas?! »

azdralovic wrote:
Kontas?! wrote:Kako kupujete Igre na PlayStatation store?

Ja sam registrovao User na UK store, ali kad krenem pazarit preko PayPala - ne može, javlja erorr...
Kasnim koji mjesec, ali najlakse ti je na amazonu da kupujes kartice, koje onda ukucas u svoj store... Imas ih od 10 do 100$ zavisi koliko ti treba :)
Hvala drug :thumbup: Dobro je kad quotaš, pa dodje notifikacija :-D
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#1471 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

Koliko bi bila realna cjena čipovanog PS3 sa a 2 đojstika.

Na olx vidim varijacije od 200 do 400 KM.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1472 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

tap3ah75 wrote:Koliko bi bila realna cjena čipovanog PS3 sa a 2 đojstika.

Na olx vidim varijacije od 200 do 400 KM.
Zavisi od nekih faktora:

- Model (Slim, fat, super slim)
- Stanje, da li je otvaran?
- Koliki HDD, koliko igara?
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#1473 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

arnes_king wrote:
Gandalf wrote:zna li neko rade li na PS3 ovi džojstici što ih je pun PIK a vode se kao zamjenski ili univerzalni i sl. ?
Trebali bi raditi ali zavisi opet od jednog do drugog. Drug mi ima ps3 i jedan original ds3 a drugi neki "divlji" i radi i on samo kvalitet nije ni blizu originala
Ps3 (320 gb) sa 2 dzojstika (jedan dzojstik original polovan i jedan neka kopija) i snimljenim igrama 320 km.
Isplati li se dodat još 20-30 KM i umjesto kopije džojstika dobiti 2 originalna ali polovna?

I naravno ima li ko ovdje da prodaje ps3? :lol:
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#1474 Re: PlayStation 3

Post by tap3ah75 »

Ako je konzola čipovana je li to znači da je otvarana i da je "čačkano" unutra?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1475 Re: PlayStation 3

Post by arnes_king »

tap3ah75 wrote:Ako je konzola čipovana je li to znači da je otvarana i da je "čačkano" unutra?
Ne znaci, vidis je li otvarana po naljepnici garancijskoj, vidi se ako je skidana. A cipuje se softverski, jedino ako je radjen downgrade jer se vece verzije ne mogu cipovati bez toga onda se mora otvarati.
Post Reply